Syn nesnáší kočár. Jak ho naučit v něm spát?

jakelina
14. kvě 2010

Máte někdo radu, jak naučit dítě spinkat v kočáře???Můj syn ho vyloženě nesnáší a řve v něm, nemůžeme na delší procházku. Jinak spí doma hezky, ale venku je to tragédie. Budu vděčná za každou radu.

ivika18
17. kvě 2010

jakelina, 😀 😀 😀

malineta
17. kvě 2010

Ahoj holky, náš kluk také nesnášel kočár, postupně jsem zjišťovala, že v zimě to bylo tím, že byl v kombinéze, nenáviděl ji, bunda a kalhoty jsou lepší 😉 Pak pro změnu řval v kočárku proto, že neviděl. A nepomáhalo ho "posadit". Takže jsem to vyřešila kšírama, jako mívaly naše mamky 🙂 Prostě je v kočárku na kolínkách, přikšírovaný, kouká si kam chce, zvedá se, "péruje" a je spokojený 😵 On je trochu aktivnější a potřebuje pohyb 😉

jakelina
autor
17. kvě 2010

Ivika, taky to máš záhul, děti celkem po sobě, ale jsou to určitě miláčci.
Já zrovna tento víkend začala učit malého spát v postýlce, spinkal mi tak různě v koši, naší posteli, nebo usnul na sedačce, ale už je větší a chci aby měl nějaký režim a tak si užívám kraválu a chování. Nikdy jsem ho ale neuspávala na ruce, nebo nošením.
Včera to byl záhul, ale dnes už pochopi, že tam má usnout a už večer krásně sám usnul a dnes ráno v 9 taky a ještě teď spí. 🙂
Ještě bych ho chtěla naučit cumlat dudlíka, ale to už se mi asi nepodaří, protože ho už od narození pořád vyplivuje a tak mám asi smůlu. 🙂

ivika18
17. kvě 2010

malineta, dík za tip, zkusím mu oblíct do kočárku něco jinýho 😉
jakelina, tak to ti nezávidím, u staršího se nám to podařilo až skoro ve dvou letech 😝 , do té doby spával s námi. A teď u druhého nevím, asi to dopadne stejně, usíná většinou u prsa. Párkrát se sice podařilo, že usnul v koši sám, ale to byla asi náhoda. A dudlíka mi taky nechce, div se z něho nepozvrací, chce mě jako "živý dudlík".
A ty máš už velký ostatní dětičky, tak to už z nich máš i pomocníky, to musí být fajn, ne? A samý chlapy ? - čítavala jsem diskusi o Epinu a tam jsi to tuším psala. U nás to je někdy náročný, čekala jsem to horší - hlavně bych potřebovala staršího zbavit plinek, což v blízké době asi nehrozí, ale jinak máš pravdu, že jsou to moji miláčci.

jakelina
autor
17. kvě 2010

Invika, pomocníci to jsou, ponosí, pochovají. Malý rád poslouchá Jakuba jak hraje na kytaru, je to fajn. 😀

senja
17. kvě 2010

jakelina Nas maly ve 2-3 mesicich zacal bojkotovat kocar. Ja jsem to tu take resila. Nakonec jsem si poridila nositko a nosila ho tam na prochazky az do 5ti mesicu, moc se mu to tam zalibilo. Pak jsem si poridila sportak a davala ho tam do lehu, to uz neprotestoval 🙂

jakelina
autor
17. kvě 2010

Senja, taky se těším na sporťák. Budu mít půjčený šátek, tak to vyzkouším, než nějaký koupím, aby to nebyly vyhozené peníze.
Je fajn, že se tady najdou rady a tipy jak to vyzkoušet jinak a určitě si tu najdou radu i jiné maminky. 😀

jakelina
autor
19. kvě 2010

Dnes jsme byli po pár dnech venku v kočárku a spal krásně hodinu a něco a vzbudil se až doma u dveří, jak jsem ho nechala stát . Tak kdyby mu to chtělo vydržet 😀

ivika18
19. kvě 2010

jakelina, super 😵 . Nás prcek včera vydržel spinkat v kočáře něco přes hodinu a vzbudil se taky, když jsem zastavila u baráku, a dnes taky slabou hodinku procházka a po zastavení dokonce asi čtvrt hodinky, tak snad to nezakřiknem 😉 . Třeba bylo předtím něco ve vzduchu ...

jakelina
autor
19. kvě 2010

Invika 😀 Jsme je tady veřejně pomluvily a oni se polepšili. 😀

jakelina
autor
22. kvě 2010

U nás to přetrvává a malý mi v kočárku normálně usne a spí, tak to asi bylo přechodné a snad už se to zlobení nevrátí. 😀

ivika18
23. kvě 2010

Jakelina, to je bezva. My v pátek asi po 20 min. procházky řev, takže otočka domů ale ještě pak zabral, včera nic a dnes spal dokonce ve stojícím kočáru skoro hodinu a na prochajdě taky v pohodě spinkal 😵 . No kéž by mu to vydrželo, ale stejně se bojím zastavit a vejít třeba do obchodu 😒. Tak uvidíme 😉

jakelina
autor
24. kvě 2010

Invika, s tím obchodem se já bojím taky 😀 😀

kackaaaa
1. čer 2010

Ahojte. moje malá prdinka stále bojkotuje kočárek. Problém je v tom, že ona přes den jinak nespala, než v kočárku, ale od 3 měsíce je to vždy bojovka uspat ji. Je to tedy den ode dne jiné - někdy usne jen s takovým "nadáváním", jindy ji prostě neuhoupám, a musíme jít domů. To pak klidně přes den spí jen slabou hodinku. Nevím, co jí tak vadí... ale chci se optat, od kdy jste dávali prcky do sporťáku. Chci počkat tak do půl roku, ale už se na to těším jak malá. Doufám, že se to změní, až bude vidět ven...

meleri
1. čer 2010

Jakelino,

mám taky skoliozu a když jsem začínala nosit tak to nebyl žádný med...bolela mě z toho záda, ale po čase jsem si zvykla a ted mě už nebolí nic, i když nosím na zádech nebo na břiše. S šátkou nemám mnoho zkušeností, zato jsem měla možnost vyzkoušet mei tai, manduku a klasické chicco, a vyhrála Manduca. nebolí z ní právě záda, kdežto z mei tai i z klasické klokanky to byl záhul...šátka je super, ale musí se člověk naučit ty úvazy...venku když prší můžeš nosit větší např manželovu bundu a dítě pod ní..nebo se dají koupit nebo i ušít všelijaké "kapsy" které se dají na nosítko a pak je to vklidu...

jakelina
autor
1. čer 2010

@kackaaaa já hodně vozím malého v sedačce na kočárku a tam se krásně rozhlíží a vydrží i půl hodiny koukat kolem než usne.Jenom musí být hezky. Ale malý mi jednu dobu hlubokou korbu nesnášel a teď spí ještě když se obouvám a přešlo ho to ze dne na den. Tak vydrž a jak začne být hezky, tak ji klidně dej do sporťáku. 😀

jakelina
autor
1. čer 2010

@meleri děkuju za rady, u nás se to ze dne na den zlomilo a malý začal v kočáře krásně spát, tak mu to snad vydrží. Ale jsi moc hodná. 🙂

meleri
1. čer 2010

jakelino,

super! hlavně že se to vyřešilo! 🙂

kackaaaa
1. čer 2010

Díky - no, tak uvidíme. My už takhle bojujeme přes měsíce, asi před 2 týdny se to na chvíli zlomilo, ale vydrželo nám to pár dní, a teď nanovo...

jakelina
autor
1. čer 2010

@kackaaaa já vím jak je to hrozné, já jsem vyjížděla s kočárem a už předem jsem se děsila jet někam dál, že pojedu domů s řevem. Navíc malý nemá dudlík, tak jsem ho absolutně neměla čím uklidnit. Já doufám, že už se to nevrátí a malému se tam nadále bude líbit.
Přeju ať to u vás taky přejde, prdínka dostane rozum uvidíš. A fakt na ni neplatí vůbec nic???

kackaaaa
2. čer 2010

@jakelina, díky, vidím, že v tom nejsem sama. Dudlík na nás taky moc nefunguje, spíš jí tím ještě víc naštvu, tak se o to ani nepokouším. Takže jen co otevře oko, pádíme domů. Už si říkám, co si o nás myslí sousedi - ven jdu s řevem, domů se vracíme s řevem 😒

jakelina
autor
2. čer 2010

@kackaaaa na sousedy kašli a potom bude to nejhodnější dítě až bude v tom kočáře sedět uvidíš 😀

kackaaaa
2. čer 2010

... my si s těma sousedama děláme srandu. KDyž vozí obě babi, tak jim taky začne vyvádět, a pak se tomu smějeme, "co si o nás okolí myslí...". Je to jasné - malé dítě zkrátka někdy brečí, a to naše brečí, když je v kočárku. Pevně věřím, že to někdy přejde.

jakelina
autor
2. čer 2010

@kackaaaa to víš, že to přejde. My teda teď ven ani nechodíme, je tak hnusně a už začínáme mít trochu vody ve sklepě, tak to snad přejde ten déšť a konečně bude hezky. Každý rok už máme napuštěný bazén a děti se koupou a letos tam máme pomalu led, jaká je zima ☹

germik
2. čer 2010

baby, to viete, že to prejde 🙂 my sme mali ten problém tuším od 7-meho týždna, ked malá začala nejak viac vnímat svet a vydržalo tak do 4-5 mesiaca... no bola to katastrofa, rev taký ukrutný že mi stále všetci nakukali do kočíka že čo to robím s malou a hlavne sa pýtali či nie je hladná alebo smadna,alebo pocikaná... Ved čo iné jej može byt ked tak plače? 😀 Nikto ma nevedel pochopit,že malá jednoducho bojkotuje kočiar - von sme vždy chodili čerstvo po papaní a prebalení..
Ale prešlo to, chodili sme radšej na kratšie prechádzky blízko baráku, lebo som vedela že akonáhle sa zobudí tak spustí 😕
Tak držím palčeky, ono to prejde - a velakrát pomohlo zmena na športový kočík, ked bábo viac vidí, tak možno vy ste ten prípad 😉

jakelina
autor
2. čer 2010

@germik ty dětičky nás pořád překvapují, že jo. 😀 Tak ať je Kubíček hodnější, taky máme Jakuba 😀

kackaaaa
2. čer 2010

@jakelina : jejda, to s tou vodou je nepříjemné. Už mě to vážně vytáčí, červen, a my topíme... jinak je v baráku pěkná zima. Tak držím palce, ať zůstane voda jen ve sklepě a nejde dál.

jakelina
autor
3. čer 2010

@kackaaaa díky, dnes už je to v pohodě, jenom pár centimetrů a už neprší.

ivika18
10. čer 2010

@jakelina jak se daří? Vydrželo vám to a vozíte se? Já jsem to vzdala a skončili jsme v šátku, který jsem od začátku strašně nechtěla, ale malý je v něm usne jak dřevo a je spokojený a já nakonec taky, protože můžu normálně fungovat a neděsit se toho, odkud zas půjdeme s řevem. Občas zkusím kočár, ale stejně v něm neusne. I když je fakt, že teď už aspoň dvakrát neplakal. A to jsem se tak těšila na novou korbu a zatím jsme toho moc nenajezdili ...

jakelina
autor
11. čer 2010

@ivika18 zatím je to v pohodě. Dokonce s ním jezdím i autobusem do města a toho jsem se děsila jak čert kříže. 😀 Byla jsem včera i dnes na tři hodiny v Opavě a celkem v pohodě. Jenom dnes mi trochu plakal, jak jsem jela přes poledne na autobus, ale pak se v autobuse uklidnil a díval se na lidi a smál se.
V těch horkách to asi není ani moc příjemné v tom šátku, nepotíš se. Mě stačí kojení a jak se malý na mě přilepí, tak se potíme oba.