Synové jsou líný kousat a žvýkat. Co mám dělat?

kunca
14. bře 2007

všechny zdravím a prosím o radu, pomoc a možná i uklidnění. mám 18-měsíční dvojčata,kluky. jsou ve věku kdy můžou dostávat s určitým omezením stravu nás dospěláků. my však ještě pořád "kašujeme" protože kluci jsou líný a i když se snažím je stimulovat kouskama v potravě, nechtějí moc kousat. pečivo si vezmou akorát na procházce v kočáru, jinak odmítají. jídlo s kousky těstovin, masa nebo rýže polykají tak jak jej dostanou do pusy, co občas působý i problémy a začne se dávit. je to normální, setkali jste se s tím někdo? pomůžete a poradíte někdo. předem děkuji 😀

zakarin
23. bře 2007

ahojky,to ti vůbec nezávidím,protože teď při takovém věku už by měli jíst normálně. Asi jste pozdě začli a kluci moc zpohodlněli.( Kluci jsou i tak pohodlní). zkus jim dát potravu jen s kousky bez kaše a když budou odmítat,zkus je nechat vyhladovět,možná je to potom donutí 😉 . Nezačínej takhle ale s rýží,ta se jí špatně.Přeji hodně štěstí 🙂

lelca
25. bře 2007

kunca: a jak to maji se zubama? někdo jich mívá vic někomu rostou pomaleji tak třeba s tím mají problémy mají už stoličky? nam to taky dělávalo problémy hodně se mi malý dusíval jak dostal větší kousek do pusy takže to míval vše furt pořádně rozmačkané ale musím říct že potom co mu narostly stoličky tak z ničeho nic už potom uplně normálně a ted už sní všechno nerozmačkané....začni dávat takové věci jako piškoty ať se hoší snaží

kunca
autor
1. dub 2007

děkuji za rady. zkusila jsem jim dát zeleninu s kousky špaget a už jedli lépe než dříve. maso zatím melu, ještě si netroufnu, mám strach s toho dusení. pomalu to začínají v pusince prokousávat ale většinou to ještě polknou jak to dostanou. začali ale pěkně kousat piškoty, už jsme dokonce jedli i chleby se sýrem, housky a bábovku takže vidím, že pomalu se do toho dostanou a budou baštit jako my dospěláci. zoubků mají "plnou pusu", chybí jim už jenom poslední stoličky na všech stranách. ty stoličky co mají prořezané nejsou ještě celé, tak i to s tím jistě souvisí. a určitě i jejich pohodlnost. samozřejmě i já jsem mohla být "tvrdší" a trošku je potrápit už dříve. tak jen doufám, že pokroky, jaké udělali poslední dva týdny budou pokračovat, a já nebudu muset vařit na dvakrát. ještě jednou děkuji 😉

georgine
1. dub 2007

no taky ti kunci nezávidím, protoze jsou asi pekne zpohodlneli.. no na druhou stranu bych pristoupila k tvrdsi metode: hlad je donuti.. omezit sladke, nedávat vubec, a pockat si az budou mit fakt hlad a dávat jim postupne treba nemackane brmaborky, musis vedet co jim chutna, já nevim chutná jim sladke tak treba plnene knedliky na kousky oni musi zjistit ze i kdyz kousou tak to muze byt dobre a navic se nasyti.. me malej do tedka spatne ji ovoce v celku i na kousky pro nej je to tvrde ale jinak v tom nemáme vubec problem.. a nebo se mze jednat o obcobi . myslim ze Ondra ho mel v ten sam vek nechtel jist a do sebe dostal tak max.jogurt.. jo a jeste zabírá kdyz maji na taliri hodne rozmanitou a barevnou stravu.. já jsem to delala tak ze na talirku mel nekrájene bramborky, k tomu dusenou(nebo v pare) mrkvicku, hrásek, a brokolici nekrájenou v celku a on byl zvidavy tak ochutnával a pak bastil uz jenom z te zvedavosti..

mady
1. pro 2007

Ahojky holky.Mám stejný problém jako Kunca. Malej mi odmítá kousky. Teda ani mačkání vidličkou. Hrozně se mi nadavuje když ucítí jen hrudku třeba v kaši. Doktorka mí říkala že se každej naučí kousat že ještě neslyšela o někom kdo se to nenaučil. Máme 2 zoubky dole a teď se nám začínají prořezávat 4 nahoře. Je to moje první miminko a nedělá mi dobře jak se daví a tečou mu slzy. Tak poraďte jak šetrně ho naučit jíst mačkané vidličkou? nebo počkat na zoubky? Jsem z toho nešťastná ☹

mikca
1. pro 2007

mady...já bych počkala..je ještě brzo, kort když vidíš že mu to ještě nejde..a začínala bych postupně..jako že ho zvykat na "kousky"..
já začala mačkat ažtak v roce. jinak jsme to mixli 🙂

mady
2. pro 2007

mikca fakt? Jsi mě teda uklidnili. my totiž všichni říkali od 8. měsíce 😉 to si mě úplně potěšila 😉 a malej to zvládl vpohodě ten přechod na mačkaný? 😉

mikca
2. pro 2007

mady jo šlo mu to dobře..nemůžeš se řídit tím co říkají ostatní, ale tvým malým..když vidíš že mu to fakt dělá problémy tak ho netrap...některý mamči v osmi měsících teprv začínají přikrmovat..takže je ještě spoooooousty času neboj. 🙂

zevina
2. pro 2007

mady hlavně se nstresuj srovnáváním s jinýma dětma, každé je opravdu jiné a má nárok na své tempo 😉 náš malý, přesto že měl zuby celkem brzy, rozhodně nebyl vzorný přežvýkavec 😅 v 8m. jsme 100% mixovali na kaši, kousky by prostě nepozřel, až snad kolem 10m. jsme postupně přecházeli na mačkané, ale stejně maso jsem musela rozmixnout, jinak by to reklamoval 😅 a to vždy s částí zeleniny a druhou část jsem do té kaše přidala namačkanou, na kousky masa jsme pomalu přešli asi až v roce 😉
vaše mudra má sice pravdu, že každé děťátko se naučí kousat, ale zapomněla dodat, že ne každé to musí umět už v 8m. jen proto, že se to všude uvádí 😒 tak buď trpělivá a řiď se potřebami tvého chlapečka 🙂

mady
4. pro 2007

holky moc vám děkuji neboť v okolí s tím nikdo problém neměl tak už jsem měla obavy 😉