Téměř 3letý syn se nejde bez vyzvání sám vyčůrat

mischuges
22. kvě 2014

Ahoj maminky. Prosím o jakoukoliv radu, tip, trik....Mám doma téměř tříletého chlapečka..už rok jsme přes den bez pleny, pár měsíců už umí chodit sám kakat na nočník, ale s čůráním máme veliký problém. Na výzvu aby se šel vyčůrat si bez problémů dojde...vyčůrá se kdykoliv ho pošlu, ale jak ho poslat zapomenu, nebo si v čas nevšimnu, že čůrat potřebuje (chytá se za pinďoura, skáče pomalu po hlavě) , tak se prostě počůrá...nebo většinou jen začne učůrávat dokud neučůrá všechno a být počůraný mu vůbec nevadí...na otázku jestli chce čůrat převážně odpovídá NE, i když já vim, že chce a na otázku jestli se počůral taky s klidem řekne ne..i když počůraný je. Komunikatční dovednosti má výborné....takže se s ním opravdu můžu normálně bavit...vše si vysvětlit, vyříkat, ale jsem už značně zoufalá. V září jdeme do školky a jestli se nenaučí chodit sám tak si ho tam asi moc dlouho nenechají a o počůrávání ve spánku ani nemluvím...:( i když spí přes poledne jen hodinku dvě...vždy má načůráno v plínce, ale ono se není čemu divit, když to nezvládá za stavu bdělosti..nemáte některá podobnou zkušenost? Za jakoukoliv radu budu vděčná. Díky

missymici
22. kvě 2014

Nejlepe aby nočnik vždy videl.Holce jsem nočnik přesouvala kam koli se přemistnila,jen aby ho měla na očich.Když ji přišlo na nutkaní čurat,rozhledla se,chytala se za kačenu a uvidela nocnik,bud ho vzala do ruky,nebo k nemu prišla,jako by si rekla že chce curat.Pak si uz rekla i sama,když se to par krat povedlo timhle stylem.Vzdy odmena byla moje obrovska viditelna až přehnana radost,jasaní,chvalení,taneček radosti,..atd...ona se z toho tešila,že mam radost a pak už to delala pořad,a ja porad jásala.
Pokud mate komunikaci dobrou ,a rozumí,da si vse vysvetlit,tak porad vysvetlovat co ma delat až se mu bude chtit curat,alespon at zakričí,rekne nocnik,curat,pomoc,mamiii...Vysvetlit ze musí.holka semnou ze zacatku chodila na zachod.rekla jsem ji jdu curat a ona sla semnou,nevim doted proc,ale chtela.hrala si tam u pracky,ja se vycurala,splachla a to se ji libilo.Pak videla take,že chodim i já a nečuram do kalhot,..a splachovani na ni zabiralo,ale musela si rict sama.
Jinak me nic nenapada....

ifet_g
11. čer 2014

Ja mam uplne stejny problem jako vy, mischuges, a jeste navíc nevim jak u vas, ale muj syn se do nocniku vykakal jen jednou, a to uz je aspon pul roku, jinak se vzdy pokaka a taky mu to nevadi, chodime uz v trenyrkach, do auta ma plinku. vsechno umel vzdycky driv nez ostatni deti, mluvi taky pekne ve vetach a dobre rozumi a je mu to proste jedno. Doktorka mi rekla, ze to je otazka par tydnu kdy mu to cvakne a najednou to zacne sam chtit, to ale rikala uz na dvoulete prohlidce a v rijnu nam budou tri, ach joooo, aspon me teda podporilo, ze v tom nejsme sami 😉

eluska87
11. čer 2014

@mischuges
@ifet_g nejste v tom sami děvčata..náš syn to samé..v říjnu má tři roky a čuráme a kakáme do plínky...dávám ho na záchod i na nočník chodí se mnou nebo s tatínkem na záchod, venku to vidí u kamarádů, že čurají na kytičky nebo prostě, že si nečůrají do kalhot,ale on nic..na všechno je taky odborník..hezky mluví, hezky si hraje, umí si krásně říct co chce ,ale čurání a kakání nee...taky jsem zoufalá..navíc každým dnem čekáme přírůstek..to budu vážně kupovat plenky pro novorozence a tříleťáka??

loafeer
11. čer 2014

radu nemám, ale možná tě uklidní, že náš kluk ( v září tři roky ) je úplně to samé. Až na to, že když mu řeknu, že jdem čurat, tak mi začne utíkat a hrozná legrace a sám si taky neřekne, když potřebuje,začne nahánět pinďu.
Odpoledne ho teda dávám bez plínky a to zatím zvládá. Říkám si, že do září, než půjde do školky, to vyladíme...

hakanka
11. čer 2014

@mischuges kliiid, ve skolce chdi hromadne curat pred svacinou, pred obedem, po obede, zkratka co hodinu 😔

loafeer
11. čer 2014

* odpoledne spát bez plínky