Učení na nočník, prosím o radu

tacuda
25. únor 2013

Zdravím všechny,prosím o radu,jak jste řešily nočník?Malý má 2,5roku,před půl rokem jsem začala zkoušet na noční a párkrát se mu to podařilo i vykadit,bylo to tedy za menší úplatu (kokino),pak konec,vztekání,hrnec ani vidět.Máme tři nočníky z toho jeden hrací a nic,tak jsme koupili 2 různé prkýnka na wc a nic,všichni mu prakticky ukazujeme na záchodě co děláme.Počurané kalhoty si vysleče sám,když nemá plenu,pokud se do ní pokadí,tak mu to vůbec nevadí,není žádný estét,dokonce se toho bobku nerad vzdává.Lulu řekne,kakat taky,ale až je po parádě.Máte nějaký nápad?Budu vděčná ,díky.T ☹

svasa
25. únor 2013

@tacuda Ahoj, nebudu Ti radit protože jsme na tom úplně stejně :( Jsem zvědavá kdy se těch plen zbavíme. Drží palce.

losice
25. únor 2013

mam doma to same a rikam si, moc pubertaku v plence neznam, takze jednou na to urcite prijde🙂

veri25
26. únor 2013

my začali dávat na nočník už když začal sám sedět, ted je mu rok, dávám ho na nočník když se vzbudí a večer než se jde koupat...zkouším ho dávat když slyším že začne tlačit...
takže sem ti asi moc neporadila 🙂 je to zajímavý, že mu nevadí, že je počuraný nebo pokakaný...asi to chce vydržet, držím palce 🙂

tacuda
autor
26. únor 2013

Díky holky ,tož potěší,že v tom nejsme sami,dneska jsem zloušela sednout si na jeho nočník,malý si sedl vedle,tak jsem dělala,jako že tlačím.Já jsem se málem po a Martínek za 3 vteřiny náramně pobavený v tahu.Tak asi počkám na oteplení a bude chodit bez,protože mokré tepláčky si zanese na topení usušit a suché si obleče.Na to rozum má 😀 ,tak si začínám myslet,že to dělá schválně a zlouší kolik vydržím 😀

alushka
26. únor 2013

myslím, že to chce vydržet, každé dítě je jiné a každé zvládne nočník jindy. Kamarádka dávala taky na nočník nějak od roku a holčička e chytila a odplenkovala až ve 2 letech, další v roce a půl. Obecně kluci jsou v tomhle pomalejší. My máme něco podobného jako ty. Už asi půl roku se ho snažím učit na nočník a nic, max. se kousne a vzteká se nechce si ani sednout, natož se vyčurat nebo tak něco. Ale včera se to zlomilo a jednou jsem ho tam posadila a nic a nechala jsem ho běhat bez plenky a pak si řekl, že čurat a podruhé to nestihl, řekl si, když už čural a pak se do nočníku vyčural do večera ještě asi 4x, dneska pokračujeme ve zkoušení, ta to vypadá, že se konečně začal chytat, ale evidentně do toho musel dozrát, protože před tím, nic, ani za boha, max. tady běhal nahý a čůral kudy chodil a několkrát si hrál a ani si nevšiml, že se počůral a sedí v mokru.
takže moje rada, zkoušet, posazovat na nočník, sem tam ho nechat doma běhat bez plínek a počkat na správný čas, kdy se chytí. Držím nám všem palce🙂)

tacuda
autor
26. únor 2013

@alushka doufám,že to bude brzo od září má jít do školky,tak doufám,že do léta to zvládneme,problém je ,že k nočníku má nepřekonatelný odpor a když se ho snažím posadit,prohne se,jak luk a přijde řev.Tak toho asi načas necháme a pak zkusíme znovu.Jednou to přjít MUSÍ 😉 ,taky držím palce. 🙂

alushka
26. únor 2013

@tacuda jj, tohle stadium jsme meli taky a neslo to ani po dobrym, ani po zlym, proste nijak☹ ale zlomilo se to.Tak drzim palce, at se to taky brzy spravi.Do zari je jeste pul roku, urco to do te doby zvladnete!!

naomi6
26. únor 2013

@tacuda Ahoj, tak já se také přidám do klubu. Naše malá je šikovná. Umí písmenka, počítá do deseti, zná básničky i písničky, ale stále má plínku. Když ji nechám doma bez plínky, tak se počurá a je jí to úplně jedno, ani mi to nepřijde říct a hraje si dál. Tchýně už měla kecy, že by měla už být bez plínky, ale já vyzkoušela všechno a stejně to nepomohlo. Snad to přes léto zvládneme. Držím nám všem palce 😉

elulin
27. únor 2013

Ahojte,taky se přidám.Dceru jsem začala dávat na nočník asi v 9měsících,asi po třech hodinách,před spaním,po spaní,říkala jsem jí u toho proč to tak dělám aby se to postupně učila chápat-to si myslím je důležité.Takto jsem to dělala do dvou let,takže začala rozumět proč se to dělá.V lednu měla 2roky a vzala jsem jí plínku na den,měsíc byl boj,čůrala po zemi,ale brzy mluvila tak mi to přišla říct,utřeli jsme to,zase jsem jí vysvětlovala kam se to dělá a po měsíci začala říkat sama,nočník měla v p půlce baráku aby doběhla,v dubnu jsem ji začala dávat do auta bez plíny-teda na hodku jízdy a super,nikdy se nepočůrala.Pak to šlo dobře,začínalo se venku oteplovat,takže už jsem jí brala bez plín,v zimně bych asi neriskovala,no a asi od června byla i na noc bez plínky,počůrala se asi 3krát.Ted měla 3 roky dávno nemá nočník,už jen záchod,ani malé prkénko nepoužívá.Tak to je náš příběh.Ale nezoufejte,zlomí se to u každého,ale chce to klid a vydržet.

zdezli
27. únor 2013

@tacuda Uplne te chapu. Ja takto bojovala s dcerou. Zkousela jsem zacit s nocnikem na roce a pul, ale odmitala se posadit a plakala. Tak jsem ho zas uklidila. Vytahla ho na dvou letech, zkousela posazovat. Zo uz si sedla, ale za 3/4 roku snazeni se vycurala tusim 2x 😅 Nevadilo ji vubec nic, mokre kalhoty, to, ze se nekde pocurala nebo pokakala taky poctive nahlasila. Nato mi rekla, ze se to dela do nocniku, vyzadala si ciste obleceni a bylo. Uz jsem se ptala i detskeho doktora co s tim a on mi rikal, ze deti tohle v prumeru pochopi na 2 letech a 3/4. A opravdu to tak bylo! Celou dobu nervy a nic mi to neprineslo, pak to pochopila sama ze dne na den a zacala si rikat a byla bez nehod. Musela jsem tedy casteji myslet za ni, aby nezapomnela, ale kdyz jsem ji posadilana nocnik ci zachod, tak bylo jasne, ze konecne vi, co po ni chceme a ze uz umi sverace ovladat. Ted ji jsou 3 roky a 2 mesice a ucime se spani bez plenky, zatim na odpoledne, vcera byla bez nehody, uvidime dnes 😅

Ja bych radila obcas vyzkouset, nechat bez plinky, pokud to nepujde vratit se zas na nejakou dobu k plince a vyzkouset pozdeji, Clovek si tak dost usetri nervy sve i sveho ditete. Ono je to taky stresuje, kdyz proste jeste nejsou tak daleko a nechapou co a jak.

Memu synovi je ted 20 mesicu, obcas ho zkousim, ale jeste evidentne nic. Ani moc nemluvi, takze vyckavam a zkusime v lete 😉

maximka33
3. bře 2013

@tacuda my začali aktivně odučovat ve dvou letech, dřív si na nočník nechtěl sednout. to už bylo jaro a tepleji, tak jsem ho nechala lítat s holým zadečkem a nočník byl uprostřed místnosti. když jsme se nedívali, tak to šel vyzkoušet. k záchodu jsme dali prkýnko a stoličku a když tam něco udělal, dovolili jsme mu spláchnout, to se mu děsně líbilo. a když se vykakal, mohl taky použít sprej na wc. a taky jsme zkoušeli trénovací kalhotky (plenka jako kalhotky) zvlášť při cestování. no a pořád jsem se ho ptala, jestli se mu chce 🙂 odměny nebyly, jen to splachování a velká chvála 🙂 my si taky nedáváme bonbon,když se vykadíme 😀 a proboha jen žádné jídlo, když sedí na nočníku. naučil se to v létě, měl dva roky a tři měsíce a po odbourání nočního mlíka přestal i s počůráváním v noci. nějaké hrací nočníky jsme neměli.

iina
9. bře 2013

Přeji prima den, můžu jen napsat prostě vydržet...chce to udělat si čas a děťátku najet přesný režim. Po každém spaní hned vysadit na nočník, před spinkáním taky. Před procházkou a po příchodu domů...před hrou na hřištátku nebo v herničce. Vždycky se slovy, tak teď musíme udělat bobek, nebo ee nebo jak tomu říkáte, a uvidíte, že se práce vyplatí. Mám převahu kluků a i když je to časově zpočátku náročné při každé změně vysazovat, vždycky jsem měla kluky do dvou let bez plen a to dokonce i v noci...a nebojte, ještě kolem roku a půl, se jim nechtělo na nočník ani sednou...je to ale myslím takový ideální čas začít. Prostě režim...děti si zvyknou a pak už si vlatně říkají jen když chtějí, protože je to začne otravovat, sedět, když se jim nachce...tak pevné nervy a hodně štěstí..S nočním pomočováním...prostě kolem 22hod. probudím na nočníček a děcko vlastně hned zase spí...pak se začne v tuto dobu většinou budit samo ....a pak už spí celou noc, aniž by se počůralo.... tak takhle rada ode mě...a zatím mi to vžycky vyšlo...Andrea

babysignscr
14. bře 2013

Moc Vás zdravím, třeba by Vás mohl inspirovat rozhovor v pořadu Sama doma, kde se právě o chození na nočník mluví...

https://www.youtube.com/watch?v=hNo1Mv6em-0
lucyvivien
14. bře 2013

Ahoj, tak moja malá pravidelne cikala do nočníku od 14 mesiacov a naučila sa to hned na prvý krát 🙂 Možno to bude zniet divne, čítala som o tom jednu knihu ( nazov si presne nepamatam) ,ale v princípe sa jednalo o to, že je potreba to dietatu názorne predviest a to bud prostredníctvom čurajucej panenky alebo prostredníctvom seba 🙂 Ja som kupila malej spievajuci nočník a ukazala som jej, že sa tam musí vycikat, že to potom aj zaspieva. Na prvý krat to pochopila 🙂

tacuda
autor
14. bře 2013

@babysignscr moc děkuji za tip je to velice zajímavé,doporučuji všem se podívat,hlavně je důležité co kus to originál.U nás došlo,te´d za poslední 3dny k posunu,malý začal chodit sám na hrneček,párkrát to nestihl,ale zadarmo to tedy nebylo,chodí za lepitku (lentilku),výchovné to moc není,ale zatím to funguje,dokonce se i vykadil!Tak snad nám to vydrží,na spaní zatím plenka,zas to nechci přehánět,jednou už jsme mu nočník zprotivili 🙂

vendullka
14. bře 2013

@tacuda U nás se taky chodilo za lentilku a nic nevýchovného v tom nevidím. Prostě někdo holt potřebuje k učení motivaci🙂

pissskotka
18. bře 2013

Ahojky...tak našemu díťátku je rok a půl a párkrát jsem to taky zkoušela...ale výsledky žádné...nechce tam sedět a už vůbec néé do toho čůrat...drží to tak dlouho dokuď to nevzdám a nejdeme do vany a tam to pustí 😅 (samozřejmě myslím večer před koupáním 😉 ) tak taky čekáme na léto a snad se to už zlepší...už mě docela štve jak od všech slýchávám, že už by měl být bez plen...že všichni v naší a přítelovo rodině už byly dávno na nočníku...njn se nezblázním ne? tak držíme palce všem snaživým maminkám 😀