Venku si neřekne, že chce čůrat. Máte stejný problém?

rowan
15. čer 2012

Maminky hezký den,
od 20 měs. chodí dcera čůrat na nočník ALE- pouze pokud je nahá a ví, že je v okolí nočník. Takže máme problém s tím, když jdeme ven. Ona mi totiž ani jednou neřekla že chce čůrat nebo kakat ale prostě jde a to je ten problém. Zasekli jsme se na mrtvém bodě. Ona moc nekomunikuje, je spíš vzručnější než ukecanější 🙂 a kdykoliv se jí venku zeptám tak mi řekne ne a třeba do minuty má mokro- a to jí vůbec nevadí 😖 Doma když je a jdeme ven nebo jde spát, tak jí řeknu jdi se vyčůrat a ona opravdu pokaždé jde a i maličko ze sebe vytlačí, takže odpolední spaní je bez plenky a ještě nebyla nehoda. Na noc plínku ale mít musí.

Proto vás prosím o radu, neměli jste stejný problém?

delf14
15. čer 2012

A coš takhle venku jí říct,hele pojd tahle kytička je zvadlá počůrme jí a bude jí lépe,takhle podobně jsem to dělala s dcerou moc venku nechtěla čůrat a pak jsme začali praktikovat tohle i dokonce na mravnce,když nějaký lezl jsme čůrali no prostě sranda když si na to vzpomenu,ale mělo to úspěch teda no hlavně na mravence to jí bavilo děsně 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

rowan
autor
15. čer 2012

na mravence 😀 😀 tak to mě rozesmálo 😀 zkusím to, děkuji 😵

idril
15. čer 2012

to chce čas, malá to měla taky tak. Od 14 měsíců byla schopná se sama vyčúrat, ale jen když byla nahá. Řešila jsem to tak, že měla šatičky a neměla kalhotky. Zdálo se mně, že když měla kalhotky, tak si myslela, že má plenu a pustila to. Když jsem chtěla, aby vydržela bez pleny v noci, tak jsem ji tak 2 hodiny po usnutí posadila spící na nočník a poručila čúrat 🙂 Většinou se to povedlo a plenka vydržela do rána suchá. Znovu počúravat v noci i ve dne se začala, když se jí narodil bratříček. Je to velká psychická zátěž a ti drobečci to určitě nedělají schválně. Postupně jak si zvykla a vše se zaběhlo, počúrávat se přestala. Chce to hodně lásky a trpělivosti 🙂
Zkus se jí venku neptat, ale rovnou říct: jdeme čúrat. Tohle zabíralo zase na syna.

anjelicek26
15. čer 2012

@rowan - no mali, tri mesiace sa nepytal - aj ked teda boli sme bez nehod - ja som ho davala, pytat sa zacal na dovolenke, odrazu a odvtedy teda chodi sam, uz ho nekontrolujem. My sme s tych tiez menej jazykovo zdatnych deti 😅 V noci bol nastastie od zaciatku bez nehod, tak to sme aspon nemuseli riesit.

A aj u nas zaberalo - ocuraj mravca, kvetinku, kamienky... tak sa naucil cikat vonku 😉

delf14
15. čer 2012

@rowan jo jo mravence,pak je sama vyhledávala a říkala,toho počůráme no fakt komedie 😀 a abych to spetřila tak pak jsme ještě vybírali rezavé nebo černé a spíš to odnášeli rezaví černí jsou hodnější,teda podle ní 😝

rowan
autor
15. čer 2012

@idril no přesně jak u nás! Jak na sobě něco i sebevolnějšího cítí, bere to jako plenu 😖
@delf14 😀 😀 sranda 😀
@anjelicek26 já když jí řeknu že bude čůrat (ať nad trávou nebo třeba v mimo domov na záchodě) tak začne hulákat a utíkat 😒

tymothy
15. čer 2012

My zalévali travičku, aby hezky rostla. Ovšem byla i doba, kdy jsme ji zalévali snad každých 5 minut....nechápala jsem, jak to zvládá, ale fungovlala opravdu jako pes. 🙂

rowan
autor
16. čer 2012

@tymothy tak zkusíme zalévat a mučit broučky 😀

Děkuji za odpovědi ! 😵

dana3262
16. čer 2012

@rowan syn nejen, ze si neříká, ale vůbec nechtel curat jinak nez na nocnik. Velky jsem ho nemohla donutit. Nekdy nevydal i 3 hod, tak uz mu zoufalá říkám, ať se klidně pocura do kalhot, ale taky ne. Koupila jsem cestovní nočník, to nam pomohlo. Ted chce, přesně, jak tu píšou holky curat na různý věci.

bosoriak
16. čer 2012

@rowan Ja by som to skusila opacne. Neries, ked sa pocika, prezlec, povies, ze nabuduce si uz povie a bude. Mozno este proste nie je pripravena, je este malinka. Skus to brat tak, ze kazdy uspech vo vycikani je bonus. Nie kazde pocikanie je neuspech.
Kazde dieta si prejde tymito cikacimi obdobiami, raz nebude chciet cikat inde nez doma, potom inam, nez do nocnika, potom nebude chciet kakat a pod. Kym sa to zvladne bez zbytocnej pozornosti, tak to aj rovnako rychlo prejde.
Ja som tiez nutila dceru cikat, niekedy normalne "na povel" a nic mi to nebolo platne. Vsetko sa upravilo az potom, ked som jej povedala, ze odteraz ju uz nutit nebudem a nech si povie, ked chce. Ziadny cirkus okolo pocikania, ziadna kazen, prezliekla som, povzbudila ze nabuduce uz sa podari. Do dvoch tyzdnov uz bolo aj po nehodach a krasne sa pytala vsade.
Drzim palce 🙂

bosoriak
16. čer 2012

@dana3262 Ahoj, ja len k tomu, ze nejde aj 3 hodiny. Moja od zaciatku bezplienkoveho obdobia malokrat cika. Niekedy len 2x za den a to pije poriadne. Tiez som bola zufala, boli sme u lekara, vsetky vysetrenia dopadli negativne a vysledok je, ze ju mam nechat, ona vie, kedy jej treba. Takze podla mna ho netreba nutit.

rowan
autor
16. čer 2012

@bosoriak a kolik bylo dcerce? Moc díky, tvůj příspěvek mě povzbudil, máš pravdu! Já jí nenutím a na nočník sem jí(i přes už otravné kecy ostatních) nedávala a najednou ráno nechtěla plínku, tak sem jí řekla, že teda ne ale bude chodit na nočník a jen pár nehod protože to nestihla a šlo to bleskově i tam kaká. Takže ona to dala najevo mě, že tam chce chodit já jí nenutila a nechávala tomu naprosto volný průběh. Tak mě napadlo jestli prostě něco nedělám špatně nebo bych neměla dělat uplně jinak když to tak krásně zvládá ale jen s holým zadečkem 😅

rowan
autor
16. čer 2012

@dana3262 dcera zase čůrá pořád, je jak průtokáč 😀

bosoriak
16. čer 2012

@rowan No moja dcera mala az 2 roky a 3 mesiace, ked tiez sama zvazila, ze uz plienku nechce. Takze ja som sa tiez napocuvala blbych kecov.
Akurat vsetky "nutenia" ako ocikame mlaku, kvietky, chrobacika u nas koncili placom, takze to viedlo akurat tak k peknemu odporu k cikaniu. Takze som to musela urobit inak. 🙂

Ako hovorim, ja som bez zbytocneho cirkusu okolo prezliekala a prezliekala a povzbudzovala a chvalila (tiez nie prehnane, aj prehnana chvala skodi). Proste uprimne sa tesit z kazdeho uspechu a kazdy neuspech brat ako nic sa nestalo, nabuduce sa podari.

rowan
autor
16. čer 2012

@bosoriak já získala pocit,že když si řekla že chce tak a ne do plenek, tak že to musí už jít úplně. A omyl, takže zkusim jestli chce na kytky nebo brouky a když ne, budu tahat hory oblečení 😀

bosoriak
16. čer 2012

@rowan Asi tak, ja som chodila s velkym batohom, u nas to bolo na 2-hodinovu prechadzku v priemere 5 kusov nohaviciek a novych gati, jo a obcas aj ponoziek 😀 Ale ide leto, tak to budes mat jednoduchsie.
Tak vela zdaru!

rowan
autor
16. čer 2012

@bosoriak děkuji 😀 !

gumimaci
16. čer 2012

@rowan ahoj, moj maly tiez vonku nechcel cikat. Asi po 2 tyzdnoch , co sme boli bez plienok, som vonku vystihla ten moment, kedy by sa uz aj pocikal, rychlo mu stiahla gate a vtedy zistil, ze cikat sa da aj vonku. Ale presli sme roznymi polohami, co sa toho cikania vonku tyka :D Momentalne uz trenujeme curanie na chlapa, postojacky.
Mame v susedstve kozu a chodilio sme jej ukazovat potom, ako sa cika vonku 😀 😎 Ale tiez som h o nehresila, ked sa mu stla nehoda, podobne ako bosoriak, som mu len povedala, ze nabuduce to stihneme.

majka1981
16. čer 2012

@rowan co tak ukazovat detom ze vie cikat? alebo ked vidis ze ine dieta cika, tak sa pridajte a ponukni cikanie. moj syn tiez rad obcikava mravce, chrobakov atd ale uz aj obzera motorky (ked sme blizko cesty...) - treba uputat pozornost na nieco ine, aby sa dieta uvolnilo

beruska24.9.
17. čer 2012

@rowan - u nás se sice začalo s nočníkem později, ale také napíši. pořád jsem čekala, až si dcerka ´´řekne´´, že plínku nechce (asi bych se nedočkala). když měla 23m., narodila se ji sestřička, tak jsem to neřešila. když měla 2r.+4m., řekla jsem si, že se snad s miminkem ´´sžila´´ a začali jsme zkoušet. 3měsíce jsem převlékala x-krát za den, na ven a na spaní dávala plínku. po velikonocích si začala sama říkat doma na nočník. na přelomu dubna/května jak se oteplilo, jsem přestala dávat plínku na ven a nosila náhradní oblečení, protože venku čůrat nechtěla. pak jednoho dne jsme byli u rybníka pozorovat divoké kachny a tam se poprvé vyčůrala na trávu (nikdo tam nebyl a ona mohla při čůrání pozorovat kachny). přibližně měsíc nemá plínku na denní spaní, na noc zatím jo. doma hlásí, že chce čůrat, venku ne. tam prostě stáhne tepláčky a kalhotky a vyčůrá se sama. jenže si počůrá všechno oblečení (vysvětluji, že má hlásit, že má zatím krátké nožičky). počátám, že jednou pochopí, že ji zatím musím venku na čůrání podržet......

rowan
autor
17. čer 2012

@gumimaci když se venku počůrala, tak sem jí jen řekla že je ostuda, nezlobila sem se na ní, to bych nemohla - naschvál to nedělá.. řekla jsem jí že je jako malý miminko co nosí plínku a asi jediný co si z toho odnesla bylo, že opakovala "miimi, mimi... " 😀
@majka1981 taky dobrý nápad! Děkuji 😵
@beruska24.9. u nás se sourozenec nekoná 😀 ale zkusím jí dát vyčůrat někde v klidu, je možné že jí to vadí.

moc vám děkuji, takové jednoduché věci a mě to vůbec nenapadlo!

beruska24.9.
17. čer 2012

@rowan - doteď ji dávám čůrat tam, kde je klid. a když je to někde na veřejnosti (nebo je tam poblíž někdo jiný), tak stačí se schovat za auto, za kočárek apod., aby měla pocit soukromí. jo a když ji držím, tak ji klidným hlasem říkám, že ji nikdo nevidí, že se má vyčůrat stejně jako doma na nočník. třeba i to pomůže 😉

rowan
autor
20. čer 2012

@beruska24.9. děkuju za rady 😵

sasanka03
20. čer 2012

U nás se taky nechtělo čurat venku a teď si to právě že nechává jen na ven. Prolomilo se to na výletě v přírodě, kdy jsem šla já i táta čurat, pak chtěla vedle mě. Taky jsem ji ze začátku, když byla vedra nechávala lítat jen v sukýnce bez kalhotek, kdy mohla kdykoliv dřepnout, nikdo ani nevěděl, že čůrá (když jsme byly na hřišti, tak jsem ji samozřejmě natáhla kalhotky).Jo a dřepla jsem si vedle ní a šeptala ji do ouška slovíčka jako super, pokropíme travičku, ...když s nevyčuráš nevadí...zkusíme později...prostě uklidňujíci slovíčka.. nebo nekomentovat ...oni si totiž pamatuji vsechno a i to ,jsi ostuda,, ji třeba ranilo a teď se zapřela a bude dělat drahoty.

kellys
20. čer 2012

my sme tiež z tých, čo vonku nechcú cikať ani za svet, ale vždy si donesieme až domov na nočník, nezaberá ani polievanie trávičky a podobné, tak uvidíme, kedy nás to prejde, asi by bolo najlepšie, keby videl nejakého iného chlapca, alebo iné dieťa, ktoré ciká a možno by sa na to dal, ale zasa do ničoho ho nasilu nenútim, keďže k nehodám zatiaľ nedošlo

rowan
autor
22. čer 2012

@sasanka03 Když jsem jí ukazovala nočník, tak jsem se do něj taky potupně vyčůrala 😀 je fakt, že ještě jiný dítko čůrat jinak než na nočník neviděla..
Včera se zase počůrala do kalkotek a tepláků, měla nataženou nohu a nechala to stejkat a koukala na to 😅 ale poprvý jsem na ní viděla, že to mokrý oblečení nechce, že jí to není jedno.
@kellys tak aspoň, že to donese 🙂 i když to někdy už může bolet, co?

kellys
22. čer 2012

@rowan veru môže, no na ňom nikdy zatiaľ nebolo nič vidno, na jednej strane som aj rada, že vonku neciká, keďže sú za to pokuty, ale veru tiež držať to v sebe aj 3 hodiny nie je bohvie čo, momentálne sa nám začína páčiť aj záchod, len ešte musíme kúpiť stolček, aby tam sám vyliezol 🙂

rowan
autor
22. čer 2012

@kellys za to jsou pokuty?? 😨

kellys
22. čer 2012

@rowan no dozvedela som sa tu na koníku, nedávno som narazila na túto tému

rowan
autor
22. čer 2012

@kellys tak to koukám jak blázen 😖