Wattsenglish pro batole. Máte zkušenost?

dagina
26. zář 2011

Zdravím maminky,
máte některá zkušenosti s touto metodou cca pro 3leté děti???? Je dobré začít, když dítě neumí ještě zcela česky? Moje generace, samozř. né celá má s angličtinou dost problém, dlouho jsme s učili ruštinu a AJ už bylo těžké si při normolním studiu ve škole naučit na lepší úrovni. Proto uvažuji, zda je dobré začít už u těchto prcků. Cílem této výuky je, aby byl jazyk pro ně přirozený - mluvit i myslet anglicky. Výuka je pouze jednou týdně a českým lektorem. Může si dítě "naučit" přirozeně mluvit anglicky při takové intenzitě "učení", nebo je nutné ještě doma......, moc díky za všechny názory, postřehy, zkušenosti.

mamkamarketa
3. říj 2011

@dagina ahoj,zkusenost mam,ale trosku jinou. manzel je american,na syna mluvi anglicky a ja cesky. syn je o mesic starsi nez tvoje holcicka. mluvi strasne malo,rika vety o 2max 3 slovech. rozumi vyborne obema jazykum. na otazky odpovida pouze v pripade,ze je odpoved ano-ne. byla jsem z toho zoufala a resila jsem to s logopedem. potvrdil,ze to bude tim,ze ma 2 jazyky. rekl,ze musim mluvit jen cesky (s manzelem mluvime anglicky) (tim chci rict,ze uceni doma asi neee) takze ja si myslim,ze urcite pockat az bude vyborne ovladat matersky jazyk a az potom ucit dalsi.
a jedna hodina tydne si myslim,ze je desne malo 😒

labell
3. říj 2011

@dagina já sem se o to zajímala, protože sem chtěla dát malou do anglické školky a jedna paní mi napsala: Hluboká struktura jazyka se dá vtisknout pouze v ranném dětském věku, ideálně do tří let, to nasávají děti nejvíc, ještě docela dobré je to do sedmi let a pak už se ten jazyk učí mozek jinak. Ona totiž výuka jazyka v ranném věku souvisí i s tím, jak se vytvářejí zapojení v mozku. Slovíčka pokud nebude návaznost samozřejmně zapomene, ale toto je později nezískatelné. Mě samotné (momentálně se připravuji na téměř nejvyšší u nás dosažitelnou zkoušku z AJ – překladatelskou státnici) to že mi nejsou některé struktury vlastní třeba překáží a to se učím od zahraničních lektorů hned jak to šlo – tzn po revoluci kdy mi bylo 12, mám za sebou dlouhodobé pobyty v USA i UK atd.
Takže nebyla bych špatná z toho, že zapomene mluvit, až se s těmi strukturami mozek setká znovu, tak je pozná.

Jenže to šlo o celodení pobyt, jednou týdně je podle mě málo.
S tím jestli by se hůř učila češtinu sem se taky zajímala a logopedka pracující v té školce říkala že se nedá říct že měli děti z anglické třídy výraznější problémy než ty z české.

mamkamarketa
3. říj 2011

@dagina zkus se zeptat na www.logopedieonline.cz

mamkamarketa
3. říj 2011

@labell to,ze se jazyk uci nejlepe do 3 let si myslim,ze napsal nekdo v ramci byznisu (bez urazky). nebo ano,ale v pripade materskeho jazyka-ne ciziho. ja v 17 letela studovat do ameriky (anglicky jsem neumela nic-byla jsem nemcinar) naucila jsem se anglicky tak,ze kolikrat sami americani si mysleli,ze jsem jedna z nich.

labell
3. říj 2011

@mamkamarketa třeba máš vyjímečný talent 😉

mamkamarketa
3. říj 2011

@labell to si neee 🙂 ale prijde me osobne lepsi intenzivni prazdninovy pobyt v zahranici pro mladsiho skolaka,nez nekolika lete uceni angliny 2xtydne od kojeneckeho veku.
dneska je hodne moderni anglictina pro mimina od 4 mesicu,coz me prijde divny

dagina
autor
3. říj 2011

Ahojky,
moc díky za odezvy.
Myslím že Helen Doron propaguje učit děti od miminka AJ. Konkrétně učastnit se nejlépe jejího kursu 😅 - nevím jak je fin. náročný, navíc u nás v okolí nic takového není.

Hm..., takže když začne normálně až na ZŠ bude to OK?!

mamkamarketa
3. říj 2011

@dagina zkus se zeptat odbornika co si o tom mysli 😉 ja jsem resila synovo mluveni na www.logopedieonline.cz alespon ti to rekne odbornik 😉

dagina
autor
3. říj 2011

@mamkamarketa odborníka myslíš učitelku nebo logopeda???
Letošní kurz jsme už stejně propásly.... 😒

mamkamarketa
3. říj 2011

@dagina logopeda,jen co si mysli o uceni cizich jazyku ve 3 letech,kdy jeste neni ukoncen vyvoj materskeho jazyka a tak 😉
je to zdarma me odepsali druhy den

verusa.j
3. říj 2011

@dagina - myslím si, že jednou týdně je opravdu málo. Já učím v česko anglické školce a alespoŇ každý den slyší angličtinu - i když třeba jen základní fráze, pokyny. JDe hlavně o to, aby to dítě nemělo pocit, že se něco učí a že někam musí. Myslím, že pozdější intenzivní kurz určitě anlgičtinu pomůže naučit. Ono je asi nejlepší, když jsou dvojjazyčné rodiny, nemyslím si, že by se první měli naučit mateřský jazyk, klidně může mít mateřské jazyky dva, ale každé dítě to zlvádá individuálně.

mamkamarketa
3. říj 2011

@verusa.j tak nas kluk to moc nezvlada 😒 vubec co znam vetsinu deti z vicejazycnych rodin,je to podobne....

verusa.j
3. říj 2011

@mamkamarketa - já znám zase opak a to ve třech plynně franczouzky, česky i trochu anglicky, já bych řekla, že je to fakt individuální a hlavně, ono se to věkem dorovná a ten druhý jazyk bude brát přeci jenom přirozeněji než děti, tkeré se to učí ve škole, podle mě je to jednoznačně výhoda

mamkamarketa
4. říj 2011

@verusa.j tak to musely byt nadane holcicky 😀 😉
nevim,spis nez vyhoda je to podle me je moda. my moc zajem o to aby nekdo ucil syna anglictinu nemame,ale najit soukromou skolku,ktera je vylozene ceska proste nejde 🙄
dneska se predhaneji kolik rodilych mluvci maji a tak 😒
ale dalsim duvodem je,ze drtiva vetsina tech rodilych mluvcich nema pedagogicke vzdelani,proste to je rodily mluvci...coz zase ja bych ve skolkce chtela. a zase kdyz skolu ma,tak je to vetsinou cech,coz se mi taky nelibi,uz kvuli prizvuku a potom,nas kluk pozna,kdo je cech a kdo ne. desne se smeju,kdyz nejaky znamy prijde za synem a rekne ''hello how are you?'' a syn ''ne nechci,nebudu'' proste ze sebe nebude delat cvicenou opicku 🙂 takze je mi jasny,ze kdyby cech ucil naseho kluka anglictinu,tak se mu na to syn vykasle....

verusa.j
4. říj 2011

@mamkamarketa - nadaný chlapeček 🙂 hyperaktivní ještě k tomu
ale tak vy přeci ani nepotřebujete,a by vašeho syna učil někdo anglicky, ať chce nebo ne, doma to přeci jen někdy musí slyšet a pokud vám stačí státní školka, tak těch je myslím dost a hlavně českých, takže anlgičtinu by měl odposlouchanou z domů a to rodilým mluvčím
Ale máš pravdu, že učí hodně nekvalifikovaných rodilých mluvčí nebo naopak 🙂 ale holt je taková poptávka

mamkamarketa
4. říj 2011

@verusa.j prave ze bohuzel, sme z Prahy a pocitam,ze ho do skolky vezmou az na predskolni vek...
prijde mi to sileny....ve skole mit rodileho mluvciho z anglie,italie,francie,usa.. ale pravda je,ze to je proste dneska ''zadany''
to je sikula 😵 😵 😵

verusa.j
4. říj 2011

@mamkamarketa -to je k vzteku, že děti vezmou až tak pozdě aruší školky, potom člověk musí dát do soukromé, vidím to v práci, tak snad se vám poštěstí a bude ta mš fajn

mamkamarketa
4. říj 2011

@verusa.j taky doufam..dekuju 😵

dagina
autor
5. říj 2011

Ahojky,
a teď co je lepší, nekvalifikovaný rodilý mluvčí, nebo česká učitelka s různými certifikáty a výslvonost tzv. česká angličtina.
Včera jsem mluvial s mamčou, která má první hodinu AJ u třileté a byla nadšená, prý se to malé moc líbilo 😕 . Já teda doufám a věřím, že tyhle prcky nic byflovat nenutí. Trochu mě mrzí, že jsem se nerozhoupala dřív a malou tam nepřihlásila, ale na druhou stranu ať si ještě poznává svůj svět, má v něm velké rezervy.

Tuhle mě překvapilo, je to asi přes měsíc..., malá má hodně věcí s Hallo Kitty, jsem jí říkala co to znamená, zhruba něco o zemi, v které tak mluví...., a párkrát se mi pak zeptala jak se řekne anglicky určitá věc - např. vlak..., tak mě dost překvapilo, že teda hned pochopila, že se v jiné zemi mluví jinak a zajímalo jí jak se řekne .....
No tak třeba příští rok, to jí budou skoro 4....

blandik
6. říj 2011

@dagina - já myslím, že pokud se s English setká jen jednou týdně, moc se nenaučí, ale založí si v hlavě kolonku jiný jazyk. Myslím, že pokud se tomu nevěnuje denně, neposlouchá doma písničky, pohádky, tak to moc nedá...ale zase je to určitý základ. Jen si myslím, že tohle je přesně akorát tak na barvy, zvířátka a předměty kolem - a taková ta neverending story - kdy se tohle děti znova pak učí ve škole...mě je taky líto, že jsem nezačala s enlish u malého, když byl mimino...sama překládám z angličtiny...malý má doma slona, říkáme mu elefant, někdy ho vytáhnem a elefant mluví anglicky...ale nikam to moc nevede...na tv nekouká, takže ani pohádky mu nepouštím...Ale taky bych ráda pojala nějakou koncepci, jak ho naučit a dávat za to peníze se mi na druhou stranu nechce...

andyalukasek2008
8. říj 2011

@dagina Zdá se mi to brzy ☹

dagina
autor
9. říj 2011

Ahojky,
@blandik a tak jestli začne ve třech nebo ve čtyřech, není zas takový rozdíl, ne?!

@andyalukasek2008 těžko říct, nejsem v tomto směru ani trochu odborník..., jen když si vzpomenu, jak pro mě byla AJ předmět, který se prostě musí šprtat, byl to spíš odpor k jazyku, nematurovala jsem z ní, takže znalosti opravdu nic moc. Pak jsem před těhu chodila na kurz, ale jelikož nemám často kde mluvit, byly to vyhozené prachy, je to pro mě hendikep neumět anglicky dobře. Když si mám na dovče o něco říct, jak si připadám dost divně.
Proto bych chtěla, aby pro holky byl jazyk přirozenější, nemusely by se šprtat jako každý jiný předmět.

andyalukasek2008
9. říj 2011

Ahoj Dagi, plně Ti rozumím, také si myslíme, že naše děti budou muset mít anglinu za druhý mateřský jazyk, jinak to prostě nepůjde.. ☹
Uvažovali jsme stejně, Lukymu byly 3, mají kroužek ve školičce, ale nakonec jsme se rozhodli, že ho do ní dáme až za rok, až z toho bude mít větší rozum 🙂 a bude umět slušně a správně česky, pak si to můžeme spolem i dima opakovat... 🙂
Proto jsme se rozhodli od 4 let...

dagina
autor
10. říj 2011

@andyalukasek2008 Jj. Necháme to také na příští rok. Ale maminy jsou přímo nadšené už od 3 let, i dětem se to prý moc líbí.. . Navíc malá jde v prosinci do školky měli by jsme toho moc....

someone24
7. lis 2014

Ahoj. No uprimne, ucim v jazykovke u nas doma. Ponukame rozne kurzy, dokonca uz pre deti od 1,5 roka. Mam 24 rokov, ale uceniu najmensich sa venujem uz 4. rok. Zacinala som s najlepsimi - Helen Doron. Bohuzial u nas v meste este nie je, a kedze som sa prestahovala naspat domov musim pracovat s tym, co je k dispozicii. Teraz to viem objektivne posudit. AKtualne ucim kurz Cookie and Friends, co je v celku dobry kurz, len ho treba doplnat inymi materialmi. Tento rok sme ako jazykovka kupili Wattsenglish materialy a je to proste des. Deti to v celku bavi, ale vsetko stoji a pada na lektorovi. Ako lektor mozem povedat, ze tie materialy nestoja za vela. Frazy sa dookola opakuju, pesnicku su otrasne naspievane. To, co za nieco stoji su videa. Inak z mojej strany velka nespokojnost. Nemelodicke, upistane, uvrestane. Detom sa pacia hlavne postavy, aj niektore pesnicky, ale po chvili ich to omrzi, kedze je tam az prilis vela opakovania. Opakovanie je pre deti klucom k vedomostiam, ale coho je vela, toho je raz vela. Napriklad ponukaju kurzy na 5 rokov. Lenze na tych CD sa opakuju tie iste pesnicky... Maju priblizne 20 pesniciek no a tie sa opakuju. Za 5 rokov 20 pesniciek? To myslia vazne? Preco by si potom rodicia mali kupit dane materialy znova a znova? Pride mi to ako podvod, len aby si rychlo zarobili. No neviem, som skepticka. Ako rodic by som za tie materialy a kurzy peniaze nevyhodila urcite....

mulgrew
31. pro 2016

Ahoj, kdyby mel nekdo zájem, sdílet rady a informace o výuce cizích jazyku u deti, prijdte prosím sem:
https://www.modrykonik.cz/group/7782/
Budu moc ráda, za jakékoli rady a zkušenosti těch, co zrovna mají děti a jazyky se učí, tak i těch, co už mají začátky za sebou a třeba se chtějí pochlubit úspěchem svých ratolestí a ostatním poradit, jak toho dosáhli.díky