• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Základy slušného chování - pozdrav - jak učíte své děti?

21. září 2014 
my jsem to děti nijak zvláště neučily, okoukali to od nás dospělých a hned jak začali mluvit začali i zdravit, na druhou stranu hlavně ta mladší zdraví ale uplně každého :slight_smile: občas se stane že se stydí nebo zabaví něčím jiným a musíme připomenout ale jinak kamkoliv vejdou kohokoliv potkají pozdraví. Možná je to tím že bydlíme na vesnici, tady se prostě zdraví
20. zář 2014 v 17:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Napodobou, proste jdu prikladem a muzi i detem podekuji, poprosim a zdravim :slight_smile:
20. zář 2014 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nedávno jsme měli na návštěvě přátele, kteří od nás bydlí hodně daleko. Mají dva malé syny. My jsme se však neslušně rozdělili, mužský byly v obýváku, protože oni potřebují řešit auta a svoje problémy a my zase v kuchyni probíraly vše možné. Samozřejmě jsem jim dala na stůl občerstvení (chlebíčky a takový zákusek, který jsem ale kupovala, protože na pečení čas nebyl). KOUKALA JSEM ALE JAKO BLÁZEN, když ten mladší z kluků přinesl do kuchyně prázdný talířek, dává mi ho na linku a povídá, - teto děkujeme, bylo to dobrý, moc nám to chutnalo! Tomu capartovi je asi pět let, možná ani to ne
20. zář 2014 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to taky přišlo tak nějak automaticky...nejdřív se naučila "AHOJ", naučili jsme jí, že když se ráno probudí a my jí jdeme vyndat z postýlky, tak se řekne ahoj, totéž po odpoledním spaní. Pak brzo začala opakovat Dobrý den a Nashledanou. Sama od sebe to neřekne, ale když slyší mě, zopakuje to. Když se někdy zapomene a při odchodu neodpoví, tak jí vysvětlím, že se pozdravit má ještě když to ten druhý člověk slyší. Ale nehrotím to, malé je teprve 19 měsíců :slight_smile:
Totéž děkuji - resp. dík - a prosím. Tuhle za mnou přiběhla, něco mi přinesla a řekla mi k tomu prosím :slight_smile: Nejdřív jsem nerozuměla, hlavně jsem jí ani o nic nežádala, až pak mi to došlo :slight_smile:
21. zář 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek