Znakování s miminky, kde najdu seznam znaků s obrázky?

wrtulka
14. srp 2012

Zdravím, chtěla bych na svojí dceru začít zankovat. Zatím máme čas (budou nám 3 měsíce) nicméně nikde na netu sem nenašla nějaký seznam znaků s obrázky který by se dal vytiknout ..abysme to měli doma k dispozici aby se mohl i chlap podívat a jak a co znakovat...nemáte někdo něco bud odkaz nebo něco svého nebo radu kde to najít? Předem děkuju

olcab
14. srp 2012

Ahoj já jsem si teda objednávala sadu na znakování na www.babysings.cz- jsou tam totiž i videa,ono někdy je to z obrázku nejenoznačně poznat

berenika39
14. srp 2012

ahoj, už se tu jeden čas diskutovalo, ted to utichlo, ale info tam jsou asi ok, nejvíc je toho na www.babysigns.cz (com), nebo www.znakovanismiminky.cz.
Pro tatínka možná tohle?
http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=...

hanaflint
2. zář 2012

Ahoj maminy,
pripojim se do diskuze se svou zkusenosti se znakovanim. My navstevujeme s Karolinkou centrum Helen Doron, presneji kurz Baby's Best Start, a to od Karolincinych 4 mesicu. Program je z velke casti zameren prave na znakovani prostrednictvim prirozenych gest, deti jsou stimulovany smyslove, jsou zprostredkovavany nejruznejsi zvukove a obrazove vjemy, rozviji se psychomotorika. Hodne jsem si nacetla, nez jsem se pro kurz opravdu rozhodla, protoze bylo hooodne nazoru proti memu rozhodnuti (vyuka AJ u takoveho miminka? = blaznovstvi!), ale kurz me ohromil, prekvapilo me, jak jsou lektorky pruzne a reaguji tak, aby byla detatka stale stimulovana. Dnes ma Karolinka 1 rok, v kurzu pokracujeme i nadale, strasne ji to bavi. Nestacim se divit, jak je zapalena do vseho, co s pani ucitelkou provadeji a vydrzi davat pozor. Urcite doporucuji ukazkovou hodinu, je idealni cas, kurzy se zase zacnou rozbihat 🙂

kulenka
10. říj 2012

Ahoj holky, taky se přidám 🙂

Učím se podle http://www.babysignlanguage.com jsou tam pěkná videa, nechají se vytisknout kartičky. Malé je půl roku, od kdy asi tak mám tedy začít? Vidím, že @hanaflint začala už od 4 měsíců 😕 To už abych s malou taky trénovala, že?

hanaflint
29. říj 2012

@kulenka
Urcite doporucuji zacit co nejdrive, dite uz do miminka strasne nasava vse kolem sebe 🙂

werunqa
20. lis 2012

Holky a k cemu je to dobre??nikdy jsem o tom neslysela..

olusenka
20. lis 2012

@werunqa http://www.babysigns.cz/ stačí přečíst ten článek-úvod na první straně. Porozumění svému dítěti než začne mluvit, vzájemné porozumění, znakující děti dříve začínají mluvit atd.

werunqa
21. lis 2012

@olusenka na cteni jsem nemela cas...to jsou teda vymozenosti.. 😉

olusenka
21. lis 2012

@werunqa je to šikovný, člověk se vyhne tomu, že dítě něco chce a člověk neví co. A spousta dalších výhod nejen viz. výše.

werunqa
21. lis 2012

@olusenka
ja mam akorat nastudovanou knizku Nejstastnejsi miminko v okoli..kdyz byla Emminka mala,tak mi velmi pomohla..

mortifera
27. dub 2016

ahoj holky, můžu se zeptat jaký znak používat pro čůrání nebo kakání? Děkuji moc

kaja2016
13. led 2017

Doporucili byste nekdo nejakou knizku DVD, kde jsou vsechny znaky za rozumnou cenu? Predem dekuju,