Co po škole?

renatkaa1996
23. srp 2022

Ahojky, je tu nekdo kdo se vyzna ve skolach? Budu mit vystudovanou sociologii a chtela bych ucit napr. obcanku ale nevim, zda me vezmou na pedagogicke minimum jen s Bc. Jake mam tedy jeste moznosti co se celkove skol tyka? Muzu si udelat nejaky kurz na specialni pedagogiku? Vsechny moznosti krom toho abych si dodelala mgr😄btw. Uz mi bylo 26, nevadi mi placeni, pokud to nejsou astronomicke castky😄

g_m
23. srp 2022

Tak pokud jsi šla studovat sociologii, tak jsi asi měla představu, co s takovým oborem můžeš dělat a proto jsi tam šla, ne? Pokud víš, že to dělat nechceš a chceš se dát na učitelství, tak jdi tam. A pokud chceš učit, tak stejně bude Mgr. potřeba.

lenatko91
23. srp 2022

Pokud chceš do školství bez Mgr., tak snad jedině asistent pedagoga.. Jako učitelka už Mgr. potřebuješ

andelka
23. srp 2022

Speciální pedagogika není kurz, ale další studium. Proč studuješ sociologii (a není ti 20, to jsem taky měla poněkud naivní představy o uplatnění), když nevíš co s ní? Na pedagogické minimum potřebuješ Mgr., na učení taky. Já být tebou, jestli chceš mít větší možnost uplatnění, tak bych na nějakého navazujícího Mgr, který dává smysl se sociologií šla. Jinak mě napadá podívat se na univerzity co nabízejí v rámci celoživotního vzdělávání. Na AP bys musela mít kurz, pokud nemáš třeba maturitu z pedagogiky.

renatkaa1996
autor
23. srp 2022

@andelka ja tam sla ve 21 letech, pak jsem otehotnela a uz tak jsem misto 3 delala 4 roky

renatkaa1996
autor
23. srp 2022

@g_m no, uprimne.. delala jsem prijimacky na sociologii kvuli kamaradky (kdyby nahodou) a primarni pro me byla psychologie. Mela jsem tyhle dva obory, psychologie nevysla, tak mi nic jineho nezbyvalo

renatkaa1996
autor
23. srp 2022

@lenatko91 dekuju moc za odpoved 🙂

andelka
23. srp 2022

@renatkaa1996 tak ale to jsi dobrá, s dítětem studovat. Ale sociologie s Bc asi úplně k uplatnění terno není co?

renatkaa1996
autor
24. srp 2022

@andelka ucim se jen kdyz maly spi kazdy den cca 2 hodiny odpoledne nebo kdyz usne vecer no. To teda neni😅 proto prave zjistuji co dal. Ty deti ve skole by me bavily, ale to vsechno zjisti fakt clovek az casem kdyz je starsi😄

anakolut
24. srp 2022

@lenatko91
@andelka
V naší škole (SŠ) učí více Bc. Nemyslím si, že by to byl nějaký problém.

andelka
24. srp 2022

@anakolut aha, my jsme ZŠ a tady jedině Mgr. nebo studující.

lenatko91
24. srp 2022

@anakolut Já sice taky budu učit s Bc., ale jen proto, že Mgr. aktuálně dodělávám.. asi záleží co učí..

anakolut
25. srp 2022

@lenatko91 Myslím si, že je to tak i u nás.