Doplnění vzdělání - učitelka

jikov
28. kvě 2019

Dobrý den, prosím, poraďte mi. Je v Českých Budějovicích možnost si dodělat učitelství dálkově? Hodily byste mi sem odkaz? Mám Mgr. z češtiny (Bohemistika), chtěla bych učit, ale bohužel nemůžu nic najít. Děkuji moc všem za ochotu 🙂

sudylichozrout
28. kvě 2019

@jikov ty bys, pokud vim, potrebovala jsem pedagogicke minimum a muzes jit ucit. Pokud bys chtela dalsi predmet, musela bys asi normalne na cele studium. Ale pedmin se urcite da delat na PF v Budejkach.

jikov
autor
28. kvě 2019

@sudylichozrout Vážně tady už půl hodiny hledám - na jejich stránkách, ale nemůžu najít

verionka
28. kvě 2019
jikov
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
verionka
28. kvě 2019

Aha, akorát koukám, že to bohužel není dálkové, ale prezenční. Já jsem si pedagogické minimum dělala v Brně na FF, sice z jiného oboru, ale to je jedno a bylo to časově určitě méně náročné, jen pár pátků v semestru...

jikov
autor
28. kvě 2019

@verionka Promiň, ale asi tě miluju 😝 Já to tady už tááák dlouho hledám a díky tobě mám. JJ, taky jsem se lekla, že je to prezenční, ale až ÚPLNĚ dole je: "Výuka probíhá přibližně 2× za měsíc v sobotu od 9.00 do 18.00 hodin."

verionka
28. kvě 2019

Tak to je paráda, jsem ráda, že jsem mohla pomoct 😊 a přeji hodně odhodlání a studijního úspěchu 😁

jikov
autor
28. kvě 2019

@verionka Díky, a asi si budu muset koupit hodně vína - na nervy, protože mám k tomu 2 malé holky. Je to hodně náročné? Já se totiž nemám kam vrátit do práce a tímhle bych si chtěla rozšířit možnosti po rodičovské.

78marcela
28. kvě 2019

@jikov já se taky přihlásila. Na podobný obor. Taky jsem zvědavá jak to zvládnu. Tak nám držím pěsti

verionka
28. kvě 2019

Nevím, jak v ČB, my měli splnit asi čtyři nebo pět předmětů, Obecnou pedagogiku, Obecnou didaktiku (I, II), Psychologii (I, II) a Didaktiku toho předmětu, který jsme chtěli učit, ale já mám vystudovanou právě psychologii, takže tu už jsem znovu dělat nemusela, tak jsem to měla celkem snadné, myslím, že i při dětech se to dá zvládnout 😉

raschwa
28. kvě 2019

Ahoj, nechci ti brát nadšení, ale jen počítej, pokud budeš hledat místo v ČB, že češtinářů je tu mraky (spousta absolventů zůstává ve městě) a není lehké sehnat místo. Chtělo by to ještě nějaký perspektivní obor k tomu, ideálně jazyk, dějepis, zeměpis... hodně štěstí!

jikov
autor
28. kvě 2019

@raschwa Díky, ještě o tom popřemýšlím. Ale jsem z menšího města - bez VŠ. Ale i tak by to pro jednooboráře nebylo snadné.

raschwa
28. kvě 2019

@jikov Tak zase výhoda je, že se čeština učí všude, na všech typech škol. 🙂 Každopádně pokud třeba umíš anglicky, pouvažuj nad tím, že by sis udělala zkoušky. Podle mě bys s tím, pokud tedy chceš učit, měla lepší šance než s češtinou...