Odvolání na gymnázium - desátá pod čarou - je šance?

evka010
3. kvě 2017

Holky, máte někdo zkušenost s odvoláním na SŠ?

My nevíme☹ Dcerka se na jedno gymnázium v Praze sice dostala, na druhé (na které by moc ráda ale právě šla, ne - bohužel je 10tá pod čarou, přičemž 8., 9. a její 10.místo má stejný počet bodů.

Chtěla jsem se zeptat, zdali nevíte, zda v tomto případě může ředitele školy ovlivit při rozhodování znění našeho odvolání, nebo se přistupuje jen k bodovému umístění, byť byly 3 žáci ohodnoceni stejně (ale jsou jistá podkriteria určitě...).

Je vůbec šance dostat se na gympl, když škola nabírá jen jednu třídu o 31 žácích? (hlásilo se 110 lidí)~f~

blaablaablaa
3. kvě 2017

Odvoláním nic nezkazíte, zkusila bych to.

kaca08
3. kvě 2017

Zkusila bych to. Nemusi vsichni prijati studenti nastoupit a ne vsichni se mohou odvolat. Drzim palce

verkaver
3. kvě 2017

@evka010 Zkusit to jistě můžete,ale u nás se tenkrát na odvolání dostala jen holka druhá pod čarou,další už ne. Když se někdo hlásí na gymnázium,tak tam většinou opravdu chce jít a nastoupí... i tak hodně štěstí 🙂

evka010
autor
4. kvě 2017

verkaver: to jo, jen si každý píše školy dvě, takže kdo ví, zdali tato je právě ta první, nebo druhá vyvolená, když se dostane na obě....

daisy1
4. kvě 2017

I při téměř nulové šanci bych odvolani psala.

peggy722
4. kvě 2017

Já bych to zkusila. Letos díky Cermatu mnohem častěji dochází k tomu, že se lidi dostanou na oba gymply a pak na jeden nenastoupí. Alespoň u osmiletejch to tak je. Stává, že pak berou i lidi hodně pod čárou, aby naplnili kapacitu.

babanci
4. kvě 2017

Odvolej se, kamarádka mojí dcery to udělala, vyšlo to a dnes studuje práva.

evca32
4. kvě 2017

Také jsem dala odvolání, syn byl 5 pod čarou na BPA. Na druhou školu OA kam se dostal pošlu zápisový lístek a pokud se na první dostane na odvolání, lístek si z druhé škole vyžádám a dám ho té první. Je to bud a nebo... Jen u nás jsou to dva různý obory. tak jsme napnutí 🙂

evka010
autor
4. kvě 2017

Holky a nevíte.. Musím čekat min. 10 dní (spíše 14) než se ozvou? Není možné zkusit třeba př. pátek na gympl zavolat, jaký je stav zápisových lístků? Gympl Arabská třeba bude průběžně informovat na webu, ta naše bohužel ne. Tak si myslím, že to asi nějaká "tajná" informace nebude...

werumka
4. kvě 2017

@evka010 Ahoj - a jaký gympl v Praze to je? Jestli to není tajné? Na tom hodně závisí, jestli se bude většina uchazečů pokoušet odvolat nebo jestli dají přednost jiné škole. Pak je taky otázka, jaký počet bodů jí chyběl na poslední "postupové" místo.

evka010
autor
5. kvě 2017

werumko, na postupové místo ji chybí 3 body. Na jiné gymply by se často bez problémů dostala (když jsem viděla výsledkové listiny). Ale na tuto chtěla moc. Hm...
Druhý gympl na který se dostala je Na Zatlance. Máte s touto školou někdo zkušenost?? Jaká je?? Jde do třídy s rozšířenou výukou AJ.