Práce/brigáda při prezenčním studiu na VŠ. Dá se takto pracovat?

10. dub 2023

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat vás, co máte zkušenosti, dá se při prezenčním studiu na VŠ (zdravotnický obor) i pracovat třeba na půl úvazku nebo brigádně? Dá se to stíhat dohromady s učením, praxemi a jedním školkovým dítětem? Jaké jsou vaše zkušenosti prosím, děkuji.

areh
10. dub 2023

Já si to tedy moc představit nedokážu. Hodně záleží jak často máš školu, jestli by ti třeba praxi uznali v rámci brigády. Na zdravotní škole je té praxe opravdu hodně a tohle by bylo velké ulehčení. Máš hodně hlídání? To je také zásadní. Co když bude dítě nemocné? Ne každý vyučující to zohlední pri docházce (vlastní zkušenost). Případně si lze požádat o individuální plán a třeba omezit docházku do školy, pokud to povolí.

autor
10. dub 2023

@areh hlídání by problém nebyl, ale spíš jsem právě myslela jestli se to dá stíhat časově a samozřejmě trochu i fyzicky či psychicky 😅

prejeta_zaba
10. dub 2023

No tak časově ti to přece nikdo neřekne, nenapsalas obor, ani nevíme tvůj rozvrh. Ale jestli ses opravdu nepřepsala a jedná se o prezencni studium, čili denně ve škole, k tomu praxe, kdy bys do toho zaměstnání chtěla chodit, v noci? A s dítětem budeš kdy? Tak není to nemožné, ale bude to šílené. 🤷‍♀️

autor
10. dub 2023

@prejeta_zaba ano prezenční...je mi jasné, že na plný úvazek to nelze, ale měla jsem na mysli brigády nebo nějaký částečný zda se dá časově zvládat...kdo má zkušenost

bara88
10. dub 2023

A kdy by si byla s dítětem?tohle si nedovedu představit

autor
10. dub 2023

@bara88 právě proto se ptám na zkušenosti ostatních, kteří takto studovali při dětech, aby mi řekli svou zkušenost jestli je to reálné a zvládnutelné nebo spíš ne

bara88
10. dub 2023

Tak ono stačí trošku logicky přemýšlet. Denně škola a k tomu praxe plus ještě práce?

autor
10. dub 2023

@bara88 tak nejsi ve škole od rána do večera a pak tu jsou také víkendy přeci...brigády se dají dělat třeba 2-3x v týdnu, to záleží na okolnostech ...jak jsem již psala, proto se zde ptám na zkušenosti ostatních a ty evidentně zkušenost nemáš tudíž nemáš, jak přispět do diskuze, aby to bylo k tématu, takže se s dalším komentářem neobtěžuj, děkuji 🙂

prejeta_zaba
10. dub 2023

Studovala jsem dálkově s 2 dětmi, k tomu praxe a tam mi přímo nabídli brigádu (placenou fakt mizerně, bylo to spíš takové rozšíření praxe). I tak jsem z toho o zkouškovém bláznila. Děcka věčně nemocné, takže o nějakém spolehnutí na školku nemůže být řeč, pořád myslíš jenom na to, kdy se budeš moct učit a kde seženeš hlídání, manžel na nervy z toho, že doma není nic udělané a nic společně nepodnikáme. Ale jezdit tam denně, to si ani nechci představovat. I pokud máš spolehlivé hlídání, dokážeš si představit tam mít dítě "odložené" několik let prakticky nonstop? Co to udělá s těmi vztahy? 🤷‍♀️Ano, dá se pracovat o víkendech nebo třeba i mí spolužáci dělali noční a pak zvládli jít do školy, ale k tomu máš to malé dítě, které tím pádem vůbec neuvidíš nebo budeš padat na hubu únavou.

autor
10. dub 2023

@prejeta_zaba kdyby bylo možné mít brigádu v rámci praxe, vlastně tedy placenou praxi, bylo by to ideální samozřejmě.....jinak já nevidím rozdíl v tom jestli budu denně na 8 hodin jezdit do práce jako každý běžný pracující člověk nebo na 8 hodin jezdit do školy 🤷‍♀️ otázka je teď jen nějaký ten přivýdělek k tomu..,.každopádně, když to nepůjde a nebudu to zvládat, tak samozřejmě budu mít jen školu a holt se budeme muset trochu uskromnit

areh
10. dub 2023

A co chceš studovat za obor?

autor
10. dub 2023

@areh porodní asistence

areh
10. dub 2023

Na UPOL je kombinovaná forma, pokud to nemáš přes celou republiku 😉

autor
10. dub 2023

@areh jojo to vím, ale to zrovna mám 🙈 téměř doslova přes celou republiku 😅🙈

areh
10. dub 2023

Jej, škoda 🙂

autor
10. dub 2023

@areh ale děkuji ti za zprávu 😊

muhehehe
10. dub 2023

Mě připadá skoro nemožné i to prezenční studium s dítětem. A to mám toho skutečně hodně a hladinu toho, co je nebo není problém, docela daleko od nějakého průměru. Mám tři malé děti, na cestě čtvrté, firmu, obchod. Hlídací babičky nemáme. Ale výhodu mám v tom, že plno věcí můžu někomu zadat a to, co skutečně musím řešit já osobně, můžu dělat ,,na svůj úkor", třeba v noci, když mě děti nepotřebují. Tak bohužel celkem často málo spím, ale nechci dávat děti nějaké tetě na hlídání nebo je uklízet k pohádce. A ten čas si můžu vcelku řídit. Muset být denně pravidelně někde ,,v tolik a tolik", tak to nedám. Přemýšlela jsem nad otázkou poctivě, ale tvůj model mi nějak nevychází. Pokud není problém hlídání, tak si v pohodě odpovíš sama, prostě mrkneš na rozvrh a budeš vědět, technicky vzato to samozřejmě možné je. Ale za cenu, že to odnese dítě. S prezenčním studiem asi budiž, ale s přivýdělkem to bude úplně na jistotu, že to lidově řečeno prcek odsere a možná ti to pak bude líto. Potřebuje čas s maminkou... Pokud to utáhnete, tak do studia bych asi šla. Už tak tomu budeš muset věnovat i čas navíc, mimo ten, který budeš trávit přímo někde ve škole. Ale plánovat si k tomu ještě třeba přivýdělek na víkend, to už je brutal, myslím vůči dítěti, vztahu a rodině celkově.

mirecka.jaroscakova
11. dub 2023

Při prezenčním studiu bc všeobecná sestra jsem měla brigádu, ale rozhodně to nebyl puluvazek, max. pár víkendových dnů, škola byla po-pá, plus praxe, stíhat se to moc nedalo a to jsem neměla děti.

mirecka.jaroscakova
11. dub 2023

s ještě teda jak čtu, že je jedno, jestli 8 hodin v práci, nebo ve škole... nevím, kde budeš studovat, já mám zkušenost z Brna, spoustu času jsem strávila předjížděním mezi školou a nemocnicí, výuka roztahaná přes celý den, ráno kolikrát od sedmi, večer do těch sedmi taky, s dítětem a prací za mě nezkombinovatelné. Ale třeba se to za těch 20 let změnilo.

eviicka
11. dub 2023

Tak zrovna zdravotnický obor si představit nedokážu. Měla jsem spolubydlící na koleji (a nejen ty) a ty neměly šanci ani na pořádnější brigádu (podobně to je u VOŠ, také blízká zkušenost).
Těch praxí a i učení je u zdravotnických oborů fakt hodně.
Píšeš, že nevidíš rozdíl mezi tím chodit do práce...jenže ty potřebuješ stihnout jak školu (to znamená se učit, úkoly, seminárky), tak práci a dítě. Jedině nechat brigády na víkendy a prázdniny.
Pokud se během let tedy něco nezměnilo...

autor
11. dub 2023

@mirecka.jaroscakova děkuji za přidanou zkušenost 😊 naštěstí tady je výhoda, že přejíždění mezi školou a nemocnicí zabere max 10 minut nicméně chápu, jak to myslíš.....ono, když to tak vidím i dle názorů ostatních, asi bude ideální počkat až nastoupím a pak dle časových možností a situace si něco kdyžtak hledat 🙂

ellyem
11. dub 2023

Bc. jsem studovala prezencne, u toho mela par dni v tydnu brigadu. Ted chci jit na navazujici a jelikoz mam male dite, jdu dalkove.