Praxe asistenta pedagoga. Kde je lepší si vybrat praxi?

dagikk
18. bře 2022

Ahoj holky, budu dělat kurz asistent pedagoga a v rámci tohoto kurzu je nutná praxe 40 hodin. Máte někdo zkušenost, jestli je lepší si vybrat praxi v MŠ,ZŠ anebo je lepší přímo ve speciální škole, nějak se nedokážu rozhodnout, nemám zkušenost, je to ve speciální škole o moc náročnější ? Moc děkuji za každou reakci.

marimanta
18. bře 2022

@dagikk kurz teda nemám, ale jsem speciální pedagog a pracovala jsem i jako asistent.... A asi tak - nezáleží až tak na škole, jako na dítěti. Měla jsem dítě, které asistenta prakticky nepotřebovalo, ale taky mentálně postižené v běžné škole, a to bylo úplně jiné. Kolegyně měly i děti s poruchami chování, a to bylo zase něco úplně jiného. Dál nevím, jak moc se dávají asistenti do mš, ale třeba my teď jdeme do spc... A jestli jí ho dají a půjde do běžné mš, pro asistenta to nebude leháro. Stejně tak nevím, jak to je v ZŠ praktické, a už vůbec ne ve speciální. Dávají se tam vůbec asistenti? Každopádně na praxi bych šla do běžné ZŠ, kde asi mají nejvíce zkušeností.

andelka
18. bře 2022

Já teď budu nastupovat na ZŠ. Syn měl AP v MŠ a pak byl rok ve speciální. Tam měli na 7 dětí učitelku a asistentku, asistentky byly i v družině. Já bych asi volila to,co mi je bližší. Každé má svoje specifika.

kamino
20. bře 2022

Zítra akorát jdu obhajovat závěrečnou práci 🙂 Praxi jsem si rozdělila různě - vím že bych nedala MŠ, to mě nebaví, to jsem rovnou vypustila. Pak jsem obvolala školy v okolí a ve všech mi vyšli vstříc, chtěla jsem vidět práci asistentek s různými typy žáků a různých tříd, takže jsem to vzala od první třídy až do deváté a ještě jsem strávila pár dni v Montessori třídách. Trošku jsem to přešvihla, měla jsem hodin asi 80 , ale nenechávala jsem si psát vše.. Speciální školy u nás v okolí nejsou, nemám srovnání. Rozhodně využij té možnosti a projdi toho co nejvíc, bav se s asistentkami, to mi taky hodně otevřelo oči a sebralo nějaké ideály 🙂)