Přerušení studia - mohu se k němu vrátit v jiném městě?

blueangel2
8. čer 2019

Ahoj,18.5.2017 jsem přerušila studium 2.ročníku oboru kadeřnice,kvůli rodinným problémům,přestěhovali sme se s přítelem,se kterým mám 5 měsíční holčičku a jsem na rodičovské dovolené,chtěla jsem se zeptat,jestli mám nárok se ke studiu vrátit v jiném městě a dělat dálkově.Byl někdo ve stejné situaci?Děkuji moc 🙂

monii19
8. čer 2019

@blueangel2 ja ukoncila ve 3.rocniku taky obor kadernice ( cekala jsem prvniho syna ), pote za dva roky znovu nastoupila, ale opet to prerusila, pote za 2roky opet nastoupila a skolu dodelavala individualne v jinem meste ( nyni ji mam uz dodelanou ). Pri preruseni studia mi byl dan papir a rekli mi, ze do 2let musim pak znovu nastoupit ( ale mozna to jde dle domluvy ).

hakanka
8. čer 2019

@blueangel2 škola v jiném městě té může přijmout, pokud má volnou kapacitu. Můžeš zažádat o individuální studium ( docházet jen na konzultace a zkoušky), ale je na dobré vůli školy, zda ti vyhoví. Pro učitele znamená individuál práci navíc, mnoho studentů ho nakonec nedokončí ( takže ta navíc vynaložená energie se nevrátí), ale většina fandí studentkám, které se vzdělání snaží doplnit. Držím pěsti, až to vyjde.

blueangel2
autor
8. čer 2019

@hakanka moc děkuji,v mém městě v oboru nejde dálkové studium,zkusím domluvit individuální studium,když to nepůjde,zkusím jiné město a hold budu dojíždět i s malou :/

blueangel2
autor
8. čer 2019

@monii19 ředitel mi odepsal na e-mail,ze by teorie šla,ale na praxe chodit musím,jenže nemám nikoho,kdo by mi malou pohlídal a cizímu koho neznám jí svěřovat nechci :/

monii19
8. čer 2019

@blueangel2 takto jsem mela presne ja, musela jsem na praxi chodit, jen na teorii jsem mohla mit individual, ale ja na praxi chodila cca 1-3x do tydne ( pritel delal dvanacky ) a taky musel jezdit pro moji segru cca 40km tam, i zpet a to taky neslo furt, sice ucitele moc radi fakt nebyli, ale nechali me projit s odrenyma ucima.

merope
9. čer 2019

@monii19 A nedá se s tou praxí nějaký čas ještě počkat? Nevím, jak to máte s různými zařízeními na hlídání a tak, ale bydlet v cizině, tak v roce dítěte normálně nastoupíš do práce na částečný úvazek a nikomu to ani nepřijde divné. Sestra se takhle částečně střídala s manželem a částečně hlídala kamarádka, potom tuším v roce a půl normálně jesličky na těch pár hodin, co malou neměl kdo hlídat. Ale u nás na to bohužel moc nejsou místa, kam dítě může jít.