Řidičák 2018 - kdo ho letos dělá?

Ahoj holky, dělal si někdo teď řidičák v tomhle roce? Můžete mi popsat jak probíhají zkoušky, atd..? Mám to teprve úplně vše před sebou, ale zajímá mně jak to probíhá/lo. Děkuji moc Kristýna
papaja90
14. zář 2018
Delala jsem loni, ale je stejné. Na úřadě napíšeš testy na počítači a kdyz je udelas tak jdes na jizdy. Před jizdama muze byt nějaká technická otazka, ale nemusí.
kristymatyautor
14. zář 2018
@papaja90 Aha, ja právě četla že nově od roku 2016, mají být nejdříve písemné jak píšeš a pak teprve jízdy a ústní už jako takové nejsou? Děkuji, ja jen abych měla v tomto přehled.
lucifffalek
14. zář 2018
Ja dělala sice před 10 roky. Taky prvni testy na pocitaci,pak jsem měla techniku 2 otazky ktere jsem si vylosovala a nakonec až jízdy. Takže bych řekla že je to pořad stejny.
papaja90
14. zář 2018
@kristymaty jak jsem psala,ze muze byt technicka otazka, tak ta je ústní a před jizdou.
martaskaaa
14. zář 2018
Ja mela stejne jako @lucifffalek ale je to taky 10let. Ale co jsem koukala na otazky jake jsou v testech ted, tak je to hruza oproti tomu co bylo kdysi. Pulka snad ani nesouvisela s provozem,prislo mi to spis psychologicky. Myslim,ze na netu podobné otazky najdes, ja si tak tenkrat trénovala
krisatko
14. zář 2018
@kristymaty ty písemné jsou myšleny právě ty na tom PC. Stejné, jako když si je zkoušíš online na nečisto.
kristymatyautor
14. zář 2018
@krisatko Však jo, jsou to písemné - testy. 😊😊
kristymatyautor
14. zář 2018
@martaskaaa Však otázky mám, to nepotřebuji. Ale potřebuji aktuální informace. Nevadí zeptám se přímo. ❤️ Díky mooc
martaskaaa
14. zář 2018
@kristymaty ja uz bych to nechtěla delat ani za nic 😂 tak hodně štěstí, pevny nervy a hodného komisaře
nany123
14. zář 2018
@kristymaty Ahoj, delala jsem zkousky letos v lednu - po absolvovani jizd Te ucitel prihlasi k pisemnym zkouskam - dela se to na pocitaci, mas na to pul hodiny. Na testy a teorii doporucuji tuto stranku: http://etesty2.mdcr.cz/Home/Tests/ro. Dale je fajn i toto: http://www.zakruta.cz/autoskola-test-krizovatek/ Pokud udelas testy na min.43 bodu tak jdes na jizdy. Ty trvaji take min. 30 minut. Pokud neudelas, muzes opakovat nejdrive za 5 dni..
mahy
14. zář 2018
Ahoj,ná dělala letos v dubnu a jak již tu bylo psáno:nejprve se dělá test z teorie na počítači,pokuď splníš,následuje týž den zkouška z jízd.Před vyjetím se mě komisař ptal na povinnou výbavu.Ústní zkouška z údržby vozidla,co se dělala dřív se nyní už neprovádí.
blecha94
14. zář 2018
Ahoj.

V závislosti na tom, do jaké autoškoly se přihlásíš, existuje několik scénářů, jak bude celý výcvik probíhat. 🙂 Když jsem si ŘP dělala já, musela jsem nejdřív absolvovat 6 hodin teorie z pravidel silničního provozu, 2 hodiny zdravotnické přípravy a 2 hodiny na trenažéru. Ovšem jsou autoškoly, které nic z toho nedělají a člověk projde jen jízdy a teorii se musí učit sám.

Co je všude stejné je fakt, že před zkouškami absolvuješ 28 hodin praktické jízdy. Většinou se jezdí 2 hodiny, to znamená, že přijdeš na 14 lekcí. Až tohle proběhne, čekají tě písemné testy. Ty se dělají na počítači, jedná se o 25 otázek, na které odpovídáš prostřednictvím volby a), b), nebo c). Máš na to 30 minut, musíš dosáhnout alespoň 43 bodů.

Pokud projdeš, čeká tě praktická zkouška z jízdy. Může být ten samý den, ale i o den, dva později. Délku a trasu si určuje komisař. Někoho mučí půl hodiny, někoho 5 minut, jak se mu chce... 😃 Pokud i tohle zvládneš, dostaneš v autoškole papíry, že jsi prošla, s nimi skočíš na úřad a za pár dní či týdnů (záleží, kde žiješ a jak jsou u vás na úřadech rychlí 😃) dostaneš řidičák a můžeš vyrazit na cesty. 🙂
annama
16. zář 2018
Ahoj dělala jsem letos v červnu . Nejdříve písemný test . Pokud uděláš jdeš na jízdy . Před jízdou se komisař zeptal na nějakou otázku . Seznam otázek jsme měli předem dané bylo jich myslím cca šest . Nějakou si vybral .
Držím palce .
annama
16. zář 2018
Doporučuji na testy stejnou stránku jako
@nany123
kristymatyautor
18. zář 2018
Testy si dělám již dlouho, njn. Manžel automechanik. 😅 Dlouho jsem měla 85% až 94 % a dva dny už mám 100% ale zatím jsou to jen testy...

Sem začni psát odpověď...

Odešli