14měsíční dítě chce v noci pít UM. Jak ho to odnaučit?

zuzlana25
4. srp 2020

... dobrý den, nějaké rady? V noci syn brečí a nechce nic jiného než mléko. To mám už připravené, on ho v leže ze spaní doslova vylohní klidně i 100ml a takhle i 3x za noc. Pomalu bych ho to chtěla začít odnaučovat. Děkuji za případné zkušenosti/rady.

te_reza
4. srp 2020

Nedat a vydržet. Já do holky hučela, že v noci se spí a nejí. Pár dní to trvalo, ale pak se budit přestala

katkapavlik
4. srp 2020

@zuzlana25 ahoj já jsme odnaučovala postupně, ubírala jsem množství že 120 na.90ml až jsme došli k nule . 2 noci profňukané ,ale cca za týden pohoda.

lolam10
4. srp 2020

Taky bych neodnaucovala.mleko je zdravé.a dala bych vic at sd furt nebudi,nas pil 300ml ve 23h a pak spal az do rana(pred 2rokem)

drakenn
4. srp 2020

Tak pokud mléko vyžaduje, tak ho prostě asi potřebuje. Ja bych ho nechala, ať si k tomu odstavení od mléka dojde sám a přirozeně.

petulejan
4. srp 2020

Já dám um před spaním a v noci když se vzbudí,tak dám čaj. Když usne dřív než si dá um,tak je dostane v noci. Zkoušela bych to s tím čajem,třeba nachystat obojí a první dát ten čaj.

zelenaesmolda
4. srp 2020

@zuzlana25
me to teda prijde dost krute odpirat diteti jidlo...

syrinxka
5. srp 2020

Malej má taky 14 měsíců, měl teď období kdy vyžadoval mléko v noci co 3h,mazec. Pro změnu ho poslední dva dny úplně odmítá. Zatím ho nechávám a uvidím jak se to časem vyvine. Mám připraven vždy čaj i UM. Dcera se odstavila sama tak věřím, že to samé bude u něj. Večeři docela brzy, tak by do rána mohl mít hlad, takže ho o UM zatím úmyslně neoberu 🙂

88petule
5. srp 2020

Moje dcerka má 20 měsíců a vypije 250-300 ml UM před spaním a pak ještě stejnou dávku v noci. Po zkušenostech s první a druhou dcerou vím, že odnaučení nočního pití přijde samo před 2. rokem.

janedv
11. srp 2020

Ve 14m na to ma narok, do dvou let budu davat, nas 16m pije 3x v noci 150ml. Nebrat, jeste je brzy

g_m
11. srp 2020

Obě děti měly UM v noci do roka, pak jsem vzala a nedala. Dvě noci byl trochu problém, pak si zvykli. Ale šla jsem na to postupně, vždycky jsem trochu ubrala a pak jim dala jen cucnout čaje. Nemůžete čekat, že si zvykne bez mléka hned první noc.
Kolik toho vypije než jde spát?
Nejde o odepírání jídla, u nás to oba měli vyloženě ne z hladu, ale že si chtěli něco pocumlat apod. Kdybych měla čekat, až se na UM odstaví sami, tak to mléko chystám ještě teď v jejich pomalu 4 letech a vstávám v noci.

megi89
11. srp 2020

Já dávám v noci um ještě teď... A to má syn 2r4m. Pije jednou v noci 150ml... Do dvou let pil 2x..

zuzlana25
autor
26. srp 2020

@g_m
@te_reza Můžu se zeptat, čím si j tedy ukojila, když řvali a ty jsi jim to mléko nedala?

te_reza
26. srp 2020

@zuzlana25 cucnout vody/čaje

zuzlana25
autor
26. srp 2020

@janedv to je šílený... to nechci. Podle mě se prostě v noci nejí a měli by si na tento režim začít zvykat. Zkus se na to zeptat u doktorky. Řekla by ti to samé. I pro Tebe, vyspíš se...

g_m
26. srp 2020

@zuzlana25 Psala jsem to, dala jsem cucnout caje nebo vody. Ale fakt cucnout, zadne 100ml piti...

g_m
26. srp 2020

@zuzlana25 Souhlasim, oni to nocni mleko maji pozdej ze zvyku nez z hladu.