2 měsíční miminko. Jak často a kolik umělého m. vypije?

milejdy
3. kvě 2011

Ahojky holky,je tady nějaká maminka,která má skoro 2měsíční mimi? Já kojila 1měsíc a jsme už na UM. Malý se narodil 10.3.2011 a ráda bych se podělila o své zkušennosti a poradila se o spoustě věcí. Zajímalo by mne,jak často a kolik UM vám mimčo vypije. Jak často spává a jak bývá vzhůru? Trpíme na prdíky,ale už je to oproti začátkům lepší. Máme kapičky BabyCalm a zdá se,že docela pomohly. Také jsem si nechala poslat polštářek z třešňových peciček,ale použila jsem ho zatím jen 1x. Pijeme i čajík Hipp na bolavé bříško a sem tam mažeme bříško Flatulinem gelem. Ozve se nějaká maminka se stejně starým mimískem?Budu ráda za každou odpověď! 😉

majatob
3. kvě 2011

ahoj, ja mam o pet dni starsiho 🙂 taky uz je na UM, jeste se teda trochu snazim kojit, ale na dlouho uz to nevidim 🙂
ji pres den co 3 hodiny 100-120ml a v noci v 19, o pulnoci, ve 4 a pak uz po tech trech 🙂

milejdy
autor
3. kvě 2011

@majatob ahojky,můj malý pije vždy na etapy,nejprve stáhne tak 75-80ml,dáváme odříhnout,protože nepokračuje a kolikrát to musím přihřát do té hodiny,ale vypijeme potom do hoďky někdy i těch 150ml celkem. Teď v porovnání s tebou se mi to zdá hodně. A přes den pijeme také asi co 3h,ale různí se to. Večer někdy poslední jídlo padne na 19,30 a někdy i po 20h.Pak teda delší uspávání a spí asi do 3-4h a pak už zase co 3h asi. Ale hlavně máme prdíky a většinou kakáme nad tím ránem v ty 4h,to rudneme a tlačíme při pití mlíčka do čisté plínky. Docela má tvrdší kakání,i když mu dávám ten čajík od Hippu,co má směs heřmánku,fenyklu a anýzu. A jak často bývá vzhůru?Spává ti sám od sebe? Mě někdy ano a jindy ne. Přes den ho mám na relaxu,nevím jak to nazvat česky,je to převzaté u nás v Řecku. Taková jakoby přenosná mini kolíbka,někdy mívám strach,aby to nemělo vliv na jeho zádíčka,když je to prohlé a je tam déle,ale usíná tam nejlépe. Teď jsem ho dala do koše a slyším,že se ozývá,že se mu to už moc nelíbí....Zas se ozvi! 🙂

lumat
4. kvě 2011

Ahoj, mojí malé je 2,5 měsíce a bojujeme s kojením - kojíme, pak dokrmujeme buď odtříkaným mateřským nebo UM. Vypije tak 120ml na 1 jídlo, jí po cca 3 h. někdy po 4 hodinách - ale to až teď co je starší. V noci jí jen 2x, což jsem ráda. Spí sporadicky, nechávám jí tak hodinku a čtvrt vzhůru, pak je vždy protivná, tak šup do postýlky, usíná až na vyjímky sama.

milejdy
autor
4. kvě 2011

@lumat Ahojda,můžeš mi říci prosím názor na tu mini kolíbku,on totiž v postýlce nechce spát,přes den ho mám v koši nebo na tom relaxu. Do koše se za chvíli už asi nevleze,ještě tak maxi měsíc. Ty ho uspáváš v postýlce i přes den? Nedáváš ho třeba na zem na deku a tak,aby na tebe vidělo mimi? Já o tom teď uvažuji,ale chci aby se ještě trošku oteplilo. Hodinku a čtvrt vzhůru kdy? Po každém jídle?Zkus mi napsat! 😉

lumat
4. kvě 2011

Ahoj, s minikolíbkou zkušenosti nemám, takže ti v tom poradit neumím. Já to dělám tak, že když je malá vzhůru, tak je na dece, pod hrazdičkou či jí mám v polohovacím lehátku, když si vydrží hrát sama, tak honem něco dělám, vařím atd. Když už chce společnost, tak si lehnu vedle ní, hraju si s ní, povídám, ukazuju hračky, nebo si jí vezmu na ruku a koukáme se, chodíme, povídáme. Po každém jídle je cca tu hodinku a půl vzhůru a pak jí dávám spát, Buď do postýlky v ložnici a vždy stejný rituál - pohladit, dudan a hají a nebo jdeme do kočárku a na procházku. Snažím se jí dělat stejné rituály při spaní, aby veděla - aha jsem unavená, jdu spát. Je mi ale jasné, že jak proste, tak potřeba spánku bude menší a menší. Zatím spí dopoledne cca 2 hodiny, odpo 2 hodiny a pak v podvečer dá tak 40 minut a pak až noční spaní. Dnes dopo mi například dala 3 hodiny v kuse, to se dlouho nestalo. Naopak včera dopo spala 30 minut , probudila se a chtěla znovu usnout, nemohla, tak jsem jí pohoupala na velkém míči a zkusili jsme spaní znovu a to spala asi 45 minut. Každý den je jiný. pa

sarkachmelova
4. kvě 2011

Ahoj, mojí Anežce jsou necelé dva měsíce. Já tedy kojím, ale boj s prdíky jsme měli doteď (musím zaklepat, už je to snad za námi). No pediatrička mi poradila dvoje kapky, pila jsem fenyklový čaj, dávala si strašný pozor na to co jím a ve finále nejvíc pomohlo nošení v klubíčku. Nožičky k bříšku co nejvíc mě pustila, pak postupně povolovala a pak se vyprděla (mohlo to sice trvat i dvě, tři hodiny, ale pomohlo to víc než oboje kapky dohromady) :o)
jinak denní rituál máme stejný jako LUMAT, jen Anežka teda spí víc :o) třeba teď už je to 5 hodin co spí na zahradě v kočárku :o) to je vždy odpolední spaní, to má takhle dlouhé a pak noční má takhle dlouhé. Ona je asi velký spáč co slyším od jiných maminek, jak jim děti spí :o)

pe.martina
6. kvě 2011

Ahojda, taky mě zajimá jak je to jinde. My teda dost brzy vstáváme, tak kolem pátý ráno, pak co 3 hodinky kojení - zatím zase jen plně kojíme, asi 2 týdny jsme dokrmovali UM. V mezičase malou nosím a ukazuju jí věci po domě, dávám do polohovacího lehátka aby na mě viděla a nebo šolichám domácnost jednou rukou v druhé mám malou. Hodně nás ze začátku trápily prdíky a malá si zvykla spát mi na ruce (což dělá i teď 🙂 ) jak jí položím do košíku nebo lehátka je vzhůru. Takhle mi prospí klidně i ty 3 hodiny, jinak když je pěkně vyrážíme dopo i odpoledne po krmení na procházku. Prospívá to mě i Pepče 😉 Kolem šesté až sedmé večer obden koupeme, pak kojíme a tak mezi 20-21 hod. usíná (někdy už i sama v postýlce) a chrní až tak do 2-3 do rána a pak zase kolem té 5-6 a takhle pořád dokola. Samozřejmě má i výkyvy, že chrní od pěti odpoledne do půlnoci.

smecka
6. kvě 2011

@milejdy: s tou kolíbkou bych byla opatrná a nenechala bych tam mimčo spát. Podle mě mají mít rovná zádíčka, bála bych se, aby některou část páteře zbytečně nezatěžovala. 😉
Nepřibírá ti moc? 150ml UM po 3h, to se mi zdá hodně. 😅

milejdy
autor
7. kvě 2011

@smecka Díky,já už jsem ho začala učit v postýlce a docela to jde....akorát mi změnil harmonogram dne a budí se mi až kolem 6h ráno a pak co ty 3h jíme a tím pádem se nám změnilo koupání,protože mámě 6.jídlo kolem 21,30-22h. Teď zrovna chrní,tady máme 21h,o hodinu více než v ČR. Jsem zvědavá,zda se mi vzbudí na to papání,ale asi jo. Pěkně mi to obrátil vzhůru nohama a jsem pěkně nervozní,zda budu koupat či ne. No,uvidíme! Starší sestřička už je v posteli a spí. Tak teď uvidíme,co mimísek? 😒

smecka
7. kvě 2011

@milejdy: u dcerky jsem se snažila mít pravidelný režim a dodržovat to. Ale časem, kdy už jsme si pěkně vyjely koleje, tak se to zase změnilo. Takže jsem znovu nastolila pravidelný režim, zase to hezky fungovalo a po čase bylo opět všechno jinak. Vím, že mi to štvalo. Teď už na pravidelném režimu nelpím vůbec, za prvé sladit to s dcerkou není vůbec jednoduché a z předchozí zkušenosti to nechávám na malém a já jsem víc v klidu. Dodržuji stejné časy spaní, ale tak plus mínus autobus 😀, aby jedl 6x za den a aby byli dětičky do půl deváté v posteli.
... co v kočárku by ti nespal? Malý nechce spát přes den v postýlce, v kočárku usíná rád a spolehlivě. 😀

milejdy
autor
8. kvě 2011

@smecka s tím kočárkem to je fakt,v kočárku venku spí docela hezky,i s dudlíkem. Doma už mi odmítá ten relax,jak jsem ti psala výše a chce rovné. Budu muset pořídit tu ohrádku se spaním,zapomínám české názvy,protože koš už je mu těsný a nechce tam přes den být. Teď kupříkladu spí v postýlce. Jsem zvědavá,jak dlouho mu to vydrží. Na bříšku se mu skoro vůbec nelíbí a ani chvíli pást koníky nechce,strašně ho to vždy rozzuří,když ho dám na bříško. Cvičení ručiček a nožiček se mu hrooooozně líbí a směje se u toho a baví ho to. Ale jak ho obrátím,je nervní. Taky mi jí tak 6x za celých 24h,ale večerní poslední jídlo se nám často vymyká programu. Dnes máme den zcela jiný oproti včerejšku,dnes se vzbudil kolem 4h a předchozí den v 6-30h,tak si dovedeš představit ten rozhozený den. Já byla z toho vedle. Ale také to nechávám na malém,nic jiného ti ani nezbyde,že? Jen potom s koupáním je problém,když se vzbudí jinak a snažíš se to zkloubit,včera jsem např.koupala až ve 21h. Díky za tvé zprávy,vždy mě to potěší! 😉

smecka
9. kvě 2011

@milejdy: tak malý je naštěstí na bříšku moc rád, po chvíli mu hlavička klesne a klidně tak leží dál, slintá si pod sebe a kouká. 😀 Tohle jsem u dcerky nezažila, ta křičela u všech procedůrách - svlíkání, oblékání, koupání, pasení koníčků ... synek vše snáší s úsměvem na tváři. 😉
... já koupu 2x týdně, takže to tak uzpůsobím dni, aby se po té osmé hajalo.
.... co mi štve, že odpolední krmení je okolo 16h, takže ven se dostáváme dost pozdě. Zkoušela jsem mu to přesunout, ale nemá to cenu, okolo 14h, 15h prostě chrní jak kotě. Chodíme tedy ven i dopoledne, jenže to jsem od rána pod jednou pěnou, abych všechno stihla. 😖

milejdy
autor
9. kvě 2011

@smecka jojo,to je prima,že vše snáší s úsměvem na tváři....to já koupu každý večer,tak mi to řekla dětská doktorka a teď mě chytla znovu moje záda,tak jsem byla dnes na injekci a stále mě to šíleně bolí. Nemůžu se zohnout,dělat fůru prací a hlavně šíleně trpím u krmení a zvedání a pokládání malého a čekání na říhnutí,když ho mám na rameni. Já se z toho asi zblázním! Měla jsem to po porodu asi měsíc,jak jsem kojila,pak bolest ustoupila a od včerejška na novo....hrůůůůůůůůůůůza! ☹
To mě se také to krmení týká podobné hodiny,tak tady v Řecku v létě v těch vedrech,to bude celkem vzrůšo,uvidím,jak to budeme zvládat. Největší problém mám se starší dcerkou,hrozně moc žárlí....chce abych se točila stále kolem ní a hlavně fakt brášku nenechá na pokoji a nemůže chudáček spát. Teď ho odpoledne asi 3x vzbudila,tak už byl před koupáním šíleně unavený a teď je pro změnu přetažený,nechala jsem ho v postýlce a snad usne sám... 😝
Půjdu brzy do hajan,ať si odpočinou záda a jsem zvědavá,zda to bude lepší,než včerejší ranní vstávání....
Jo,představ si,že dneska spal aspoň hoďku na bříšku,jednu chvíli se vzbudil a plakal,tak jsem ho vzala na ruce a on ještě usnul,tak jsem ho zkusila dát na bříško a pokračoval ve spaní. Ale byla jsem nervozní a stále ho chodila do ložnice kontrolovat. Pak se celkem rozčiloval při probuzení!No,snad si zvykne,protože má na temínku vyležené vlásky,jak je furt na zádíčkách.hahaha

smecka
11. kvě 2011

@milejdy: já si nemyslím, že je potřeba koupat každý den. U každého přebalování meju zadeček pod tekoucí vodou, večer otřu podpaží, bradu, pusu ... 😉
Co kojím, už mám za sebou 2x zablokovaný krk, záda v kříži mě chytnou každou chvíli. Je to děs, na cvičení není čas. Mažu to pokaždý Koňskou mastí a dám si nahřát plyšáka do mikrovlnky. Slyšela jsi o tom? Já koukala jak puk, když jsem ho dostala. Je vycpaný nějakou obilninou či co, strčí se do mikrovlnky a pak hřeje až 2 hodiny. Super věc. 😀

milejdy
autor
12. kvě 2011

@smecka já mám takový polštářek z třešňových peciček,co se dá nahřívat....měla jsem to pro malého na bříško,ale už se to celkem upravilo.....už tolik na koliky netrpíme....snad to nezakřiknu! 😉 Tak myslíš,že bych to měla vyzkoušet na sebe? Já normálně přestala mít sílu v pravé ruce a když jdu do schodů nebo ze schodů,i normální chůze,podlamují se mi kolena jako bych přestávala cítit nohy. Byla jsem u doktora,protože jsem se toho celkem zalekla,ale ani injekce nepomohly a léky a náplasti,co mi dal,taky nic! Jsem z toho nešťastná! Malý stále brká po strašné době na rameni,i to mne odrovnalo....až se upraví to jeho brkání,budu ráda.... ☹ Jinak jsme byli včera u doktora na první očkování tady u nás v Řecku,to byl pláč a den vzhůru nohama....ale vážíme 5400gr a měříme 60cm. Je šikulka! Už sledujeme všechno dění a hrajeme si se zavěšenýma hračkama a vesele žvatláme a usmíváme se. Je to už trošku o něčem jiném.... 😵

smecka
12. kvě 2011

@milejdy: polštářek mám taky, oproti plyšákovi vydrží kratší dobu teplý. Můj malý, velký 😀 má 6,66kg a měří 64cm, možná víc, teď jsem ho dlouho neměřila. Sotva se mi vejde do kočárku a první reakce, kdo ho vidí jsou - jééé ten je obrovský. 😀
Jsou v Řecku stejné očkování? My ještě na očkování nebyli, domluvila jsem se s dr, že počkáme do necelých 4 měsíců a pak začneme očkovat. První je hexavakcína proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, Haemophilu influenzae b, dětské přenosné obrně a hepatitidě typu B. Stále přemýšlím nad Pneumokokem.

pajinka111
12. kvě 2011

ahojky holky 😉
já mám taky skoro dvouměsíčního synka/za 10 dní má 2 měsíce/..je to s ním docela boj,hrozně málo spí,je víc vzůru než spí,někdy vydrží být vzhuru 4 až 5 hodin,s tím že asi na 5 minut usne a pak další hodinu je vzhůru..taky hrozně trpí na prdíky,nic moc nepomáhá,skoro už nic nejím,ted máme probiotické kapky,tak su zvědavá jestli zaberou..Taky dost zvrací,ublinkává prakticky pořád a někdy vyzvrací všechno,možná má reflux.Tak dávám UM dokrm proti blinkání,je to možná trošku lepší.Starší dcerka pořád spalave dne i v noci,to se vůbec nebudila,pěkně jedla,plně sem ji kojila asi půl roku,bolení vůbec nemívala,takže je to pro mě nové.Adámek spí i špatně v noci,první spaní se už prodloužilo na 4 hodiny,ale pak po 2 hodinách.Začala sem dávat i dokrm,ale nijak moc se to nezlepšilo.dávám jeden dokrm večer a jeden přes den.Spí i špatně v kočárku,je to dost mrzuté miminko,když je vzhůru většinou pláče.Dcerka byla vyspaná a naopak naprosto pořád veselá,když měla měla hlad,plakala jen málokdy..
ted máme 4480g a 57cm/porodní byla 3120g a 50cm/
Su už hrozně unavená a nevyspaná,tatka spí v obýváku ,páč je v noci hodně křiku a on chodí do práce,takže je to jen mě,docela se těším až tohle období bude za nama..

milejdy
autor
14. kvě 2011

@pajinka111 to znám,to jsem měla přesně u první dcerky...takže vím,o čem mluvíš. Malý je narozdíl od ní hodnější a klidnější. Většinou po každém jídle na chvíli spí a v noci se dokážu vyspat,tam to udržuje do těch 4-5h ráno od posledního krmení. Já tedy jen UM. Manžel spává v dětském pokojíku s dcerkou,protože vstává také kolem 4h do práce,pracuje v lese,tak musí být odpočatý. Já trpím s těma zádama a pač mám skoliozu,nemůžu se už 10dní hýbat a ztratila jsem cit na levé straně a ještě hůř. Včera jsem jela na prohlídku k ortopedovi a dělali mi rentgen,mám páteř v hrozném stavu a do 10let je prý třeba operaci. Pěkně mě vystrašili a na nic jiného momentálně teď nedokážu myslet. U každého zohnutí k malému trpím a přemáhám se....co mi taky zbývá! No,mámu tím nechci zatěžovat,ta by si dělala hlavu a psychicky by trpěla....nechci tím rodinu trápit! Tak to ví jen rodina tady....uvidím,kdy to třeba mámě řeknu....ta z toho bude hotová! ☹ ☹ Tak jsem si vylila trošku srdíčko....

lucka26s
14. kvě 2011

Ahojky, náš malý se narodil 16.3. 2011 a také jsme na UM - začala jsem přikrmovat už od 14-ti dnů, nepřibíral. Dávám mu Nutrilon Comfort proti kolikám a zácpě a jsem s ním spokojená, na prdíky jsme měli kapky BioGaia, ale nepomohly, pomohly nám laktobacílky Baby od Swissu - to nasypu do mlíčka a super. Adámek je dost živý a už prdíky umí vykopat a někdy mu pomůžu rektární trubičkou. Jinak přes den taky jíme skoro pravidelně po 3 hod a 120-150ml, někdy mu dám ještě prso, ale tam už je málo a ani moc nechce sát, jak kdy 🙂 Na noc jí kolem 20 hod a teď už asi 5. den se budí až kolem 4. hod ráno, takže už se konečně vyspíme a pak už zase jíme pravidelně po 3 hodinách.

smecka
15. kvě 2011

@pajinka111: co ti na to říká dr, že takhle ublinkává a hodně pláče. To přeci není normální, určitě ho něco trápí. Miminka trpí i na pálení žáhy, třeba to trápí i Adámka když hodně blinká. Lituji Tě, nemáš to tedy vůbec jednoduché, aspoň dcerka že je velká a soběstačná. Neumím si představit, že by takhle málo spinkal. Můj malý je sluníčko usměvavé, po těch 2-2.5h bdění si vždy tak hodinku, dvě dá. Spíš nám doma řve dcerunka, která má zase období, že bych z ní udělala dcerunky dvě. Všechno si vynucuje řevem, je neodbytná a vůbec s ní není žádná domluva ....

@lucka26s: nám zase kapky BioGaia zabraly a díky za to! Taky ještě něco nakojím, ale víc jak 10-15ml si ze mě nevytáhne. Jemu se akorát u prsa dobře spinká. 😀

lucka26s
15. kvě 2011

@smecka To jsme na tom podobně 😀 Taky mu dávám spíš jen ráno a pak večer, když se stačí něco vytvořit a zrovna dneska jsem ho u prsa uspávala 😀

pajinka111
16. kvě 2011

Ahojky holky 😉
Adámek spal 3 noci po sobě až 5 hodin v kuse,to se ještě od porodu nestalo,pak jel teda zase po 2 hodinách..k ránu ho trápí prdíky,tak pláče nebo je přicucnutý a to ho uklidnuje a lepší se vyprdí,jak se vyprdí,zase krásně usne.koupila jsem mu probiotické kapky a myslím že zabírají,už pořád nekřičí a přece jen i přes den spí víc,nebo je to tím,že roste..
jeho otec taky prý hrozně trpěl na prdíky a bolení půl roku,to se mám na co těšit a já že sem hodně blinkala,tak to má zase po mě..já myslím že tyhle problémy jsou prostě dědičné..

@milejdy ,to je mi moc líto,ale bud silná ,pro svoje miminko,potřebuje tě..SKOLIOZA SE DÁ LÉČIT A JESTLI OPERACE POMŮŽE,tak určitě běž..nemysly na to,řekni si ,že někteří jsou na tom ještě hůř..MÁm kámošku,ktéré před 2 roky řekli v nemocnici,když měla záchvat,že má roztoušenou sklerozu,je to mladá 24letá holka,má ted 3 letého synka,uplně se hroutila,ale tím jí bylo pořád hůř,pak jí doktoři pořád říkali,at je silná kůli synovi,že bude sice pořád hůř a dřív nebo později sončí na vozíku,ale at si ze synem užívá kadou chvilku dokud to jde,bere spoustu léků a pícha si injekce a obdivuju ji,jak je pořád veselá,ikdyžsem tam mám ten záchvat -ataku,má úžasnýho manžela,který ji moc podporuje a pomáhá

@smecka .no dr.říkala,že má pravděpodobně reflux,moc se stím nedá dělat,všechno včetně kočárku mám ve zvýšené poloze,co nejvíc nosit vzpříma,dávám mliko proti blinkání,je to možná trošku lepší,žáha ho určitě pálí taky,uklidní se když si pak trochu cuckne s prsa,což prý to pálení neutralizuje,ale nesmí moc,protože pak zase blinká a zase ho to pálí.Starší dcerka byla taky sluníčko,tak Adámek mi to vrací i za ni..ale věřím,že se to bude jen zlepšovat,jednou to prostě přejde 😉

pajmou
16. kvě 2011

Ahoj jsme o týden starší než malý 🙂 s UM neporadím kojím, ale na prdy jsme používali čistou esenci fenyklu a masírovat protikol.masáže a takle při každém přebalování dost na to trpěl.Teď jako když mávněš jsou prdy prič, krásně mu to jde samo i bez masáží.Dr.mi řekla ať mu dávám laktobacily od swiss, ale neumí prostě polykat takže na lžičku těžko, tak je beru já k tomu piju kojící čaj jinak nic.
Jinak spaní od začátku Ok najel si sám na řád a drží ho dodnes, jen moc nespí jen 2hod dopol a 2hod odpol je děsně zvědavý a v kočárku spát nechce jen ve své postýlce 🙂 ale když není zbytí tak tam taky usne 😝
Ze začátku v noci spal po 6hod a pakpřešel po3-4hod takle skoro 4týdny a teď zase spinká 6-9hod v kuse.

Takže se určitě malej srovná a bude spinkat dýl.

milejdy
autor
16. kvě 2011

@pajinka111 díky za podporu! Chystám se tento týden k dalšímu ortopedovi,abych slyšela i jiný názor na vzniklou situaci a také příští rok bych chtěla do Česka za rodinou,tak i tam hodlám navštívit tamějšího odborníka. Uvidíme do budoucna co a jak? Jinak můj malý se také dost rozkoukal a snaží se teď hodně žvatlat a usmívá se na nás. V kočárku se mu někdy líbí a jindy zase ne,podle nálady! 🙂 Přes den ještě po každém jídle trošku odpočívá. Jsem zvědavá jenom,jak to budu provozovat přes léto,když prcek chce mlíčko teď hodně teplé a často mu ho doma musím přihřívat,protože vlažné to nechce pít. Ale snad se to upraví a v těch vedrech,co tady budeme v létě mít,se umoudří a bude chtít mlíčko vlažnější. To by snad už i ty koliky měly ustoupit,zdá se že jsme na tom už také o dost lépe. A ani nevím,zda díky kapičkám BabyCalm nebo to odeznělo samo. Je fakt,že nohama kope hodně a vysoko,tak je taky vykope sám. I kakání si už trošku upravil a kakává sám mimo jídlo,což býval zážitek! 😵

smecka
17. kvě 2011

@pajinka111: krásný vlasatý andílek. 😉 já myslela, že se to dá nějak řešit, aby ho to takhle netrápilo. Určitě to bude s přibývajícími týdny lepší a lepší. Dcera mi taky hodně ublinkávala, ale nebyla moc plačtivá. Držím palce. 🙂
@lucka26s: taky se mu líp kaká, když si ode mě víc vezme. Má to Adámek taky tak?

milejdy
autor
29. kvě 2011

Ahoj holky,tak si představte,že jsem po operaci krční páteře a co hůř....nesmím se zohýbat a tahat těžší břemena,takže ani malého nemůžu krmit apod. musí mi pomáhat ostatní,strašně moc mě to deprimuje,ale hlavní je,že jsem neskončila na vozíku,což by nastalo,kdybych tu operaci nepodstoupila. Už jsem nemohla skoro chodit a když jsem zvedala malého,tak jsem měla strach,že mi vyklouzne z ruky,protože pravá ruka byla skoro bezvládná,stratila jsem v ní sílu. Ani oblékat jsem se už skoro nemohla a pravou nohu jsem za sebou vláčela. No,hrůza! Jenže trpím teď tím,že se nemůžu s malým skoro pomazlit,jen chvíli,když mi ho dají do náruče. Nikomu to nepřeji zažít....je to jedna z nejtěžších zkoušek pro čerstvou maminku! ☹

pe.martina
29. kvě 2011

@milejdy ☹ četla jsem Tvé trápení, já mám taky občas trápení s krční páteří, zatím jsem skončila jednou v nemocici týden na kapačkách, jinak jsem to odtrpěla doma s lékama. Teď co máme doma malou, mě to zatím chytlo jen jednou a naštěstí jen lehce 😕 Operace je blbá, ale když jsi už měla tak velké potíže s hybností ☹ Na jak dlouho máš zákaz nošení?? Když Ti má kdo pomoct je to fajn, neboj ty dny utečou a pak se s malým domazlíš 😉 Držím palce ať je vše v pořádku 🙂

milejdy
autor
29. kvě 2011

@pe.martina řekli mi 2měsíce,ale prý se budu dávat do pořádku tak půl roku. Malý má teď vše rozhozené,je nevrlý,moc nepapá,ale jinak brblá,směje se a chce si stále s někým povídat,když zrovna nenatahuje moldánky. Je to ale opravdu těžké na psychiku maminky,alespoň já se s tím nemůžu stále smířit. Teď jsem zrovna s malým sama a sedím vedle kočárku a houpu ho,moc nespí,dudlá dudlík a je mrzutý.Má zase jinak krmení,než včera. Za chvíli zavolám tchýni,protože když bude znovu plakat,tak ho nemůžu zvednout a utišit a v kočárku pak jen nabírá obrátky a rudne vzteky. No,zážitek! ☹