3měsíční mimi mi odmítá umělé mléčko

konnysek
22. pro 2013

Maminky poraďte,mé dceři jsou 3měsíce,moje mlíčko už jí nestačí,má to spíš jen na zahnání žizně..a nechce mi mléčko pít z lahve..zkusila jsem odstříkat své mléko a dát jí ho z lahve a to pila,takže lahví to není..je to prostě tím Nutrilonem..Jak jí pomoci k tomu aby pochopila ta moje kočička milovaná že jí to mlíčko pomůže od hladu?Jsem s toho už zoufalá...děkuji

eficenka
22. pro 2013

kolem 3m dochází k tzv spurtu - dítě je hladovější.. trvá 1-7 dní, koj i klidně co 20 minut, často přikládej a tvé mlíčko ji bude stačit. tady skupinka, kde najdeš velmi cenné rady a mléka bude vždycky dost!
https://www.modrykonik.cz/group/2356/

ajina17
22. pro 2013

@konnysek já se ani nedivím nutrilon je na chuť hnusné mléko takové nahořklé bléé...měteřské je sladké..zkuzte Bebu nebo Sunar to jsou nejsladší mléka na trhu 😉

kureeli
22. pro 2013

Hm, Nutrilon žádná sláva, moje holky po něm byli hladové a po Bebě hodně ublinkávali. Mimo jiné, Beba je asi nejdražší mlíko na trhu. Sunar by jí mohl chutnat. Chce to zkoušet. Já dávám Humanu a jsme s ní spokojeni.

abalajda
22. pro 2013

Zkus Sunar,ma mlecnou chut a je sladky,mala si na nej zvykla hned,Nutrilon mi taky odmitala. Nebo jsme taky byli spokojeny s Hami,dela i mlicko pro nenasytne deti,je ve fialove krabici,myslim ze se jmenuje hajaja nebo tak neco,to mi ditko zaplaclo i celou noc...

prcek91
22. pro 2013

nám teda nutrilon taky nechutnal a ještě jsme po něm byly zalepení.. ochutnej si ho sama je to hnus..:D sunar je dobrý sladký.. a malá si hezky mlaskala, akorát jí zalepil taky, tak nakonec máme hipp a taky jí chutná ale ten jsem ještě neochutnala..:D

konnysek
autor
22. pro 2013

@eficenka malá mi u prsa vydrží sotva 5minut...cucá a po chvilce se pustí,přisaje a zase se pustí,pak už se přisaje a pije vážně maximálně 5minut.. Zkusím ten sunar..i ty noci jsou zoufalý,vydrží spát max. 2hoďky...A připadá mi že se mi už skoro nenalévají prsa,mám ještě vůbec dost mléka?

eficenka
22. pro 2013

@konnysek
tohle je klasický spurt
. opíši Ti to z knihy o kojení
v období 3 a 6týdne a 3 a 6tého měsíce dochází k tzv. růstovému spurtu.
dítě neustále hledá mléko - vydrží však sát pouze chvíli, odtrhává se, kroutí se. nejhorší řešení je v tomto případě podání umělého mléka.
přikládejte dítě k prsu co půl hodiny až hodinu, tvorba mléka se během 3-6ti dnů upraví ( mnoho matek bohužel začne sahat po UM a tím jejich kojení končí)

vydrž, já to s malou měla stejně a po 4 dnech zase pila naprosto normálně. jinak prsa se mi nenalévali už od 6ti nedělí, nalitá prsa nevypovídají nic o četnosti mléka, protože se ho 70% tvoří až v době sání, proto je důležité dítě často přikládat. a noční kojení se také časem upraví 🙂

nicméne, pokud chceš sáhnout po UM, tak dopln rozhodně malé lactobacílky, at ji nezpůsobíš koliku...

kytkakvete
22. pro 2013

@konnysek Zkus jí přikládat co nejvíc, klidně po hodině a mléko se ti začne tvořit, malá si navykla na láhev tak se jí samozřejmě z prsa moc nechce, může to být spurt. Pokud jí nejede nutrilon tak ho prostě vyměn, oni ty mléka se ve složení zas tak neliší 😉 .

konnysek
autor
22. pro 2013

@eficenka já se jí snažím krmit po 3hodinách,takže jí trápím hlady...mám jí tedy dávat k prsu často?ale zase prý když se přikládá moc často tak má dítě bolení bříška...?do žaludku se na ještě nestrávené mléčko přidá čerstvé mléčko...kojit ale rozhodně ještě chci,jen nevím jak vše řešit-zkouším co se dá..naše paní doktorka řekla dokrmovat UM,ale to nechce... nevím co dělat,chci aby se měla zas dobře,aby byla zase spokojená...

jmisa
22. pro 2013

@konnysek já bych přikládala, jak si dítě řekne.
Syn vydržel v noci max dvě hodiny a při spurtech ani hodinu a přes den se kojil klidně po půl hodině - ve spurtech, jinak tak co dvě hodinky taky.
Jo a jen výjimečně vydržel dýl než těch 5 minut. A přírůstky na váze měl OK.

eficenka
22. pro 2013

@konnysek
přikládej i co půl hodiny - tím zvýšíš potřebu mléka - intervaly sou nutné při podávání UM, ale při kojení není žádné míchání čerstvého a nového mléčka ( to je jen u UM) příroda kojení tak dobře vymyslela, že můžeš kojit i co půl hodiny a bříško bolet nebude a nebude ani hlad a budeš mít dostatek mléka...
aby se malá měla dobře, nakoj ji pokaždé když chce ( my tuším krmily co 1-2 hodiny až do 5ti měsíců) až teprve pak se začaly intervaly prodlužovat, asi neznám v okolí jedniou holku, která by sarší mimčo kojila více než po 2 hodinách.
mateřské mléko je stravitelnější ,proto můžeš kojit skoro v kuse celý den a vše bude dobré 🙂

wahu
22. pro 2013

@konnysek ahoj, pokud chceš pokračovat v kojení, tak se vážně drž toho, co napsala @eficenka Syn taky občas u kojení dělal blbiny, chtěl nechtěl. Vždycky to za pár dní přešlo. Někdy jsem kojila i 16x denně. 😀 Kojím dodnes a je to paráda. A prsa se mi taky už dávno nenalívají. Hodně štěstí a vydrž!

konnysek
autor
22. pro 2013

@eficenka určitě to začnu,hned jak se mi probudí..vyzkouším vše,koupím si i zítra ten sunar abych ho pro případ neuspěchu použila...ale doufám že to tedy pomůže...moc děkuji za rady..u první dcery jsem měla co se týče jídla vše jednodušší,moje mléko jí nestačilo a tak jsem musela začít dokrmovat a pak už nechtěla prso-byla pořádný jedlík,škoda že jí to nevydrželo do teď...

eficenka
22. pro 2013

@konnysek
v týdnu Ti můžu z knihy naskenovat rady pro úspěšné kojení.
ale hlavní je to krmit kdykoliv - třeba i 20krát denně, ono se to během pár dní uprvaví a zase se intervaly zdelší.... vzpomínám že sem skoro týden kojila neustále a pak najednou po 2 hodinách, ono se to ustálí a bude vše dobré, hlavně vydržet!
( děti mají v některých případech takovou potřebu jíst- najednou začnou růst do délky a všechno mlíčko skoro hned stráví, takže neustále potřebují doplnovat 🙂 )
takže přikládat kdykoliv, 70%mléka se tvoří při sátí ( i kdybys měla prsa jako plachty, tak máš mléka dost) , a vydržet a za pár dní bude lépe 😉

katyxq
22. pro 2013

@konnysek dobré rady zde http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja... (určitě doporučuju vyzkoušet to stlačování prsu a hodně kontaktu - nošení, společné spaní, aby miminko cítilo maminku a mlíčko blízko, plus žádná láhev, dudlík - ten maskuje známky hladu a kazí techniku kojení) ... jo a pokud jsi začala brǎt hormonální antikoncepci, tak ji vysaď, může snižovat laktaci

leni78
23. pro 2013

@konnysek Proč normálně nekojis podle potřeby ? Kdo Ti poradil, ze máš dávat dítěti pít jednou za tři hodiny, jinak ho bude bolet bříško. Zdá se mi az nemožné, ze máš druhé dítě a myslíš si o kojení tohle. To ses na kojení nijak nepripravovala, nic nezjistila ? Vzdyt je to snad i v ockovaku a kdyz jsi byla v porodnici, tak ti neřekli, ze máš kojit podle dítěte ? Ja nevim, v dnesni době a ty rekneš dávám jednou za tři hodiny, trapim dite hlady. Ty taky pijes jednou za tři hodiny ? Davas ji nějaké jiné tekutiny ? Musí mít žízeň.. ona pláče a ty ji nedas ? No ja si to vubec neumím představit. A kdyz v noci pláče ze chce kojit, tak taky pocitas tři hodiny ?

kytkakvete
23. pro 2013

@leni78 Kojení a obecně krmení mlékem po třech hodinách je ještě celkem obvyklá "dobrá" rada některých pediatrů a porodnic. Bohužel 😒 .

leni78
23. pro 2013

@kytkakvete Je to tedy opravdu hrozný. Já jsem rodila první dítě před deseti lety a už tenkrát se vědělo, ze jednou za tři hodiny se kojilo v komunismu, k tomu se odstrikavalo přední mlíko a dávalo se jen zadní a dával se pít caj. Tchýně a stará generace pediatru tedy toto setrvačnosti doporučovali ale většina maminek věděla, že je to přežitek, který patří do tzv " studené výchovy ", která měla účel brzkého návratu maminky do práce a zařazení dítěte do jeslí. Ke studené výchově patřilo kojení podle hodinek ( odstavení ) nemazleni dítěte a ponechavani cely den v leze v postýlce křičet ( plochá prolezela lebka, muj ex ji měl ) atd. U kojení se používalo jako oblbovani i to, ze staré mléko se smicha s novým, u kriceni v postýlce se používalo rčení, ze si cvičí plíce atd. Dítě muselo byt připraveno do jeslí, ležet hodné v postýlce, nečekat nošení a mazleni. Tohle vsechno jsou dávno odhalené mýty, které ja jsem velmi dobře znala uz pred těmi deseti lety. Prostě nesmysly, které jen ubližují dítěti. Dnes už dítě nikam nepripravujeme. Můžeme ho dlouho kojit, můžeme ho nosit v satku, manduce, můžeme s ním spát, a to je vše, co dítě očekává.
Proto se opravdu ptám, ze zajmu, kde se stále berou tyhle lidi. Za prvé ti, kteří rozdávají tyhle bláznivé rady, a za druhé ti, kteří tu informaci jsou schopni běž pochybností přijmout a aplikovat na vlastním dítěti. Dále by me zajímalo, jestli tu informaci dostali ucelenou, tak jak se kdysi aplikovala. To znamená kojit podle hodinek ale jen zadním mlékem a přední odstrikat a k tomu podávat čaj, ale to uz podle potřeby. Mam dojem, ze dnešní maminky dostanou tuto zastaralou informaci jen kusou a to je opravdový brutal. Koji totiž jednou za tři hodiny, ale tím, ze neodstrika, koji předním mlikem na žízeň a dítě je otrávené, hladové, tím ze se neodstrika tak se zadního mléka tvoří málo a do toho vseho matka nedodává caj, takze dite se opravdu napije jednou za tři hodky. To je proste strasne. Kdyz si představím, ze dítě mezi kojenim brečí žízní, a matka mu nedá, protoze podle hodin nemá nárok, tak mam vztek. Me rekla v létě doktorka v 37 stupnovych vedrech, ze mi doporučuje malýho kojit jednou za tři hodiny, protoze podle ni moc přibral. Jednou za tři hodiny ve vedrech dat napít miminu 2 měsíce. Prostě šílená baba, myslíte, ze jsem poslechla ? 😀

leni78
23. pro 2013

V porodnici mi teď pred rokem rekla dětská doktorka, ze budu ty prvni dny opravdu celé jen kojit a potom dle potřeby dítěte. Takze u me v tomhle porodnice dobrý, pediatricka ne.

konnysek
autor
23. pro 2013

@leni78 promin ale až budeš mít osobní zkušenost s dítětem tak teprve až pak budu brát vážně tvůj názor,i když přiznávám že je na tom něco pravdy,co se týče žízně...jde to přeci napsat bez té arogance né?Kolikrát je těžké poznat co si děťátko přeje..no nic..přeji ti aby jsi měla ve všem jasno a byla dokonalá maminka..

kytkakvete
23. pro 2013

@leni78 No vidíš šílená baba a ted si vem že takové potkáš na šestinedělí a podobných rad se dočkáš od pediatra, v obou případech ti všichni radí dobře (dle nich), protože samozřejmě chtějí to nejlepší pro mimino. Já sama sem díky takovým radám se svou první skončila na um. Kde se berou...no oni hlavně ještě neodešly 😎 , a učí to další, neštěstí už je v tomto taková osvěta ,že ta nová generace (myslím převážně porodnice) už ví že to není pravda 🙂

leni78
23. pro 2013

@konnysek Bez arogance ? Ne, ptala jsem se upřímně, odkud se ty postupy berou ? A psala jsem o prvním porodu pred deseti lety a druhém pred rokem. Mam dvě deti a třetí čekám. Tak nevim, asi se ti to nechtělo celé cist, chápu, je to dlouhé. Taky to vždy jen prelitnu, kdyz někdo napíše dlouhý příspěvek. Arogantní jsem byt nechtěla, opravdu me zajímalo, kde jsi přišla k těm postupům kojení. I na netu se všude píše, ze se koji podle potřeby dítěte.

leni78
23. pro 2013

@kytkakvete Nojo, jenže ja se prave divím, protoze uz pred těmi deseti lety jsem si pozjistovala z různých zdrojů ( internet, časopisy, tv ), jak kojit a ze se muzu setkat bohužel jeste s návody, které mam igorovat. Divím se, ze i po těch letech inforovanosti je možné ze se koji blbě.

nnnadja
23. pro 2013

AHoj, taky mam 3mes miminko. Kojim v podstate porad🙂 Kdyz je neklidna, tak si cune, kdyz usina, zkratka, kdy se mi zda, ze prsik pomuze. Takze na hodinky se vubec nedivam. Ale rekla bych, ze mozna tako co max. 1,5 hod - strida se kratke kojeni s dlouhy - jak se pise vyse - jedno na hladek a druhe na zizu (caj nedavam). A taky se priklanim ke spurtu. Moje mala ted chce taky casteji a u spurtu pred nejakou dobou se taky hodne kroutila. Zkus zmenit polohu pri krmeni, hodne to pomaha...A na kojeni co 3 hod se vykasli...Mozna se krouti prave proto, ze je hladova, pretazena a nema silu uz cuckat.

kuca91
24. pro 2013

@konnysek Ahoj, ja mam tedy uz sedmimesicni holcicku, ale zkusenost s timhle mam. Kdyz byly dceri ctyri tydny, dostala jsem horecky, zanet a nemohla jsem kojit. Koupili jsme Nutrilon, ale ten vůbec nechtela. Vzdycky se napila jen tak trosicku, aby zahnala ten nejvetsi hlad. Zkusila jsem koupit Bebu a u ni jsme dodnes. Bylo to uplne neco jineho. Krasne pila a byla hned spokojenejsi. Hodne rikaji, ze miminka na UM maji problemy s kakanim. Po Bebe opravdu zadne nemela. Bylo vsechno v poradku. A ja konecne prestala mit vycitky svedomi, ze nedokazu dat dceri poradne najist. Preji krasne svatky 🙂