3týdenní mimi na UM, má hlad každé 2 hodiny?

marmazel
25. zář 2014

Ahojky, potřebovala bych poradit, malýmu sou 3 týdny, máme HIPP 1 COMBIOTIK, dle návodu by měl vypít 90 ml 5-7 denně. Problém je v tom, že málokdy vypije celou 90, někdy nechá 10, jindy 30, ale za 2 hodiny, někdy za 2,5 veje zas, vypozorovala jsem, že je to asi fakt hlady, protože pak je klid. V noci teda vydrží ty 3
-4 hod, ale jinak ne. Když sem se snažila dodržovat rozestupy 4 hodiny, tak to byl děs, měla sem pocit, že nedělá nic jiného než řve. Ale zaráží mě, že to nevypije celý, napadlo mi, že má malé bříško a víc se mu tam nevejde ( dcera byla kojená, ale v porodnici jsem odstříkávala a dávala jí to po prstu, tak po mě taky chtěli dát jí 40 ml co 4 hod, ale ona mi to po 20 ml plivala, tak sem jí pak dávala 20 ml co 2 hod, tak jestli to malej nemá stejně). Tak mi známá řekla, ať mu koupím sunar, že je sytější, že ten hipp tolik nezasytí. Myslíte, že i když by vypil míň, tak by ho zasitil víc a vydržel by dýl? V porodnici měl nutrilon, ale nekakal, tak sem přešla na hipp a kaká pěkně, tak sem přemýšlela o sunaru nutradefense. Předem díky za rady.

zuzana_ka
25. zář 2014

@marmazel Já bych radila asi to co známá - vyměnit mlíka 🙂 je možné, že ten hipp se rychleji vytráví tudíž má dřív hlad🙂

gepe
25. zář 2014

@marmazel stejny nazor jako znama a @zuzana_ka 🙂 Nutradefense uz skoncil - bohuzel! My pouzivali HA, nahradili ho Sunarem Premium, tak jsme ho zkusili a mala z nej mela problemy - prestala dobre spinkat, bolesti briska aj., nemluve o velke penivosti. Tak jsme v jejim roce presli nedavno z Nutra na Beba Pro a hodne pododobne nepenivosti aj Nutradefensu. Prechod na ni atd. uplne bez problemu. Tak doporucuju zkusit Bebu HA. Necetla jsem, ze by nekomu nejak vadila. I kdyz se asi nekdo nespokojeny byt treba jen s cenou urcite najde 🙂

baris
25. zář 2014

@marmazel neboj, je více maminek, co krmilo, krmí a bude krmit své miminko co 2 hodiny 🙂

Moje obě dvě dcery vyrostly na UM (starší Sunar, mladší Beba) a obě vyžadovaly mléko co 2 hodiny a ani jedna nevypila doporučenou dávku najednou. 😀 😀 😀

A pozor - mléko bych až tak moc neměnila - pokud k tomu nemáš závažný důvod!!! Každé UM je trošku jiné - chuťově i složením a v bříšku miminka to udělá šílenou paseku 😖 Mladší dcera od narození pila Sunar, ale okolo měsíce měla šílenou kožní alergickou reakci na fenyklový čaj. Takže nám Dr. doporučila přejít na Hypoalergení UM a to pak byla paseka. Žádné nechtěla pít, k sunaru se nechtěla vrátit a já zralá na cvokárnu, že zabiju své vlastní dítě hlady. Nakonec vzala na milost Bebu. Ale byl to boj - nic nechtěla pít, všechno plivala.

Opravdu - že se má jíst co 3-4 hodiny cca 90ml je jen orientační. Některé děti toho vypijí více, některé - jako moje dcera a i tvoje miminko - vypije toho najednou méně, ale zato častěji. Není důvod se znepokojovat - pokud prospívá, je vše v poho. 😉

lv
25. zář 2014

Mlicko bych nechala a dala co 2-2,5h po menších dávkách..

marmazel
autor
25. zář 2014

@lv
@baris po menších dávkách... rozdělávám pořád z 90 ml, protože někdy to vypije, někdy nechá jen 10 ml, někdy klidně 30 ml, ale když rozdělám jen z 60 ml vody, tak se mi už stalo, že chtěl ještě a byl zlý, že už není 🙂 tak rozdělávám pokaždé z 90 ml vody a pak vylejvám.

lv
25. zář 2014

@marmazel no jo, tak 90ml a vylejvat..a taky 3 týdny přesně sedí na růstový spurt.

marmazel
autor
25. zář 2014

@lv taky mi to napadlo 🙂
malou jsem kojila 10 měsíců, teď mi museli ze zdrav. důvodů v porodnici laktaci zastavit a sem z toho vykolejená a to UM mi přijde strašně složité ☹

baris
25. zář 2014

@marmazel já jsem taky vylívala - co kdyby to náhodou vypila 😀

marmazel
autor
25. zář 2014

@baris a taky chtěla tak často?

visnule
25. zář 2014

@marmazel přímo na krabici od Hipp je napsáno, žese můžepodávat podle potřeb dítěte, stejně jako mateřské mléko. Tedy klidně i po 2 hodinách.

marmazel
autor
25. zář 2014

@visnule fakt? to je vidět jak umím číst 🙂

visnule
25. zář 2014

@marmazel nám to tak i radila laktační. Dcera byla od porodnice na Hippu a ze začátku pila 20 ml po hodině. Teď už kojím, ale 3týdny jsme ji takhle krmili a žádné problémy jí to nedělalo. Později jsme zkusili Nutrilon ale ten se mi zdál hustší a malá ho blinkala ještě po dvou hodinách nestrávený takže jsme zase přešli na Hipp a s tím jsem byla moc spokojená

baris
25. zář 2014

@marmazel obě dcery pily přes den cca co 2 hodiny - byly přesně jak hodinky. Nemohla jsem to natáhnout ani o 15minut 😀

V noci - ze začátku cca 2x za noc, od půl roka cca 1x za noc.

Starší nací měla slabý reflux, takže vypila cca 40ml sunaru a do 30minut 20ml sunaru vyblila, takže vyžadovala další dávku i co 1,5hod.

adelka76
25. zář 2014

Já bych mléko neměnila a dávala mu tak často, jak si řekne. Vždyť i kojené děti se dnes krmí podle toho, kdy si řeknou.

marmazel
autor
25. zář 2014

holky díky moc, všude se totiž píše, že UM se tráví déle a hůř než mateřský, tak proto tam mají být ty delší rozestupy, ale myslím, že jinak mu vyhovuje, kaká, vesměs denně, občas jen trochu ublinkne, ale nic hroznýho, bříško nebolí.

ofelieee
25. zář 2014

@marmazel nám na předporodním kurzu kdysivá PA ukazovala názorně velikost žaludku miminka - v šestinedělí to byla myslím taková ta klasická skleněná kulička na cvrnkání. Kam by se tam těch 90ml vešlo 🙂 důvěřuj mu. Kojí se i po hodinách, tak UM taky může bejt variabilní... dokud mu nebude dělat problém to "nedostrávený" mlíko, to bys vypozorovala. Nechat třítýdenní miminko řvát hlady zní hůř 🙂 držím pěsti!

nikollita
25. zář 2014

Mě tohle dělal syn taky. Nemohla jsem kojit, takže byl od porodnice na UM. Už si nevzpomínám, kolik byla dávka, ale určitě větší než je norma, narodil se už s velkou porodní váhou, takže podle toho jedl. U nás byl problém v tom, že po 1,5 hodině už měl hlad a řval. Já jsem ale musela dodržovat alespoň 2,5 hodiny, lépe 3 h mezi jídly, protože dřívější krmení mu způsobovalo bolesti bříška (u kojení se prý může krmit pořád), takže jsem mu zkoušela dávat čaj a případně nosit, nosit.

veroon1
4. říj 2014

@marmazel ahoj,my taky od porodnice davame synovi hipp 1combiotik a taky nevypije to co je napsane na dopurucenem davkovani na obalu..pristi tyden mu bude5mesicu a mel by vypit 235ml a davame mu jen150ptz pak uz nechce..kazde mimco ma jiny hladik,tak kdyz vam staci jen90ml,tak bych u toho zatim zustala..zkus se podivat na netu jak maji miminka malinkaty zaludek,nemuzou vypit hned na zacatku buh vi kolik..my jsme treba davali malymu110ml az do4.mesice ptz proste vic nevypil a stacilo mu to na ty3hodky...

pavlusa01
4. říj 2014

Jestli malý chce mlíčko po těch dvou hoďinách,by to mohlo být v pořádku,ale dříve už ne,ať má možnost to mlíčko dobře strávit. V porodnici nás učili kojit tak po těch 2,5 hodinách až 3 hodinách....Moje malá se to tak naučila a bylo to v pohodě a když jsem pak v pátém měsíci najela na sunar,tak to papala stejně.... 🙂 Jestli bude mít malý pořád nějaký problém a hlad,tak bych změnila mlíčko.Já mám dobré zkušenosti se sunarem complex....Ale ještě to zkoušejte a uvidíte,také se nedoporučuje moc často to UM měnit.....A moje malá ještě v pěti měsících pila jen 90 ml.mléka.... 🙂

kotcheva
4. říj 2014

Ahoj, necetla jsem vsechny prispevky, ale mela jsem s malou stejny "problem". Pila mensi mnozstvi a casteji, nez uvadely tabulky - nechala jsem to na ni, az si rekne. Po cca 3 mesicich se to stabilizovalo. UM bych nemenila, pokud nema potize. Ja udelala zmenu pouze jednou z Nutrilonu na Sunar Nutradefens, protoze po nem nekakala.

drosea
6. říj 2014

Ahoj, řešila jsem úplně ten samý problém, taky jsme výhradně na Hippu už od porodnice a přesně jak píšeš- moc toho nevypil a chtěl častěji, když vydržel 2 hod byl to zázrak. A odevšad jsem slyšela jen, že musí pít každé 3 hod, dřív ne. Byla jsem z toho na prášky. A jak to teda udělat? Rada byla, od doktorky, zavřít na balkon a nechat řvát a nedat dřív jak za 3 hod. To mě vydeptalo ještě víc. A pak jsem si řekla- když má vypít 90 ml každé 3 hod, a on mi vypije jen 60 za 2 hod, tak má prostě malý žaludek- tím pádem vypije míň, ale zároveň a logicky se to dřív stráví a má dřív hlad. Když jsem to propočítala, tak mu to přibližně tu doporučenou dení dávku dalo- jen po menším množství a častěji. Nechala jsem to na něm, jak mu to vyhovuje a nakonec jsme spokojení oba- on mi hlady nebrečí a já se přestala stresovat. A i teď ve 4,5m vypije jen 150 ml každé 2-3 hod. Naučila jsem se s tim počítat a aspoň jednu dávku mlíčka mám vždy sebou, i když jdu jen za roh nakoupit.