4,5měsíční syn se budí každé 2 h, mléko mu nestačí?

kaca41
19. led 2015

Dobré ráno, potřebovala bych poradit. Můj syn 4,5 měsíce se začal v noci budit každé 2 hodiny. Trvá to už 3 týdny. Nikdy neměl se spánkem žádné problémy a budil se jednou za noc na kojení. Teď je to horor. Budí se třeba 6X a pak nemůže vůbec usnout. Je plně kojený. Myslíte, že mu mé mléko nestačí? Mám už začít dávat příkrmy? Máte někdo podobnou zkušenost? Přibírá krásně. Doktorka říkala, že máme začít s příkrmama až mezi 5 a 6 měsícem.

wenduliks
19. led 2015

Muj syn se pravidelne budil na kojeni,kazde 2h do 6.mesicu. Je to uplne normalni. 🙂 Spis si ze zacatku mela stesti,ktere ma,malokdo... Jo a prikrmy v 7.mesici spanek u nas rozhodne nezlepsili. Kojene deti,některé,to tak maji. Je to jen obdobi,ktere zase za chvíli prejde,neboj a vydrz. 🙂

verusky
19. led 2015

@kaca41
tak to je hodne caste buzeni. ja mam stejne stare ditko, kojivala jsem v noci az ve ctyri, skoro tri mesice. obcas v jednu a ve ctyri. pak jsem chytla zanet prudusek a nemohla se z toho dostat, byla o vanocich i v peci vlastni maminky (tak jsem se konecne vypotila), ale pokazilo se uplne vsechno (prostredi jine, me uspavani je jine...). musela jsem kojit vetsinou jako ve dne- co tri hodiny, obcas i co dve. do toho mala mela trochu rymu, tak vic teple oblekat, obcas odsat nos. ted par dni jsme teprve v pohode a vcera a dnes me i nechala spat a kojila jsem po dlouhe dobe zase jen jednou v noci. bylo to take tim, ze vecer porad pila (po dvou hodinach, i hodine a pul).
takze- take premyslim nad prikrmy, moje dr. chce novodobou metodu, zacit s nimi hned po ctvrtem mesici, ale zatim jsem nezacala (starsi deti jsem plne kojila do pul roku). myslim, ze jak ted moje mala dve noci spala vyborne, bylo to tim, ze vecer byla opravdu najezena (prezrana). a predtim potrebovala prisun zivin jako ve dne.
druha otazka, ze nemuze usinat- bud prilis spi ve dne, nebo jeste nezavnimal jine podminky noci (chlad, tma). budte tedy pres den aktivni, pokud je cas k aktivite, spete, jak je unaveny (me se mala unavuje po 2h, ale nekdy jedno spani odpoledne i vynecha). a zase to nabehne do klidu.
jinak neporadim...

kaca41
autor
19. led 2015

Moc děkuji za reakce. Mám ještě 3 letou holčičku. Je teď nemocná a celou noc prokašle, takže je to celkem náročný. Malej má právě zadní rýmu, ale dýchá se mu špatně jen u kojení. Jinak je celkem v pohodě. Tak budu doufat, že to brzy přejde. S příkrmama zkusím ještě chvíli vydržet.Zdá se mi, že na to ještě není moc připravenej. Dceru jsem také plně kojila do 6 měsíců.

pisisvori
19. led 2015

Prvni vstavala do 3m take 1-2,pak se zacala budit i po pul hodine a trvalo to az do 12m.myslim,ze to hlady bylo,protoze ve 3m uz mela 7kg. Druha se do 2m buditja po 2-3hod,pak i po hodine. Usina okolo 7vstava nekdy v 6 nekdy v pul 5, pres den nekdy naspi jen hodinu. Taky mam starsi, obe uz byly nemocne,takze i par noci,kdy jsem nespala vubec. Od porodnice jsem si pres den neldhla-babicky daleko,manzel stale v praci ☹ a ziju😉, uz teda mam pocit,ze nekdy padnu a nevstanu,ale ziju😉. Davam od 5m kasi vecer a od necelych 6 zeleninu a posledni tyden spi lepe. takze,jestli na jidlo kouka,chtel by ho do ruky atd a ma vyssi vahu zkusila bych zeleninu. ale samozrejme pomoc to nemusi,muze to byt tim,ze uz se meni spanek atd

verusky
19. led 2015

@kaca41 drzim palce... jo, jo, nejhur je, kdyz jsou nemocne deti... mozna jak spatne u kojeni dycha, min se naji. vydrz! ja si vzdycky rikam, ze za dva roky si ani nevzpomenu... (jak to bylo tezke, jak nekdy nemuzu (pritel ma v peci jeste dva vetsi kluky). takze bude lip, neboj! i u @pisisvori 🙂
jo a pokud je nachlazeny, s prikrmama bych pockala... a holky spete, jak muzete, at mate dobre mleko... ja ted i dve kila pribrala a mlika mam prehrsle. jak ditko nespi moc pres den, chybiva mu klid a nema ho ani v noci... holky, plnou peci miminku a co nejvic klidu v sobe (zatnout zuby!, vazne bude lip!). ja toho tady mam silene, ale prvni je MIMINKO, pres to nejede vlak, mala si o to i rvanim v mesici rekla sama a je uzasna, citelne miminko. poznam prdiky, poznam hlad, poznam unavu... a teda jsme na dudliku na spani, na ten nedam dopustit. radim, protoze s holkama, kdyz myly male jsem pres den nespala, porad uklizela, varila, venovala se starsi a to pretizeni bylo silene... ted zklidnuju... to starsi to pochopi... hlavne klid...

verusky
19. led 2015

@kaca41
@pisisvori
a kdyby byla maminka neklidna, mazlete se, mazlete, at citi a vi, ze jsou milovana...

verusky
19. led 2015

@pisisvori
@kaca41
chtela jsem napsat miminka neklidna, ne maminka! kdyby byla neklidna maminka, na to moc leku nemam, sama hledam reseni...

katyxq
19. led 2015

Naše malá se do půl roku budila tak co 2h, pak co půl hodiny asi do 9 měsíců, pak přesla na 1-2h a i dneska ve třech letech (už nekojená) se stejně budí minimálně 1-2x za noc .... a že by měla hlad (nestačilo kojení), tím to fakt nebylo, v období co půl hodiny (vlastně noci nonstop na prsu) dokonce i pár lžiček příkmu později jak v pět odpoledne znamenalo, že spala ještě hůř. Kojení není zdaleka jen o uspokojení hladu nebo žízně, ta psychická stránka je jedna z přirozených funkcí kojení.
https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni

pisisvori
19. led 2015

@verusky ono se to hezky říká...ty tvoje 2 starší si spolu asi hrají ne? A už jsou ve věku, kdy rodiče moc nevyžadují, ale 3 leté nebo 5leté (kor ten náš mamánek,byla 99% svého života se mnou🙂) ještě jo. Navíc jí musím uvařit, musí mít vyprané a vyžehlené oblečení....to za mě nikdo neudělá ... (což je samozřejmě i u starších) nebyla nikdy nějak moc nemocná, ale teď už je od září po třetí a z toho 2x spála nebo spálová angína, takže jí nemůžu nechat celý den ať si dělá co chce, protože musí ležet...začíná čím dál tím víc žárlit, což se bohužel projevuje tím, že malé "nadává" a "dělá naschvály"= bere jí z ruky co jí dám, aby se zabavila...takže hledám kompromis jak nerozmazlit a nedělat vše co ona pískne, ale taky ukázat, že je pořád stejně důležitá jako byla....a opravdu, když jsme na to prakticky sama je to docela vyčerpávající☹

anezka1
19. led 2015

Tak presne od 4.mesice to u syna taky zacalo,jednu noc spal krasne do dvou do rana a najednou se zacal budit i 15x.Takze prvni co bylo:sup k prsu.Jen se pricuc,usnul,odstavila jsem a za pul hodiny znovu.A to trva doted.Nekdy to jsou co hodina a pul,a to je krasa,jindy po 20minutach. Hlady to neni,jen se potrebuje uklidnit a ziskat znovu jistotu,ze tam jsem.A uspat.Nekdy me duda pul hodiny,jindy minutu.K ranu vydrzi byt u prsa fakt hodinu v kuse.Pokud tve mimco pribira,rozhodne bych prikrmy nedavala,protoze se urcite z hladu nebudi.Dle meho se "jen"potrebuje uklidnit.To ze potom nespi,s tim zkusenost nemam,treba opravdu neni tak unaveny,zalezi kolikrat spi za den,taky muze vstrebavat zazitky dne.Je to tady pro nej vsechno novy a je toho moc,kazdy den objevi neco novyho.Mozna by mu pomohlo tesne zabalit do zavinovacky,jako dat rucicky k telu a zabalit ho hodne na tesno,uklidnuje je to.Dceru to uklidnovalo dlouho,na syna to napr.nezabira vubec.Kazdy je jiny.Mozna pustit bily sum,napr.vysavac,fen...Synovi to obcas pustim pres mobil-uspavac.cz.Chce to vyzkouset.Drzim pesti at tohle obdobi brzy skonci nebo at si brzo zvyknes( a ver,ze si zvyknes a za dva mesice uz ti to neprijde tak hororovy☺).

verusky
19. led 2015

@pisisvori no prave ze vim, jak to dovede byt vycerpavajici (holky jsou od sebe rok a ctvrt a od 8mesicu byla stale nemocna ta mladsi) a kdyz chlap nepomuze. takze odpocinout jak to jde... at nepadneme na hubu my mamy... ja cely prosinec mela zanet prudusek, starsi holky navic prehravky v hudebce a musela jsem to do nich natlouct, varit a prat pro sedm lidi, o vikendech prijde na jidlo i tchyne s pritelem, nanosit drivi (ted uz ho ma na starosti pubertak, ale v prosinci jsem jeste vsechno tahla sama...). a sil ubyvalo a ubyvalo... az to v lednu preslo v peknou krizi a blokla zada. ted se snazim sidit a sidit... i nakupy uplne kaslu, v lednicce jen jogurty, maslo, mleko, syr... chleba pecu (jsem ve vesnici bez obchodu). a chlap dojde vecer ci v noci sedreny a ma navareno, o deti je postarano a nechce slyset nejake stiznosti a problemy... tak taky dobry...
takze drzim palce nam maminkam... a jak se porad uklidnuju- za dva, tri roky si nevzpomeneme!

macek8
9. únor 2015

Řekla bych že je to růstový vzpur. Taky jsme ho překonala asi měsíc to trvalo.Příkrm bych nedávala snaž se vydržet, je to záhul ale odezní to.Malej se budil každou hodinu, nakojila jsem a spal dál...hodinu a tak to šlo až do rána.Přes den pospával delší čas.Buď silná a choď si lehat přes den také.