4ka Sunar pro 14ti měsíční dítě. Je to vhodné?

katuska85
6. črc 2009

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat na váš názor. Včera jsem byla u kamarádky a všimla jsem si, že dává svému 14ti měsíčnímu Dominikovi Sunar od ukončeného 4.měsíce. Prý mu ho dává jen ráno a pak ještě normálně snídá. Co si o tom myslíte vy?Je to vhodné? Nemůže to prckovy "ublížit"?

tomasek06
6. črc 2009

No to není normální!! Ona si myslí že má pořá kojence? Proč nekoupí silnější?????????? Cenově je to stejné tak nechápu. Vždyť 14 měsíční dítě potřebuje jiné minerály a vitamíny, proto je to rozdělené číslama.

shaula
6. črc 2009

Taky si myslím, že vyšší mléko by bylo vhodnější (z hlediska jiného obsahu minerálů a dalších látek), ale zase bych to tak nedramatizovala. Ublížit mu tím podle mě nemůže, vždyť ho pije už jen 1x denně... Nicméně je pravda, že když stojí stejně, tak jaký má důvod kupovat takhle "nízké" mléko? Je sice fakt, že ta počáteční mléka jsou nejbližší MM, ale složení MM se časem mění tak, aby vyhovovalo dítěti, jenže UM ne, proto jsou UM členěná podle věku...

akzeret1
6. črc 2009

já si osobně myslim,že to není žádná tragédie my měli jedničku UM do roka malá krásně prospívala i dětská mi řikala že jí stačí a nic nenamítala takže v pohodě 😉

pumpicka
6. črc 2009

jo holky stoji normalně ale je ho tam o 200g vice!!!!

tomasek06
6. črc 2009

No jo! Ale i tak, já bych tak na dítěti nešetřila 😠 Není to očíslované jen ze srandy ne?

pumpicka
6. črc 2009

je to očislovane asi proto že male ditě nemuže např 10 protože je tam jine složeni řekla bych že to mleko je silnějši!ale na opak 4 dat staršimu ditku nevadi !mleko je slabši ale nic mu nehrozi určitě ji normalni jidlo plus mlečne vyrobky ne???jednou když jsem byla s malou na chatě tak nam došlo mleko a v obchodě měli jen 4 a ja bravala 10 tak jsem volala doktorce jestli to muže a řekla že to neni žadny problem 😀 řekla bych že z toho dělate velkou vědu!!

tomasek06
6. črc 2009

Já netvrdím že jí to ublíží. Tobě došlo, ale ona to dělá vědomě a prostě nechápu proč? Kvůli těm 200 gramům?

yanna.o
6. črc 2009

katusko, určitě je to logicky úplně jedno. Novorozenec by měl raději pít mléko pro novorozence, že jo, ale obráceně je to fuk, navíc v tomto věku, kdy už to dítě jí kde co a mlíko má jako doplněk kvůli vápníku. Někdo v tomhle věku dává už jen kravský mlíko (za hranicema se s tím kolikrát moc nepářou - myslím v Evropě ). Támhle někde kdesi když matka přestane třeba v roce kojit a nemají domácí zvíře, které dojí, tak nemají pak žádný mlíko. Na světě je 6 mld lidí a většina z nich takový výběr UM nemá (řeší jiné problémy, např. s čistotou vody) 😉 Kamarádka může kupovat vyšší číslo určené pro jejich věk, třeba si myslí, že to mlíko pro malý miminka je v něčem lepší, těžko říct proč nekupuje jiné číslo, ale rozhodně nedělá nic nebezpečného a je to její věc. Nemusíš se o to starat, i když to s nimi určitě myslíš dobře 🙂

katuska85
autor
6. črc 2009

já osobně si taky myslim že když ho pije jen jednou deně+má normální jídlo že mu to ublížit nemůže.Neni to o tom že by na Domíkovi šetřila.Prý ten "malej"Sunar přivezla tchýně,že ho od někoho dostala několik kartonů

yanna.o
6. črc 2009

no tak pak je to jasný, proč to nespotřebovat, když je to upravený mlíko pro děti s přidanýma vitamínama a minerálama 😉

katuska85
autor
6. črc 2009

přesně jak píše yanna,mlíčko v tomhle věku pije hlavně kvůli vápníku a když má k tomuz i jogurty a tak...máš prtavdu starat se o to nemusim-jen jsem chtěla znát vaše názory 😉

yanna.o
6. črc 2009

katus, jasný 😉 jak vidno, tak někoho to zaráží, jiní nad tím mávají rukou 😀

kar.la
6. črc 2009

Taky myslím že je to jedno. 😉
Jen pro zajímavost. Naše Dr. říkala, že 1 se může pít do roka a Aďa má 2roky a protože musí Nutrilon allergy care a ty se dělají pouze do 2, tak 2 taky dáváme a asi i dlouho dávat budeme.

lenousek100
8. črc 2009

Ahoj, taky si myslím, že to je úplně jedno. Já malou do 13 měs. kojila, odstavovat jsme začly v roce a dr. nám řekla, že máme napřed dávat "nižší" UM, nejlépe začít s jedničkou, která je nejvíc podobná mateřskému. Takže určitě nevadí, když dává 14ti měsíčnímu klučíkovi Sunar 4ku.
S tou gramáží - myslím, že Sunar 4(zelený) i 10(modrý) byly v krabicích oba po 800 gramech. Ty 600 gramový jsou "Premium" - oranžové krabice, jsou i s příchutěmi. Teď jsou teda nově všechny 600 gramový, ty větší krabice už jen doprodávají 😝

cazadora
8. črc 2009

holky velké dítě může pít mlíko pro mladší(je to teda divný nějak nevidim důvod když je to stejný cenově a ikdyby nebylo, jinak chápu že když je mimču třeba 7m nemusí nutně hned začít pít mlíko od 6m ale věkový rozdíl 10m mi hlava nebere) ničemu to nevadí, jen mladší dítě nesmí pít mlíko starších takhle mi to bylo řečeno.

andy80
8. črc 2009

Není vhodné ho dávat. To mlíčko pro prťata je uzpůsobené k tomu, že mléko v jídle převažuje. Pokračovací mlíčka jsou už jen jako doplněk a mají úplně jiné složení. Nevím no, já bych to nedávala.

800 gramové sunary už nejsou žádné, už dělají i klasik 600g

lenousek100
8. črc 2009

My jsme teda do nedávna dávali taky 4ku, začínali jsme kolem 1.narozenin s 1kou a teď už máme 10 a 12. Ale pokud bych jako ta holčina dostala nižší Sunary, tak bych to asi taky nijak nehrotila. V nejhorším bych z něj dělala kaše 😅

Andy80, já to právě psala, ty 800 gramový mají ještě občas v doprodeji (za fajn ceny - min.týden jsem kupovala za 124 v Albertu), jinak budou už jen ty 600 gramový. Ani nevím, jestli budou aspoň o něco levnější nebo za stejnou cenu... 😝

andy80
8. črc 2009

jj v Albertu jsem taky koupila 3 800g Sunary a teď ten 600g mají v DMku za 189,-- Kč Albert 199,-- Kč

lenousek100
8. črc 2009

Aha, takže šli s cenou taky trošku dolů, aspoň že tak 🙂

pumpicka
8. črc 2009

ja dnes koupila v albertu 4 za 249kč 600g 🙄 🙄 🙄

eppik.m
9. črc 2009

ahoj, můj názor je ten že UM je uzpůsobeno špeciálně podle věku kojence a batolete, já osobně dávám UM podle doporučeného věku jak uvádí výrobce, sice se nebráním tomu když mi zbyde nějaké to balení a chci ho spotřebovat to si myslím že je v poho, ale cíleně kupovat sunar od 4m. určené pro kojence a podávat ho14 m. batoleti je zvláštní a určitě tá maminka má k tomu racionální důvod 😀 😉 tak ať nás poučí ...

romana.st
9. črc 2009

katuska85, skvělé téma. Mám taky kamarádku, která svému malému (2roky) dává jen Sunar od 4.měsíce 😅
Její názor je ten, že jí maléj moc nejí a v tom Sunaru od 4. měsíce je více vitamínu 😅

Můj názor je ten, že výrobci Sunaru ty krabice neočíslovali jen tak ze srandy 😉

jandalinka
9. črc 2009

katuska85:určitě to neublíží,ale nedodá tolik vitamínů.14.měs.batole už potřebuje víc potřebných látek pro své tělíčko.
romana.st.přesně tak,jen tak ze srandy to nečíslují
Podle mě dávat 14.měs.batoleti dávat Sunar od 4.měsíce je vyhazování peněz...... 🙂

kijonkova.k
9. črc 2009

Holky,tak jsem dneska koukala na Sunary a v tom od 4.m je skoro o polovinu méně Ca než v tom od 12.m.Bráno na 100ml mlíčka.Pokud ty slabší sunyry fakt dostala,tak asi jo,je to škoda to vyhodit,ale jinak bych teda dávala silnější.

andy80
9. črc 2009

No, já kdybych je dostala, tak bych je někomu prodala, ale nedávala bych.

eppik.m
9. črc 2009

holky co si myslíte o kašičkách, tam se to snád nemusí dodržovat podotýkám u staršího batolete, (u kojence bez debat) nevadí když jí třeba 14 m batole kaši pro kojence třeba od ukon. 4m. nebo se snad mýlím ...

petka80
9. črc 2009

eppiku - to máš to samý, tam taky bude nějaký "nižší" UM, když to je pro malý děti 😉
Jako já osobně bych to tak nehrotila, prostě je to pořád UM, akorát to pro batolata obsahuje zas trochu jiné vitamíny a tak, než to pro malé děti. Stejně už děti mají většinu živin z normální stravy a některé děti UM nepijí vůbec, a taky se nic neděje......

kijonkova.k
9. črc 2009

eppik,já myslím,že je to v poho,vždyť kaše od 12.m ani není,ne?Max.od 6. nebo 8. jsem viděla 😉

lenousek100
9. črc 2009

Já myslím, že jde hlavně o to nedávat 4měsíčnímu dítěti Sunar od 10.měs. a podobně, když to je naopak, tak si myslím, že to nijak neuškodí. Jak už jsem sem psala, při odstavování mi doktorka přímo doporučila začít s UM pro novorozence - a to byl Denisce rok! Takže podle mě to nemůže ublížit. Teď už jsme na Sunaru 10 a Premium 12, ale kdybych - jako ta holčina - dostala nižší, určitě bych ho nevyhazovala 😅

Kaše bych neřešila už vůbec, je tam přece OD 4.měsíce, horní hranice tam udaná není 😀 Navíc jsem snad ani neviděla na kaši vyšší číslo než od 10.m.

eppik.m
10. črc 2009

co se týče těch kaší tak na krabici je napsáno:

Určeno pro zvláštní výživu - potravina pro obilnou výživu kojenců a malých detí

- takže jak píšete chápu to tak že se můžou dávat i malým dětem bez rozdílu věku (u kojenců samozřejmě podle stáří, to jsem psala bez debat) bavíme se pořád o dětech - batoletech starších 12m.........

Kaši dávám na noc a snažím se kupovat ty bez cukru a celozrnné, ale ty se bohužel pohybují v kategorii od 4m. až 8 m., pro starší batolata jsem ještě žádnou instatní neviděla ???!!! (max. od 10m. ale tá není vůbec k sehnání 😠 ) jak píše lenousek100 a kijo 🙂
já pořád pátrám zda něco zdravého objevím a zatím nic ...

a co se týče složení tak je tam napsáno: sušené plnotučné mléko s přirozeným obsahem mléčnych bílkovin a výrobce neuvádí kolik toho tam je ... takže asi tak ... uvádí pouze rýže 20% a kukuřice 20% ... takže petka80 si myslím že složení kaší je úplně jiné než samotné UM a ty vitamíny tam jsou právě z těch obilnin co jsou přidané v kaši v UM jsou uměle přidané .... chtělo by to odborníka na víživu 😀 😀