4ka Sunar pro 14ti měsíční dítě. Je to vhodné?

katuska85
6. črc 2009

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat na váš názor. Včera jsem byla u kamarádky a všimla jsem si, že dává svému 14ti měsíčnímu Dominikovi Sunar od ukončeného 4.měsíce. Prý mu ho dává jen ráno a pak ještě normálně snídá. Co si o tom myslíte vy?Je to vhodné? Nemůže to prckovy "ublížit"?

eppik.m
10. črc 2009

výživu 😝

ygreen
10. črc 2009

neublíží ale podle mě nedostačuje

eppik: já klukovi dávám Nestlé 1-3 roky a noční mlíčko mu hustím nemléčnou osmizrnou kaší s bifidem od Nestlé 🙂

andy80
10. črc 2009

Počáteční sunar:

energetická hodnota ve 100g prášku:

0-4 měsíce 524kca, bílkoviny 11g, tuky 29g, sacharidy 54g
od 4. měsíce: 492kcal, bílkoviny 15g, tuky 25g, sacharidy 53g
od 10. měsíce: 486kcal, bílkoviny 20g, tuky 24g, sacharidy 47g

Vidíte, jak kcal, tuky a sacharidy klesají a bílkoviny naopak stoupají. Je to proto, že 0-4 měsíce je pouze mlíčko, pak se k tomu přidávají příkrmy a od 10. - 12. měsíce už mléko netvoří hlavní složku jídelníčku. A není to jen o bílkovinách, tucích, cukru a kaloriích, celkové složení je přizpůsoboné danému věku dítěte a není to rozděleno jen pro vzhled krabice.

katuska85
autor
10. črc 2009

jak už jsem tu jednou psala,já osobně si myslim že pokud se dává mlíčko-ikdyž 4ka-jen jednou deně,nemůže se tim nic zkazit.Už tady bylo zmíněno že má prcek spoustu živin z normálního jídla a je to fakt.jestli tuky a sacharidy klesají jak píše andy tak je děcko urřitě dožene zeleninou,ovocem atd

niki2
10. črc 2009

Taky myslim, ze to nevadi.
Ale, maly mel porad ridkou stolici. Tak uz jsem se ptala doktorky a ona na to, vy jste ho dlouho kojila, ze? Kojila jsem ho 1,5 roku. Tak mi to nejak trklo, ja mu koupila taky nejaky nizsi Sunar, jednak byl za lepsi cenu (vetsi gramaz) a pak jsem mu chtela pri prechodu z materskeho dat mleko vice podobne tomu materskeho. Nejsem si jista, zda nemel mezitim jedno baleni pro vetsi, ale ted ma Sunar pro deti od 12ti mesicu a vypada to, ze se stolice zacina stabilizovat.

petka80
10. črc 2009

eppiku - jj, ale prostě to UM bude v těch kaších to pro kojence (pravděpodobně to od 4 m.), to ale neznamená, že by to nebylo pro starší děti vhodné nebo nedostačující. Pokud bys ale z nějakého důvodu chtěla dělat kaši s mlékem, které odpovídá vyššímu (vašemu) věku, musela bys podle mě dělat nemléčnou kaši do vašeho UM........