8denní mimi na UM má tuhý bobek, potom kaši

lenzaaa
4. únor 2016

Ahoj holky jdu si pro radu a snad i uklidneni... od vcera mi noci mi mala nekakala, celi den mela jen obcas prdiky a nedavala nejak najevo ze by ji bolelo brisko nebo tak, ale dnes v noci nam pri papani vytlacila tuhy bobek, o tri hodinky pozdeji dalsi a potom uz sla normalni kasicka... jsme na um beba comfort... mam to prikladat zacpe nebo je to normalni ze zacatku? Samozrejme jdeme dnes k doktorce ale je tam az odpoledne... dekuji za odpovedi

terez225
4. únor 2016

Ahoj moje měla to samé po stejné um. Bud změnit um !!!! nebo po dohodě s dr.!!!!! Já jsem nasadila fenyklový čaj a probiotika i na prdiky jsou dobré a už se vyprazdnuje jako dřív 🙂

terez225
4. únor 2016

Takže pořad máme beba 1 🙂 jsem zapomněla dodat 😀

sixtynka
4. únor 2016

Mlíčko neměň, to je pro ty dětičky ještě větší zátěž!!! Kup si laktobacílky pro děti a přidávej 1x denně do mlíčka. Do tří měsíců s tím budete bojovat, než střeva začnou na plno pracovat. Bude bolení bříška, prdíky, stolici nemusí mít klidně 2-3 dny,.... Neboj, patří to k tomu, mají to všechna miminka, někdo to zvládá líp, někdo hůř, ale je to tak. Fenyklový čaj jsem taky dávala, ale ne moc. Masíruj bříško /vyhledej si babymasáž/ , nahřej látkovou plenu a přilož na bříško. Obrň se, když vydržíš šestinedělí, pak už přežiješ.... 🙂

sixtynka
4. únor 2016

Jo a ještě nezapomínej krmit do tří měsíců po 3 hodinách - budit i v noci, aby bříško nemělo takovou zátěž. Vím, co říkám, je to fakt důležitý. A mlíčko dávej podle váhy - hmotnost dítěte v kg x 150 / počtem porcí za den, tzn. např. 3,8 x 150 / 8 = 71,25 Takže 70-75ml na každou porci. Jak já bych byla ráda, kdyby mi to tenkrát někdo řekl.

lenzaaa
autor
4. únor 2016

Mockrát dekuji za rady, urcite se jimi budu ridit 🙂 jen doufam ze nam to pomuze a budeme v poradku 🙂..jeste bych se chtela optat ty 3 hodinovy intervali mam vzdy pocitat od doby kdy mala dopapa?

sixtynka
4. únor 2016

Ne ne, když začne. Já teď třeba začínám krmit v 7-10-13-16-19-22-04 Od 3.-6.M se má krmit 7x. My jsme totiž byly kvůli bříšku v nemocnici, tak už to mám vychytaný podle rad. A 100% se tím řídím a malá je v pořádku. A jestli nebude papat celou porci, tak jí to nenuť pokud bude prospívat, ale určitě nepřekrmovat. Mě má Nikolka papat 150ml a sní kolem 120ml, ale prospívá, tak to neřeším 🙂

lenzaaa
autor
4. únor 2016

Dekuju moc 🙂... ted sme prisli od dr a eikala skoro to same 🙂... v pondeli jsme meli 3,12kg dnes 3,26kg takze sme snad v poradku 🙂

sixtynka
4. únor 2016

To je krásny 🙂 To musí být beruška, to já neznám. Nikolka měla porodní váhu 3720g 😀 Kdyby jsi chtěla, klidně se na mě zase obrať, když budeš chtít... 😉

lenzaaa
autor
6. únor 2016

Ahoj chtela sem se jeste optat ty laktobacilky jake bych mela koupit? Jsou tyto dobre?

sixtynka
6. únor 2016

Tyhle jsem používala taky 😉

lenzaaa
autor
6. únor 2016

A za jakou dobu to asi tak pomuze? Dnes sme meli zas tuhy bobicek po 24hodinach :-/ sice sme neplakali ale dal pri tlaceni pekne zabrat...

sixtynka
6. únor 2016

asi tak za 3 dny, ale každý dítě je individuál...... Já dávám v 7 vigantol a v 10 jsem do mlíčka rozpustila tu kapsli laktobacílků

sixtynka
6. únor 2016

ještě mi do 3M pomáhala i rektální rourka

yelowangel
6. únor 2016

Nevím jestli na to laktobacily pomůžou mě doktor říkal že při UM je to normální, prostě se to stává, a pokud nemá zácpu (nekakal by týden a měl hrozný bolesti bříška) tak to nemám řešit. Hlídat mám jenom krev a hlen ve stolici.