Ako synčeka odnaučiť, aby sa v noci budil?

milka1978
9. bře 2011

Ahojte maminky. Potrebujem radu. Mám synčeka, ktorému je rok a tri mesiace. Ešte stále sa mi v noci budí . Vždy je to 3 krát od večerného kŕmenia. Na večeru má buď čisté polotučné mliečko alebo kašičku tak aby prešla cez cumeľ na kaše. Chcem vedieť ako mám synčeka odnaučiť aby sa v noci budil. A ešte chcem vedieť či by som mu mohla dávať aj plnotučné mliečko, možno by mi po ňom dlhšie vydržal medzi kŕmeniami. Za všetky rady ďakujem.

kalo
9. bře 2011

@milka1978 To má k večeři jen to mléko? Nebudí se třeba hlady? V roce a čtvrt by už mohl dostávat normální večeři...třeba rohlík, chleba s něčím, brambory, těstoviny...aby se na dlouhou noc zasytil.. 😉

latvia
9. bře 2011

@milka1978 takto male deti polotucne mlieko nemaju pit, urcite ho vymen za plnotucne 😉 v noci mu predpokladam davas iba mlieko, vsak? skus davat stale mensiu davku a mlieko rozried prevarenou vodou, mozno sa takto odnauci. a suhlasim s kalo, na veceru urcite nieco viac ako len vypit mliecko 🙂

milka1978
autor
9. bře 2011

No jasne, že pred spanim ešte večeria. Ako ste písali nejaký chlebík so syrykom alebo cestoviny so syrom ci drveným tuniacikom. A na to o taku hodinku ešte celu flasku mliecka polotucneho a aj tak sa mi v noci zobudi min. 2 krat. Nechapem to. ☹ No s tym riedenim to urcite vyskusam. 🙂

kalo
9. bře 2011

Tak to jo...ono to vypadalo, že má jen to mlíčko...Jen jsem ještě chtěla podotknout, abys dala pozor na to noční pití. Znám maminky, které lítají celou noc s flaškama a dítě se nalívá. Tělíčko nemůže v klidu odpočnout, když musí pořád něco trávit.v noci ve spánku by mělo odpočívat..Noční žízně jsou naučené a špatně se odnaučují 😉 😉

latvia
9. bře 2011

@milka1978 moj maly bol trochu podobny pripad, tiez v noci 2x pil mlieko, az kym som nevyhodila stary cumel z flase a novy nechcel ani za svet. tak si v noci chvilu poreval ked chcel pit , ale z ineho cumla nechcel, tak to po 2 nociach vzdal 😅 odvtedy sa nebudi na pitie 😉

milka1978
autor
10. bře 2011

No teraz bola druhá noc, čo sme ho nechali plakat ale aj tak som mu dala raz fľašu. Nemohla som už počúvať ako reve, ale doslova reve a nie a nie prestať, tak dúfam, že do týždňa sa to zmení a nebudem konečne ponocovať. KALO: lekárka mi tiež vravela, že je to už viac menej vecou zvyku a treba to odnaučiť, no uvidíme ako to pôjde po týždni. LATVIA: skúšala som aj cumeľ z inej fľaše a máš pravdu vôbec sa mu to nepáči lebo necítil ten svoj zaužívaný, tak skúsim dať mu len čaj z tej druhej fľaše a možno ho to prejde .

No som zvedavá ako to dopadne do zajtrajška, ale sme s manželom aj dosť nevyspatý tak dúfam, že ho to rýchlo prejde 😀

mdch91
27. kvě 2021

Zadne z nasich 3 deti nespalo v roce celou noc, dokonce ani ve dvou letech, rekla bych ze starsi skutecne spi celou noc tak od 3, 4 let. Ze se deti v noci budi je normalni a k tomu, aby se nebudily, musi dozrat jejich nervova soustava, to se neuci. Ale jestli vypije flasku mlika pred spanim po tom, co sni veceri, tak myslim, ze prvni vec, ktera ho zakonite musi vzbudit je to, ze potrebuje curat.