Alergie i na Nutrilon allergy care. Stalo se vám to?

julka11
13. lis 2009

Holky, vy, co máte doma dítka s alergíí na BKM, stalo se vám některé, že se objevila alergická reakce (např. červené fleky okolo pusinky atd...) i po podání Nutrilonu allergy care, který je přímo urrčen pro děti s alergií na BKM?

Já si plánovala převést naši malou na Nutrilon a postupně ji odstavit od kojení, ale nesnese ani Nutrilon allergy care. Děs.
Pediatrička doporučuje pokračovat v tomto případě v kojení, ale já už nemám sílu kojit a hlavně držet bezmléčnou dietu☹

dadex
13. lis 2009

Opytam sa ta, ci mala cervene flaky aj okolo ociek? My sme momentalne na Neocate mlieku, ktore je tiez na alergiu BKM. Tak sa opytaj pediatricky ci neskusite toto mlieko.

kate77
14. lis 2009

Nám zistili alergiu na BKM v 2 týždnoch a prejavovalo sa to krvavou stolicou..a i po nasadení Nutrilonu allergy care sme mali takú stolicu ešte 3 mesiace..tiež sme nevedeli,čo s tým,či ten allergy care vobec pomáhá..potom to prestalo a stále pijeme tento nutrilon

erikasadek
14. lis 2009

julka ahoj, nie n attoi mieko u nas ni eje, pod tymto menom, ale na pepit junior stalo sa nam to po 6 mesacnom praviodelnom uzivani..
hend mi lekarka zmenila mlieko.. neocat jedine mlieko, ktore je na silne alergie, a ktore neobsahuje vobec , mlieko , je na vegetanej , baze. 😉

tak si ho pytaj.. 🙂

julka11
autor
16. lis 2009

dadex

okolo očiček flíčky neměla, jen okolo pusinky a na rukách (to když se mi zrovna matlala v kaši ručičkama)

julka11
autor
16. lis 2009

alergolog mi dnes říkal, ať ještě zkusím kozí mléko (dát pár kapek okolo pusinky a sledovat reakci). Pokud by reagovala i na kozí mléko, tak nám dá Neocate. Ale prý ho děti odmítají, proto radí, ať radši zkusíme ještě kozí, co kdyby náhodou...

julka11
autor
16. lis 2009

erikasadek

u nás to byl dřive též Nutrilon pepti. Teď ho přejmenovali na Nutrilon allergy care.

julka11
autor
16. lis 2009

holky, jak si vaše děti zvykly na Neocate?

dadex
16. lis 2009

moj bol od malicka na Nutrilone HA, tak Neocate mu nerobil problem. Nasmu nechuti len kysla smotana a biely jogurt. Samozrejme pred tym ako BKM.
tak vyskusas to kozie?

zuza.m
17. lis 2009

julka my sme boli tiež alergicky na BKM a intolerantny na laktozu a pili sme mlieko nutrilon alergi digestive care.to digesive tam bolo podstatne lebo bolo ešte viac proti tym alergiam.bolo horke a nechutne ale aspon tych 120ml mi vždy vypil.ale bol na nom od uplneho malička.pochybujem že si mala zvykne z fajnoveho sladučkeho materskeho na tu otrasnu chut.
teras nam alergia na BKM prešla a ostala ta laktoza.tak že može kravske ale odlaktozovane.ale napriek tomu nam zakazala davat iba to odlaktozovane kravske mlieko a nakazala nadalej pit sušene.že vraj tam nema dostatok vitaminov .a niekde som čitala že ani kozie nieje pre male deti velmi vhodne že neobsahuje čo by malo, mate iba alergiu na BKM alebo aj laktozu??

anu
17. lis 2009

Ahojky, my máme také alergii na BKM. Projevila se na konci třetího měsíce krví ve stolici. Nejprve nám dali mléčko Althera, ale nezabralo. Poté jsme dostali Neocate - po dvou dnech krev vymizela. Do dnes mléčko odstříkávám ( měli jsme problém s kojením, proto od druhého měsíce odstříkávám) a doplňuji Neocate, aby bylo dost. Neocate pijeme a snášíme velmi dobře. Musím ale říct že, jsem se velmi bála jak ho bude Anežka pít, protože docela "smrdí" a nemá valnou chuť. Dělám z něj i kaši a přidávám rozmačkaný banán, hlavně pro lepší chuť 🙂). Neocate nám předepisuje pan primář kam ohledně alergie docházíme, náš doktor ho předepsat nemůže.

julka11
autor
18. lis 2009

zuza m.
malá má alergii na BKM, vejce a arašídy (vše potvrzeno alergologem). Kromě toho jsem sama zjistila, že i na banán má alergickou reakci, donedávna i rajčata, ale před pár dny jsme jí zkusila dát příkrm, který obsahoval rajče a byla ok. Laktoza se u nás naštěstí nepotvrdila.

Dnes mám objednané kozí mléko, tak jí zkusím dát pár kapiček kolem pusinky, ale mně osobně se nechce moc do kozího mléka jít, protože jsem taky dosti o něm četla, že příliš zatěžuje ledviny (u malých dětí), že není vhodné jako náhrada při largii na BKM. Tak uvidím....

zuza.m
18. lis 2009

julka na rajčiny aj maly reagoval okolo pusinky sa mu vyhodili červene flaky,silne.ale zistila osm že to ma iba ak si potre kožu s rajčinkou .ked si ju daval sam.ked osm mu ju davala ja a rovno do pusinky nebolo vidiet nič.ale u nas je hlavna ta laktoza.
ja by som na tvojom mieste skusila to mleiko čo som ti pisala.nam ho tiež dali až v nemocnici.na gastre nam dala to čo tebe ale to bolo slabe.

erikasadek
18. lis 2009

na neocat e si hned zvykol chutovo lepsie.. 😉

julka nerob to, nedavaj kozie mliecko.. 😉

ronie
18. lis 2009

julka hlavně kozí líko má velice podobné složení jako kravské, takže bych ho vůbec nezkoušela 😉

julka11
autor
18. lis 2009

erikasadek
proč jsi tolik proti kozímu mléku? Máš nějaké zkušenosti?

Já dnes potřela kozím mlékem Julince okolo pusinky. Červený flíček (vcelku malý) se objevil pouze nad rtem, přestože jsem "pomatlala" mléko kolem dokola pusinky. Netuším, zda mám zítra zase zkoušet, nebo to radši nechat, zavolat alergologovi a říct mu, že měla alerg. reakci i po kozím mléce...?

julka11
autor
18. lis 2009

zuza m.
Nutrilon digestive má oproti ALlergy care méně laktozy (proto vám vyhovoval Digestive plně), ale stejné množství naštěpené bílkoviny kravského mléka. A to je to, co vadí malé. Takže by u nás i Nutrilon digestive vyšel nastejno jako Allergy care. Proto mi ho dr. ani nedoporučovala, abych jej zkusila.

zuza.m
18. lis 2009

julka no može byt ,ale presto všetko tiež ti radim kozie nie.my sme už neni alregicky na BKM ale len na laktozu .v dnešnej dobe predavaju už mliečka kravske bez laktozy normalne v potravinach ale aj tak mi dr.povedala že mam davat dalej UM a nie to čo je v predaji.ako že varit z neho možem ale na pitie je proste malo.a myslim že to mysli na každe mlieko.že to obyč.mlieko ma menej tych živin ako dieta potrebuje.v tom UM je všetkoho viac a tvorene presne na mieru dietatka s alergiu .ako kozie je stvorene pre kozliatka. 😉 .
ale ak kojiš tak by som radčej ostala pritom aj ked si musiš vela odopierat.ale radčej ako to kozie.ja som nekojila ale tiež som odsavala do troch mesiacov.a dieta musela byt.

erikasadek
18. lis 2009

julka pretoze , moze mat silnu reakciu, ano poznala som dieta ktoreho matka dala jogutr s kozieho, jogurtu,aj napriek tomu ze , je alergicke na bkm, a mal si vidiet tu silnu reakciu..

nestoji to zato.. naozaj, ani vcie, vseto j eskoro na tej istej baze adetom s takouto diagnozou len poskodi.. 😉
a kazdy lekar tu , ti povie vzdy, ziadne kozie a ovcie, lieko a syry a jogurty !!! 😉

blandik
22. lis 2009

bíkovina kozíko a kravského mléka je velmi podobná - takže reakce na kozí mléko je velmi pravděpodobná. Proto není kozí mléko vhodné jako náhrada kravského mléka. Stejně tak i sója. Do toho bych nešla. Asi bych se pokusila ještě vydržet u toho kojení - aspo'n večer a ráno - když už má rok, mělo by to bohatě stačit. Mléčné výrobky nejsou stejně nic moc hodnotného ani pro nás. Doporučuje se kojení pro děti trpícími alergiemi aspo'n do dvou let - to žádné UM nenahradí. I vzhledem k tomu, že alergici mají "slabší" střeva než neatopici, takže jim kojení moc prospívá. Mě kojení nešlo, vzdala jsem to ještě před tím, než se malému objevil ekzém a pak už to nešlo obnovit.

lenaaa
22. lis 2009

My zjistili alergii na BKM ve třech měsících velmi častou řídkou stolicí s příměsí krve Alergy Care vůbec nepomohlo,tak jsme dostali Neocate, asi po měsíci vysadit a zkusit Nutrilon HA, problémy opět vyvstali, tak opět na Neocate, ale již po měsíci při vrácení na Nutrilon HA problémy nebyli, pouze větší větry. Nakonec nám bylo řečeno, že to ani nebyla alergie spíše částečná intolerance, kdy střívka malého ještě vše nezvládají. Zatím je nám 10 měsíců, mléčné výrobky nepapáme, ale ted začneme zkoušet jogurt tak uvidíme zda ho zvládneme nebo ne. Bylo nám řečeno, že téměř z 80% u malých dětí tato alergie do roka, roka a půl vymizí. Nemělo by se podávat ani sojové mléko, spíše se mléčným výrobkům do roka a půl vyvarovat a pak pomalu zkoušet.

gocrazy
23. lis 2009

Ahoj Julka 11
a nemate to atopicky ekzem? my sme mali okolo pusinky a na lickach priserne cervene flaky, miestami sa supili,niekde boli uplne horuce, liecili sme sa na atopicky ekzem,tiez mame alergiu na BKM, vajicka, jablko a hovadzie maso. Na banan nam vysli dvojnasobne hodnoty, vysadila som ho a odvtedy mame take krasne licka, ako nikdy predtym. Mozno ak je tvoje dietatko alergicke na nieco ine a z toho potom takto reaguje...

lucia29
16. črc 2010

ahojte mamky, aj my sme mali alergiu na KM, dr. nam predpísala nutrilon allergy care 5ks, ale drobec to nechce. mam 4 balenia Allergy care od 5mesiaca, a rada by som ich predala. ak ma niektora mamina zaujem ozvite sa mi na rybarova358@gmail.com.

vikazv
28. pro 2011

@julka11 Zdravim, rada by som sa informovala ako sa da zistit ci 4mesacne babatko ma alergiu na nejku potravinu....kojim dcerku a aj ju prikrmujem nutrilonom Ha...dakujem pekne

valika_val
10. led 2012

prosim poradte -
dnes sme dostali toto mliecko (len 2 plechovky zatial) a kedze je tam dost blbe to davkovanie, tak nam vychadza, ze 1 plechovka vydrzi 4 dni. a to len ak budem presne davkovat a nic nevysypem a nestlacim odmerku takze o par dni mozem gastroenterologicku zas prosit o recept??

je tam 400g, jedna odmerka ma 25g.
maly pije mliecko rano a vecer, na jednu odmerku urobim deci, takze aj ked doteraz som mu robila 180ml + 6 odmeriek nutrilon AC, teraz budem robit 200ml neocate.
takze 4 dni... a to som este nezaratala ani kase alebo do zemiackov, ci na omacku...

ako to robite vy? poprosim rady, tipy a triky
dakujem!

vojtisek2007
10. led 2012

@valika_val
ahoj, taky mám pro Elišku - nutrilon Allergy Care - plechovka má 450g a návod tam mám takovej :
90ml převařené vody + 3 odměrky (1 odměrka je 4,8g sušeného přípravku)
Elišce dělám mlíko (150ml) ráno a večer - večer někdy místo mlíka udělám z toho kaši nebo když je bram.kaše k večeři, tak to dám do toho, zbytek vypije.
Takže já spotřebuju na jednu dávku 5odměrek - tedy 10 za den - 10 x 4,8g = 48 g denně / tak mi vychází plechovka cca na devět dnů.
Nevím jak na SR, nepíšeš kde žiješ, ale tady v ČR může mlíko psát i pediatr - na základě doporučení od gastroenteroložky - protože jak nám bylo vysvětleno - tak má určitý limit na měsíc, kolik může mlíčka pro děti napsat a tak má limit naplněný brzy, zato pediatr tak často mlíčko dětem nepíše - nemá v evidenci tolik dětí s alergii - takže jeho limit se jen tak nevyčerpá - to by bylo asi řešení i u vás, že by vám to psal dětský lékař - mě běžně píše 6balení - tak na ty dva měsíce.Jinak samozřejmě jde mlíčko koupit i bez předpisu.

monapink
11. led 2012

@valika_val Ahoj,nam taky plechovka Neocate vydrzi 4-5 dnu,dcera za den celkem vypije 540ml mleka a to si myslim staci,aby mela davku vapniku,ted se rozjedla,tak ji davam stravu bohatou na vapnik..Bramborovou kasi,do omacek,kasi atd.ji davam ryzove mleko z DM drogerie Reiss drink,je to bohate na vapnik a mleko mi to nahradi,jen ji to nedavam pit normalne z flasky a samotne,jinak by totiz asi zacala Neocate odmitat,tohle mlicko je sladke,bohate na vapnik,ale nenahradi to sunar a nenasyti!
Mleko nam pise dr na gastru po 3 balenich,vic nam na jeden recept neda a tak si tam pro recept jezdim po tech 12 ti dnech,v tom dr problem nevidi a ochotne mi recept vzdy napise,detska mi tohle pry napsat nemuze,ani kdyz mam doporuceni z gastra 😒 Ale Nutrilon AC nam psat mohla,coz je pry tim ze Neocate je draha zalezitost a pojistovny si to pry hlidaji,aby se nepredepisoval zbytecne..

valika_val
11. led 2012

@monapink dakujem za odpoved.
este mi prosim napis, ako ste presli na toto mliecko - ci mala tvoja dcerka problemy, ci jej chutilo.
a podavas ho chladene, ako pisu na plechovke?
alebo ak zohrievas, tak ako?
ako ho rozrabas?

monapink
11. led 2012

Dcerka nikdy nepoznala sladkou chut mlicka,takze Neocate mi vzala a vypila flasku 180ml najednou,jenze my jsme na nej presli v jejim roce,pred tim mela problemy a byla na Nutrilonu AC,ten je taky nahorkly i kdyz ne tolik jako Neocate!
Ty mas starsi ditko,takze nevim jak prijme tu chut,radila bych abys mu ho nejprve namichala se sunar,ktery pil dosud a postupne ubirala az nakonec bude pit jen Neocate..Divim se ze jeste v tomhle veku Vam ho napsali a jake jste meli doposud problemy?No a pokud ho chtit nebude,delej mu z nej ruzne jidlo,tak jak si psala br.kasi,omacky,kase...treba to bude jist a nepozna to,i kdyz si mysli,ze hodne zalezi na tom,na jake strave byl do ted..
Jinak Neocate nepodavam chlazene,ale normalne vlazne,az teplejsi,dcerka to ma tak rada a na gastru mi na to dr nic nerikala,tak snad to podavam dobre..

emmulik
13. lis 2012

@julka11 ahoj z vlastnej skusenosti nesmies davat ziadne zivocisne mlieko pri alergii na BKM.takto sposobis alergiu babu aj na ostatne mliecka.hovorim z vlastnej skusenosti a je to aj vedecky dokazane.neriskuj.davaj radsej ryzove mlieko alebo neocate.

emmulik
13. lis 2012

@valika_val na varenie pouzi ryzove mlieko.nemusis vsade davat toto umele