Alergie i na Nutrilon allergy care. Stalo se vám to?

julka11
13. lis 2009

Holky, vy, co máte doma dítka s alergíí na BKM, stalo se vám některé, že se objevila alergická reakce (např. červené fleky okolo pusinky atd...) i po podání Nutrilonu allergy care, který je přímo urrčen pro děti s alergií na BKM?

Já si plánovala převést naši malou na Nutrilon a postupně ji odstavit od kojení, ale nesnese ani Nutrilon allergy care. Děs.
Pediatrička doporučuje pokračovat v tomto případě v kojení, ale já už nemám sílu kojit a hlavně držet bezmléčnou dietu☹

valika_val
14. lis 2012

@emmulik
dik za odpoved, i ked my uz sme davno bez akejkolvek diety 😉 😵
a to ryzove mliecko je sice fajn nahrada, ale je totalen dietne, prazdne a od mlieka ma daleko...
takze nahrady chapem, ale tie nemusia obsahovat to, co vlastne tou nahradou nahradzas.

emmulik
14. lis 2012

a chcem sa ta teda opytat ako vam to preslo?lebo mne sa vcera stalo ze mala bola v ladnicke ani neviem ako ju otvorila,a vytiahla si syr a spapala ho.no a nic sa nestalo,a to mi sme mali velke problemy ked dostala daco mliecne.hned v sekunde sa povracala nevedela dychat a opuchla a vcera nic🙂myslis ze uz mame pokoj aj my?

lucinta21
29. lis 2012

Ak ma dietatko reakciu aj na allergy care jedna sa o prejavy tažkej alergie na bielkovinu kravskeho mlieka a treba prejst okamzite resp co najskor na neocate. papa

kacenka1310
29. lis 2012

@julka11 ahoj, no nam gastroentrologicka dala hned neocate advence, nic ine nam neodporucila lebo vo vsetkom je BKM, neocate ma horku chut preto ho deti odmietaju ale ja som zo zaciatku davala lyzicku cukru, bolo to lepsie a pomali som znizovala, potom uz maly pil bez cukru, viem ze ten cukor nieje moc zdravy ale nejako som ho musela na to mlieko naucit ... a neocate ma mliecnu bielkovinu rozstiepenu na aminokyselinu, pre spravnost 🙂 no a u nas na Slovensku ho poistovna preplaca len pol roka, je velmi drahe, stoji 80 eur 400 gr pixla, doplacali sme 7 euro s predpisom.

kacenka1310
29. lis 2012

@emmulik mozete mat pokoj, aj nie, nam sa raz stalo ze maly zjedol svieckovu a nic mu nebolo a potom zase nieco sa podarilo mu zjest a bolo zle ... toto bolo asi pred tristvrte rokom a stale mame alergiu

venuss
4. říj 2013

ahoj holky, mam dvojcata alergicka na BKM nepotvrzena, ale mely holky exemy a po vysazeni mlecnych vyrobku se tvaricky i telo spravilo. NEvysadila jsem mleko uplne, jedla jsem pecivo, salamy a vse, kde byla syrovatka, tohle jsem neresila. Ale zacali kaslat a kaslaly 2 mesice, tak jsem vysadila uplne vse, dietu drzim 2 tydny a dokrmujeme holky nutrilonem allergy care, ale zacal jim zase exem a dnes se objevila nazelenala stolice. Myslite, ze je to tim nutrilonem? Uz ho davame docela dlouho, nejdriv ho dostavali obcas a nyni ho davame denne vecer pred spanim 90ml.

suesta
5. bře 2015

@julka11 Dobry den mohu se zeptat v jakem veku ditete vam delal alergolog testy? Mam rocni dcerku porad ma alergicke reakce nemuze nic mlecneho ted jsem zjistila ze i zloudek a jablka a porad neco. Kojim uz rok a take jsem uz unavena. Ted jsem zkousela nutrilon dva dny a brokolici a mala je osypana vsude. Chci jit na kontrolu ale ma to cenu v roce? A to berou krev? Nebo jak to funguje dekuji moc

voloska
8. dub 2016

@suesta ahoj. Nám dělali krevní testy asi v půl roce , ale nic se neprokázalo. Prý u tak malých dětí je to běžné. Teď má malý 14 měs. a předevčírem nám dělali náplasťový test. Na záda mu nalepili náplast se vzorky kravské bílkoviny, nutrilonu a nutrilonu alergy care. Na všechny měl kožní reakci. Takže, i když vím, že malý má ABKM už od jeho 1 měsíce, testy nám to prokázaly až teď.

hanit8
23. říj 2018

Ahojte maminky, prosim vas, ockovali ste, aj ked mate ABKM? Nasa malinka mala krv vstlici, sme na Neocate a mali by sme uz ockovat, ale mam obavy...

terezie231
28. lis 2018

@dadex Vím že už je to hodně starej příspěvek, ale zajímá mě jestli si ještě vzpomenete na ty červené fleky okolo očí. Syn je teď na NutrilonuADC vyrážku z obličeje má pryč ale okolo očí se mi dělaj pořád červené flÍčky. Co to tedy může znamenat?

dadex
28. lis 2018

@terezie231 rada by som pomohla, ale toto si už nepamätám. Viem len, že doktorka nám zmenila mlieko, aby sa telo vyčistilo a opäť sme sa vrátili k nutrilonu a alergia sa nepotvrdila. Môže to byť aj krížená alergia, že mu nepasuje nejaká kombinácia jedla.

luciluuci
5. čer 2022

@julka11 Dobrý den, I když je to dávno, zkusím štěstí- klaplo vám to s kozim mlékem? Díky