Alergie na bílkovinu kravského mléka. Může být?

ema93
26. bře 2020

Ahojky maminky, jake jsou priznaky alergie na bilkovinu kravskeho mleka? Muj chlapecek ma 6 tydnu a pres 2 tydny jsme jiz na UM. Nejdrive jsme jedli Hipp HA a docela dobry az na zelenou stolici - jako spenat. Pote jsem se docetla, ze HA mleko davat nemusim, kdyz s partnerem nemame alergii, tak jsme koupili Hipp Combiotik normalni a uz ho mame pátým dnem a syn po kazdem jidle strasne az hystericky place a trva to treba i hodinu nez ho uklidnim. K tomu se od te doby nedokaze vyprazdnit sam, ma tuhou stolici a musim mu pomahat rourkou. Az kdyz vyjde ta tuha stolice, tak vyjdou “michany vajicka”. Dneska jednou dokonce z nej vysel spis prujem. Takze zacpa a zaroven prujem.. Muze se jednat o alergii i kdyz my ji nemame? Mam zase prejit k HA mleku? Ale to ta stolice byla opravdu zelena a i dost zapachala. Na prdiky davame uplne vse, co existuje a prijde mi ze prdi, ale nevim. Prijde mi divny ten hysterak po kazdem jidle. Jeste me napadl reflux, ale nezvraci. Jen obcas ublinkne, kucka se a vyplazuje jazyk jakoby snedl neco kyselyho, tak proto mi to taky napadlo. Dekuji.

katkabella
26. bře 2020

Ahoj s tou abmk neporadím ale mě po hippu začala dělat to samé, přestalo ji chutnat a jakmile viděla flašku strašný jekot, přešly jsme na kendamil a pohoda, snad někdo poradi víc

88petule
26. bře 2020

@ema93 Určitě bych už nepřecházela na jiné mléko, jak píše někdo výše. Miminku změna nedělá dobře - právě teď se se změnou Vaše miminko srovnává. Zavolejte dětské lékařce nebo ji navštivte. ♥️ Jinak alergie se projevuje zvracením, refluxem, vyrážkami, dušením (stiženým dýcháním)...

sahrazad1
26. bře 2020

Abkm se projevuje I hlenem a krvi ve stolici. Tak jsme to meli my. Testy negativni, ale to pry vetsinou u batolat I mimin byva, ackoliv je to opravdu abkm. Zajdete za lekarkou, osobne bych mleko zmenila, nechat takto trapit dite mi prijde jako tyrani.

ema93
autor
26. bře 2020

@88petule Tak ruzne zkousim a kdyz mu mlicko dám o neco studenejsi-cca 36stupnu a ne 35stupnu, tak skoro zadny krik. Jen chvilku nez si krkne. A co zarucene vzdy pomaha je skakani na mici. Vsude dokaze plakat az rudne a jakmile s nim sednu na nic a skacu, tak v tu ranu spi a nekrici😳 Nemuze taky plakat jen z duvodu, ze chce skakat na tom mici? Akorat nevim, jak budu skakat 24hodin denne...

88petule
26. bře 2020

@ema93 A co nosítko? Nebylo by pro Vás vyhovující? Já v Manduce odnosila 3 děti. 🙂 Předně bych se o změně mléka poradila s lékařkou, ale na trhu jsou i mléka na problémy jako zácpa. Například Beba Sensitive - při zácpě a drobných zažívacích potížích. 👍 Také zkuste miminko pravidelně pokládat na bříško.

88petule
26. bře 2020

@sahrazad1 Paní psala, že jsou 2 týdny teprve na UM. A za toto krátké období mají 2. mléko... Dítěti trvá min. 1 týden než si na změnu zvykne. Rozumím Vám, ale nevím, zda by v tomto případě bylo úplně vhodné mléko zase měnit... Ale též souhlasím, že pediatr, který miminko zná, poradí nejlépe.

janablizka
26. bře 2020

Také bych neměnila a poradila se s lékařem.

ema93
autor
27. bře 2020

@88petule A manduca je i od 7tydnu? Jen mam strach, ze bude plakat i tam a budou to vyhozene penize. Mohla bych ale zkusit🙂

88petule
27. bře 2020

@ema93 Manduca je od narození. Já používala u všech dětí od 2 měsíců. Na bazaru se dá sehnat i za 500. 👏

88petule
27. bře 2020

@ema93 Nebo od někoho půjčit. U navíc ve městě je půjčovna dětských potřeb.

priefi
27. bře 2020

@ema93 u syna se to projevovalo
- občasná zelená stolice
- ekzém (prvně líčka, pak končetiny a na závěr tělíčko)
- zácpa (klidně i několik dnů i v době, kdy měl příkrmy několikrát denně
- vyrážka na tělíčku
- řídká stolice
- hleny ve stolici

kaja2016
18. dub 2020

@ema93 Travici problemy ( blinkani, zacpa, prujem, bolest briska) a exem....