Alergie na kojenecké mléko pro alergiky

miskous22
22. kvě 2018

Syn má alergii na mléko, postupně se k tomu přidala alergie na hovězí maso, sóju, ořechy a citrusy. Dokud jsem kojila a dodržovala dietu, bylo vše celkem v pořádku. Teď je mu 11 měsíců. Před třemi týdny jsem ho odstavila. Chytil nějaký střevní virus a kojení odmítal. Najeli jsme na Nutrilon alergy care. Už předtím jsme mu do něj dávali kaše a nic mu nevadilo. Co nekojím a dostává ho za den víc, rozjela se mu vyrážka. Začalo to asi čtrvtý den a postupně se zhoršovala. Vyměnili jsme Nutrilon za Nestlé Alfaré. Zase tak čtyři dny vyrážka beze změn a pak opět zhošení. A každý den je to horší a horší. Ta vyrážka je horší než když jsem pila normální mléko a kojila. Máte někdo podobnou zkušenost nebo nějakou dobrou radu? Už jsem doufala, že alegie začne pomalu mizet, ale zatím to vypadá, že mu toho vadí čím dál tím víc. Děkuji

priefi
23. kvě 2018

@miskous22 nutrilon (vsechy druhy) a dalsi um rozhodne nejsou pro alergiky na mleko, protoze obsahuje bkm. Zajdi na za dr.at Ti predepise neocate, to je jedine um pro alergiky na mleko. A zaroven at Ti da zadanku na gastroenkrynologii, aby se alergie potvrdila (pripadne i dalsi alergie, pokud jsou, napr. Casto byva alergie na vejce). Do roku mize neocate predepsat i detska dr., od roku uz to je neocate junior a to mize predepisovat jen GE anebo alergo.

mku
23. kvě 2018

Jj nech si napsat neocate a uvidis reakci... jen pozor, je strasne hnusny tak je otazka jestli ti ho v 11ti mesicich vubec bude ochotny pit...

vzkazyzuniverza
23. kvě 2018

11 mesicu je skoro rok a papa dobre? Co zkusit mleko vynechat a zacit poradne krmit? Mlecne vyrobky k zivotu nepotrebuje, a kdyz na ne ma alergii, tak uz vubec. Ne ze bych placala, ale delala jsem chuvu jedny holcicce o par mesicu starsi, krasne jedla a mela mlicko jen na usnuti a myslim si, ze by bez nej i prezila.

priefi
23. kvě 2018

@mku musi se davat po trosce a po malych davkach, aby si ditko na chut zvyklo. Pri nejhorsim dat ze zacazku trosku trtinoveho cukru. Ale zase tak hnusne neni, ja jsem byla rada, kdyz maly nedopil a ja to dopijela za nej, protoze jsem mela neskutecnou chut na mleko 😂 (kojila jsem, takze jsem musela taky drzet dietu)

mku
23. kvě 2018

@priefi me to chutnalo jak mliko z pampelisek 😂fuuuuj

priefi
23. kvě 2018

@mku ja uz mela abstak 😂 ale my meli rovnou junior. Ale je fakt, ze syn nesmel mleko, vejce, banan, brambory a histaminove a vseobecne alergizujici veci a ja taky, takze ja jsem nesmela nic, takze jsem se asi spokojila s malem, co jsem mohla. Kdyby mi nebylo trapne, tak mu zbouchnu celou dozu, ale usmirnila jsem se jen na zbytky 😂😂😂 takze mi toho moc nezbylo 😂😂😂