Alergie na kravskou bilkovinu

tete20
7. črc 2018

Zdravim, dcera chrcela od narozeni, ted mame vysazene mleko, pije nutrilon alergy car. Predtim nebyl problem s jidlem, jedla hodne jogurty syry atd. Ted nevim co ji mam porad davat aby nejedla do kola to same. Má 1,5 ročku tak už jí vše. Dejte tipy! 🙂

zuzana_ka
7. črc 2018

Existuje spousta alternativ mléčných výrobků, akorát jsou trošku dražší. Hodně kupujeme z DMka rýžové mléko a z toho dělám různé dezerty či palačinky

zuzana_ka
7. črc 2018

Dá se třeba kupovat i kozí nebo ovčí produkty

ladyhacek
7. črc 2018

rýžové či sojové jogurty (na sojo pozor-může být také alergen) syn má rád vanilkový sojový. Mléka rýžové či ovesné (dělala jsem i domácí) z toho pekla buchty, můžeš puding, palačinky
sýry i jogurty se dělají i ovčí a kozí (to není každý sní, ale třeba bude chutnat)

priefi
7. črc 2018

@tete20 pokud ma abkm, jakto, ze dr.nepredepise neocate? Jinak, davej treba ruznorode kasicky, ovesnou, pohankovou, spaldovou, kukuricnou, ryzovou, jecmennou atd. Z um muzes udelat pokus o puding...

slunea
7. črc 2018

Syn jí většinou chleba... s vajíčkem, šunkou, medem, někdy marmeládou, pod to sádlo, alsan nebo kokosový olej. Občas koupím nebo udělám nějakou pomazánku. Dávala jsem i sardinky kvůli vápníku, ale asi blbě tráví ryby, tak teď nedávám. K večeři občas něco od oběda. Jinak ke svačince ovoce, zeleninu (ale syrovou má rád jenom kedlubnu). Občas něco upeču, mléko nahrazuju vodou.

madkat
7. črc 2018

@tete20 Ahoj, moje mala je zatím plne kojena, abkm ma taky, ale dietu tedy držím já. Ovci ani kozi výrobky mi pediatricka nedoporucila, bílkovina v nich obsazena je te kravske příliš podobná. Já na chleba mimo to, co tu bylo řečeno, dávám třeba avokado, zeleninové pomazánky (v dm se daji koupit i hotové, veganske), mléko si můžeš doma za par Kč udělat třeba makove, ma tedy docela výraznou chuť, ale mne moc chutná. 🙂 Dobre dezerty můžeš malé dělat z chia semínek (rostlinné mléko, banán, cokoliv dobrého z ovoce, rozmixovat, přidat chia, piškoty, ovoce nakrájené, dosladit javorovým sirupem, nechat přes noc ztuhnout 🙂 ).

madkat
7. črc 2018

A ještě něco - já třeba miluju sladke a s touto alergii je těžké něco najít, ale v dm toho mají hodně - sušenky, perníčky, oriskovou pomazanku, cekankovou pomazanku, mussli s ovocem, opravdu všechno možné. 🙂 Mrkni tam. 🙂

tete20
autor
7. črc 2018

No prave ze mala mi neji sladke od narozeni, presnidavky do ni vubec nedostanu, piskotu mi sni max dva. Ji kukuricne lupinky, chleba, salam, polevky, obedy ted delam vetsinou maso a prilohu. To co tady pisete to mi asi nevezme. Kozi syry mi taky dr nedoporucovala. Neocate nevim, zatim zjistujeme zda tu alergii ma, ale od doby co nema mleko nechrci, neni zahlenena vubec takze asi jo. Pujdem jeste na testy.

tete20
autor
7. črc 2018

Chia nevim jestli muze.

tete20
autor
7. črc 2018

A co davate na doplneni vapniku?

madkat
7. črc 2018

@tete20 mák, oříšky,... a určitě toho bude víc

zuzana_ka
7. črc 2018

@tete20 kalciovy sirup 5ml 1xdenne

priefi
7. črc 2018

@madkat zkus digestive od emca 😉 pripadne ovesne od opave 😊

priefi
7. črc 2018

@tete20 to, ze nechce piskoty, muze znamenat, ze muze mit i alergii na vejce 😉 Na doplneni vapniku neocate

slunea
7. črc 2018

Pokud má ten Nutrilon, tak bych vápník neřešila. Synek teď nemá mléko vůbec, snažím se častěji dělat vývary, občas upéct něco s mákem, k obědu máme vždycky zeleninu (dost vápníku má prý květák, kapusta, brokolice, špenát...), hodně vápníku je i v bramborách a snad brzo zase zařadím ryby (ty jsou nej). Ale je to teprv chvilka, co nekojím, takže ten jídelníček asi budu ještě ladit (mám v plánu zkusit řasy, do něčeho propašovat sezam...)

tete20
autor
8. črc 2018

@priefi na vejce nema, nechce je protoze jsou sladke. Pecivo ji bez problemu a tam jsou taky vejce.

evee24
8. črc 2018

@tete20 me dr taky říkala nenahrazovat kozim ani ovcim. A pozor na sóju. Jinak divim se na to neocate. Jinak jsou kaše. Nebo pohankove. Maso a zelenina bez másla. Je to tezke no. Hodně hledat recepty. Já nahrazovala kokosovym mlékem. Hodně v zdrave výživě mají.