Babylove z DM. Máte zkušenost?

kkoberova
13. říj 2011

Ahojky maminky už jsem zoufalá, malému budou dva měsíce a stále se nám nedaří najít to správné mlíčko. Nejprve jsme dávali Nutrilon HA, pan nutrilon comfort - po něm se ukázala zácpa a ted dávám Beba senzitive a nevidím žádné zlepšení... Trpíme hrozně na koliku a prdíky, a také máme mega záspu... máte s tím nějaké zkušenosti a rady?

alenv
13. říj 2011

@melca hele já si taky myslela, že od osmi, ale nakonec mi tu holky psali jak dávají activii od šestého tak mi to nedalo, ted jsem byla na půlroční prohlídce. Zeptala se a on mi řekl, at dávám Holandii, ale máme reflux takže hledáme alternativy za mlíčko a hlavně už máme zasebou test na BKM, tak víme, že nemáme 🙂 ale opravdu tu hodně holek dává..

alenv
13. říj 2011

@melca jo a určitě nevadí, že tykáš 😉 jinak třeba já nedávám ještě ovoce, jelikož můj dr. je primář aqlergologie a doporučuje mi počkat ještě měsíc kvůli alergiím a vajíčko do roka absolutně odmítá 😀

melca
13. říj 2011

@alenv Aha tak to je fajn,taky chci začít s Holandským,je prý nej 😉 Ale my máme ještě přes měsíc čas. To je dobře,že nemá alergii 😵

alenv
13. říj 2011

@melca no my jsme totiž ve 3 měsících chytili střevní chřipku a měl děsnej průjem ☹ tak jsme byli i 3 dny v nemocnici, vyměnila jsem pediatra a ten konečně jednal..udělal všechny testy a naštěstí mu nic nebylo.. žádné alergie, ale trvalo to měsíc než to bylo uplně ok.. u těch malých děti je to těžký, když musí mlíčko..já se hrozně bála něco mu přidávat do jídelníčku, aby se neposrajdil no a ted jsem zjistila, že je to ok.. papá zeleninu všechnu, masíčko, už jsem mu dala melou, křupky ty nechce.. a ted už zavařuju a chci vařit sama. A o víkendu jedu na nákup a koupím ten jogurt, kdyžtak přisladím glukopurem a třeba namixuju i dětskou sušenku🙂

alenv
13. říj 2011
anieanne
13. říj 2011

Za mě ano, používáme už několik měsíců a nemáme s ním jediný problém 🙂

sarkaa
13. říj 2011

Za sebe - ne. Malej měl po mléku z DM strašně tuhou stolici, dva dny nekadil ( on kadí aspoň 3x denně takže bylo jasné, že něco nehraje), byl plačtivej. ☹ Měla jsem jedno balení a chtěla jsem ho vyzkoušet ( do nedávna jsem kojila) jinak má Hami. Po třech dnech jsem ho dala pryč a najel znovu na Hami a už je v pohodě. Asi měsíc jsme na UM a jiné než Hami už kupovat nebudu. Prostě ne každému dítku sedne každé mlíčko.

melca
13. říj 2011

@alenv Bobátko,to je šílený,jak se člověk natrápí,než jeho miminku něco sedne,aby neměl zácpu,či průjem nebo vyrážky atd. Já zatím nevařím,dávám skleničky Hami a Hipp,zkusila jsem sušenku,at olízne,ale ona se na ni vrhla,jak kdyby týden nejedla,hned ji rozmočila a kousíčky vesele polkla,sem ji to vytahovala,aby jí to nezaskočilo,ale naštěstí to spolkla bez problému,ale ještě je na to malá 🙂 Jinak mám skleničku od Hipp spagethy bolognese,ale jaksi to má lepek,tak nevím zda jí to dát,prodali mi to v lékárně je to od uk.4. asi to ale zkusím?

alenv
13. říj 2011

@melca mě řekl lepek od uk. 6 měsíce tak nevím.. asi bych počkala s tím lepkem.. jinak já taky skleničkuju.. ale ted jsem zavařila obrovskou dýni a malýmu to děsně jede a to mě navnadilo.. jelikož on už sní tu velkou najednou a dvě denně to je docela náročný.. to fakr radši začnu vařit.. ale to až poslední týden.. do té doby mu stačila ta 125g.. ale ted mu víc chutná lžičkou než mlíko z flašky.. takže ráno dáváme lžičkou kaši k snídani.. jinak malej mi kousky vubec nepřijímá to bud ráda.. já mu dala křupku a málem se udusil.. mám tu sušenky nestlé.. ale chci zkusít tak za měsíc.. nejdřív mu začnu dávat kousky do příkrmů až pak tohle, když to nedává

melca
13. říj 2011

@alenv No právě,vím že lepek od uk6.ale že mi to i v lékárně dali a je to od 4? To je zvláštní. Mě malá doteď moc nechtěla zeleninu,maso,ale ovoce to jí jede,celou skleničku sní nebo kelímek jak je Frutapura atd.Dneska poprvé snědla celou sklenku zeleniny a masa,asi i tím,že v tom bylo i jablíčko 😀 Já taky začnu vařit,ale ža toho bude jíst víc,zatím to takto stačí. Uvidím jak jí kousky pak pojedou v jídle,taky máme sušenky Nestlé,jsou mňam,ale i Sunarka má dobrý,dokonce jsem jí už jeden sáček co měla do zásoby snědla s tatinkem 😀

alenv
13. říj 2011

@melca 😀😀 to je dobrý.. no my začli zeleninou.. a když jsem Aleškovi dala jabko nebo banán tak to nesnědl ani lžičku tak jsem se na to vyprdla.. a dávám zeleinu a masíčko.. a začnu dávat až za měsíc. taky jsem dávala jen skledničky dokud jedl mále, ale dvakrát denně ty velký skleničky to už se mi nevyplatí

power700
13. říj 2011

@kkoberova to znám, to je hrůza co, my vyzkoušely taky kde co, pak teda trochu zabral infacol a masáže proti kolice. a taky občas rourka. Jsem ráda, že už je to za námi... Ale ted už jsou zase na pořadu dne (a hlavně nocí) zuby. takže si nevybereš. ☹

kkoberova
autor
14. říj 2011

Všichni mi říkají že je to normální, že kluci na to prostě trpí a musím to vydržet... Jenže to se vydržet nedá když vidím jak trápí.

evulebobule
20. říj 2011

@kkoberova to mi povídej, koukat na to je hrozný, radši by to člověk vzal na sebe co?

kkoberova
autor
20. říj 2011

@evulebobule přesně tak,, už se fakt těším až tohle období bude za námi... V sobotu nám budou dva měsíce, tak si říkám že už snad jen měsíc a kousek a bude dobře.... JEn ☹ doufám že u nedonošeňátek to nebude trvat dýl

evulebobule
21. říj 2011

@kkoberova jo tak my si ještě chvilku počkáme. Jsme tak v půlce, příští týden teprve končíme šestinedělí. U prvního prcka to opravdu bylo na 3 měsíce a klid,tak uvidíme,jak teď...