Babylove z DM. Máte zkušenost?

kkoberova
13. říj 2011

Ahojky maminky už jsem zoufalá, malému budou dva měsíce a stále se nám nedaří najít to správné mlíčko. Nejprve jsme dávali Nutrilon HA, pan nutrilon comfort - po něm se ukázala zácpa a ted dávám Beba senzitive a nevidím žádné zlepšení... Trpíme hrozně na koliku a prdíky, a také máme mega záspu... máte s tím nějaké zkušenosti a rady?

xsaleen
13. říj 2011

a co mu třeba dát lžičku, dvě hruškové štávy, nebo švestkové.. prdíky mohou přejít samy... mléko bys ale neměla střídat dřív jak za 14 dní. U nás zabíralo vibrační lehátko, když se nemohl vykakat, taky jsme používali teplou vanu, hřejícího plyšáka a jemnou masáž bříška s Pupíkem. A samozřejmě kapičky. Jinak značka Babylove bývá bio.. jestli ale i mléko netuším.. Můžete třeba zkusit ještě Hipp s probiotiky

beatta
13. říj 2011

@xsaleen jojo um mlíka z DM jsou Bio 🙂

anetka1701
13. říj 2011

já bych se vyprdla na veškerý HA, comforty a podobný věci a zkusila bych dát úplně obyčejný Sunar bez doplňků - prostě náhrada mlíčka... Malá je na Sunaru od tří měsíců a nikdy nebyl jedinej problém... Jinak na koliky a problémy se zažíváním obecně si nemůžu vynachválit laktobacily :o) Hodně štěstí :o)

kkoberova
autor
13. říj 2011

@anetka1701 já jsem koupila kapičky BioGaia a taky žádná změna,,, už fakt nevím

kkoberova
autor
13. říj 2011

pořád tlačí a tím jak tlačí tak blindí a nemůže usnout,,,

anetka1701
13. říj 2011

@kkoberova měli jsme nějaký kapsle, který se sypaly a relativně to pomohlo - teda, člověk nemůže čekat, že ze dne na den bude vše OK, ale zabralo to aspoň trošku... Jinak mám pocit, že Nutradefence je Sunar s probiotikama, tak možná zkusit to?? Jo, a ještě jedna věc nám na bolavé bříško skvěle zabrala - spaní na bříšku, nebo aspoň častý ležení (v náručí s malou bříškem na mně jsem trávila hodiny a hodiny... Nahřála se odemně a navíc tím, že ležela na bříšku jí to nějak pomohlo na pohyb střev :o) Jinak holt vydržet, no :o(

alenv
13. říj 2011

my na to trpíme stále.. zácpy.. a pomohli až příkrmy.. jinak bříško přestalo bolet kolem těch třech měsíců.. před tím jen tlačil a tlačil a blinkat.. nedalo se nic dělat, než pokládat na bříško, denně koupat, masírovat cvičit z nožičkama a infacol.. denně do tří měsíců jsem používala rourku.. hodně štěstí.. brzy to bude za váma

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
janinka1987
13. říj 2011

Jsme na Babylove BIO do 7 měsíců (předtím hipp probiotic) a nemůžu si ztěžovat. Jen doporučuji 🙂

alenv
13. říj 2011

jinak HIPP mlíko totální zácpa, a ted máme babylove DM a taky.. prostě pomáhají až příkrmy a ted chci dávat jogurty.. jinak normálně se jako malej vykakal po obyč nutrilonu po všem zácpa

kkoberova
autor
13. říj 2011

@anetka1701 taky ho dávám na bříško,,, ale někdy se mi pěkně poblinká a někdy ne....

kkoberova
autor
13. říj 2011

@alenv infacol jsem nasadila včera,,, tak uvidíme jestli aspoň trochu pomůže. Jinak rourku používám, ale vykaká se hrozně malinko.

kkoberova
autor
13. říj 2011

@em_ka nestřídám to tak často,,, je to třetí mléko během dvou měsíců.. Kapičky bereme již 14dnů a taky nic,, a to jsou tak drahé, čekala jsem že pomůžou

evulebobule
13. říj 2011

@kkoberova nám kapičky taky nepomáhají, dneska je to 17 den, co je bereme.Ale píšou, že mohou zabírat i za měsíc, záleží na jedinci. Ale dobereme je, i když nepomůžou. Ublížit jí to nemůže.
babylove mléko mám připravené doma,tak uvidíme. Měli jsme doposud hipp probiotik, ale přestali ho vyrábět a začli dělat hipp combiotic nebo jak s to jmenuje.

alenv
13. říj 2011

@kkoberova no já rourkovala někdy docela dlouho než to z něj vyšlo, ale pak měl klid

elana
13. říj 2011

@kkoberova a Nutrilon Anti-Colics jsi nezkoušela? Je to teď relativní novinka.... Já nevím, napíšu jen a jen svůj názor, ale osobně bych mlíko z drogerie nedávala a může být 100x bio (to je Hipp taky, když už), samozřejmě, kdybych vyzkoušela vše a jediné, na čem se miminko chytlo bylo tohle, tak u něj zůstanu, ale pro začátek (kor u dítěte do 6m, tj. "jedničku") bych raději volila prověřené výrobce, který mají svoje produkty projetý studiema (Nutricia, Nestlé aspol.) Ale je to jen můj názor, každá samozřejmě dáváme svýmu miminku optimální výživu podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí (a taky peněženky, co si budem povídat 😝 )

jinak Nutra Defense je taky prebiotická, stejně jak Nutrilon a Hami. Probiotická je Beba a prebiotický + probiotický je ten Hipp.

kjajule
13. říj 2011

Zkusila bych obyč mléko bez HA, comfort apod...já jsem nejdřív zkoušela Nutrilon comfort, HA, a bebu senzitive a po všem šílená zácpa...pak pomohl obyčejný Nutrilon a bylo to o hodně lepší...a mlíčka z DM bych se rozhodně nebála myslím že je lepší jak HIPP nebo obyč sunar...ale to je můj názor, výrobky z DM jsou kvalitní...když vemu v potaz jen ty příkrmy...ty jsou snad nejlepší na trhu a ceny jsou rozhodně jak u mlíčka tak u příkrmů o dost příjemnější než třeba u HIPP ktéré jsou poměrně drahé a ještě s přídavkem soli apod...😉

mamkamarketa
13. říj 2011

holky ted uz HA ztraci veskery smysl (jediny co,tak je chutove hnusny a drahy) pokud dite uz melo stepenou bilkovinu (klasicka UM) tak uz HA mleka s nestepenou bilkovinou ztraci smysl 😉

@kkoberova zkus rourku,popr. se poradit s mudr,ale jak uz tu padlo,ty probiotika chteji cas. zkus tresnove pecky,nahratou ryzi,masaze,noseni na tygrika,takove mimco muze uz hlt fenykloveho cajiku...

elana
13. říj 2011

ano, s těmi HA je to naprostá pravda, taky nechápu to zběsilé střídání HA, neHA...snad mám dojem, že na Nutrilonu HA je to i napsáno, že pokud dítě mělo před jeho nasazením UM s nehydrolyzovanou bílkovinou, tak se ztrácí účinnost HA formule

jako pediatr by se měl na první návštěvě vyptat maminky na alergologickou anamnézu dítěte a pokud je pozitivní, rozhodně doporučit HA a důsledně na něm trvat (samozřejmě je to jen doporučení, záleží na matce, pro co se rozhodne, ne každý výrobce HA produkty má-zrovna Babylove podle mě určitě není), ale když dítěti nesedne jedna značka HA mlíka, tak zkusit jinou, opět nutně HA. Dřív se říkalo, že se má HA dávat do 1roka, teď už se to zmírnilo, někdo říká do 6m, jiný do zavedení prvních mléčných příkrmů (tj. jogurty), takže okolo toho 8m

ještě si dovolím maličkou odbočku, ač to sem nepatří (byť k názvu tématu paradoxně sedí🙂), k tomu Babylove-mi přijde, že je to teď taková trošku hysterie, co je Babylove, to je nejlepší..neříkám, že nemají fajn produkty, používám třeba vlhčené ubrousky, semtam plenky, z příkrmů co vím, tak je strašně pro děti dobrý pastiňák od Alnatury-nevím, zatím nepřikrmuju, ale zkusím ho-ale např. Rossmannová řada Babydream je úplně stejná jak Babylove, i to UM dělají, plenky taky-ty mi přijdou i lepší, jsou větší na danou velikost, přebalovací podložky se nedají cenou ani kvalitou srovnat s Babylovama, dudlíky pro ně vyrábí Nuk, u Babylove jsem nepřišla kdo-podle tvaru savičky mi žádnou známou značku nepřipomínají, kosmetika pro děti třeba v tom Rossmannovi je nepřekonatelná-konkrétně pěna do koupele na dobrou noc s levandulí, to je pohádka, do který bych se naložila i já, zatímco krém na opruzeniny Babylove je tuhý jak Solvina a olejíček na tělo vychrstne tak, že je mastný prcek i já atd. To se vůbec opravdu nechci navézt do DM produktů, jak říkám, používám je taky, ale není jen to a opravdu jsou i alternativy, které třeba i Vám můžou vyhovovat víc-a za stejný, i nižší peníz (pže DM málokdy má Babylove v akci, max. na ty kuponky, jenže ty dojdou-a při denním několikerém použití dost brzo-však všechny víme).

luthien.k
13. říj 2011

@kkoberova l řekni mi, mátě v rodině nějaké alergie / astma / ekzémy? Kromě výše popisovaných potíží jiné nemá (třeba kožní, dýchací),

bulinka
13. říj 2011

@xsaleen hrušková šťáva nadýmá, tu bych měsíčnímu mimi nedávala. Zkusila bych laktobacílky, smí se dávat od jednoho měsíce. Nám hodně pomohly 🙂

aajina
13. říj 2011

Nám Nutrilon také způsoboval zácpu 😒 , přešli jsme na Hipp a později na Sunar a O.K.

kkoberova
autor
13. říj 2011

@luthien.k nemáme vůbec žádné alergie ani potíže s kůží,, nás jedině trápí nedostatek bílých krvinek od narození, ale kvůli tomu jsme HA nenasazovali,, tu mu dávali v nemocnici.. Tak jsme v ní chtěli pokračovat, ale měl po ní koliku tak zkoušíme různé varianty,, protože kolika přetrvává

kkoberova
autor
13. říj 2011

Jinak od včera jsem nasadila infacol a budu doufat že třeba trochu zabere.

kkoberova
autor
13. říj 2011

@elana já nic zběsile nestřídám,, je to třetí mléko za dva měsíce,, takže si myslím že to není zase tak hrozné,,, a snažím se najít ideální mléko pro malého tak aby ho netrápila kolika ☹

kamusek
13. říj 2011

Taky máme od necelých 3. měsíců jako příkrm ke kojení a teď už místo kojení a jsme 100% SPOKOJENI. Malé moc chutná, je bio a hlavně malá po něm kadí jak o závod 😀 Opravdu a nemluvím jen za sebe, slyšela jsem i od kamarádek, že se po mlíčku z DMka dětem líp kadí a mají řidší stolici 🙂 Tak snad pomůže...

power700
13. říj 2011

@kkoberova ahoj, měly jsme stejný problém a nakonec nejlépe malé sedl Sunar nutradefense. 🙂

kkoberova
autor
13. říj 2011

@power700 rve ni srdce jak se každý večer a někdy i ráno hrozně kroutí a brečí bolestí,,,,

elana
13. říj 2011

@kkoberova nemyslela jsem konkrétně Tebe 😉 , spíš obecně, jak tu holky radily, ač četly, že dáváš HA mléko, abys zkusila obyčejný...to je prostě blbost (čímž ano, blbost je i to, co jsem radila já, zkusit tu novinku od Nutrilonu Anti-Colic). Nevím, jak závažnou alergologickou anamnézu má Tvůj prcek, pokud to není nějaká hrůza, tak bych to asi konzultovala s pediatrem a prostě zvolila menší zlo, buď prostě HA potřebuje a pak se nedá nic dělat a musíš volit jen mezi HA mlíčky (Nutrilon, Beba, Hipp, Sunar Nutra Defense) nebo nepotřebuje a potom můžeš zkusit třeba ten Anti-Colic (ale vyzkoušený ho nemám, jen že jsem tuhle v lékárně to zahlédla) nebo klidně to Babylove.

melca
13. říj 2011

My zkusily jako první Nutrilon Ha-zácpa, Beba ok,ale zkusily jsme ještě Hami 1,to vzala ještě líp jak Bebu,ale od 3.měs Hami prskala,nedopíjela,přešly jsme na Sunar Nutra defenc a ten miluje,teď už dáváme i příkrmy,na noc kaše od Hami a Nestlé,na prdíky prakticky netrpěla a když už sem tam,dala jsem rourku 😉

@alenv Ty už chceš dávat jogurty? Tak brzy? Já myslela,že až v 8 měs? Snad nevadí,že Ti tykám? 😕