Beba 1 a Beba HA 1. Jaký je rozdíl v chuti?

evikuu
20. lis 2008

Prosím o radu, máme do konce třetího měsíce brát HA bebu a pak jestli budeme chtít dávat už klasik UV.Potřebuju poradit jestli pokračovat bebou /HA nám nedělá žádný problém/ a nebo jestli úplně jinou značku??Děkuju

alishia
20. lis 2008

Rozhodni se podle toho, jak to male bude vyhovhovat ( zmena znacky, my menili 4x) a taky podle toho jestli ty nebo manzel jste alergici, v tom pripade pokracovat v ha. Jinak se rika ze ha mlicka jsou horka, my normalni jeste nemeli takze nevim jeslti je sladsi, ale asi jo, kldyz to tady maminky pisou.)

evikuu
autor
20. lis 2008

já mám někde ekzém /spíš z jaru a chem. přípravků/a alergie na včelu ale nevím jestli to HA mléko je zrovna na to....U jakého jsi mlíčka ty???

alishia
20. lis 2008

ja sla z porodnice u apolinare na BEBA 1 ha, ale malej kakal zeleny lepidlo a desne prdel, porad ho bolelo brisko, a nekdy treba ani nekakal a kdyz jo tak se iu toho strasne nadrel, pak sem presla na nutrilon 1 ha, potom kakal nadherne, ale prdiky zustali, prdel jak dospelej chlap.) tak sme zkouseli jeste nutrilon 1 comfort (pro citliva briska taky ha), tak sme to stridali nejak s nutrilonem ha, a pak sem zkousela i sunar 1ha, ale ten byl teda prisernej, a ted sme na 2ha od Hipp a naprosta spokojenost.) Takze doporucuji bud nutrilon nebo hipp. Ale je zase spousta miminek, kterym beba vyhovuje.nam teda vubec. No ja byt tebou tak to HA asi davam, ekzem neni nic prijemnyho. ja taky ktrpim na ekzem a astma.

andy80
20. lis 2008

Beba HA 1 je hořká, obyčejná je sladká

Evikuu: MM je alergik, takže děti jsou taky potenciální alergici, ale UM jsem dávala obyčejné, nikdy jsem nedávala HA. Teda u syna chvíli, ale měl z toho akorát bolení bříška, tak jsme přešli na obyč. Malé jsem začala dávat rovnou obyč. Podle mě, pokud má být dítě alergik, tak nepomůže ani HA mlíko.

evikuu
autor
20. lis 2008

Hmmmm tak asi u HA zůstaneme, myslíš že je velký rozdíl mezi 1 a 2 pokračovacím mlíčkem?? byl problém s přechodem??? Dávám jí probio kapky tak taky prdíme bez problémů ale jinej problém není-kakáme 2x až 3x denně většinou žlutě. o tom HIPPU jsem slyšela že je fain...

alishia
20. lis 2008

jj dvojka se dava az s prikrmy. protoze neobsahuje tolik dulezitych latek jako jednicka. Takze jestli je mala malo zasycena, tak dvojku urcite ne. jinak k tomu ekzemu ja furt premyslim ze uz malemu zacnu davat mleko bez ha, ale bojim se , protoze kdyz se mi udela ekzem, tak si reknu ze nechci, aby tohle mel kdyz je tak malinky. bych mu pak musela nejak svazovat rucicky aby se nedrbal a to bych fakt zazit nechtela.

cerstvamama
20. lis 2008

alishia
Radsti davej HA co nejdyl, minimalne do 1 roku, ale spis do 2 let. Taky mame Nutrilon HA. Je to drahy jako blazen, ale za zdravy dite to urcite stoji. Budeme prechazet na Bebu HA 2, tak jsem zvedava jak to mala snese.

kopcik
20. lis 2008

eviku: já trpím odjakžiava na ekzem, jako malá jsem ho měla všude, pak o.k. a teď se mi objeví, když použiju čistící přípravek bez rukavic. ale HA jsme nikdy nedávali a malý zatím v pohodě. je jasné, že jednou se mu to může objevit, ale nějak nevěřím tomu, že HA UM by tomu zabránilo. ani doktoři nám nic takového nedoporučili...
jinak hipp určitě doporučuju, když jsme na něj najeli, zmizla kolika, prdíky... prostě super a malý spokojený

alishia
20. lis 2008

Tak ja si taky nemyslim ze ha mleko je zazrak, ale treba dokaze potlacit alergii na pozdeji. ja si nedokazu predstavit kdyby maly mel ted vsude ekzem.

kopcik
20. lis 2008

no my ho taky ze začátku očekávali každým dnem. pořád jsem malého prohlížela... ale mudr. říkala, že má nádhernou kůžičku a že čím ho prý mažu, že to bude doporučovat... tak asi takhle získává informace... co jedné matce vyhovuje, to dále dopručí 😖

evikuu
autor
20. lis 2008

je to jasný, každý mimi je jiní.Starší byla na klasické bebě a vpohodě jen si říkám raději tomu předcházet než....pak si vyčítat a kdybych zůstala u mlíčka s HA třeba by se to nestalo.Starší nikdy nebyla opruzená tahle je větší citlivka 🙂 a tak má strach na co je ještě citlivá....Někde jsem četla že se vůbec na pokračovací nemusí přecházet když jí vyhovuje a to nám zatím vyhovuje bez problémů.Minulý týden 4790g 🙂

andy80
20. lis 2008

Holky, já teda nevím, ale už jsme na tohle téma někde diskuzi vedli a schodli jsme se, že mlíka HA jsou jen proto, že tahají maminám z kapes peníze? Proč jsou o tolik dražší než obyčejné mlíčko?

Evikuu: ty si přemýšlela o přechodu na pokračovací mléko? Vždyť vám nejsou ještě ani dva měsíce. Pokračovací mléko se dává nejdříve od ukončeného 4. měsíce se zavedením příkrmů. A určitě se na něj v průběhu 4. - 6. měsíce přejít musí. Počáteční a pokračovací mléko je úplně o něčem jiném. Počáteční je uzpůsobeno výhradně mléčné stravě, kdežto pokračovací je uzpůsobeno tak, aby se snášelo s přikrmama.

sisstin
20. lis 2008

andy: veškerá "specifická" mléka jsou prostě dratší, comfort, Ha, AR...jelikož mají jiné přísady než obyč mléka..a je to jakýsi nadstandart 😉

andy80
20. lis 2008

Nj nadstandard, pokud je to takový zázrak tak by to mělo být standartní, aby to bylo přístupné všem. Podle mě jen tahají maminám peníze z kapes. Ale je to jen můj názor a názor několika holek s kterými jsme se na tom shodli v jiné diskuzi.

sisstin
20. lis 2008

andy: no drahé je to jak šlak 😔 my byli na comfortu..ale opravdu z jiného mléka měl ty koliky ještě šílenější ...je to drahé, protože si to prostě koupit musíš..a tak na tom vydělávají 😕 ale účinné teda jsou... 😕

andy80
20. lis 2008

nj, možná ten Comfort ne Extra, co víc zasytí, ten jsem musela kupovat malé, protože to byl hladovec, ale ty HA nevím, nevím. Pokud má být dítě alergické, tak určitě mlíkem tomu nepředejdu.

sisstin
20. lis 2008

andy: tak s těma HA nemam zkušenosti...naštěstí u nás žádné alergie nejsou...ale když se mám držet tématu, tak určitě oproti obyč mlíku bude hořké..to jsou všechna tahle "jiná" mléka 😕

berenika39
20. lis 2008

😀 😀 , evikuu, já si myslím, že je to hodně o komerci, včera jsem o tom psala u nás v pokojíku, až jsem se rozčílila. Prostě prodávat se musí...v klidu přejděte na normální mlíčko kolem pátého měsíce, vždyt už bude papat ledacos jiného a to už nebude HA..🙂)). Asi bych nedávala malému potenciální alergeny, o kterých se dneska ví- citrusy, med, ořechy....ale HA formule stačí u začátečnického mlíčka, kdy se jím krmí výhradně. Papa a hezký den.

alishia
20. lis 2008

Jenze tady jde o alergii na to mleko. Me mama davala sunar a mela sem ekzem i na ksichte. fakt krasny fotky s detstvi. ja souhlasim ze to je o komerci, ale vycitat si pak ze sem tomu prece jen mohla predejit teda nechci. Ja jeste pockam. dost holek mi to tu doporucovalo.) Jinak sme se o tom bavily nekde v me diskuzi, kde sem chtela prejit na normal. mliko🙂

andy80
20. lis 2008

alishia: já jsem byla asi vyjímečně kojená do šesti měsíců (na tu dobu fakt výkon) a exem jsem měla do tří let jako prase. Asi to nebude mlíkem, ale jinýma potravinama. Malej měl Bebu HA1 a taky měl exem. Naštěstí nás ho brzo zbavili v Motole a pak jsme přešli na obyč. Bebu a už se nám exem neukázal. Teď občas má sušší tváře v zimně, ale stačí to namazat takovou mastí, co máme namíchanou z Motola a všechno je v pohodě.

alishia
20. lis 2008

kdyz ja se stejne bojim prejit na normalni a to bych tak potrebovala kvuli financim, ten hipp ha stoji 398,- :( ale co mam delat, proste se bojim. ale jinak papame skoro vsechno, i kysely jablko, ktery uvarim.)

alishia
20. lis 2008

nerada bych pak prechazela na allergy care:(

andy80
20. lis 2008

alishia: pokračovací HA už nemá určitě cenu, vždyť už ti papá ovoce a zeleninku, což taky není HA přesně jak píše berenika39

sisstin
20. lis 2008

jenže děti, co pijí HA mléko se právě musí vyvarovat těm alergením potravinám: celer, petrželová nat, rajčatový protlak, ryby..někdo i hrušky..je toho strašně moc....a fakt to těm maminkám nezavidím, páč z jídla nemůžou dát skoro nic...já bych teda to HA kupovala pořád, pokud je prokázana alergie 😉

alishia
20. lis 2008

hrusky jo?.) aha.) tak ty papame dost casto🙂 ale rajcatovej protlak fakt neeee, fuuuj to bych nesezrala ani ja.)

akzeret1
20. lis 2008

ahoj rozdíl v chuti je HA je nahořklá a obyč beba je nasládlá
my máme bebu od narození,do roka jsem dávala HA kvůli exemu,na měsíc jsem HA vysadila a exem se projevil praskliny za ušima atd.Po roce jsem HA vysadila a vše v pohodě.Jo a startovní mléko čili jedničku jsme měli do roka a pak jsme přešli na obyč pokračovací,sice si dýl zvykala na jinou chut,ale pak v poho.
Já bych nexperimentovala a nechala pokud to jde dítěti to co mu vyhovuje a nedělá zle 😉

sisstin
20. lis 2008

alishia: tak např. rajčatovej protlak je nejčastější ingrediencí skleniček 😉 a petrželová nat též 😝 takže kdyby byl alergik, tak jsem v prdeli, páč on jí jenom skleničky 😉

evikuu
autor
20. lis 2008

Ne nechci pecházet teďka na pokkračovací-je opravdu malá ale náš doktor některým maminkám doporučuje HA mlíčka do třetído měsíce a pak už je mu to víceméně jedno /pokud opravdu nejsou rodiče alergici/ a tak mě zajímalo jestli přejíd na tu klasickou 1bebu a nebo zůstat.akzeret to napsala dobře, zkusila to a ekzém na ušičkách se vyklubal.HA mlíčko když ho dáváte brání i akutním reakcím na potraviny které se dávají při příkrmech.Je to stejné jako když nám otrávily psa /blbej příklad ale přeci/ první co bylo doktor nám po telefonu radil lejte do něj mlíko pod tlakem.... HA mlíčku je prostě něco co těm reakcím pomáhá bránit ale netvrdím že na 100% ale věřím tomu že ten průběh nečekané reakce může být daleko sladší....
Je pravda že je to o komerci ale zase o menší než o plínkové.... prostě je tam něco navíc tak se připlatí, to chápu...
Znám maminky které dávají HA mlíčko a lékaři jim to takto odůvodnily i na příkrmy pomáhá ať se krmí čímkoliv.Anebála bych se dávat klasické jídlo bez omezení ale asi to HA mlíčko u nás zůstane, ještě jsem si "vzpoměla" brácha a švagrová=alergie na prach....

evikuu
autor
20. lis 2008

Starší se od půl roku cpala vším možným tak pak to zkusíme....

blanina12
20. čer 2013

@andy80 Andy, chtela bych se te zeptat na Motole, pises, ze vas zbavili ekzemu. Nebylo by mozne dostat kontakt na lekare v Motole? Protoze, moje maminka trpi lupenkou, ja tez a ted mam 5ti tydeniho chlapecka (krmim bebou HA+AR -doporuceni detske lekarky) a je cistouckej, zaplat pan buh 🙂 🙂.