Beba, Sunar, Nutrilon. Které je nejlepší?

iira
19. říj 2011

ahojky devcata ,asi budu muset i sve 2 ditko zacit dokrmovat UM a tak se chcii zeptat na vaše zkusenosti ,ktere si myslite že je mliko lepsi a treba i jaka je cenova relace techto mlicek .

stastnablcha
18. bře 2016

@shaniatwain ahoj. zakladna formula je rovnaka, ale rozne mliecka maju potom rozne "doplnky" takze asi niesu uplne rovnake ....

@iira ja som si presla vacsinou mliek pri prvom synovi, druhu som kojila do 2 rokov a teraz sme zas na UM... pozri sa na to z toho hladiska co je pre teba najdolezitejsie... dostupnost, cena, "doplnky"vo forme probiotik alebo vitaminov... my sme na amilku, lebo sa mi paci ze si ho objendam a pride mi domov a ma aj nejake maličkosti probioticke pridane..... ale asi by som neskusala bezhlavo mlieka ci nejake sadne.. ak je dieta bez alergie a papa dobre, sla by som vyslovene podla toho co je zaujimave pre teba...

extramamka
24. bře 2016

@havanana To asi bylo nutrilonem.... dost miminkům to fakt dělá zle. Děti z toho mají koliky a jsou zabetonované... Hipp má v sobě prebiotika a probiotika a tudíž se nemusí dávat žádné kapičky proti kolice ani nic jiného a miminko hezky kaká...
Já taky koupila naivně prvně nutrilon a letěl po 2 dnech do koše....

veronikabro
30. bře 2016

Hipp je super právě proto, že už obsahuje všechno potřebné, probiotika a prebiotika (to je potrava pro probiotika), nemusí se nic dokupovat a přidávat při přípravě. Nám sedl napoprvé, teď už kupuju HiPP Junior, syn se hop nechce vzdát 🙂

autumn11
13. kvě 2016

my sme vyskúšali viacej UM kým nám sadlo Amilk bifido. Predtým mal malý zápchu a nevedel sa vykakať. Museli sme istú dobu používať aj rektálnu rúrku. Ako sme začal s amilkom tak do dvoch týždňov sa mu upravilo kakanie a navyše mu aj chutí. Je to nepríjemné, keď človek skúša kadečo kým nájde to pravé pre svoje dieťatko.

tedysek15
5. čer 2016

Dobrý den měla bych dotaz, kdo používá hipp Bio combiotic 2 mohly by jste mi napsat jak vám chutná? Teď přecházíme z 1 na 2 a ta se mi zdá špatná (chuť jako žluklé ořechy ) , předem děkuji za odpověď

kaja2016
21. srp 2016

@tedysek15 Jak jste to vyresila?

Ja mam trosku jiny problem. Doktorka nam rekla, ze uz muzeme z hipp ha 1 prejit na normalni vyzivu. Jenze ten hormalni hipp mela dcera na zacatku a mela z toho zacpu. K tomu jeste zacinam prikrmovat a nechci v tom delat dceri gulas jeste zmenou vyzivy. Takze chvilku jeste to HAcko podrzime, ale pak zvazuju mezi hipp a nutrilon profutura. Poradil byste nekdo, co je lepsi? Na tom nutrilonu se pise, ze muze dojit ke zmekceni stolice, coz by bylo fajn - stejne tak to je na HAckach. Predem diky za reakce

tedysek15
22. srp 2016

@kaja2016 Dobrý den, koupili jsme sunar 2, ale to nám malý pořád ublinkával a naskákala mu vyrážka na pažích, tak nám doktorka doporučila přejít na ha hip mlíčko a super vyrážka zmizela, kaká třikrát denně . Zkoušeli jsme i nutrilon ale to nechtěl vůbec pít, vypila jsem to za něj 😣a málem jsem praskla jak jsem byla naplyněna hrůza. A dáváte přes den i čaj?Náš malý vypije asi 600 ml vody nebo čaje.

denikzaslouzilemamy
22. srp 2016

Nutrilon byl pro mě nejhorší mléko jaké jsem zkusila. Všechny holky po něm blinkaly, bolelo je bříško, měly zácpu nebo průjem, takže za mě ne 😒 Zkoušela jsem sunar, ale ten je dobrý až od půl roku, protože má ochucené varianty a dítě, pokud už jí příkrmy, tak mu obyčejné mlíčko chutnat nemusí.
Hipp dělá kvalitní mléka, moje poslední dcera na něm byla od dvou měsíců do cca sedmi měsíců, konkrétně jsme měli variantu A.R., takže já ho doporučit můžu, protože po něm krásně spala a byla spokojená.
Bebu jsme měli také, za mě dobré mlíčko, ale každému dítěti sedne něco jiného. Beba mi hezky voněla i chutnala, oproti nutrilonu. Hodně bude záležet proč mlíčko měníte nebo jaké má miminko problémy a každé je bohužel jiné, takže i mlíčko jim sedne rozdílně 😉

kaja2016
23. srp 2016

@tedysek15 aha, to je dobry napad to zkusit na sobe, co to udela se mnou. Dekuju ta typ a rady. Cajik, vodu, davam opravdu minimalne, spis jen kdyz jsme venku a je vedro. Vypije tak 20ml max.

kaja2016
23. srp 2016

@denikzaslouzilemamy diky za reakci a zkusenost.Mlicko menim, jak jsem psala na doporuceni doktorky z hypoalergeniho na normalni,ale dcera spatne to normalni od stejne znacky znasela (hipp) a take jsem slysela, ze ten nutrilon profuruta je aktualne nejlepsi, zkratka chci ji dat to nej. Prechod z hypoalergeniho mleka bude vzdy uspora, takze na penize nehledim. Kazdopadne diky, me ten nutrilon taky nejak odrazuje, ale mozna je to jen design te krabice, tak proto se poptavam.

denikzaslouzilemamy
23. srp 2016

@kaja2016 me se taky vzdycky libily krabice, ale na to fakt nehled. Zdravi je na prvnim miste, takze penize by nemely hrat hlavni roli, coz sama pises 😉 ale me nutrilon nikdy i holek nesednul, treba je profutura lepsi 🙂

tedysek15
25. srp 2016

@kaja2016 zkuste zvýšit příjem tekutin, cca 150 ml na kilo, a myslím že pak už zácpu mít nebude 😊

kaja2016
25. srp 2016

@tedysek15 ale dcerka ted zacpu nema a tekutiny davam minimalne. Je to o typu mlika.

karoli87
27. únor 2017

@florentina Sunar je hlavně sladký tak možná proto

karoli87
27. únor 2017

@extramamka Myslím si že to je dítě o dítěti, my měli prvně Sunar a malýho betonoval, přešli sme na Nutrilon a dobry, stolice v pohodě, bolení bříška už nemá, ano měl ale to taky nebyl tak pohyblivý jak teď, snažila sem se sním i cvičit, ale každý, miminko to prožívá jinak, některý víc, některý min, některý vůbec... A taky kde je dany že bolení bříška má z um? U jídla se může nahltat vzduchu a to je hned...Ale jak spí starší a víc pohyblivejsi tak už prdi sami 😀 až je to vtipné 🙂

lenouch23
22. dub 2017

Mezi cenově dostupné patří Sunar, za sebe je můžu doporučit, protože jsem jím dokrmovala obě děti.

dadulakk
22. dub 2017

Doporučuji Hami, na cenu nehledíme, malému zkrátka sedlo perfektně ☺

kristy31
16. kvě 2017

I když na cenu nehledím, tak jsem zvolila Sunar. Je chuťově mnohem líp řešený, jak třeba nutrilon.

s_sanny
25. čer 2017

Všechny mlíka jsou stejný sajrajt plnej chemie...aby to dobře chutnalo, aby se to snadno rozmíchávalo a dlouho vydrželo a pak až řeší výživu pro dítě. Doporučuji zkusit výrobu vlastního UM. Recept mám na svém blogu: http://www.popeway.cz/tipy-a-recenze/

Je to trošku pracnější, ale určitě je to kvalitní, víte co v tom je a ještě ve výsledku ušetříte.

barb86
4. črc 2017

Ahojky maminky, nevím si rady, já nekojím bohužel neměla jsem mléko tak musím být od začátku na UV.Začala jsem na Nutrionu a připadalo mi že je se strašně brzo budí na papání tak jsem přesla na Bebu comfort a u toho mám zkušenost že přes den je v pohodě a přes noc je budí častěji a pripadámi víc hladná. Nevím co s tím. Mám přejít zase na Nutrilon?

karoli87
4. črc 2017

@barb86 kolik ti vypije a kolik má?

barb86
4. črc 2017

@karoli87 je jí 2,5 měsíce vypije 120 ale někdy i mín třeba 100 a váží 3,77

karoli87
4. črc 2017

@barb86 jak dlouho to vydrží?

barb86
4. črc 2017

@karoli87 někdy vzdrží 3h ale někdy 2h ale když je vzhuru tak by pořád pila. pořád otvírá pisinku a saje na prázdno.

karoli87
4. črc 2017

@barb86 to si myslím že je optimální ty 3h i 2,5 Malej taky tak jedl v tý době. I v noci... A jestli na prázdno tak ji zkus nabídnout vodu 🙂 nebo čajík

barb86
4. črc 2017

@karoli87 já nevím jestli v tom věku už může čajíky. Si myslím že je ještě malá na čajíky.

35_a_budu_mamka
4. črc 2017

Davam pul roku Hipp a mimi spinka celou noc.

baris
4. črc 2017

@barb86 UM se nemá střídat, pokud to nepůsobí problémy. Každé je trošku jiné a bříško od miminka to má pak problém zpracovat.

Obě dcery byly na UM - starší na Sunaru, mladší na Bebě a obě jedly co 2 hodiny (přes den), v noci cca 2x. Měly reflux, takže jsem jim musela dávat méně, ale za to častěji. Od měsíce jsem jím dávala přes den čaj.

barb86
4. črc 2017

@baris a jaký jsi dávala čajík?

michaela6599
4. črc 2017

Podle mne se nedá říct který je nejlepší co maminka to názor 🙂 podle mne záleží především na miminku každému sedí něco jiného mi používáme Nutrilon kamarádce malá po něm více zvracela používali Sunar