Beba, Sunar, Nutrilon. Které je nejlepší?

iira
19. říj 2011

ahojky devcata ,asi budu muset i sve 2 ditko zacit dokrmovat UM a tak se chcii zeptat na vaše zkusenosti ,ktere si myslite že je mliko lepsi a treba i jaka je cenova relace techto mlicek .

elana
19. říj 2011

nejlevnější je určitě Sunar, Beba s Nutrilonem vyjdou tak nastejno...pokud máte Vy (rodiče) nebo sestřička malého alergii, tak budeš muset dávat HA mlíčko a to je tak o třetinu dražší než ta běžná (vyrábí ho Nutrilon i Beba a i další výrobci)

my máme zkušenosti tyto: Hipp Bio Combiotic: výborné mlíčko, i chuťově, obsahuje probiotika i prebiotika, jako jediné na trhu...nevýhody-dá se obtížně sehnat, skoro všude jen na objednání nebo po netu, takže jsme ho nakonec dávat pořádně nezačali, jen jsem s ním dokrmovala

Nutrilon HA: drahý, obsahuje prebiotika (vlákninu), není sladký (což je spíš výhoda, proč zvykat na sladkou chuť) malému celkem seděl, ale měl hodně zelenou a dost páchnoucí stolici

Sunar Nutra Defense HA: vychází levněji než Nutrilon, obsahuje taky prebiotika, má s ním výborné zkušenosti švagrová u synovce, takže jsme nyní zkusili taky ten a vyhovuje, stolice opět vypadá jako u plně kojenýho mimča 😉 , ale je poměně sladké (jako všechny Sunary, i ten Hipp je sladký)

...jinak Beba obsahuje pro změnu pouze probiotika (bakterie), určitě je to taky fajn mlíko, dávají ho dost i porodnice, má zas tu výhodu, že obsahuje nejmíň bílkovin ze všech mlík, kdy nadměrné množství bílkovin natěžuje dětské ledviny

obecně nejvíc maminek asi začíná s Nutrilonem...ani nevím proč, spíš je to zvyk a taková setrvačnost, že "to dává kamarádka, zkusím taky". Četla jsem, že po N. mívají dětičky ale často zácpu, nevím, to je fakt nutný vyzkoušet, náš malý ji neměl.

a hodně je chváleno taky mlíko Babylove z DM, je levné, ale koukala jsem, že má poměrně dost bílkovin...podobné je Babydream z Rossmanna, stojí stejně, ale bílkovin má míň. Nemají ale HA variantu.

no, tak hodně štěstí s výběrem, hlavně aby Vám to sedlo, někdy je to běh na dlouhou trať (a někdy se podaří na první dobrou)

petra.happyday
19. říj 2011

My jsme ze začátku baštili Nutrilon (800g za, cca 300Kč), poté Sunar Nutradefense(800g, cca 300Kč-ikdyž v Tescu bývá občas i dobrá akce, že vyjde třeba i na 180Kč) a teď už zkusíme přejít na klasický Sunar (600g, v akci 150Kč jinak cca 220Kč). Nutrilon i Sunar Nutradefense nám vyhovoval, tak teď jsem zvědavá ještě na ten klasický Sunar...ale protože malá už tomu mléku moc nedá, tak si myslím, že nám postačí 🙂

crca
19. říj 2011

Od narození jsme byli na Bebě AR(ale to jen z toho důvodu,že se mě dávili tím řídkým klasickým mlékem,tohle AR je zahuštěné,takže ho krásně bumbali 😅 )Pak jsem přešla na Bebu klasickou,klukovi jsem kupovala Bebu Sensitiv(stále trpěl na koliky i v 8 měsících)cenově ta Beba výjde kolem 250Kč+-.Od 10 měsíce jsem najela na klasický Sunar a jsme na něm do teď a bez problémů 😉 Já všechna mlíka teda kupovala a kupuji do teď přes internet,takže si zadám zboží,pak od nejlevnějšího a většinou ten Sunar teď kupuji za 170kč+-,ale já beru těch 6 krabic+ještě něco dokoupím k tomu-sirupy,vitamíny...,takže se mě to pořád vyplatí i s poštovným a hlavně,u nás mají v lékárně tak po dvou kusech a běhat tam pořád......,takhle mě to příjde vše až domů 😀

miskadis
19. říj 2011

My jsme od začátku na HIPPu plus (praebiotik+probiotik) - když jsme začali přikrmovat, tak ten HIPP se mi zdál nejlevnější a ještě ke všemu jsme měli nějaké vzorky doma, no a malé šmakuje dodnes🙂 Takže jsme ani nic jinýho už nezkoušeli. Dřív ho měli jen v 300g balení a stál kolem 100Kč, teď ale to 300g balení stojí kolem 120Kč.
Teď kupuju 800g balení a v krámu to vychází kolem 340Kč, ale přes internet jsem ho zrovna včera objednala za 199Kč, no a jestli dorazí v pořádku, tak budu objednávat už jen přes net🙂

ladybugie
19. říj 2011

Od šestého měsíce na Nutrilonu AR - v té době tohle mlíčko nikdo jiný nedělal. V roce přechod na Sunar a naprostá spokojenost. Beba jen vyzkoušená, nechutnala. Nutrilon se dělá ze svatojánského chleba, kdežto Beba z bramborového škrobu a ten po 3 minutách vypadá a chutná jako lepidlo. 🙂
Nutrilon AR stál 200kč za 400g tuším, Sunar kupuju 600g banán nebo vanilka v akcích kolem 150 - 200kč

hojda
19. říj 2011

Pozor teď maji v tescu Nutrilon v akci, to menší balení 600g, při koupi 3 ks cena 219,-

hojda
19. říj 2011

Nutrilon se kupuje i jako levnější polská varianta Bebilon, je to to samé.

iira
autor
19. říj 2011

ja jsem prave mela pro dceru Bebu ,na nutrilon jsem slysela ze po nem deti boli brisko a trpi na prdiky tak nevim prave ...o polske variante jsem premyslela ,ale do polska nejezdim a nikoho neznam ,a pres net nemam zkusenosti.-neprodavate tady nektera?

elana
19. říj 2011

ještě jsem dneska v DM koukala na mlíčko Hami, cena dobrá, obsah bílkoviny stejný jako u Beby, která na to láká lidi, že má nízkou a šetří tak ledviny...možná je to neprávem opomíjené UM, vyrábí ho stejná firma jako Nutrilon, taky obsahuje prebiotika (dřív se mu říkalo "Nutrilon pro chudé"-prosím nebrat osobně 😉 )

florentina
19. říj 2011

já tedy jen přikrmuji, částečně i kojím, ale v porodnici dávali malé nutrilon, ten obyčejný a malá s ním neměla žádný problém, tak jsme u něj zůstali. Podle mne, pokud dítě nepotřebuje ze zdrav. důvodů nějaké spešl mlíčko /alergie atd./ tak je to vcelku jedno, vše má pro a proti. S Babylove značkou z DM pro děti mám dobré zkušenosti u kaší a příkrmů, tak bych klidně zkusila i to. A jinak poznámka k Sunaru, kamarádka říkala, že jí po tom dítě přibíralo víc než bylo zdrávo, tak změnila značku a vše bylo víc v normě. Jako u malých mimi jsou rozhodně přírůstky důležité, ale zase pokud to není nutné, tak je fakt, že zbytečně asi od mala přibírat víc než je nutné. ALe podle mne je to také dost individuální věc a každé dítě na to bude reagovat jinak.

iira
autor
20. říj 2011

holky nemate tady nektera pristup k mlickum z Polska?

iira
autor
20. říj 2011

@elana slysela jsem ze to dm je taky dobry ,asi fakt zalezi jak bude co chutnat miminku

veruska007
20. říj 2011

Uplne nejlepsi byl Sunar premium, ale uz se nedela ☹. Na druhem miste pak Babylove z DM. Ale nas hladovec pil vsechno 😉

giselka
20. říj 2011

my jsme začali obyč Sunarem (600g za 170 - 190,-), pak jsme přešli na Hami (550g cca 190,-) a to pije malá doteď 😉 Jinak já mlíčko kupuju v lékárně, vyjde tam levněji než třeba v DM, např. ten Sunar tam stojí přes 200 😒

elana
20. říj 2011

s těma cenama lékárny vs. drogerie a markety-záleží na značce...třeba Nutrilon 1 HA 800g v Dr. Max stojí nekřesťanských 564kč!!!, zatímco v DM 519Kč. Naproti tomu Nutra Defense 1 HA 600g stojí v DM 329kč a v Dr. Max 299kč.

chce to fakt obejít a potom chodit už jen k jednomu prodejci 🙂 , případně vychytávat akce. Ty se bohužel nevztahujou na jedničková mlíka, no 😒

endie
20. říj 2011

Tak my nejdříve sunar-Hami-Nutrilon- pak stím modrám medvídkem nevím ted název 😀 ,babylov mlíko s DM, no prostě všechny mlíka máme vyskoušené jelikož malá mi pila vždycky tak max dva měsíce jedno mlíko, i do polska sem jezdila proo Nutrilon. Do s DM chutná stejně jako sunar akorát je levnější 😉 Na MMb prodavají holky s polska Nutrilony 😉

gimulka
20. říj 2011

Holky a je to složení mlík z polska opravdu stejné jako tady u nás? První syn byl do roka na nutrilonu pak na sunaru. Druhej má dneska měsíc a jsme zatím na bebě protože ji měl i v porodnici.. V porodnici říkali, že nejlepší je beba a nutrilon, že první půl rok určině né sunar. A kamarádky kluk byl od začátku na sunaru a taky žije 😉

elana
20. říj 2011

já myslím, že nejlepší je to mlíko, který sedí dítěti, dobře ho tráví, neblinká a nebolí ho po něm bříško...

každý výrobce chválí to svoje (zvlášť Nestlé (Beba) s Nutricií (Nutrilon) spolu jakožto přímí konkurenti s podobnou cenovou hladinou svých výrobků bojujou), mám přístup i k odborným článkům v pediatrii a výživě a když to čtu, tak chvíli lituju, že nemám malého na Bebě😉, potom otočím stránku, tam zas výzkum, který dělala Nutricia a nejradši bych ho převedla zpět na Nutrilon 😀 , takže radím opravdu začít značkou, která je mně a mojí peněžence sympatická a když ji schválí miminčí bříško, tak u ní zůstat 😉

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elana
21. říj 2011

jo, ty větší firmy začaly teď dělat jednoporcové "vzorky"...vzhledem k tomu, že mají zákaz dělat vzorky mlíka 1, tak si vyhádaly aspoň toto, že se to musí koupit, ale ve velikosti vzorku-tím už to není propagace nekojení, trapárna na entou, ale aspoň tak 😝

myslím že jsem je viděla od Nutrilonu a Nutra Defense..., možná i Beba je dělá nebo v dohlednu bude dělat

pavlusa01
8. únor 2014

Já dávám od pátého měsíce Sunar Complex,jako jediný obsahuje mléčný tuk,tak se nejvíc podobá mateřskému mléku.Také je hodně dobře dostupný a jsou na něj často pěkné akce....Tak se dá sehnat i kolem 200kč jedno balení to má 60dkg. 🙂

lendyn
8. únor 2014

Za nás rozhodně HAMI 😉 mléko, kaše, příkrmy - oba synové si tuto značku zamilovali!!

kripli
1. bře 2014

Máme nedonošeňátko a tak jsme měli dvě možnosti: Nutrilon Nenatal nebo PreBebu discharge. Oboje nám dávali v nemocnici ale po preBebě měl Jáchym zácpu jak blázen. Sestřičky i pan doktor radili cvičit nožičkama, dráždit zadeček teploměrem, ale nakonec jsme si museli pomoct sami a vrátili jsme se k Nutrilonu. A problémy jsou pryč. Navíc mu mlíko chutná.

Zdá se mi, že mezi mlíky není až takový rozdíl, záleží, co miminku chutná a po čem je mu dobře. Toť praví má zkušenost.

hanici
14. dub 2014

Sunar teď fakt hodně zdražil. Hami mlíčko se dá sehnat za super peníze, třeba teď v lékárnách dva kusy za 299 Kč, což je 150 Kč za kus. Luxus!

delfina2209
23. dub 2014

Já doporučuji Sunar, je přeci jen na trhu už pár let, cenově patří k nižším a když si vychytáte akce, tak cena je bomba. Doporučuji sunar premium, je to novinka od sunaru, mělo by to být nejlepší UM mléko na trhu, obsahuje vše co mimčo potřebuje. Ale ne každému prckovi vše sedne, je potřeba to vyzkoušet. Hezký den 🙂

shaniatwain
19. kvě 2014

Všechna mléka musí mít stejné složení, tudíž je jedno jestli koupíte předražený Nutrilon nebo levné mlíčko z DM. Vše je o reklamě, ale kvalita musí být a je stejná. 🙂
Za mě rozhodně boduje ochucený Sunar, Hami a mléka z DM a Rossmanna. Kupuji vždy to, co je v akci, jinak by se člověk nedoplatil ☹

mifad
20. kvě 2014

Ahoj, já jsem hrozně spokojená s hippem, dáváme příkrmy i čaje a když jsem chvilku nemohla kojit, dávala jsem taky mléko hipp combiotic 1, protože obsahuje probiotika a prebiotika a to pomáhá miminkům s kolikami, na které malý hodně trpěl a bylo to úplně v pohodě, neměl žádné problémy.

mecoun
20. kvě 2014

Ahoj, ja jsem začala s UM od Nutrilonu - myslela jsem si, že dávám to nejdražší = nejlepší, ale malé vůbec nechutnalo, tak jsem zkusila Sunar a to vypila hned 🙂 teď mají prémiovou řadu Sunar Premium a tohle mlíčko prý obsahuje nejvíc složek, které se podobají mateřskému mlíku, takže teď si myslim, že dávám to nejlepší 🙂

ivusch78
17. srp 2014

Ahoj,Sunar neznám,ale Po Nutrilonu Adélka nekakala vůbec,po Bebě děsně tvrdý bobky,vytlačit je byl horor a ted máme obyč mlíko z DM,četla jsem tu,že je stejně dobré,jen není drahé a nemá reklamu. Zatím dobrý.

yildiz
17. srp 2014

Ja mam prvni dve holky "odkojene" 😀 na Nutrilonu....nejstarsi uplne super 😀 - mozna pred temi x-lety to bylo jine ? Ale super ...mladsi zacala na Nutrilonu byla asi necely rok..pak jsem spis financne presla na Hami a pak Sunar, ktery mela moc rada ..hlavne vanilkovy a pak jahodovy ... nejmladsi taky zacala Nutrilonem..ale nejak me zacal smrdet ? :-/ a tak jsem presla na Sunar a velice spokojena ..moc chutna krasne roste ...a ani zacpou netrpi 😀 - takze jedeme v Sunaru .... mame ten Complex ...nepotrebovala jsem ani u jedne z holek nejaky protialergeni ani kolikove ani blinkaci nic ..takze pohoda ...no je to asi potreba vyzkouset ...tak at vyberete to nej ..samo ze tady vubec neplati co NEJdrazsi to NEJlepsi...vetsinou je to o naopak ...ze to levne a NEJlevnejsi je kolikrat NEJ 😀