Bebilon a Nutrilon. Liší se v sytosti?

safety
5. zář 2010

Prosím o radu. Mám 3,5 měsíční holčičku (kojenou pouze 6 týdnů) od začátku jsem jí dávala Nutrilon a ted, jsem přešla na Bebilon. Rázem jsem ale musela zvýšit dávky, protože plakala hlady. Myslíte , že je možné že ty dva výrobky se liší v sytosti? Na krabicích jsou všechny hodnoty stejné. Liší se akorád dávky, ale ty jsem stejně dala vyšší protože podle Bebilonu měla jíst tak polovinu toho co sní. Máte někdo zkušenosti? A ještě jedna otázka: Od kdy myslíte , že bych mohla začít dávat na noc kaši? Díky za odpovědi.

beruska2x
5. zář 2010

ja jsem teda Nutrilon i Bebilon pouzivala a pouzivam uplne stejne - vcetne davek.. slozeni je stejny, v tom problem nebude.. jinak kasi - ja jsem ji nedaval nikdy 😅 mylsim ze je jeji ucinek hoodne precenovany 😉 a je to zbytecne sladky ale urco bych ji nedavala pred 4,5 az 5m

safety
autor
6. zář 2010

No tak když je tedy složení stejné (jako že je), tak potom nechápu proč je na krabicích odlišné dávkování.
Na nutrouši je že 3 měsíční dítě má pít: 180ml vody a 6 odměrek a na Bebilonu je : 120 ml a 4 odměrky
Tak to si myslím že to je tedy sakra rozdíl v dávce...

brusinka.pusinka
6. zář 2010

@safety no je to stejné zlatíčko dává se na 30ml 1 odměrka 😉 a záleží na miminku kolik vypije 😉 Některé vypije 90 jiné 120 a jedlík i třeba 180ml i víc 😉 Opravdu jsou stejné a jsou od jedné firmy jen v polsku je to Bebilon a u nás nutrilon a to samé mají s mlíčkem Hami u nich je to Bebiko 😉 Doufám že rozumíš co jsem napsala 😉 A Kaš bych dala až po 4 měsící dřív určitě né 😉

beruska2x
6. zář 2010

@safety ja tem mam obe krabice pred sebou - Nutros 3 a Bebilon 3 a je tam pouze rozdil jak se pripravuje -
na Benilonu na je navod jak pripravit 100ml - z 90ml vody a 3 odmerky
kdezto Nutrilon uz tam ma rozepsane primo davky 210ml + 7 odmerek a 240ml + 8 odmerek
takze podle me to je naprosto stejny jen je rozdil ve vykladu 😉

je vec kazdyho ditete jestli za den vypije 2 velke davky nebo 5 malych ne? ale doporucena denni je u obou 500ml UM

ja v tom rozdil teda nevidim 😅 😉

beruska2x
6. zář 2010

@brusinka.pusinka byla jsi rychlejsi 😀

brusinka.pusinka
6. zář 2010

@beruska2x no ale máme stejné odpovědi supr 😉

beruska2x
6. zář 2010

@brusinka.pusinka jj 😉 i kdyz teda taky nechapu proc potisk krabic neudelaji jednotnej jen v dane reci a je po problemu...

brusinka.pusinka
6. zář 2010

@beruska2x n o každej stát má svou mentalitu a nejlepe je to napsané na Bebiku tedy na Hami mlíčku tam je napsané že 1 odměrka na 30ml a tedy příklad 120 ml =4 odměrky 😀 a tak je to nejlépe pochopitelné 😉 Některé dítě vypije jen 90 ml a jiné jako naše Karamelka třeba 300 ml najednou 😀 😀 😀 to už musí každá maminka odhadnout sama 😀 . Hold každej národ má jiné popisky 😉

safety
autor
6. zář 2010

Mám obě krabice před sebou a nekecám ale každá má to dávkování jinak. Je mi jasný že si mimi řekne samo jestli vypít tolik nebo tolik. Jen mi příjde, že po Bebi prostě chce jíst dřív protože je hladová. Tak jsem se chtěla zeptat jestli se to někomu stalo taky. To je celé. Děkuji všem

safety
autor
6. zář 2010

A ještě něco: to že je 1 odměrka na 30ml je stejné u obou...mě šlo o to, že na jednom je napsané že má jíst už 180ml a u druhého jen 120ml....vůbec nevím jak to podat abych to správně vysvětlila....no nic...nechme to být

beruska2x
6. zář 2010

@safety tak kolik ma jist v davce jsme tam ja teda nikde nevycetla 😅 jen davky - jak udelat - kolik ceho a DDD na den ale jak si to rozdeli - to je na kazdem... 😉

taky zalezi na tom jak je ditko stare - urcite vypije vic najednou v 3m a 6m.. a samo i pak s ohledem na prikrmy, to vsechno ma vliv, proste bych to delala podle potreb kazdeho ditete...

brusinka.pusinka
6. zář 2010

@safety jak jsem psala dávkování kolik vypije miminko 😉 moje malá v 5 měsících vypila i 240 ml a za 3 hodiny znovu 😉 a jinak tvoje maláí by měla vsoučtu vypít asi tak 1 l mlíčka denně 😉 někdy to bude dělat třeba 800ml a jindy třeba zase 1200ml. Jinak podle mě a mého lékaře byto mělo bít 150 ml na dávku ale některé dítě to nevypije jiné má hlad tak když uděláš 210 ml a zbyde ti je to lepší než když by chybělo a mělo hlad 😉