Blinkání u 2 měsíčního miminka, je to normální?

mafeska
5. zář 2012

Ahoj, potřebovala bych poradit. Malá je od narození na umělém mléku, dávám BEBA HA 1 (dostávala ho v porodnici takže sjem značku neměnila). Po krmení ji vždy nechám odkrknout a pak ještě tak 15 min počkám než jí to slehne. Chvilku potom co ji položím začne ublinkávat, někdy jsou to až loužičky mléka, když byla menší ještě než si odkrkla vyletělo to z ní najednou. Ublinkává celou dobu mezi jídly. Vypije 180 ml po 4-5 hod, jak si řekne. Není to tedy každý den, někdy víc někdy míň. Pořád nad tím přemýšlím jestli je to vážně normální jak jsem se dočetla nebo je to známka nějakého problému. Víte někdo?

mmiirrkkaa
5. zář 2012

@mafeska ahoj, nevim zda nedavas moc mleka. Ja delam v 10m 210ml
jinak adam blinkal taky dost a fakt se to zlepsilo. Tak od 4.m se zavadenim prikrmu🙂

mafeska
autor
5. zář 2012

@mmiirrkkaa nevim jestli je to tím že je to hodně, o zvýšení dávky se vždy přihlásila,měla málo a pořád plakala, uklidnila se až přidáním dalších 30 ml. Láhev vypije vždy celou.

amasonic
5. zář 2012

Mně obě děti (dvojčata) ublinkávaly skoro po každém jídle snad do půl roku, pak se to začalo zlepšovat a teď když sedí, tak blinkají výjimečně. Jinak nepomohlo vůbec nic a dle Mudr. to je normální, pokud nejde o obloukovité zvracení. Jinak dle mého názoru si myslím, že dáváte opravdu velkou dávku mléka a mimčo může být přejedené. Dítě by mělo vypít v tomto věku denně cca šestinu své hmontosti rozdělenou do 6-8 dávek (podle toho zda jí i v noci). Naše ve dvou měsících pili 90-120ml. Teď mají skoro 10m a vypijou max. těch 180ml.

jimmy1
5. zář 2012

@mafeska sice nedávám UM, ale MM z lahve a Klárka mi vypije max. 120ml na dávku. Celkově by mělo dítko vypít přibližně 1/6 váhy rozdělenou do minimálně 6 dávek. Nebo někde píšou 150-180ml na 1kg hmotnosti, opět rozděleno do 6-8 dávek. Takže sdílím s holkama názor, že se ti přepíjí a asi bych ty dávky trochu zkrouhla a radši nabídla další dávku po cca 3-4 hodinách.

mafeska
autor
5. zář 2012

@jimmy1 taková blbá otázka, takle malé miminko nepozná kdy má dost?

7.9. má ukončený druhý měsíc a na bebě píšou že od třetího by těch 180 ml měla na jedno krmení vypít a počet krmení 5.
Když mi poslední 4 dny po jídle plakala, myslela jsem si že má ještě hlad a přidala ji a celkem vypila těch 180, uklidnila se a vždy usne.
Vím že tabulky jsou jen tabulky ale přišlo mi že jim odpovídá

V noci (myšleno od půlnoci do šesti ráno) se vzbudí jednou.

katyxq
5. zář 2012

@mafeska Pokud miminko pije z flašky, tak může mít problém poznat, kdy má dost, protože se krmí moc rychle.
A jiné problémy - koliky, ekzém, zahlenění, pomalé přibírání - nemá?

mafeska
autor
5. zář 2012

@katyxq nene žádné problémy nemá, prospívá dobře 🙂

jimmy1
6. zář 2012

@mafeska myslím si, že některá mimča to mají tak, že když teče, tak pije... dítka rozhodně nemusí být tabulková. Když jí to dělá tyhle potíže, tak je to asi moc mlíčka. V ukončeném třetím měsíci mi to pak syn pil taky 5x denně těch 180 (jsem teď koukala do jeho sešitu), ale chce to tak nějak pomalu a postupně navyšovat tu dávku 😉 teď bych to stáhla, aby neublinkávala. Však zkus a uvidíš...
jedno noční krmení stačí + 5 dávek přes den
držíme pěsti, ať se to zlepší 😉

mafeska
autor
7. zář 2012

Všem děkuji za příspěvky, množství mléka jsem stáhla na 150 ml a ublinkává mnohem méně 🙂

ajuse21
14. zář 2012

My jsme také na UM a jsou nám 2.5 měsíce a malej pije 120 ml po 3 hodinách.Vypije i 150 ml,ale to mu je pak špatně a blindí.i po těch 120 ml blindí,má asi reflux.Jinak on by vypil i víc,pije co teče 🙂

radasarka
25. led 2013

Zdravím, mám dcerušku které je 11 týdnů. Ráda bych se Vás zeptala, protože mám ten samý problém s ublinkáváním, ale s tím rozdílem, že dcerku pouze kojím. Děje se tak asi posledních 14 dnů, vždy jí nechám po jídle odříhnout a to si krkne pořádně, ale pak to začne, ublinkne si často už na rameni, ale to tak, jako by se vylilo dvě deci, až to letí na zem 😖 A pak jen co jí položím nebo dám do polosedu, tak se to z ní ulévá pořád, prostě něco hrozného. Někdy se až zakuckne, jak je toho hodně 😠 Krmím ji co tři hodinky, někdy i déle, průměrně pije tak 25-30 minut. V noci kojím co 4-5 hodin. Slyšela jsem od kamarádky, které doktorka řekla, aby svoje dítě krmila pravidelně, ale jen max. 15 minut. Pak prý neublinkávalo, ani nemělo koliku. Neumím si teda představit, kdybych dcerku najednou přestala po 15-ti minutách krmit, špunty do uší by nestačili 😀 Malá má svůj režim, až ho pustí, tak ho pustí. 🙂 Máte někdo podobný problém??? Nevím, co mám dělat, je mi jí líto a do toho každou chvilku musím měnit ůplně mokré oblečení.. 😒

baris
25. led 2013

@radasarka

Pokud prospívá, nebrečí, přibírá na váze, tak bych to až tam moc neřešila. Moje starší dcera měla slabý reflux - blila jak amina do 4 měsíce. A to nebylo jen ublinkávání, ale i šavle. I když jsem prala každý den, tak jsem musela mít v každé velikosti všeho min. po 20 kusech 😀 60ml vypila, 40vyblila, ale přibývala na váze ..

Mladší jen ublinkávala", ale taky jsem jen přebalovala, převlíkala, krmila, přebalovala, převlíkala, krmila. S přírkmy to ustoupí.,

Pokud má 11 týdnu, nehoroť to. Koj podle potřeby dcery, časem se to upraví.

nicolka007
19. lis 2013

tohle mi malý dělal taky :-/ vyzkoušela jsem víc druhů mlík a nakonec jsem dala nutrilon Ar a ted chci zkusit sunar zda mu sedne a uvidím 🙂

vrtelka
22. lis 2013

Mi máme 8.měsíců a ublinkáváme po mlíku pořád naše dr.říkala,že do roka má na to nárok,ale,už mě to šte,když furt ublinkáváme. ☹

jilura
9. led 2014

@radasarka : Náš malý má 3,5 měsíce a blinká skoro od narození. Někdy to taky pleskne o zem, někdy blinkne míň, ale ublinkává skoro celou dobu mezi jídly. Snaž se ji co nejmíň tlačit na bříško, jak říkáš, že ti říhá přes rameno, tak jestli je to takové to klasické, jak to dělaly naše mamky, že nás "hodily" přes rameno, tak jí to může moc to bříško zmáčknout, zkus ji držet spíš před sebou, svisle a snažit se netlačit na bříško. A ten náš to dělá taky - říhne a většinou mu pár sekud na to jde hned blinknutí. Dělám to ale tak, že ho hned po odkrknutí položím a většinou se tomu největšímu blinkaci vyhneme.Těch 15 min - mě bylo taky řečeno, že dítě se nají za 15 minut, pak už si jen s prsem hraje a je pravda, že čím je větší, tím rychleji se nají, někdy mu stačí i 5 minut. Ale jak říká baris, pokud přibírá, tak to neřeš, já mám kolikrát pocit, že ten náš vyblinká vše, co snědl a přitom už váží 7,5 kg. Takže má rada zní - nakup hodně brindáků a obrň se trpělivostí 🙂

radasarka
9. led 2014

@jilura ahoj, děkuju za radu, ale otázku jsem psala před rokem, tak teď už si dovedu poradit ;)))

jennyska
3. únor 2014

Ahoj @mafeska @radasarka @jilura @vrtelka @nicolka007 @baris @ajuse21 @jimmy1 @amasonic a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti se Zvracením u kojenců do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/zvraceni-kojencu/ pomůžete ostatním maminkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co dítěti pomohlo? Jaký mělo zvracení průběh? Co jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

pavlabrazilka
8. črc 2014

dobry vecer chtela jsem se zeptat zda pomaha sunar proti ublinkavani cerka mi ublinkava po kazdem jidle dekuji za odpovedi 😵

ija1
8. črc 2014

@pavlabrazilka a ublinkava nebo blije obloukem? pokud pribira, a je to jen, ze ji neco vytece, to je nezralosti travici soustavy, to se doupravi...........
jinak pokud blije obloukem a nebo nepribira, tak asi ty AR mlika.........

pavlusa01
19. črc 2014

@pavlabrazilka Ahojky já z vlastní zkušenosti mohu říct,že sunar je dobře snášen...já dávám sunar complex,ale je nová řada sunar premium. Nevím kolik malé dáváte,ale jestli třeba není toho více než by měla vypít..🙂