Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Blinkání. Za jak dlouho dítěti sedne UM?

Kojenec (2 měsíce až 1 rok)5. měsíc vývoje dítětePéče o kojencePříkrmyZavádění dětských příkrmůUmělá mlékaBebaBEBA mlékoHiPPHipp mlékoSunar mlékoUmělé mlékoPorodniceZvracení kojenců
martmus
12. črc 2020

Dobrý den, prosím o vaše zkušenosti. Dcera 5 měsíců. Z porodnice jsme šly s Bebou. Po cca 3 měsících začala ublinkavat. Dost i obloukem. Zkusila jsem Hipp, DM mléko, Bebu comfort i sensitive. Pořád stejné. Nyní zkoušíme Sunar. Po něm zvrací taky dost a ještě k tomu zvratky smrdí jako zvratky. To u předchozích mlek takto nikdy nesmrdelo. Štěstí že je léto, jinak bych musela prevlekat mokrou vrchní vrstvu mezi každým jídlem. Někdy i spodní což je vzhledem k tomu, že má řemínky dost nepříjemné. A to používáme i bryndák. Za jak dlouho zjistím, že dítěti mléko sedlo? Dr. mi řekla, že je to normální. Ale je to dost nepříjemné. S příkrmy už jsme začali, to letí občas i část příkrmu. Teď po Sunaru nekaka každý den. Kromě toho zvracení vypadá, že ji nic netrápí.
Děkuji za jakékoliv zkušenosti

miba10
12. črc 2020

@martmus možná tak po týdnu by se mohlo projevit jestli sedí. Co se ublinkavani týče, zkusila bych spíš Sunar AR. Ten by měl to ublinkavani zmírnit. Je to pro děti s refluxem

tynatyna89
12. črc 2020

Naše malá taky blinkala po všem. A tenhle smrad jako fakt zvratky měla zase po Kendamilu. Nakonec jsem zůstala u Hippu, kolem osmého mesice se to srovnalo samo. Ar jsem také zkoušela, ale byl pak problém s bříškem. Takže za mě lepší blití než bolest 😁 blinkala i část prikrmu, jak píšete. Dávala jsem třeba dva ty slintacky na krk. A ubirala pak vrstvy 😁 bylo to docela peklo..všichni a vsechno furt poblity 😅 Myslím, ze do roka se to srovná stoprocentně. Spis driv..

martmus
autor
12. črc 2020

@tynatyna89 Ty jo, to je mazec. Tak to se nám na co těšit. 🤔🤦

marti89
12. črc 2020

Alergii na laktózu a reflux jste vyloučili?

miba10
13. črc 2020

@tynatyna89 ale ar usnadňuje i kadeni. 😉 Ale každé dítě je jiné. My kadili bez problémů

mariegroth
AMBASADORKA
13. črc 2020

Chce to I dobrou lahev. Neda mi to a jako ambasadorka #drbrowns ti doporucim sklenenou lahev s antikolikovym ventilkem. Mam ji ozkousenou a ta antikolikova lahev dela divy. Neni to jen o tom co ji, ale jak ji.

marti89
13. črc 2020

@mariegroth Musím říct, že jsem s malým vyzkoušela s kolikami kde co a nic nezabralo, včetně několika antikolikových lahví. Tuto ještě neznám - v čem se liší třeba od Mam či Aventu?

tynatyna89
13. črc 2020

@miba10 aha, to jsem nevěděla. U nas to tak bohužel nebylo. A naše stejne blila i to AR, takže to bylo jedno 😅

miba10
13. črc 2020

@tynatyna89 no syn taky blindil i to AR, ale bylo to minimálně o 50%lepsi než u normálního. Já u něj pak přišla na to, že to nemůže vypít najednou, ale po částech. Pak už to bylo dobrý 😁

mariegroth
AMBASADORKA
13. črc 2020

@marti89 uplne jiny system ventilace a jak z ni dite pije. Zrovna jsem ji dala do souteze, tak se mrkni ke Mne na profil 🙂

https://drbrowns.cz/antikolikova-lahev-dr-browns/

martmus
autor
13. črc 2020

@marti89 Dr. Mi řekla, že je to normální a více to se mnou neřešila. Ale já si nejsem jistá, že je to normální 🙁

marti89
13. črc 2020

@martmus Tak když nesedí jen druh mlíka, má dítě obvykle průjem nebo naopak zácpu, tohle mi spíš připadá na problém s trávením jako takovým (můžeš zkusit kvalitní probiotika, třeba GutPro Infant), nebo je tam váznější zádrhel (reflux, o tom by bylo fajn vědět, protože ti pak může blinkat i příkrmy), nebo alergie na laktózu (tady někdy kamarádkám pomohlo vyměnit kravské mlíko za kozí). Ať tam či tak, ptala bych se na důkladnější vyšetření..

martmus
autor
14. črc 2020

@marti89 Probiotika nepomohla. Ty jsme dávali. Kromě zvracení jiné obtíže nemá. Alergie na laktozu se může objevit jen s tímto jedním příznakem?

marti89
15. črc 2020

@martmus Příznaků alergie je mnoho, každý tělo přeci jen reaguje jinak. Někdo má běhavku (to je třeba tatího příklad - dokonce mi říkal, že krevní skupina 0 mívá potíže se zpracováním laktózy), jiný zvrací (to je nejrychlejší cesta, jak dostat jakoukoliv nevyhovující potravinu z těla) a někomu se to projeví třeba na kůži. Odhadovat to je těžký, chtělo by to opravdu testy..

Sem začni psát odpověď...

Odešli