Brčálově zelená stolice u kojence na umělém mlíčku

zurkova
16. led 2012

Když jsem kojila, měl malý krásně žlutou stolici. Pak jsem o mléko přišla a začali jsme dávat UM Bebu. Začal být hodně neklidný, měl bolení a taky zelenou řídkou stolici. To mu bylo 3 měsíce. Teď má 5 měsíců, od té doby jsem vyzkoušela Sunar, Nutrilon Comfort a na doporučení doktorky Bebu HA, ale nic mu nepasuje, někdy po tom blinká, stolici má pořád brčálově zelenou, hladný není, protože jí co 2 hodiny 120-150ml, bolení už nemá, ale je pořád neklidný, plačtivý. Často říhá, má tužší brčálovou stolici. Nechce se mi kupovat zase další mlíka a dělat z malého pokusného králíka. Neměli jste to někdo a jak se to vyřešilo? Děkuji.

certatana
16. led 2012

myslím, že podstatné pro objektivní odpověď je jak přibývá na váze, kolik váží teď, jaká byla porodní váha a jaký přírůstek od okamžiku, kdy jsi přestala kojit ....
z toho co píšeš, to může být cokoliv, včetně toho, že jej překrmuješ ....

coxa
16. led 2012

mám takový pocit, že zelená stolice je špatně, určitě bych pro jistotu a i proto, abys nemusela kupovat zbytečně další krabici UM konzultovala s doktorkou

megy
16. led 2012

no já mohu říct ze zkušenosti sestry, která měla bohužel taky UM, že měly běžně zelenou stolici, ale pokud by nějak výrazně zapáchala, nakysle, nebo nějak moc hnilobně, tak bych to určitě konzultovala s dr., ať nemá nějakého střevního bacila 🙂 jinak mrkni na obal beby, tam je to dokonce psáno, že stolice může být zelená . držím pěstičky 😉

andilekanitka
16. led 2012

my máme teda sunar, ale zelou (tmavozeleno šedá?) ji má jen když kadí třeba po delší době třeba po 2 dnech a ta další v tom samém dni už byla vždycky do žluta, jinak je neklidná taky 😒 a na tužší bobky dávame čajík z fenyklu tak 20-30ml denně

maciik
16. led 2012

Nejmenší doba mezi podáním UM je 2,5 hodiny... tak jesli i tohle třeba nemůže mít trošku vliv. Už jsi začala s příkrmy, možná by to pomohlo, když tak často musí pít, to právě znamená, že hlad má a mlíko už mu nestačí... Každopádně bych tohle spíš konzultovala s mudrou než tady s nám 🙂 🙂

pelenka
16. led 2012

Jsme na UM od narození. Zelenou stolici malý mívá, pokud kaká s delší prodlevou - laicky řečeno, pokud to má v tom střevě déle, alespoň tak jsem to vypozorovala. Krmit UM po dvou hodinách v takovém množství mi přijde také dost často. U UM by ta prodleva mezi jídly měla být CCA ty 3 hodiny.Samozřejmě ne tak striktně, když je potřeba např. před spaním dokrmit i po kratší době, ale obecně zkusit ty časy natáhnout. Ale jinak jak píše megy, o zelené stolici hovoří na všech přebalech UM, rozhodně neplatí ty mýty o hladové stolici apod. My se momentálně chystáme na přechod z HA mlíčka na "obyčejné", tak mám za sebou studování diskuzí, jak jsou maminky s mlíčky spokojené a musím říct, že o zlepšení a úpravě stolice nejčastěji píšou u mléka Babylove, my do něj zřejmě půjdeme🙂.

denousek
16. led 2012

my jsme to meli taky z beby ☹( vubec nam nesedela... doporučuju nutrilon AR - to je pro blinkajici.....

milada2
16. led 2012

Náš malý je na Bebilonu (nutrilonu) HA a tmavě zelenou stolici má taky. Ptala jsem se na to ted doktorky a prý to nic není, je to prostě důsledek UM. Jiná věc je ta, ze ted malý jaká po 2 dnech a vice a ma bolení. Ale to s tou zelenou barvou nesouvisí, tu mělo kakani jeste nez problém nastal.

verylka
4. srp 2012

ahoj ted jsme tyden na UM (Nutrilon 1ar) a maly ma tuhou, tm.zelenou stolicku a celkem se u kakani krouti a to davame i hodne cajiku pro zredeni...uvidim co mi na to rekne mudra... zkusili jsme i Bebu 1ar ale tu mi maly pro zmenu blinkal i nosem...na dalsi testovani ostatnich mlek co jsou na trhu a zahustovani Nutritonem nemam odvahu...

mafeska
11. říj 2012

Já od narození do konce třetího měsíce krmila Bebou HA 1, strašně blinkala, občas bolelo bříško, kakání měla brčálově zelené což jsem se dočetla na plechovce beby že je to normální. Nejvíc mi vadilo to blinkání, po dohodě s MUDr. je ted malá 4. den na nutrilonu, každý den se bez jakýchkoli potíží vykaká, má žlutou stolici, blinká znatelně méně. Na to blinkání nám doporučila zahuštěný nutrilon AR ale dočetla jsem se může mít po tomhle mléku potíže s kakáním. Takže jsem radši zvolila klasický nutrilon a zatím to vypadá dobře (ťuk ťuk)

zalaretti
11. říj 2012

Také dáváme BEBU HA, vyhovuje lépe, jak Nutrilon, stolici má také zelenou a prý je to OK, kadí jednou denně a hodně čůrá, neblinká vůbec...jen jednou, když jsme dávali Nutrilon.

motylmaru
15. říj 2012

od narození sme měli klasickou bebu a stolici sme měli jednou za den, někde ob den... museli sme ve 4 měsicích přejít na bebu HA1 kvůli alergii a od tý doby máme zelenou stolici a po 3 dnech...

cejnarova
21. led 2017

@coxa Naše mala to ma taky a nam poradila odvařenou vodu s ryži tak uvidime

lenkarogo
22. kvě 2017

@zurkova
Měli jsme po Bebě stejný problém. Vyměnili jsme za Hipp a do 24 hodin to bylo v pohodě. Bohužel jsem to s Bebou (zelená stolice) uz cetla vícekrát. Brčálově zelená stolice neni zdravá. Mírne nazelenalá ano, pokud se pouziva napr.strava pro lepsi kakání, kde upozornuji, ze s obsahem hořkých látek, muze byt stolice mirne nazelenalá, ale ne celý brčál...

lenkarogo
22. kvě 2017

Tak 5 let starý prispevěk.. ok 😂😂

bendice
26. led 2019

Mám podobný problém holky poraďte už jsem z toho nešťastná. Je tolik UM. Od narození na noc dokrmuji... Nejdřív nutrilon. Nutrilon profutura. Teď beba procomfort všechno se mi zdá na prd. Večer nakrmim a ráno bolesti bříška. Stolici má nazelenalou a málo kdy se normálně vykadi. Musím pomáhat.... ... Někde jsem četla sunar premium. Nebo Hipp combiotic? Vaše zkušenosti názory?

ladyzuzanka
6. dub 2020

@bendice Po HiPP má naše dítko "míchaná" vajíčka, pravidelná stolice vícekrát za den, takže spokojenost. Po Sunaru a Kendamil nazelenalá stolice. Musíte ale zkusit, každé mimi reaguje jinak. Záleží i jak bude chutnat. Sunar je sladký, smetanový jak mlíčko od babičky z vesnice. Kendamil to samé. HiPP je méně sladký ale jde to. Vůbec nepění treba. A to je fajn. Kendamil pění brutálně. Pěna může způsobit prdíky hlavně u malého miminka.

mamaoftwobabies
23. črc 2020

@ladyzuzanka muzu se zeptat Ktere mleko Hipp? Mam 2 mesicni holcicku. My uz jsme po zmene 3 mlika Zacinali jsem s Nestle Nan, pak Nestle Sensitive (to byla hruza, tmave zelena barva, smradelo to jako skazena vajicka v kanale), Ted jsme byli na Almiron pepti (mene Laktozy, stejna znacka jako Nutrilon od Nutricia), ale furt to neni ono zeleny jak stovik, nesmrdi, ale je to ridky(kakame jednou dene, nebo Co druhy den), ale zacala se u mlika kroutik, jak housenka a nevypije tolik, kolik predtim vypila. Ted jsme na Novalac HA(neco jako Nutrilon), no nevim, nevim. Sice pribira na vaze a roste, ale ta ridka stolice mi neda. Podle doktoru by stolice mela byt jako michana vejce, pokud by byla zelena, tak mi to nevadi, protoze to by pak opravdu bylo po Zelezu. Bydlime mimo CR a tady O zmenu mlika musite dostat povoleni od lekare!!!!! Ale ty Co mi doporuci tak platim jenom palky v lekarnach a pripada mi zadna zmena. Ja snad koupim to mliko tajne😂😂

ladyzuzanka
24. črc 2020

@mamaoftwobabies HiPP combiotik a i po Hami to měla stejně 🙂

mamaoftwobabies
24. črc 2020

@ladyzuzanka dekuji a stolice jako michana vajicka?👍My tady Hami nemame

ladyzuzanka
25. črc 2020

@mamaoftwobabies Jj, přesně míchaná vejce.

mamaoftwobabies
27. črc 2020

@ladyzuzanka To je nase kakani ,ale bez Hipp