Brzký přechod na umělé mlíčko. Je tu ještě někdo?

ffiinnkkaa
2. lis 2010

Chtěla bych se zeptat zda je tu někdo..kdo z jakéhokoliv důvodu musel už velice brzo přejít na umělou výživu...ať jsme dělali co jsme dělali mlíčko se mi díky antibiotikům, které jsme musela kvůli komplikovanému cisařskému řezu začít brát přestalo tvořit...takže malý je už ve dvou týdnech na sunaru..strašně mě to mrzí..chtěla jsem vydržet co nejdéle

mamkanec
2. lis 2010

my jsme na sunaru od porodnice, vlastně kojená nebyla nikdy a jsme zdravý, spokojení a neměnila bych. podle mě se kojení přeceňuje, hlavní je spokojené nabaštěné mimčo a klidná zdravá mamina

ffiinnkkaa
autor
2. lis 2010

@mamkanec pak bych se ještě zeptala..jestli by jsi věděla malý mi co dvě hodiny vypije někdy 60 někdy 90. V noci spinká od 8 do 1 a pak se opět budí co dvě hodiny na papání...má 18 dní a 4 kg...nepapká moc...?

beruska2x
2. lis 2010

@ffiinnkkaa hlavne se tim netrap, plne souhlasim s @mamkanec , my jsme presli na Nutrilon nekdy v 6 - 8 tydnech - od tech byl uz na Um plne a nijak nestradal, nemocny je o moc mene nez kojene deti mych kamaradek.. myslim ze je to spousta povyku pro nic 😉

crca
2. lis 2010

@ffiinnkkaa jsme na tom stejně jako mamknec 😉 A nemyslím si že baští moc,je to akorád,mě jedli co 3 hodiny i přes noc do 3 měsíců 😀 😀 a pak kolem 6ti nědělí mě holka pila i co hodinu 😅 to byl teda asi týden a v noci si naštěstí jela svojí 3 hodinovku 😉

evulebobule
2. lis 2010

@ffiinnkkaa taky jsme přešli brzy na UM, taky nebylo. Trápila jsem se tím hrozně, ale jak píšou holky, nedá se nic dělat. Jsou horší věci na světě, i když chápu, že to zamrzí.

vojtisek2007
2. lis 2010

@ffiinnkkaa u prvního syna jsem zažila totéž, v nemocnici jsem dostala ATB a mlíko prostě nebylo, už v nemocnici jsme přikrmovali a asi po týdnu byl s kojením konec...nedělala jsem si z toho nic, když není, není...a bylo to fajn, manžel mohl pohlídat a já mohla s kámoškama na večeři a nemusela jsem odstříkávat nebo po dvou hodinách běžet domů na kojení 😀 😀 😀

mamkanec
2. lis 2010

fffinko ne neboj, to mi malá dělá doteď, někdy vypije méně někdy více, já nemám takový to tabulkování ráda, kdybys kojila tak bys vůbec nevěděla kolik toho vypijete. přece ho nenecháš hladovět jen kvůli tomu že nějaký doktor napsal na krabici tabulku a přecpávat ho taky asi nebudeš, moje zkušenost je že když malá už nemohla tak prostě už dál nepila teď jak je větší tak flašku odstrkuje a prostě tu pusu už neotevře😀

jinak my jsme na sunaru spávali přes noc s 1 probuzením a od 4. měsíce spíme od 6 večer do půl 7 ráno😀 přes den pila zhruba co 2,5-3 hodinky, ale jak trošku povyrostla tak už jí jen tak 4x-5x denně. jinak to bývalo tak že ty první měsíce pila víc než říkala tabulka, ale pak se to od toho 3 měs. nějak usměrnilo a od tý doby pije pořád tak zhruba stejně, takže vlastně teď už pije pod limit tabulky😀 brzo si uděláš nějaký vlastní systém, každý dítko je jiný a brzo poznáš co a jak. já třeba vím že večer mi vypije malá 220, ráno 140, v poledne 120, odpoledne jen 90.

mamkanec
2. lis 2010

jinak holky mě teda přechod na UM vůbec nemrzel, byla jsem ráda že je malá konečně nabaštěná a mě už nebudou v porodnici dál trápit, protože jsem tam akorát brečela a pěkně mi to maminkovství znepříjemnili. doma jsem se taky pořád snažila bojovat s kojením a přikrmováním UM ale po týdnu jsem byla zralá na psychinu. takže já sunar považuju za něco podobného jako svědcenou vodu.
akorát mě překvapil přístup okolí, o zdejším koníkovi ani nemluvím, každýho koho jsem potkala řešil jestli kojím proč nekojím a doteď je pár jedinců kteří při pohledu do kočáru dělají útrpný výraz typu"nebožátko malé nekojené, ještě žiješ?" no hnus, takže radím jestli se ti to taky stane neber si to, mysli si něco o zadku, ty víš co je pro tvé miminko i tebe nejlepší, když si kojit nemohla nebo nechtěla je jen tvoje věc a nikomu do toho nic není

ffiinnkkaa
autor
2. lis 2010

@mamkanec jo jo já břečela když brečel malý že má hlad a sestry mi ho násilím rvali k prsu

apfele
2. lis 2010

Ahoj, já měla problémy s kojením od začátku, byla jsem po císaři, takže mlíčko se pomalu tvořilo, přisátí proběhlo až po nějakých 8 hodinách od porodu, poté jsem měla horečky, malej stále plakal, měl hlad, vydržela jsem to do 6. týdne a pak jsem úplně přešla na UM. A vůbec toho nelituji, jsme zdravý, tak co. Okolí mě taky odsuzovalo, ale mě to bylo jedno, pro mě bylo důležité, že je malý v pohodě a já taky.
Takže všem maminkám, které trápí to, že nekojí - vůbec si z toho nic nedělejte, jsou na světě horší věci, důležité je, aby miminko i maminka byli v pohodě. 🙂

mamkanec
2. lis 2010

ffinko mě sestry rvali prsa, malá vyhladovělá že měla špatný krevní obraz,já celý dny brečela, proto už o koju nechci já nikdy nic slyšet. ověřila jsem si že je kolem toho velký humbuk a zbytečně akorát ty maminy vynervují a znepříjemní jim maminkovství, když kojo jde tak super,když nejde tak nejde a hotovo, protože u mě místo toho abych si užívala malé a byla ta nejšťastnější mamina v porodnici na porodku vzpomínam jako na chvíle kdy jsem byla psychicky na dně a kde mi neustále tvrdili jak když nebudu kojit malá mě nebude mít ráda protože nebude cítit mateřskou lásku, jak bude nemocná, nebude mi růst a nevím co přitom to je nesmysl!!! malá je stejně zdravá jako kojené děcka možná zdravější a já jsem od chvíle kdy jsme konečně pochopili že kojo je trápení nás obou šťastnější.
Brzo si najdeš svůj rytmus v krmení a i ty dávky nějak vychytáš neboj

evulebobule
2. lis 2010

@mamkanec jo tak to mi mluvíš z duše.Taky jsem v porodnici a pak doma trpěla jak zvíře. V porodnici mi malého otírali studenou žínkou po zádíčkách, byl zlitej on i já a stejně nepil. No děsný. Taky mi to zkazilo užívání si miminka, byla jsem na nervy a dopadlo to,jak to dopadlo. Taky jsem se hodně setkávala s názorem, že nebude zdravý, bude mít větší sklony k vážným chorobám a tak. 😠

mamkanec
2. lis 2010

evule to mě malou nechali několik dnů o hladu, teorie že když bude mít hlad tak se přihlásí nefungovala protože měla hypoglykemii, spala a spala protože byla tak slabá aby řvala hladem, pak jí začli dávat cizí MM což jí nesedělo vůbec, šílený koliky, no ani se nedivím protože vařit v porodce květákovou polívku je vážně super, vyhrožovali mi že dokud se nerozkojím domů mě nepustí, a do toho všeho mě nutili malou krmit tím cizím MM přes hadičku u prsa, takže jsem jakože kojila ale malá pila něco cizího což ve mě ve chvíli kdy jsem byla časovaná hormonální bomba vzbuzovalo naprostý pocit selhání, beznaděje a do toho se mi z cizí tělesné tekutiny kdoví od koho dělalo zle. takže u nás doma je téma kojení naprosté tabu a vzpomínky na tohle období jsem radši odsunula někam hluboko do paměti a maminkou se považuju až od chvíle kdy jsme na sunaru!

evulebobule
2. lis 2010

mamka: to je děsnej přístup, tak nějak jsem si to představila a bylo by mi z toho taky určitě nevolno, já nevím, že si neuvědomí, že tohle tu maminku děsně zdeptá a pak si nevěří už vůbec. Já zase měla strašné praskliny na bradavkách, bolelo to jak čert. Pak se přidal i hnis. Přes kloboučky nechtěl, odsávačkou v porodce mi to nešlo a oni pořád: skončíte na flašce, skončíte na flašce, kojte, kojte, kojte. A já nervy kdesi 😠

evulebobule
2. lis 2010

jinak jsem kolikrát chtěla založit téma pro nekojící maminky, co je to třeba trápí, ze začátku jsem byla fakt zralá na blázinec a neměla jsem to pomalu komu říct.

vlcek
2. lis 2010

Ahojte holky,u nás kojení děsný trauma,hlavně pro mě.Myšky se narodily dřív,zkoušeli jsme kojit,ale stejně to nešlo,mlíka málo.V porodnici jsme dostali bebu,ale nakonec jsme po střevní chřipce skončili na hami 😝 .Dětem je 26měsíců a stále ho mají 2krát denně 😉 .Taky bych s kojením nedělala takový ciráty,když to nejde,tak to nejde 😲 .Pokud můžu doporučit,tak jakýkoliv mlíko,který se třeba dělá i na noc na větší zasycení,právě ta beba se ještě nedělala a my měli noci "plný vášně".Chtěla bych tímto aj povzbudit maminky dětí,co ublinkávají(fakt se to zhruba po půl roce zpraví,my používali na zahuštění nutriton).A jelikož naše děti byli hodně neklidný a uplakaný(Jeníček měl vyřvanou kýlu na bříšku-bolelo ho bříško a cvičili jsme Vojtu),tak nás zachránili probiotika,jakýkoliv 😉 ,i když jsou napsaný že je to mlíko obsahuje,tak jsme je obden dávali a děti byly nejhodnější.Minimální koliky a žádná zácpa a my se s manžou i trošku vyspali 😢 😝 .Jeníček byl totiž expert a už z porodnice jsma odcházeli s přetočeným spacím režimem,vzbudil se v noci a usínal k ránu 🙄 .Jo a z porodnice jsme odcházeli s dávkou 60ml každé 4 hodiny,ale děti byly nedonošený,tak nevím,v každým případě se stačí zeptat mudr a je to napsaný aj na krabici,tak asi podle toho.Držím moc všem palce a hlavně žádný stresy,já śem brečela pořád,a nebylo to k ničemu 🙂 .Pa 4vlci

crca
2. lis 2010

Musím se ještě přidat do debaty 😅 To s tím kojením je pravda,holka se mě neuměla přichytit a rvali jí přes klobouček,stříkačku s hadičkou...když jsem viděla jak jí klátí s hlavičkou u prsu,tak první co mě napadlo,že CHCI DOMŮŮŮŮŮ ☹ Holka už pak byla tak vyřvaná,že už nechtěla ani pak mlíko z normální stříkačky a když jsem si chodila pro UM na příkrm,tak mě pak po 3 dnech řekli,že se mám snažit kojit,že by to takhle nešlo ☹ to bylo něco na mojí psychiku 😠 mám dvojčátka a byla jsem ráda,že žiju po císaři,do toho hormony,a když vám řve hlady druhé dítě tak nebudu lanařit a týrat holku jenom proto,aby se napila z mého prsu 😒 Všechno bylo jinak super,vzpomínám ráda na porodnici,ale tohle mě teda vždycky rozhodí,když všude slyším kojte kojte 🙄 Přijeli jsme domů,já ještě asi týden odstříkávala-jenže stejně nebylo dost mlíka a musela jsem dokrmovat stříkačkou,což mě taky deptalo,protože se mě u toho holka dávila,tak jsem se nas...a,koupila flašky,UM a od té doby jak tady zaznělo jsem se cítila jako máma a začala si užívat prdelky 😉 Takže pro všechny nekojící maminky....,vydržte to v porodnici,doma si to pak udělejte po svým,hlavně že jsou děti zdravé 😉

elgereta
3. lis 2010

@ffiinnkkaa nejsi sama, naše Moni je o pár týdnů starší a taky už je plně na UM...blbě se přichytávala, po hodinovým cumlání měla furt hlad, tak jsem odsávala a mlíka bylo čím dál míň a teď už je jen pár kapek denně..moc to neřeším, protože já sama jsem byla od 2 měsícu na sunaru a taky žiju 😀 takže se tím netrap 😉 a jak tu bylo řečeno, má to i své výhody🙂

mamkanec
3. lis 2010

elger já jsem taky sunarová, vlastně na feminaru a pak na sunaru od narození, nikdy jsem neměla kapku MM protože moje máti nikdy nekojila a žiju😀 i když podle všech příruček co se teď vyrábí jsem tím že jsem nekojená měla být už pomalu nad hrobem🙂)

romana29
3. lis 2010

Určitě se netrap, udělala jsi, co jsi mohla, některé okolnosti člověk ovlivnit nemůže. Tvé dítě dostává to, co potřebuje, množství si určí samo - naše malá napřed vypila vždycky všechno a pak třeba něco vyblinkala, teď už je starší a normálně lahvičku pustí. I Dominiček to tak časem bude dělat 🙂
No a když budeš mít třeba za pár let další dítko, tak se podaří a budeš kojit jak dlouho tobě nebo tvému miminku bude vyhovovat.

Malá se odmítala přisát už v porodnici, dávali mi kojící kloboučky, byla tam hned od prvního dne na láhvi! (rodila jsem už podruhé císařem, u prvního jsem synka dokrmovala pomocí stříkačky a prstu a u prsu vydržel - no pak ho to přestalo bavit, asi za dva měsíce a tak jsem odsávala do půl roku), takže jsem odcházela s porodnice s tím, že prsa mám nalitý, ale malá odmítá pít (přisátá byla pouze, když mi ji tam narvala dětská sestra a stejně vypila max. 10 ml...A já odmítla při dvou dětech xkrát denně odsávat, takže jsem skončila také na UM.
Mléko mi během pár dní samo zmizelo.

Výhodou je, že malou může kdokoliv nakrmit, já vidím, kolik vypije a vím, že dostává jenom to nejlepší - podle naší pediatričky prý bude za několik let trend pouze umělých mlék, protože strava co jíme, je většinou tak špatná, že je pro miminko mnohem lepší, když má v umělém mléko přesně tolik vitamínů a látek, které potřebuje 🙂 a nedostává do sebe všelijaký geneticky upravený potraviny a náhražky .

Nevýhoda je, že není zadarmo jako to v prsu 🙂.

mamkanec
3. lis 2010

souhlasím s romankou, já mám taky dobrý pocit z toho že vím kolik sníme, vím že mi po té dávce vydrží zhruba určitý čas, může mi jí kdokoliv nakrmit, což oceňuje manža miluje když jí večer krmí když je voňavá po koupání a unavená na to aby se vztekala. já třeba beru hodně silné hormony na štítku takže myslím že i kdybych mlíko měla tak super zdravé není, taky je tam otázka té dobré kvalitní stravy, moje kamarádka má hodně uplakané dítě, nestíhá se ani najíst, takže se živí párkama paštikama, dítě je drobné, má časté kožní problémy z toho co ona sní ... takže kojit okej ale mnohdy je UM ta nejlepší a někdy i ta nejzdravější volba. a že to není zadarmo? holky já říkám že sunar sice stojí prašule ale na jednu stranu kojo taky není zadáčo, kojopodprda mě stála dost peněz a mám jí na prd, mazání na prsa, odsávačky , kojčo čaje jsou taky investice. a hlavně já si za ten luxus být vyspaná a vidět jak mi prďola roste a je spokojený a já jsem konečně klidná spokojená mamina, tak pár stovek měsíčně za sunar je pakatel!😀

jaa
3. lis 2010

@mamkanec Já teda kojím pořád...Kojo podprdy jsem měla 3 a stačily...odsávačky nebylo třeba..malá přibývala až,až...z porodnice šla s vyšší .váhou,než s porodní.Drobná rozhodně nebyla a kožní problémy měla po skápnutí Um na pokožku,když jsem ji zkoušela dávat kaši... 🙂 A dokonce bylo období,kdy jsem si ji na kojo musela v noci vzbudit a mít natažený budík...měla jsem tak vydatné mléko,že po něm spala ceou noc..Ale prsa by to jaksi neustála...
Můj názor..At si každý krmí,jak mu to vyhovuje... 😉

mamkanec
3. lis 2010

jaa no to víš že jo, ono to není o tom že každý dítě na UM spí celou noc stejně jako o tom že kojený v noci nespí, některý kojený děcka jsou krásně spavý přibívají super ale když to nejde tak proč to hrotit. mě malá při našich pokusech o kojo nespala, hrozný prdíky, nesedlo jí moje mlíko(teda p okud se těch 10 ml který ze mě vytáhla dalo považovat za kojení) a nesedlo jí ani cizí MM. sedla jí krásně až UM. a náklady, no nevím právě že když někomu kojo jde tak to má fakt zadáčo, mě nešlo a za ten týden pokusů o kojo v porodce jak manža jak splašený nakupoval v lékárně všechny možný i nemožný čaje, kloboučky aj. zázraky aby se kojo dařilo, jsme utratli pomalu tolik co dát teď za sunar. a podprdy jsem měla dvě, dohromady stály kolem 1600 protože jsem chtěla něco lepšího kvalitního aby mi to drželo prsa a ne ty bavlněný hrůzy co má většina mamin a mám to fakt na prd

jaa
3. lis 2010

@mamkanec když čtu vaše zkušenosti z porodnic,tak je to hlavně jejich vina,že to dopadlo,jak dopadlo....Mě u té první nikdo také nic nevysvětlil,neporadil....Kloboučky nebyly,kojila jsem přes klas dudlík na láhev...Druhá mi kojo bojkotovala..laktační poradkyně nebyly,takže to skončilo kolem 4 měsíce...Pak už se daly sehnat informace na netu a kojení šlo...V porodnici by měly být odbornice,které dokáží opravdu poradit a ne maminu stresovat... ☹
Moje sestra má nyní první mimi..V porodnici po Sc se jí mléko nedělalo a ona se stresovala a ničila....malá šla s váhou dolů.Ty .co tvrdí,že jsou lakt.poradkyně,ji vlastně neporadily vůbec nic...techniku měla špatnou,malá se chytala jen bradavky ap...Ted už jsem ji ukázala,co a jak a malá skvěla nabírá a roste.Ségra je v psych.pohodě.trošku pomohly i kloboučky.Ale jen na dva dny a malá se už naučila chytat správně...A to to chtěla vzdát...ted je ráda,že se už daří. 😉

mamkanec
3. lis 2010

jaa souhlasím plně, můj názor je že nekojím a mám i takový přístup ke koju díky přístupu v porodnici. rozhodně mi tam teda nepomáhali, kdybych věděla že malá je najezená jen se rozkojit tak bych byla klidná ale když jsem viděla že jí nedali 5 dnů najíst a já neměla až do pomalu 7. dne ani mlezivo tak jsem měla nervy že mi umře hlady a řvala jsem a řvala. a jejich kecy typu dokud se nerozkojíte domů nepůjdete, jestli máte ráda dítě tak prostě kojit budete protože jinak ono nebude mít rádo vás když nepocítí tu lásku u prsa aj. nesmysli. když jsem je prosila o UM tak mi řekli že bych jim svým nekojením zkazila tabulky. a podpora okollí byla podobná, místo aby se někdo zeptal jak se máme co prcek tak každej "ahoj kojíš? ty nekojíš ? hrůza chudák dítě ...... fakt podpora super☹

jaa
3. lis 2010

@mamkanec No a o tom to je... ☹ fakt je potřeba maminu podržet a pomoci..Jinak to je k ničemu....Smutný obrázek drtivé většiny našich porodnic......Je to škoda..Dle toho,co jsi psala bych soudila,že se malá i šptně chytala a proto pila tak málo....Kdyby byl personál,co k čemu,tak by pomohl....Ale to by člověk musel žít někde jinde..

michamicha
3. lis 2010

@mamkanec jj, musím souhlasit s tvým posledním příspěvkem, já mám z porodnice podobnou zkušenost, bohužel 😔 taky jsem v porodnici musela dokrmovat UM, malej mi z prsa vytáhnul max. 5-10ml 😅 u porodu mi ho zkusili přiložit, ale mam takový rozplizlý bradavky a velký prsa, tak se prostě nepřisál ☹ po porodu mi ho na kojení přivezli až za 10 hodin, nikdo mi neřekl jak kojit, takže nebýt mojí spolubydlící na pokoji, která už měla druhý dítě, tak jsem nevěděla jak to udělat, aby pil... každopádně váha mu v porodnici klesla na tu spodní hranici a 3 dny jsem poslouchala jen, že mě nepustí domů jestli nepřibere a že musim furt přikládat, aby se mi to mlíko udělalo... jenže ty jejich řeči měly naprosto opačnej účinek a já ty 3 dny a 3 noci probrečela 😔 ...malej pak 4.den přibral necelých 30g (díky UM 😅 ) a pustili nás domů, potřebovali totiž volný postele pro další maminy... mlíko se mi rozjelo až 5.den večer doma a docela to šlo další cca 2 měsíce.... malej ublinkává, takže mu MM musim zahušťovat nutritonem (MM odsávám a dávám z flašky, nutriton s malym množstvím mlíka nebo vody mi ze stříkačky nebo lžičky odmítá pozřít ☹ ) no a poslední 3 týdny je mlíka podstatně míň, teda je ho furt stejně, ale malej ho vyžaduje mnohem víc než před měsícem 😅 takže dokrmuju bebou... zejtra s ním jdu k dr., tak jsem zvědavá co na to bude řikat, protože ona je taky jedna z těch, který furt melou kojit, kojit, přikládat častěji a tohle furt dokolečka....navíc já se taky léčím se štítkou a beru letrox v dávce 150 denně, mám alergii na některé pyly, srst snad všech zvířat a k tomu všemu atopický ekzém (mám ho od narození) na který musím používat kortikoidy, protože jiné masti mi nezabírají 🙄 tak si říkám, jestli se na to krmení MM nevyprdnout úplně, abych malýmu nepředala ty problémy co mám já... už teď se u něj projevuje taky ekzém ☹ MM dál odsávám, jeho tvorba se mi trochu snížila, vystačí tak na 1 krmení za den a ten zbytek dávám bebu... a jsme oba dva spokojenější 😉 zastávám názor, že když to jde, tak kojit a když to nejde, tak dávat UM... i když znám i pár maminek, který se ani kojit nesnažily a z pohodlnosti daly rovnou UM... ale neodsuzuju, je to jejich rozhodnutí a mají na to plné právo 😉 matka by se měla sama rozhodnout co je pro její dítě správné a okolí by mělo být natolik rozumné, aby její rozhodnutí respektovalo... 😉

lena29
3. lis 2010

@mamkanec to jsi snad popsala moje chvíle v porodnici 😠
Na samotný porod vzpomínám fak ráda, stálo to za to, máme krásnou slečinku, ale co následovalo potom, to byl děs.
Malá se nechtěla přisávat, vylsoveně řvala hlady a já taky. Furt nás mordovali s polohama s kloboučkem atd. a výsledek? Já na dně, ubrečená s nervama v pr... a malá vynervovaná jen vyděla kozu 😅
Domů jsme šli s flaškou. Domů jsem si zavolala laktační poradkyni a stejně nic. pak jsem se skoro zhroutila, že jsem špatná matka a tak. Pak jsem si pořádně promluvila s manželem a uklidnila se. Do konce 2 měs. jsem odstříkávala a dokrmovala Nutrilonem, teď už jsme jenom na Nutrilonu a jsme v pohodě.
S manželem se v noci střídáme a není problém s hlídáním 😉
prostě je nejlepší se na všechno a všechny, kteří se na vás koukají, jako co jste to za mámu, že nekojíte VYS.... 😀

mamkanec
4. lis 2010

holky to víte že jo, já už to taky tak beru ale začátky no však to znáte, prvorodička neví co dělat,je jeden velký pytel hormonů, jindy a teď už taky bych ty chytráky poslala do zadnice a šmitec ale po porodu jsem si všecko hrozně brala, hlavně holkal chce slyšet jak má krásný mimi, chce vidět jak miminko spokojeně spinká aužívat si návštěv v porodce a ne jako já co jsem tam řvala celá oteklá po každý vizitě kdy mi nikdy nezapoměli pohrozit že nerozkojená prostě domů nepůjdu, že mi nedají UM protože oni se chlubí tím že skoro 100% dětí odchází plně kojených a poslouchat od každý návštěvy "ahoj kojíš?" .. co na tom že jsem neměla ani po týdnu mlezivo,poslouchat jak malá bude těžce nemocná když nebude kojená a jak se mezi mnou a malou nikdy nevytvoří to nádherný poutu. pak dostanete v porodce kufřík se vzorkama a letáčkama a tam? vše o koju jak je to úchatný ten pocit kojit a bla bla, hm ale já ten pocit nikdy neměla, nikdy jsem necítila ten pocit blaha když jsem malou přiložila hlavně jsem věděla že tahá a nic nevytáhne já jsem tehdy jen věděla že je mimčo hladový a že přechod na UM by to vyřešil, já si nikdy nemyslela že UM je něco špatnýho sama jsem uměláček a prostě jsem to vždycky brala tak že buď kojit budu a když ne tak mi dají UM a nazdar. bohužel v dnešní době je kojit za každou cenu i trápení všech zůčastněních snad moda nebo co, a maminy co mají UM jsou úplně vyřazeny ze společnosti, protože abychmusela ve stresu chodit i pediatrovi co mi řekne na to že nekojím tak to už je fakt moc.fakt jsem nečekala že tím že nekojím vzbudím v okolí takový reakce!!!

a jinak vzpomínky na porodku, porod sice hrůza ale na bolest se zapomene rychle, ale na ty zážitky s novorozeneckýho odd ne!!

mamkanec
4. lis 2010

micham taky mám štítku , beru euthyrox 175 jednotek denně, takže si fakt nemyslím že když máme tak rozházený organismus a berem tolik sraček že bychom měli super kvalitní mlíko. mojí malé nesedělo ani cizí MM ani ta troška moje, pouze až jsme přešli na UM úplně se z ní stalo spokojené dítko bez prdíků, zmizelo to novorozenecké akné atd. takže mě o kvalitě MM bude někdo povídat. kámoška má skoro 8 měs. dítě který váží jen nějakých 5,5 kg, neustále řve a řve, ekzémy z toho co ona sní a jakože nic nestíhá tak se živí narychlo párkáma paštikama takže fakt mlíčko jak smetana to jo!! ale ona UM dávat nechce,je skálopevně přesvědčená že kojit je to nej a nepřibírají kvůli genům. no jakože je nějaký mimi drobnější než druhý okej ale přibrat jen nějakých 2,5 kg za skoro 8 měsíců????? to by mě zajímalo co jí na ty přírůstky říká pediatr. Jestli tvůj doktor je kojomaniak a je třeba na tebe nepříjemný kvůli nekoja tak ho změň, taky jsem ho změnila a od tý doby pohoda, doktorka to neřeší jestli kojím nebo ne a mám klídek