Brzký přechod na umělé mlíčko. Je tu ještě někdo?

ffiinnkkaa
2. lis 2010

Chtěla bych se zeptat zda je tu někdo..kdo z jakéhokoliv důvodu musel už velice brzo přejít na umělou výživu...ať jsme dělali co jsme dělali mlíčko se mi díky antibiotikům, které jsme musela kvůli komplikovanému cisařskému řezu začít brát přestalo tvořit...takže malý je už ve dvou týdnech na sunaru..strašně mě to mrzí..chtěla jsem vydržet co nejdéle

zofinecka
5. lis 2010

@mamkanec tak nám dávali příkrm, když jsem si řekla. Protože se stalo že mi daneček nebyl schopný tahat mlíko a tak jsem ho vážila a zjistila jsem že se vůbec nenapil a z toho mi pak i tvrdly prsa v porodnici. 😖

endie
5. lis 2010

@zofinecka já měla v kartě napsané PLNĚ KOJÍCÍ když sem odcházela domů 😀 😠 to bylo úpak vysvětlování u dr. 😠 , na porodnickém sem byla max.spokojená ale ty sestřičky od dětí mazec, ta jedna blondýna a taková tmavovlasá ty byly zralé na ránu, normálně mě i v noci chodila kontrolovat zda kojím co 2 hodiny 😠 a když sem vstala o 5 minut později a pak si šla pro příkrm to bylo keců 😠 pak přišel manžel udělal čurbes tak si mě vzala primářka do parády a malá začla přibírat ona mi ani nekakala ani nečůrala protože neměla s čeho, když si ted na to vzpomenu tak mi je stoho zle

@mamkanec takové blbé kecy mám fakt ráda tohle tvrdí ženy co nemají problém s kojením 😠

orlik
5. lis 2010

Ahoj, přidávám svůj příběh o kojení nekojení. Dcera se narodila o 6 týdnů dříve a skončila v inkubátoru. Díky "skvělému" personálu neonatologického oddělení (hlavně některých doktorů) šla moje psychika každým dnem více ke dnu - nebylo dne, abych hystericky nebrečela. Když k tomu přidám 1.přiložení k prsu 12.den po porodu, je asi všem jasné, jak to vypadalo. Malá neměla sílu pít sama, tak nastal kolotoč přikládání, vážení a dokrmování a odstříkávání. Myslela jsem, že se to doma třeba rozjede, ale mléka bylo čím dál míň. Asi po 6 týdnech jsem to vzdala a plně najela na UM. Bylo mi to strašně líto a ani nevím, kolikrát jsem to obrečela. U dcery se objevila navíc atopická dermatitida, tak jsme přešli na hypoalergenní UM (stálo 3000,- měsíčně) a já se trápila znovu. V půl roce dermatitida zmizela a my se vrátili zpátky k normálnímu UM. Dcera do dneška vážněji nestonala a je spokojené dítě. Vím, jak ti je, ale pokus se tím netrápit. Lepší je napapané miminko a spokojená maminka, než kojené dítě a hysterická matka. Já se na tom snažila hledat pozitiva - díky UM krmil i tatínek a já si mohla večer jít zacvičit nebo na kafe s kamarádkou. Dcera od malinka nocovala u prarodičů a je možná i díky tomu hodně společenská. A já nezoufám, chtěli bychom ještě jedno dítě a třeba se mi to kojení povede u něho a pokud ne, tak se svět nezboří. Nejhorší je teď ta masáž, že se kojit musí, kojení uznávám, ale když to nejde, vadí mi ty řeči. Byla jsem minulý týden u praktické lékařky kvůli nemoci a když mi psala antibiotika, ptala se, jestli kojím. Když jsem řekla, že ne, začala jak jsou ty dnešní maminky šikovné a kojí až klidně do 3 let. Měla jsem chuť po ní skočit. Takže všem přeji jen zdravá a spokojená miminka a hlavně spokojené maminky.

miona
5. lis 2010

@ffiinnkkaa - cháúu tě. Já to taky ořvala, už i kvůli tomu, že jejího bráchu jsem kojila rok, takže představa, že nebudu kojit pro mě byla v podstatě nepřijatelná..Malá je kompletně na UM od 7. týdne. Snažím se z toho nedělat trágu, na kojení svět nestojí...No z porodky jsem odcházela jako kojná roku a pak se to někde po.. dodnes nevím co se vlastně stalo, malá měla příšerný bolesti, brečela celý dny, pak začala bojkotovat kojení, skoro nejedla, takže do toho ještě řvala hlady..no děs..ale víš jak, ještěže můžeme to mateřský mlíko nahradit UM a být v pohodě, dnešní UM jsou velmi kvalitní. Tak hlavu vzhůru a užívej si svýho chlapečka 🙂

miona
5. lis 2010

Jinak obecně, když jsem kojila, tak jsem to nevnímala..ale teď jsem teda fakt znechucená tím, jak se kojení až hystericky propaguje. Už i nesnáším všechny ty maminky a betynky atd... všude jen kojení, kojení, kojení...ale co dělat, když je problém při krmení na UM, kolik, jak často, atd... o tom se nedočtete nikde 😠 že by někde vyšel přehled UM, že jsou různý mlíka na různý problémy, atd... taky ne...třeba jak se správně krmí lahvičkou - taky ne...všechno si musí máma co nekojí vyšťourat sama na netu a to jsou stejně tak nějak osekaný informace. Přitom ty důvody, proč se o tom nemluví jsou víceméně zcestný.

kristi
5. lis 2010

ja jsem dobrovolne prestala kojit po 6-ti tydnech, mne to proste nebavilo a nechtela jsem. Navic pres kloboucky nam to neslo, nikdy jsem nevedela, zda ma dost atd...zlata flaska, presna mira, presnej cas kdy jist a byl klid...mala je zdrava jak ripa a vse je v pohode. U druheho nevim, zatim to neresim

orlik
5. lis 2010

Přečetla jsem všechny příspěvky a jsem v šoku, kolik z vás má hroznou zkušenost s personálem z porodnice. A okolí je to samé. Jedna z 1.vět, kterou mi skoro každá návštěvala řekla, bylo o kojení. Mně hodně pomohla moje mamka, ta když viděla, jak se hroutím, mě spucovala jako malé dítě a já se konečně uklidnila. Já sama byla kojená 3 měsíce, protože před 30 lety bylo moderní nekojit, a jsem zdravá ženská.

endie
5. lis 2010

@orlik mě moje mamia taky hodně pomohla a podpořila dokonce mi chtěla nosit potaji flašku s Um aby malá měla něco v bříšku,já stoho v porodnici zhroutila nic nejedla,nepila i možná to byla chyba ale nešlo to furt mi stál někdo za zadkem a koukal zda kojím a kolik sem nakojila atd

zofinecka
5. lis 2010

@endie tak to já taky jsem měla napsáno plně kojící, ale dr. to vzala v poho. Jako našly se i sestry které byly divné, ale pořád to je lepší tam než na FN 😉 Tam mi ani nevysvětlili jak kojit. 😉

zofinecka
5. lis 2010

@endie jj asi tak nějak. Mě taky mamka hodně pomohla. Taky jsem chytla nerva v porodnici a málem jsem se z toho zhroutila a chtěla jsem jít domů a udělat si to jak potřebuju já a ne poslouchat jejich řeči musíte kojit kojit kojit. Prostě když to nejde tak to nejde 😉 Svět se nezboří. Naše Eli taky nebyla plně kojená a za celé 2 roky nebyla ani jednou vážně nemocná natož aby jsme dostali antibiotika. A články typu kojení vůbec nečtu. 😉

Když jsem tady u Eli řekla že už nekojím, tak se na mě taky všichni vrhli, že to mám vydržet že to přejde atd., ale já to prostě vzdala a chtěla jsem být v klidu a ne se stresovat jestli se napije dostatečně. Z flašky jsem věděla přesně kolik toho vypije a věděla jsem že i dlouho vydrží 😉

orlik
5. lis 2010

@endie nás měli na neonatologii na starosti sestry, kterým bylo kolem 25 a ani jedna neměla děti, jedna se nám dokonce svěřila, že děti ani nechce, protože se bojí porodu. Měly všechno nastudované z knížek, ale poradit nám nedokázaly.

zofinecka
5. lis 2010

@orlik jo tak to je zcela normální 😉

endie
5. lis 2010

@zofinecka to mi říkal kamarádka co rodila ve FN prý ji ukazali video s kojením a to bylo všechno 🙂 já ztoho byla hodně špatná a otázky okolo kojení atd sem se vyhýbala jak čert kříži.Až jednou sem potkala známou od mamky oaní má 5 dětí a každé kojila nekecám do 6-ti let nic jiného jí nezajímalo a neexistovalo a jak se mě zeptala zda kojím tak sem myslela že omdlím a vduchu sem si řekla a ted to začně a ne naopak řekla mi at si ztoho nic nedělám hlavně když je malá spokojená , a od té foby sem stím smířena 😀
@orlik to sem měla u porodu dr a porodní Pa šla sem rodit a oni na mě my ještě nerodili ale tak nevíme co prožíváte ale ted musíte hooodně tlačit 😀

michamicha
5. lis 2010

@mamkanec jj, malej ublinkává ☹ ale doktorka byla v pohodě, to mě fakt moc překvapila, protože ona je zastáncem kojení... jsem jí řikala, že mám toho mlíka čím dál tím míň, že teda dál odsávám a dávám mu aspoň jednou denně tu trošku co z těch prsou "vyždímu" 😅 tak to vzala v pohodě, no ono ani nic jinýho nezbejvalo po tom co ho převážila a za 3 týdny nepřibral defacto nic... co je to 20g? třeba silnější plátek šunky 😅 a dneska jsem si ke všemu všimla, že když dostává UM, tak je v klidu a krásně pije a když jsem mu teď dávala MM z flašky, tak sebou strašně šil a byl takovej neklidnej... ke konci už teda usínal, protože byl hodně unavenej, usínal už před koupáním... jsem zvědavá jak bude reagovat na ten fenistil (kapky) co mu máme dávat, aby ho nesvědil ten ekzém... magistr v lékárně mi řikal, že může bejt víc spavej 😅 jo a ještě jsem si vzpomněla, že mi doktorka řikala, že ten ekzém se mu mohl rozjet díky tomu, že jsem začla dávat UM... podle mě to je blbost, protože už to měl i když dostával jen MM...

mamkanec
5. lis 2010

holky my jsme se tu ale sešla partička co?🙂) taky jsem měla v kartě napsáno plně kojící i když se mi teprve pár hodin před propuštěním z porodky udělalo mlezivo a nesloužit zrovna v den propuštění nějaká mladá doktorka která o tom neměla ani šajnu tak jsem tam asi dodnes neboť ta druhá doktorka byla skálopevně přesvědčená že nerozkojená prostě domů nepůjdu.

jinak souhlasím s těma článkama v časopisech, to je vymývárna neskutečná, koupit si betynku nebo maminku je o tom že si min. v každém druhém článku přečtu že pouze a výhradně kojené děti jsou zdravé, chytré, šťastné, a kojící matky ty nejúchvatnější, největšími symboly pro své muže a hlavně nemají rakovinu prsu!!!!!!!!! prostě děs, všechny příručky např o příkrmech jsou psány pro kojící, když kojící nejde kojit jde do lakta poradny kam máme jít my to fakt nevím, jsme vyděděnci společnosti!!

zofinecka
5. lis 2010

@mamkanec hold naše společnost je úplně někde jinde.

např. v Anglii se tě zase zeptají jestli chceš kojit nebo ne. 😀 a mamina se rozhodne hned po porodu a nikdo ji do ničeho nenutí. 😉

majdula
5. lis 2010

@mamkanec Clovece asi zazivam deja vu, ale jako bych slysela Strouzka 😉

Holky hlavne se netrapte, tak jsou deti na UM a co? Ja mam opacny problem, misto otazky "Ty nekojis?" (ktera pro me byla po porodu dost bolava, pac to proste neslo) ted posloucham pro zmenu "Ty jeste porad kojis?" Proste okoli bude vase kojeni/nekojeni resit stale a jedina obrana je obrnit se proti tomu a posilat je do riti.

mamkanec
5. lis 2010

zofinecko no o tom vím že v zahraničí se to moc neřeší což se mi i líbí, prostě je tam víc volnosti ohledně výchovy i výživy dětí.

majdul nevím kdo je strouzek ale asi nejsem sama kdo má na to takový názor, znám víc holek co si myslí to samé i z jiných serverů než jen MK.

orlik
5. lis 2010

Mě mrzí, že jsem se těma hloupýma řečma nechala tenkrát rozhodit a byla na tom psychicky docela špatně. A to jsem vždy byla hodně vyrovnaný člověk a miminko jsem si moc přála. Ta moje psychika se pak odrážela na malé - byla plačtivější - určitě to cítila. Teď už je to za mnou a podruhé budu chytřejší.

mamkanec
5. lis 2010

orlíku já to měla stejný, ale to má asi každá mamina prvorodička, hormony dělají svoje bohužel.

zofinecka
6. lis 2010

@mamkanec i druhorodička je na tom občas psychicky špatně a dokáže ji lecos rozhodit. Ale je to fakt hormonama a každá to zvládáme jinak 😉 Naštěstí to vždy dobře dopadne 😉

peko
6. lis 2010

Ahojky, naše malá je na UM už od porodnice, měla těžkou žloutenku a víc jak týden strávila na fotu, kam ji dali hned v den porodu ☹, kojení na fotu nestálo za nic, židle u stěny a kojte, sestřičky se sice snažily občas pomoct, ale nakojila jsem vždycky tak 20 ml z obou prsou a to ještě přes kloboučky, žádné libé pocity jsem u toho nezažívala, ale s UM tam nikdo problém nedělal, zezačátku jsem dokrmovala stříkačkou, veřila jsem, že se rozkojím a tak jsem si to nechtěla kazit, zkoušely jsme malou na kojení navnadit, ale moc tahat nechtěla, nakonec mě sestry uhučely na flašku
takže z porodnice jsem odcházela se zprávou - plně kojící a Nutrilonem, haha
doma jsem se snažila co to šlo, dokonce jsem koupila odsávačku, ale za celý den se mi podařilo odsát jen na jedno krmení, byla u nás i laktační poradkyně, cpala jsem se homeo, kojícíma čajema a malá u prsa vřískala, nechtěla se chytit a když už se konečně chytla, tak nic nevytáhla
takže tato vražedná kombinace u nás znamenala konec s kojením/nekojením cca po 5 týdnech, od té doby dostává jen UM a nestěžuje si
rodina to naštěstí vzala v pohodě, když viděli že to nejde, tak to prostě nejde, manžel je taky odkrmený na UM

adelkam
8. lis 2010

michamicha: Gratuluji, že si se tak rozhodla... Já chtěla za každou cenu kojit, ale když jsem viděla, co to dělá s malým-nemohla jsem se na to dívat. A teď je to nejspokojenější miminko na světě... To, že jsme přešli na UM byla nejlepší věc, co jsem mohla udělat... A rozhodně UM není podřadná nebo co všichni říkají... naopak tolik věcí, co dnes UM obsahují-to leckterá MM nemají ani náhodou... já vyrostla na Sunaru a dodnes na sobě nepozoruju, že by mi něco chybělo 🙂
ffiinnkkaa: Taky jsem se ze začátku bála, protože všichni kolem mě kojili. A upřímně - dneska mě dokáže vytočit otázka: "Kojíš???" úplně do nepříčetnosti... Ale pak si napočítám do 10-ti a řeknu si, že nemá smysl se rozčilovat kvůli lidem, kteří to stejně nikdy nepochopí a jen budou poučovat, jak oni byli dokonalí a jak všechno zvládali na 100%.

zofinecka
8. lis 2010

@adelkam jj ale nikdo nikdy není 100 % 😀 prostě jsme jenom lidi a dětičkám chceme jako matky dát to nejlepší, a když nám nejde kojení tak nejsme přeci špatné matky 😉

evulebobule
8. lis 2010

taky se přidávám k maminkám, co měly v kartě napsáno plně kojící, přitom byl malej taky už v porodnici na UM. Jj taky mě to rozčilovalo pořád všem vysvětlovat, že nekojím. Je to hrozný, co se teď děje, to je takový tlak na ty maminy, že se nedivím, že je z toho nejedna psychicky na dně. Já byla taky, díky těm hemzům, co jsem pořád dokola musela poslouchat. Teď už je to daleko lepší, ale hodně jsem taky plakala, stejně se tím nic nezměnilo

marketa137
8. lis 2010

Ahoj tak se přidávam do klubu 😉 . Po prvnim porodu jsem z toho byla docela špatná ☹ ,a le bylo to i tím že se všude píše že kojí každá tak jsme si ymslela že budu taky. je fakt že jsem viděla malýho až 3 den po porodu tak i nervy asi udělali svoje 😒 . Hlavně jsme měla v papírech z porodky laktace + 😕 . a po druhym porodu sjem malýho viděla taky 3 den ale byl na kyslíku takže jsme ho poprvé chovala až 7 dní po porodu 😒 , odsávala jsme a i to vypadala nadějně ale stejně toho bylo málo a jak jsme malýho pak měla u sebe na pokoji tak během 2 dní mlíko žádný 😒 . Co se dá dělat 😒 , spíš mě vadí že když řeknu že je na UM tak na mě koukají jako bych malýho týrala. Sama primářka na JIP říkala že jsou důležitější děti a kdybych nepřišla do porodky včas, asi nějaký vnitřní hlasy 😉 tak malej by asi ani nebyl 😖 takže říkala že je hlavní že je malej bez následků a co bude pít je víceméně jedno. jen kojení je nejlevnější a nejjednodušší a u Tomíka je fakt že než jsme našli UM ktrý mu fakt sedne bylo nadlouho 😒

wendulla
6. pro 2010

ahoj, taky se pridavam. Sofie je na nutrilonu a jsme spokojene. Mliko jsem bohuzel nemela, ale hlavni pro me je, ze je Sofie spokojena a roste....

antana123
6. pro 2010

Ahojky tak já jsem plně kojila 2měsíce a ted přikrmuju mlíčka je mín a malý je jedlík tak jsme na sunaru nutrilon ani bebu nechtěl jinak nekojím klasicky malý se nikdy nepřisál k prsu tak jen odsávám a krmím ho z flašky co už chtěla jsme kojit co nejdýl ale mlíčka je mín a ty kecy že musím jen kojit a vůbec od porodu jen poslouchám jak mám malého kojit aby se přisál a tak nikdo nedokázal pochopit že mu to prostě nejde no škoda slov přece ho nebudu trápit hlady jen aby se zkusil přisát k prsu

wendulla
10. pro 2010

ahoj, prosim mam takovy dotaz...jak casto vam mimi kaka? Sofie na zacatku kakala snad porad a ted mela stolici jenom v noci, je to normalni? 😕 dekuju

evulebobule
10. pro 2010

@wendulla je to normální. Davídek taky kakal jednou denně. 😉