Brzký přechod na umělé mlíčko. Je tu ještě někdo?

ffiinnkkaa
2. lis 2010

Chtěla bych se zeptat zda je tu někdo..kdo z jakéhokoliv důvodu musel už velice brzo přejít na umělou výživu...ať jsme dělali co jsme dělali mlíčko se mi díky antibiotikům, které jsme musela kvůli komplikovanému cisařskému řezu začít brát přestalo tvořit...takže malý je už ve dvou týdnech na sunaru..strašně mě to mrzí..chtěla jsem vydržet co nejdéle

wendulla
10. pro 2010

@evulebobule dekuju 😉 na Sofce totiz dneska bylo videt, ze ji trapi brisko, dala jsem ji kapicky baby calm a vypada to, ze ji pomohly. Spi jako dudek 🙂

evulebobule
10. pro 2010

@wendulla tak hlavně, že zabraly, my je taky používali 😉

schnucki
14. pro 2010

ahojik holky,

jestli muzu tak bych se taky pridala ... ja jsem kojila jen neco pres tyden, pak jsem toho musela nechat ... ale mala se ma super, je sice trosku vetsi nez jina miminka ale je nase 😀

trvalo mi nez jsem pochopila ze mi po hodce nebreci hlady ....

chtela jsem se zeptat jak casto vam mimca pili (piji) ... my mame skoro tri mesice a ja se snazim delat dve hodiny pauzy ... nekdy chce uz po dvou hodinach, nekdy vydrzi tri ... delam ji uz lahvinku se 150ml ale skoro nikdy ji neda celou, vetsinou vypije mezi 80-120ml ... myslite ze mam delat vetsi pauzy? nechci ji zas trapit hlady ...

no a kdyz nekde cestujeme je schopna spat i ctyri hodky v kuse 😀 ... a v noci spi hezky, zaspi kolem 8h, budi se mezi 12-3h a pak mezi 5-7h ...

evulebobule
14. pro 2010

@schnucki ahojky, dávej jí, kolik si řekne, nemá cenu jí nějak ubírat, o to dřív se zase přihlásí. Davídek ze začátku taky papal častěji, ale ono se to upraví a zaběhne a najde si tu svojí dávku 😉

schnucki
14. pro 2010

@evulebobule dekuju, ja jsem si jen rikala ze kdyby se mi treba povedlo pokazde udelat mezi jidlama treba tri hodky pauzu, ze by pak lahvicku dala celou, ale rozhodne ji nenechavam o hladu, to bych ani nevydrzela 🙂

a jak to mate s usinanim? ... nase mala se nejak naucila usinat pri lahvicce a ted nevim jestli to nebude problem 😝

evulebobule
14. pro 2010

@schnucki já vím, že bys jí hlady nenechala, to žádná máma 😉
já myslím, že by to problém být neměl 😉

schnucki
14. pro 2010

@evulebobule 😀
ja se obavam toho ze mi jinak nez u flasticky neusne, ona dneska treba spala docela casto a to bylo revu nez usla, kolikrat jsem ji musela dat cajik aby usla ... abych ji tim jeste vic nezaplacala zaludek ... asi si delam moc hlavu 😅

evulebobule
14. pro 2010

@schnucki určitě, je lepší to moc neřešit, děláš to dobře. 😉

schnucki
15. pro 2010

@evulebobule dekuju, ja nad vsim strasne premyslim 😀 ... ted jsem zacala dumat jestli nase mala moc casto nespi 😀

holky a jeste mam otazecku, nase mala spinka na zadech a pri krmeni ji mam polozenou hlavickou na ruce a ona ma vzadu na hlavicce takove kolecko, kde jsou ty vlasky strasne malinke a nebo vubec 😖 mam si delat hlavu??

evulebobule
15. pro 2010

@schnucki fakt to neřeš, akorát si zbytečně přiděláváš nervíky 😉

zuzau2
16. pro 2010

Ahojky...my šly s dokrmem už z porodnice...holky dvojčátka, po císaři, takže hned je dokrmovali, mě se po CŘ mlíko netvořilo, neměla jsem ho dost a už nám to zůstalo. Kojila jsem jen částečně a jen do šestého měsíce. Vím, že je to těžké, zvlášť dneska, kdy se o tom pořád mluví a píše, ale já v tom zas až takovou tragédii nevidím. Pouto se určitě utvoří a ty budeš i tak skvělá máma. Moje švagrová kojila své první dítě plně až do dvou let...a do roka nic jiného než MM neměl a i přes to má hodně oslabenou imunitu a je stále nemocný. Takže já tomu až tak nevěřím. Hodně sil a hlavně zdravíčka přeje Zuza a holky .-)

terak
17. pro 2010

Tak ja zrovna lezim v porodnici, zasycha mi krem na bolavych bradavkach a ctu vase zkusenosti. Nastesti tady problemy s dokrmama nemaji, ale vcera uz na me doktorka zkousela oblibenou frazi, dokud se nerozkojite tak domu nejdete. Ja jsem ready, maly je v pohode, nic ho netrapi tak nechapu o co ji jde. Cekam dnes na vizitu a jdu domu i kdybych mela podepsat reverz. Tak me ale napada .... Kdyby bylo kojeni u lidi tak prirozene, jak to vsude prezentuji detske sestry, jak to, ze se nerozebehne okamzite? Vzdyt prece v prirode by bez okamziteho nakrmeni mladata uhynula. Mozna je to blbost, ale zatim z toho mam takovy pocit.

Jinak laktacni poradkyne sice v porodnici je, ale ja ji od utery nevidela a radi jen sestry. Jedna rekne at kojim dokud maly saje (to jde dost tezko protoze je jak turbomys), druha at kojim pul hodky z kazdeho a ted me sprdla treti ze z jednoho prsa se koji max deset minut. Fakt experti 🙂))

slunecinecko
17. pro 2010

Dobré odpo holky,

byla jsem na tom se stepinem podobne....protoze se malej narodil predcasne v 33. tydnu vlastne nikdy se k prsu neprisal...takze jsem zacala odsavat...vubec nikdo mi nerekl, jak na to, v nemocnici ode me davali vsichni ruce pryc, zezacatku jsem odstrikavala a byla vdecna za 5-10 ml 😖 😖 😠 musim napsat, ze jsem rodila v olomoucke porodnici kde se snazi dodrzovat 10 pravidel k uspesnemu kojeni 😝 treti den, kdyz me pustili domu, tak mi ani nikdo nebyl ochotnej na par dni pujcit kvalitni odsavacku, nezh si obstaram svou, protoze ty obyc, co prodavaji v drogerkach jsou proste na h*vno....nastesti se me ujala jedna zlata PA, ktera mi pujcila vykonnou nemocnicni odsavacku Medela, s kterou se mi laktace krasne rozjela...kazdej den jsem do nemocnice malymu nosila cca litr mlika a jeste hazela neco na mrazak...druhej mesic se mliko zacalo ztracet a kdyz jsem zacala davat UM malej mi moje mliko prestal uplne pit...takze ja malyho kojila cca 2 mesice a kousek a teda zadny nasledky to na nem nezanechalo 😀 naopak od te doby spal celou noc a krasne pribira....jo a doporucuju mliko babylove z dmka 😀
@terak a tobe preji hodne sil...drahy ma neter v anglii a tam se treba vubec nekoji...nekojila ani jedno sve dite, z porodnice odchazela s UM, takze si hlavne prosad svou