Dá se filtrovaná voda z konvice Brita použít na mlíčko?

verzel
23. říj 2009

Ahoj, má takový dotaz, dá se filtorvaná voda z konvice brita použít pro přípravu mlíčka pro 10,5 měsíční miminko ? Vyděsil mne test spotřebitelů, skoro žádná z testovaných balených vod nevyhovovala, ikdyž je označovaná jako kojenecká, Vodu z kohoutku nám naše MuDra nedoporučila používat, prý ta pražská není moc dobrá...nemá někdo zkušennost ? Díky za tip.

morgan
23. říj 2009

verzel - ohledně té konvice nevím, ale dost se divím, že ti doktorka nedoporučila pražskou vodu z kohoutku. Pokud koukáš na testy tak zjistíš, že voda z kohoutku je dle různých zkoušek naprosto vyhovující a to i pro kojence. já malému dávám vodu z kohoutku už asi od 7 měsíců a téhle vodě naprosto věřím... 🙂

shaula
23. říj 2009

Jsem sice z Ostravy, ale taky dávám běžně kohoutkovou vodu (od roka), nepřevařuji. Četla jsem, že používání filtračních konvic není vhodné, protože se z vody odfiltrují i prospěšné minerály, které tam být musí, že pak de facto pijete destilovanou vodu - a ta, jak je známo, se dlouhodobě pít nedá, aniž byste si přivodili zdravotní problémy 😉

verzel
autor
23. říj 2009

morgan - souhlasím, na druhou stranu věřím doktorce....když jsme měnili v bytě trubky, nebylo mi moc dobře z toho, co jsem viděla, natož vodovodní řád pomalu ze středověku...vodu z kohoutku piju a nic mi není, jen dost smrdí chlorem, ale když se nechá odstát, je moc dobrá. Prostě nevím, mám strach, aby se malé nepřihodilo něco nemilého, třeba průjem.
Jsi taky z Prahy ? Prý ta pražská voda není dobrá, kvůli zastaralému potrubí, potkanům v něm ...atd. a kauza s legionářskou bakterií v thomayerovce.

misi78
23. říj 2009

Shaula my Britu mame a je super, rozhodne to neni destilovana voda takovy filtr zas ta konvice nema 😀 My vodu z teto konvice pouzivame uz asi od tri mesicu maleho a v pohode. Kamaradka dokonce od narozeni. 😉

verzel
autor
23. říj 2009

misi78 - a převařuješ ji pak ještě ?

morgan
24. říj 2009

verzel - jo, je pravda, že potrubí může být různý, to je fakt...ale prostě si myslím, že jak se různě převařuje, balená voda atd. a pak až jednou stejně začne pít kohoutkovou, tak pak se možná po..., protože nebude zvyklý 😀, ale samozřejmě každá máma dělá to co uzná za nejlepší pro svoje dítě 😉
Jinak v tomhle bych dr. stejně nevěřila, protože už jsme myslím všichni byli bohužel svědky toho, že i doktoři někdy říkají dost zvláštní a né úplně pravdivé věci 🙂

chumac
24. říj 2009

My používáme Britu a jsem moc spokojená. Konvice neodfiltruje všechny minerály, jenom těžké kovy atd. Je to deklarováno výrobcem a rozhodně ti z kohoutkové vody neudělá destilku 😉 Ale zatím pořád převařuju, od roku budu dávat nepřevařenou.
Do 9 měsíců jsem dávala Aquillu, ale vzhledem k testu balených vod teď už kohoutkovou.
Mrkněte zde:
http://data.idnes.cz/soubory/hobby-domov/A09102...

misi78
25. říj 2009

verzel neprevaruju

bubosek
31. říj 2009

My máme dobrou vodu z vodovodu, ale je strašně tvrdá a proto se bojím ji prckovi dávat, ta Brita má taky odvápňujíci účinky, nebo myslíte, že už ji můžu dávat skoro 8 měsíčnímu?

alisek
14. dub 2010

Obnovuji tuto diskuzi, používáme delší dobu vodu z konvice Brita, jem s ní nadmíru spokojená, ani balená tak dobře nechutná, navíc po nedávném testu, kde balené a kojenecké vody dost propadly. Za pár měsíců budeme mít prcka a tak dost zvažuju, že kojeneckou vodu kupovat nebudeme, někde jsem četla, že v zahr. (německo, VB) lze koupit speciální patrony-filtry pro kojence, nevíte některá otom?

jajka24
11. pro 2010

Ahoj holky, ohledně vody pro prťata - bez obav používám vodu z kohoutku a nakonec jsem se tím utvrdila i tímto článkem http://www.mamedite.cz/index.php/pee-o-dit/85-v...

sussanah
11. pro 2010

@alisek hodne zalezi na tom, co presne ty patrony budou odfiltrovavat. Jeden z duvodu je vsak hlavne obsah dusicnanu, proto se ma pouzivat voda kojenecka. bezne patrony dusicnany neodfiltruji (je to napsano i na jejich strankach). Kazdopadne zkus si zavolat na krajskou hygienickou stanici a tam se zeptat, pozadat je o zaslani rozboru vody, ktera vam tece z kohoutku a zeptat se, zda je vhodna pro kojence, pripadne od kdy potom muzes pouzivat. My to tak udelali, mame rozboru vody doma a u prarodicu. Kojo vodu jsme meli doma do 9m, u prarodicu jen prvni 3m, potom u vodovodni (maji kvalitnejsi s mensim obsahem dusicnanu).