Dávkovače sušeného mléka. Jste s nimi spokojené?

janaboris
21. srp 2008

Maminky chtěla bych se vás zeptat zda máte dávkovače mléka(sassy,avent).Jaké máte a jak jste s nimi spokojené?Nepřesypává se mléko vrchem do vedlejších přihrádek?Je to důkladně utěsněné?

markytkaaa
21. srp 2008

Imho je to naprostá zbytečnost 🙂 Mlíčko můžeš nasypat do jakékoliv dozičky a vzít si dávkovací lžičku s sebou ... protože to už pak máš úplně jedno jestli taháš dávkovač nebo jinou krabku 🙂
Ale proti gustu 😉

sylvar
21. srp 2008

jana, tak jak píše marky, já to tak taky řešila 😉 jiná mistička, v ní mlíko a dávkovací lžička s sebou 😉
a jak byla starší, já sebou beru nestle mlíčka s kaší, je to praktická krabička 😉

sisstin
21. srp 2008

já měla dávkovač Tomee Tipee a ten se dával přimo do těch lahviček, takže to bylo fakt super..akorát u nás mlíko venku nějak nehrozilo..vůbec nepil 😅

kacamar
21. srp 2008

Tak ja mam tento a max. mi vyhovuje, ze venku jen otevru lahev a davkovac, nasypu, zakvrdlam a ji se. Nemusim nikde nic patlat a odebirat....
http://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/vybaveni...

gabinaf
21. srp 2008

Já mám dávkovač od Aventu, jeden jsem dostala, jeden koupila. jsem spokojená, neměnila bych, nikdy jsem nekojila, takže to bylo jednodušší. Teď v jednom nosím jídlo na ohřátí, prckovi vařím a už sní dost, tkaže se mi tam všechno vejde 🙂

frog
21. srp 2008

Taky mám dávkovač od Aventu a jsem s ním spokojená.Tedka už ho teda nevyužiju,páč krmím mličkem jen ráno,ale jinak paráda,žádnej vysypanej prášek vedle.. 😉

motol
21. srp 2008

já sem na něj kou¨kala a zdál se mi drahej a tak sem to vřešila ,že sem si nechala malou skleničku po výživě a tam si to nadávkuji a nikde se mi to nesype,vyhovu je mi to

janaboris
autor
22. srp 2008

Děkuji za tipy,chtěla bych se ještě zeptat zda nemáte někdo dávkovač od SASSY?Jaký je ten?

maarie
22. srp 2008

Janaboris,když jsme přešli na UM,koupila jsem si rovnou tři dávkovače-Sassy,Saro,Babymoov.Ten od Sassy vůbec nepoužívám,přišlo mi,že se mléko přesypávalo do vedlejších přihrádek. 😠 Saro mi přijde v pohodě a úplně nejradši mám Babymoov,tam jsou ty kelímky vlastně na sobě.Ale Sassy už bych určitě nekoupila.Můj názor.

janaboris
autor
22. srp 2008

Maarie z toho mám právě obavy,že se to bude přesypávat vrchem.No vidím to asi na avent...
Ten se nepřesypává???Těsní dobře?

frog
22. srp 2008

Avent je v pohodě,nic se mi nepřesýpá tam kam nemá 😉

janaboris
autor
22. srp 2008

Frog děkuji,to jsem moc ráda!Takže koupím avent!🙂

kacerka
22. srp 2008

Já jsem si vždycky předem odměřila sušené mléko do lahvičky a před krmením už jen zalila teplou vodou z termosky (vždy k rysce o deset až dvacet ml víc, než má být - když není množství vody úplně přesné, vůbec nevadí) - nikdy jsem žádný dávkovač nepotřebovala 😉

petule.h
23. srp 2008

používám lahev avent, to 100% už u 2 dítěte a super..nedám dopustit, dávkuji měrkou v přibaleném balení...já si vždy udělám vodu do termosky horkou, nebo už naředěnou na pití a pak jen naliju vodu a dám mléko...ve 4,5 měsících jsem takhle jela autem do itálie a pohoda, ani stavět nemusíš, nadávkuješ v pohodě v autě a dělám to tak i v noci...komu by se chtělo lítat v baráku nahoru a dolů 😀

makinka.1
23. srp 2008

Ja mam davkovac i ohrivacku od Babymoov a velika spokojenost. 😉 http://babymoov.cz/index.php?pg=product& kod=12... je to hodne prakticky,umichat jidlo jsem o dovoleny zvladla i na lanovce!!! 😀 Je to tesne,dokonce vzduchotesne 😀 mliko nema sanci se presypat nebo zvlhnout a jsou tam 4 chlivky!Kdyz litate cely den po horach,tak fakt poslouzi!!! 😀

frog
23. srp 2008

kacerka,to je taky řešení,ale jen v případě že jedeš pryč jen na jedno krmení..

kacerka
24. srp 2008

frog, když si sebou vezu víc lahviček, tak i na víc krmení 😉

makinka.1
24. srp 2008

Tak to uz je snad skladnejsi ten davkovac,ne? 😉

frog
24. srp 2008

No tak to se docela prodraží mít tolik lahviček.Já mám dvě kdyby se náhodou s tou jednou něco stalo,ale když jsem jela pryč třeba na celý den,tak bych musela vézt třeba 3-4 lahvičky a to je docela drahá a podle mě zbytečná věc.Vždyt ten dávkovač stojí 160 kč.

kacerka
24. srp 2008

frog, já jsem dvě lahvičky měla a pak jsem kupovala sterilizátor, ke kterému jsem další dvě dostala. No vlastně jich mám dohromady šest - nějak se nám časem sešly.

No a když není kde lahvička vymýt - myslím tím teplou vodou, tak je stejně zapotřebí víc lahviček. Ale to je jedno, každá si to dělá dle svých potřeb 😉

makinka.1
24. srp 2008

Ten Babymoov stoji dokonce jen 110. 🙂 Ja to resila tak,ze na dovce,kdyz jsme sli po horach jsem flasku vyplachla vodou,co jsme meli s sebou a kdyz jsme dosli k nejaky chate,tak tam jsem vyplachla horkou.Kdyz jsme nedosli k civilizaci,tak musela holt stacit studena. 😉

kacerka
24. srp 2008

makinko, já jsem byla třeba zvyklá do půl roka vyvařovat po každém použití - teď taky ještě sem tam vyvařím, ale už to tak nehrotím. Každá máme svůj způsob, který nám vyhovuje, takže jsem napsala ten svůj 😉 Jestli vezmu jednu lahvičku nebo dvě je přece jedno - to je jako bych vzala jednu lahvičku a dávkovač se dvěma dávkama. Teď, když jdu na celý den, tak s sebou tahám skleničku s ovocnou přesnídávkou, zeleninovo-masovým příkrmem a jogurt, nebo lahev s mlékem + termosku a pití - takže zlaté dvě tři lahvičky s odměřeným mlékem 😉

frog
24. srp 2008

Jasně že máme každá svůj způsob,ale kvůli tomu,že někde teče jen studená nebudu brát půlku výbavy.Studená voda přechodně postačí..Asi jsem z těch mamin,co to prostě nehrotěj.A co se vyváření týče,tak nám říkaly,že stačí jednou denně a po čase třeba jen jednou za tři dny a pak už jen jednou za týden.Ale to je jedno.Můj názor je,dávkovač je dobrá a šikovná věcička 😉

kacerka
24. srp 2008

frog, přesně tak, Ty si vezmeš dávkovač a lahev s vodou, já si vezmu dvě nebo tři lahvičky a vůbec Tvůj způsob nekritizuju, tak nechápu, proč se do toho mého musíš takhle navážet 😉 Teď už lahvičky, pokud nejedu na noc, neberu, takže to neřeším.

frog
24. srp 2008

já se do ničeho nenavážím.Psala jsem že máme každá svůj způsob a vyjádřit svůj názor snad není zakázaný ne..

kacerka
24. srp 2008

frog, máš pravdu, tak proč jsem mohla napsat svůj názor, aniž bych kritizovala ostatní a ihned byla sťata za to, že se to prodraží mít tolik lahviček apod? Ale fakt se nechci hádat, prostě mám šest lahviček, páč jsem kojila jen dva měsíce a přišlo mi to tak pohodlné 😉 a proto jsem si nekoupila žádný dávkovač a vozila jsem s sebou dvě tři lahvičky s již odměřeným mlékem, nikdy mi to nepřišlo jako problém.

sisstin
24. srp 2008

my teda máme flašek 8, abych mohla sterilizovat jen jednou denně 🙂

sisstin
24. srp 2008

teda jako dřív jsme je potřebovali, ted už ne...ale neumim si teda představit mít u plně mlíčnýho dítěte 2flašky 😕

sisstin
24. srp 2008

jak jsem psala..ty tomee tipee dávkovače se dávaly rovnou do těch flašek...takže to místo nezabíralo..a tři stály ani ne kilo 🙂

frog
24. srp 2008

Ale já nekritizuju,stejně jako ty,píšu svůj názor.Taky se nechci hádat 😉 🙂