Dávky umělé výživy. Jak zvyšovat množství?

barbarik
7. lis 2011

Bohužel nemůžu kojit, a tak malého krmíme umělou výživou. V dávkování na krabičce je uvedeno dávkování od 2 do 8 týdnů věku (100 ml) a pak až od 3 měsíců 120 ml. A co celý ten 2. měsíc? Postupně zvyšovat, nebo můžu dávat kolik chci? Prosím, poraďte, nikde na netu jsem to nenašla 😅

kalo
7. lis 2011

@barbarik 8 týdnů jsou 2 měsíce a pak následuje3 měsíc...tam žádná mezera není....Každopádně se řiď potřebou miminka...Kolik bude chtít vypít, tolik mu dej, ty tabulky jsou jen orientační (a mimochodem mě to připadá hrozně moc, náš by takové množství, kolik je psáno na tabulce, nevypil..)

barbarik
autor
7. lis 2011

@kalo Moc děkuju! Je to tam hrozně nepřehledně napsané - je tam: 2-8 týdnů 100ml, 3 měsíce 130 ml - z jazykového hlediska bych myslela, že 3 měsíce by měly být až "po proběhlém 3. měsíci". Jinak mně tchýně prudí od příchodu z porodnice, že malého krmím málo!! 😅 Samozřejmě jsem se nenechala zviklat a dávám tolik, kolik je na krabičce - samozřejmě plus mínus, podle toho, jak má hlad. Ale teď už mu objektivně těch 9 ml (plus mlíčko) nestačí. 😠

kalo
7. lis 2011

@barbarik Jojo...tchyně je nejlepší rádce 😀 Co malý potřebuje, víš nejlépe ty, tak na řeči nedej...Malý si řekne...Tak mu tam mixni o dávku navíc a uvidíš, jestli to vypije, když jo, dělej víc..Hodně zdaru, ať ti pěkně roste!! 😉

llllucka
7. lis 2011

@kalo:ber to tak,že my kojící taky nechycházíme z tabulky,kolik máme kojit.Prostě dej,kolik bude syn chtít.Pokud vypije víc,tak mu dej víc.Takhle malé mimčo pekrmit nemůžeš (pak by ti to stejěn vyblinkal).

maciik
7. lis 2011

Ahoj, taky jsme na UM od začátku a ty krabicové údaje mě mátly. Teď by měl vypít podle návodu 210ml a vypije max 150... teď jsme teda začli v noci dávat 180... Kolem těch dvou měsíců pil 90ml... Já jsem začla navyšovat dávku ve chvíli, když už nevydržel 3 hodiny bez papání (když to šlo k těm 2,5 hodinám) tak jsem prostě udělala od 30 víc... Ale každé dítě je opravdu jiné, takže může pít víc, nebo míň, u toho UM je právě důležitý ten minimální odstup od jednotlivých jídel alespoň ty 2 a půl hoďky 😉

crca
7. lis 2011

@barbarik mě vypila holka max 100ml ve 4 měsících,což jsme byli docela brutálně mimo tabulky,ale neřešila jsem to,prostě víc nechtěla,a tlačit do ní nic nebudu, 😉 dej kolik vypije,my prospívali normálně a taky se svět nezbořil,že mě v tom měsíci nevypila co měla dle tabulek 😅 Te´d je nám 2,5roku a kdyby mohla,tak je pro změnu živá jen z mlíka a kefíru 😀