Dcera téměř nemá potřebu jídla. Mám přestat kojit?

veronika.m
21. únor 2009

Holky mám takový problém, mám 5,5 měsíční holčičku, která váží 6.200g což není málo, ale začala víc přibírat až po tom co jsem jí začala dávat UM na noc. Ale k tomu problému, přijde mi že nemá potřebu jídla. Krmím přes den po třech hodinách (kojím) ale malá kolikrát ani prso nechce, nebo když už tak kojím max 2.minuty a konec. Ale přijde mi že jí to absolutně nemůže stačit. Tak jsem jí přes den i začala přidávat UM třeba jen 60ml ke kojení a to do ní taky musím cpát. Když sem jenom kojila tak se budila tak 5x za noc hlady neboť je nedojedená. Jde mi o to že nechci ztrati mlíčko, odsávat mi moc nejde to je operace na hodinu a vysaju tak 60ml nějak mi to nejde s odsávačkou. Co by jste dělali vy?? Přestat kojit a dávat UM, nebo stále kombinovat a nebo jen kojit s tím že v noci se budí a přes den jí málo?? Díky za rady

dnada
21. únor 2009

verčo - mě to dělá malej teď,nemá čas se najíst,aby mu něco neuteklo!!!😀 není tvoje malá taky moc zvědavá? já to dělám tak že se sním muchluju a hraju,položím si ho na ruku a zkouším jestli chce ham,když otevře pusinu,dám mu prso,on si většinou tak 6x potáhne a honem honem kouká kde co lítá a dere se mi z náruče pryč...takhle to zkouším přes den snad každou půlhodinu 😀 na noc se ale umí nadlábnout,to mě vždycky úplně vycucne,asi už má velkej hladík a vydrží spinkat těch 7hod v kuse

a ještě dotázek,kolik ti přibírá že nejsi spokojená???

veronika.m
autor
21. únor 2009

No právě že je zvědavá jak blázen, ale chodím s ní i do klidu aby tam nikdo nebyl a nic jí nerušilo a to absolutně nezabírá. No kojení už jsem vzdala, budu jí hold přikrmovat UM zase jsem jí po třech hodinách šla nakojit že už by mohla mít hlad a nic, řev a vzteká se a kroutí hlavu. No tak co s ní. Zkusila jsem to třikrát jinak a nic. Tak sem jí nechala hlady další tři hodiny a nic. To samí tak sem šla pro mlíko. Přibírá tak 400 za měsíc když je kojená.

andy80
21. únor 2009

veroniko, to že se ti kojené dítě budí 5x za noc, některé děti jsou velcí savci a za 2 minuty vysajou to co jiní za 10 minut. Kdyby jí to nestačilo, tak by nepřibírala a nebyla by spokojená. Pokud začneš dávat UM jsi na nejlepší cestě k úplnému odstavení

veronika.m
autor
21. únor 2009

No ještě to zkusím, ale je mi líto jí nechat skoro celý den o hladu ☹

dnada
22. únor 2009

verčo - vždyť to je hezký 400za měsíc.. není to ani málo ani hodně,prostě tak akorát 🙂 Ještě to zkoušej,jak píše andy 😉 😉 😉 Dokud je spokojená a přibírá,tak bych jí nepřikrmovala UM.Co zkusit dát buď přes den nebo večer kašičku???

pismenka
22. únor 2009

moje holčička mi dělala v těchto měsících to samé. Třeba skoro celý den nejedla a v noci vstávala i každou hodinu.
Andy má pravdu, když přibírá................ty dokrmy bych do ní určitě necpala. Koj jak ona má potřebu.

veronika.m
autor
22. únor 2009

Ok holky, budu to ještě zkoušet, dneska jedla docela dobře ale jenom po spaní. Jinak před ani přes den moc nechce. Tedy vůbec 🙂 No hlady snad neumře, neřve a celý den se směje. Tak díky 😉

pattie
23. únor 2009

veronika m. - my řešili něco podobného mezi 4-5 měs. malá prostě koukala co kde lítá a přes den skoro nic nechtěla. Lítala jsem se s ní furt vážit k doktorce, zkoušela dokrmovat, to nechtěla, a asi po 14 dnech zase začala dlabat jak divá.... tak nevím....

petka80
23. únor 2009

veroniko, vydrž 😉 Taky to znám a byla z toho dost vyjukaná, ale zase to přešlo. Jak píšou holky, koj někde v klidu, zkus třeba i nějakou jinou polohu, ono jí asi ty 2 minuty stačí, když přibírá. A UM zahoď 🙂

hubinka
18. bře 2009

Ahoj holky, právě řeším tento problém, mám stejně starou holčičku a pres den absolutně odmítá jídlo a v noci to dohání a jí co dvě hodiny, trvá to už asi tři dny, do toho jsme ještě nachlazení, už z toho jsem docela psycho ☹ , upravilo se vám to, nebo co by jste poradily????????

dnada
18. bře 2009

hubinko a jak ti přes den spinká??? Kojíš ???? 🙂

veronika.m
autor
18. bře 2009

Tak holky, máme 6měsíců a spánek v noci se upravil. Takže to trvalo pouhé 2měsíce. Teď spinká krásně s jedním nočním kojením, ale někdy nechce prso ale jen dudlíček. Takže vydržet. Stále kojím a místo kojení v poledne dáváme zeleninku. 😉