Dcerka se budí hlady. Co jí dát, aby byla sytá?

amuskazakova
22. zář 2009

😒 maminky poraďte mi, mám 9měsíční dcerku a dřív mi snědla kaši 150 a okolo 11hod večer 150sunaru a vzbudila se mi až ráno, teď mi kaši nechce jíst, tak jí dávám Sunar a stejně se mi okolo 11hod probudí a má hlad. Poraďte mi, co jí mám dávat, abych ji nemusela každý den přikrmovat i tak pozdě večer. Děkuji Klára

dukie
22. zář 2009

Já bych možná zkusila večer místo kaše třeba chlebík (kůrku odkrajuju, krájím to malýmu na maličký čtverečky, páč má zatím jen dva zuby...) - s měkým sýrem nebo třeba s trošičkou margarínu a plátkem šunky nebo tak něco. 🙂 Nebo rohlíček (nebo piškoty či dětské sušenky) rozmáčený v mlíčku. 🙂 Normálka bych to rozmočila a vrzla do flašky a hotovo. (Mimochodem, někdy pomůže už jen to, když uděláš kaši řidší a dáš ji z flašky, byť se to dneska nedoporučuje...) Nebo klasicky to stejný, co dáváš k obědu (masozeleninový příkrm). Prostě aby se trošku víc zasytila než jen mlíčkem. Malej mi taky asi před 14 dny přestal jíst kaše... To bych dala třeba tak kolem šesté nebo sedmé (řekněme hoďku před spaním - podle toho, kdy Ti chodí spát) a pak těsně před spaním bych jí dala ještě mlíčko. 🙂 Za zkoušku nic nedáš. 😉

Je mi jasný, že náš Toníček je přeci jen trošku starší, ale hlavu bych si s tím ani v těch 9 měsících nedělala, naše pediatrička mi říkala, že místo kaše se normálka masozeleninový příkrm dát můžem, že v masíčku jsou taky všechny potřebné látky... a že děti, co např. nesnesou mlíčko, na tom normálně a zdravě vyrůstají. 🙂

Držím pěsti. 🙂

Jo a taky se dělají mlíčka speciálně pro zasycení na noc. Určitě je nějaký Hami Hajaja, tuším, že i Nutrilon něco vyrábí... jestli Sunar, to nevím. Otázkou je, jestli to přijme, když je naučená na Sunar (malej pije Hipp a všechna ostatní mlíčka odmítá...). Ale zkusit to můžeš, že jo... 🙂

lisounek
22. zář 2009

ja bych dala Hami hajaja, je to neco mezi kasi a mlickem a zasyti...samy mame dobrou zkusenost...a kdyby nechtela ani to, tak bych normalne zkusila sklenicku na dobrou noc 😉

dukie kdyz 9ti mesicni holcicka je jeste dost mala na sunku syr atd..si myslim...zalezi zda ma zoubky a tak...ale jinak s tebou souhlasim, dala bych cokoliv jineho nebo treba i polevku atd..zalezi co ma rada 🙂

amuskazakova
autor
23. zář 2009

Děkuji za malé rady ale bohužel ani Hajaja nám nepomáhá a malá má pořád hlad tak snad zkusíme něco jiného třeba nějaké to jídlíčko místo sunaru.Jakékoliv kaše mi malá odmítá.

musko
23. zář 2009

A fakt Ti vadí, že chce o jedenástej ešte jesť? U kojených detí je normálne, že sa v noci budia na pitie aj v 2 rokoch, ja myslím, že sa zbytočne trápiš. Nelám to, nechaj jej třen Sunar na 11h večer, časom to prestane, navyš, nik Ti nezaručí, že nebude chcieť piť, aj keď zje na večeru ten chlebík.... A asi má rastový špurt - tan býva v 8-9 mes a vtedy sú deti proste hladné 😉

amuskazakova
autor
23. zář 2009

Občas si připadám že sem dost unavená ztoho vstávání a přetrhání spánku.Dnes sem koupila od sunarky dva druhy jídel určené na noc tak snad se mi povede aby malá spinkala až dorána ale asi ji to zůstalo co sem ji kojila ale už od čtvrtého měsíce nekojím a vyžaduje si pořád jídlo okolo té 11hod večerní.Tak uvidím jaká noc bude dnes.

jajda78
23. zář 2009

Já mám taky dceru která má 9měsíců.Kojím a na noc jí dávám sunar.Budí se tak 5krát za noc. 😝Co nadělám.Unavená jsem,ale hlavně že je zdravá.Musíme to vydržet,snad se to zlepší. 😉

lisounek
23. zář 2009

jj nektere deti se budi, to je pravda..Kata byla kojena cca 3 mesice dele to neslo, ale od te doby spi cele noce a to je bajo

zuzik03
23. zář 2009

a po te 11. ti spi az do rana ? protoze jestli jo, tak bud rada 😉 me se budi v noci na mliko a to ma rok a pul, v 9 mesicich mi to prijde uplne normalni 🙂 to ze uz ti spala celou noc muzes brat jako bonus 😉

amuskazakova
autor
24. zář 2009

Malá mi už hodněkrát spala až dorána 🙂 od té 11hodiny ale ted poslední dobou se mi pořád a několikrát budí ☹ a z toho sem neštastná včera sme zkusily to jídlo od Sunarky a povím vám vzbudila se nejen okolo té její obvyklé hodiny ale taky ve dvě a v šest opět brečela hlady nevím jestli natom nemají podíl i zoubky máme zatím dva a asi se nám další klubou.Dnes sme byly u doktorky na devíti měsíční prohlídce malá má 8080gramů a podle doktorky je v pořádku a doktorky sestřička má 2roční holčičku a ta se jí budí dodneška dvakrát za noc tak snad to tu mojí holky brzo přejde.