Devítidenní miminko a mateřské mléko vs. umělé mléko. Zkušenosti?

vero987nika
27. čer 2021

Ahoj, chci se zeptat zda tu měl někdo podobnou zkušenost a jak jste to zvládly. Naše situace je trošku spešl v tom, že máme obrovský hemangiom na vrchním rtu, a kojení i lahvička nepřipadají v úvahu, takže krmíme pracně stříkačkou přes malíček. Odsávám své mléko a k tomu máme nutrilon 1. Problém je v tom, že malý mi po mem mlíku brečí, zvrací a má brzy hlad. Momentálně jsme na 60-65ml každé 2-2,5 hodiny. Když mu dám celou tu dávku svého mléka tak ji celou vyzvrací a pak se to s ním táhne ještě celý den, je uplakaný a ublinkává. Když mu zkusím dát od každého půlku 30 a 30, tak mi to sice nevyzvrací, ale za půl hodiny brečí že má hlad... při samotném nutrilonu je z nej spokojené spavé miminko... několikrát denně měním názor na ukončení MM nebo ještě vydržet, už jsem z toho zoufalá ... nakonec vždy lituji že mu to moje mlíko dám když vidim jak mu po něm je. Navíc ten pocit muset odsávat když vidim že to je zbytečně, to mne vážně ubíjí, i bez toho je to dost honička se dvouhodinovými intervaly. Ale zároveň dávat mu uměle mléko když mám zásoby svého mne taky trápí, je to takový začarovaný kruh. Poradí někdo jak z toho ven ?

siera1
27. čer 2021

Radu bohužel nemám, ale doporučila bych se obrátit na laktační poradkyni. Ta by mohla poradit a pomoci.

vero987nika
autor
27. čer 2021

@siera1 psala jsem zde stejný příspěvek do laktační poradny a pokud to nebude stačit tak zítra zkusím ještě povolat někoho ve svém okolí 🙂 ale i tak ocením kdyby se našel někdo kdo s tím má přímo zkušenost 🙂

janinasm
Autor odpověď smazal
Zobraz
ema90
27. čer 2021

@vero987nika Tady je vam pomoc pres net celkem k nicemu. Najdete si na mamila.cz laktacni poradkyni, ktera bude dochazet k vam domu a pomuze vam. Jinak to bude stale zacarovany kruh a nakonec na tom UM stejne skoncite.

janinasm
27. čer 2021

@vero987nika řeknu ti jedno. Dej na svůj vnitrni hlas. Jestli cítíš že UM vyhovuje miminku víc (a taky to píšeš) tak přejdi na UM. Na laktační bych moc nespolehala. Já si po prvním porodu pozvala domu dokonce dvě a ani jedna nepomohla. Akorát jsem dostala pak depresi a miminko mi vůbec nepribiralo. ☹️

lennus
27. čer 2021

@janinasm Mně naopak pomohla, kdybych dala na rady z porodnice, kojení jde do háje, a to byl malý nedonošený.

lenerka1
27. čer 2021

Laktační doporučuji z mamily. Jinak mě malá zvracela z MM, když jsem jedla mléčné výrobky, třeba je to reakce na něco ve stravě...

mia_von_prag
27. čer 2021

Vypadá to, že mimi vadí něco z tvé stravy. Poradila bych se s Dr.

Ja mám s laktačními hroznou zkušenost, jediné rady přikládat, vyhodit dudel, kojit pořád, ale to neřešilo stejně můj problém. Já brečela jak to bolelo, mléka pár kapek, dítě mělo hlad. Skončila jsem na UM, moje deprese tím skončila a začali jsme si užívat.

katule1990
27. čer 2021

@vero987nika Já jsem odsávala každý den měsíc v kuse a krmila po 3 hodinách (kromě noci), takže vím, jaká je to šichta. U nás to teda bylo tím, že syn měl 2 kg a neměl sílu si mlíko vysát. Syn taky hodně zvracel, někdy i 10x za den jsem převlíkala, věčně po ruce "blicí" plínu. UM jsem teda vůbec nezkusila. Kromě té laktační poradkyně mě ještě napadá zkusit přimíchávat do toho odsátého mléka Nutriton na zahuštění, prý to pomáhá urdžet mlíčko v žaludku. Taky bych dala min. 1x během kojení odříhnout, pak ještě po kojení, ale opatrně při manipulaci, mohlo by pomoct nechat miminko chvíli po nakrmení bez zvedání a pak až odříhnout. Taky můžeš zkusit vysadit všechny ty mléčné výrobky, jestli to není z toho, ale pokud miminko netrpí na bolesti bříška, prdíky, hlen a krev ve stolici, tak bych s tím asi ještě počkala a netrápila se. Mně právě taky přišla škoda nekojit, když jsem měla svého mléka hodně, nakonec jsme to ubojovali. Já bych zkusila ještě vydržet. Jak dlouho bude trvat, než se problém spraví a budeš zase moct jen kojit?

vero987nika
autor
28. čer 2021

@katule1990 bohužel léčba takhle velkého hemangiomu bude na spoustu měsíců jestli ne i přes rok, takže odsavačka a stříkačka jsou na trvalo ... byla jsem rozhodnutá mu dávat své mléko alespoň ten půl rok, ale nečekala jsem takové problémy, je to na palici ...my krmime co 2 hodiny ve dne v noci, takže fakt masakr i o umělém natož k tomu 20 minut odsavat někde v mezicase 😏 blicí plínu dobře známe, máme nonstop kolem krku a všude po ruce 😀zrovna jak píšu tak mi tu hezky blinká do plínky 🙈🤦🏻‍♀️ Nechat nejprve ležet, a pak dat ještě odkrknout to děláme, jestli budu dělat ještě dyl, tak ho tam muzu rovnou nechat do dalšího krmeni 🤦🏻‍♀️ Fakt nevím, ještě to budu nějaký čas zkoušet ale když to nepůjde tak to prostě nepůjde 🙁 ještě si říkám jestli to mléko není "chudé" protože nemám moc čas se normálně najíst 😏

keksik002
28. čer 2021

@vero987nika synovi moje mleko nestacilo, po UM byl spokojeny a najezeny.. Takze jsem po par tydnech snažení se rozkojit nervama prisla o mliko uplne. Takze vyrostl na UM a je z nej velky sikovny chlap, za necelych 5let byl nemocn jen jednou kdy se nasi rodinou prohnala strevni viroza 🙂

vero987nika
autor
28. čer 2021

@keksik002 děkuji 🤍

katule1990
28. čer 2021

@vero987nika Aha, to jsem nevěděla, tak to musí být opravdu velký trápení, to mě mrzí. Miminko potřebuje hlavně spokojenou maminku. Zkusila bych ten Nutriton na zahuštění mlíka. Uvidiš, co ti ještě poradí tady v laktační poradně. A co dávat UM a třeba jen 2x denně MM (s tím Nutritonem)? Nebylo by to tak náročný s odsáváním, ale miminko by mělo výhody z MM. Třeba to blinkání postupně odezní a půjde to líp. Po zavedení příkrmů bys mu třeba mohla odsávat 1x denně a dělat z toho kaše, to už pak neblinkají, jak je to zahuštěný. Taky to tak teď dělám, protože syn tomu pití z prsu moc nedá, pořád ho trápí prdy. Ale když to nevyjde, tak se tím vůbec netrap, spokojená maminka je důležitější než MM za každou cenu.

konidana
28. čer 2021

@vero987nika nejsem expert, ale ono se moc nedoporučuje míchat MM a UM... S vašimi komplikacemi bych si jich asi víc nepřidělávala a dávala jen UM. Nevím zda pro tebe má cenu snažit se s MM, když je to spíše komplikace...

loylii
28. čer 2021

@vero987nika také jsem odsavala. Vydržela jsem to presne 3 týdny a pak dalších 9 týdnu prikrmovala Sunarem AR. Jedno dítě jsem měla taky blinkaci po mateřském mléku, je řídké, proto jde tak rychle ven. Měla jsem strach, ze se mi malá zalkne třeba když budu spát. Takže noci kdy měli už jen Sunar, jsem spala mnohem klidneji. V naši rodině díky stejnému problému jeden případ dopadl tragicky. Jinak ten Sunar je husty a je přitom protiblinkaci a protikolikový.

mia_von_prag
28. čer 2021

@konidana pravda, mm a um se míchat nemá. Může se dat mm a dokrmit um nebo použít jen jedno.

katule1990
28. čer 2021

@konidana Nevim, jestli to bylo na to, ale ja jsem myslela pridat do MM Nutriton (prirodni vlaknina), ne Nutrilon (UM).

konidana
29. čer 2021

@katule1990 ok, ale myslim ze detem nedela dobre ani stridani um a mm

vendes
29. čer 2021

Kvalitní laktační poradkyně by vás mohla naučit, jak miminko krmit rovnou z pohárku. Některé osvícenější porodnice takto dokrmují a měl by to lepší způsob než po prstu ze stříkačky.

vero987nika
autor
29. čer 2021

Já se na míchání ptala 3 doktorů a všichni mi řekli ze v poho 🙁 ale upřímně pocitově se mi to taky úplně nezdá ... nicméně on když dostane samostatnou dávku čistě MM tak je reakce absolutně nejhorší, takže ve finále je to jedno jak mu to dáváme 😔

katule1990
29. čer 2021

@vero987nika Ono to MM je lehce stravitelný, takže když dokrm UM dostane až s odstupem, tak by se to v bříšku míchat nemělo. Přijde mi fajn, kdyby třeba 1-2 dávky denně mimčo mělo, když MM máš, ale nejsem odborník. Jsem zvědavá, co ti odpoví v laktační poradně 🙂.

vero987nika
autor
29. čer 2021

@katule1990 to by se nám samozřejmě také líbilo, nejlepší by bylo ho krmit jenom MM... ale když veškeré MM do půl hodiny od začátku krmení vyzvrací a dožaduje se hned dalšího jídla, tak to bohužel nejde, to bych neměla čas ani odsát za celý den 🤷🏻‍♀️ Zkusíme to zahušťovadlo od Nutrilonu a když ani to nezabere tak to budu házet do mrazáku na později do těch kaší 🤷🏻‍♀️

vero987nika
autor
29. čer 2021