Dítě na UM vypije málo. Máte někdo zkušenost?

kspp1
5. lis 2019

Dítě je v podstatě od narození na UM. Do 7.týdne hezky jedlo a hodně přibíralo. Pak ale začalo jíst stále méně a nyní, ve 2,5 měsících vypije za den tak 500 ml. Už to trvá tři týdny. Vím, že není každé dítě podle tabulek, ale při své váze by mělo vypít 900 ml, podle UM tabulky taky, tak mám obavy. Máte někdo podobnou zkušenost?

amazonkajanik
5. lis 2019

Malej by měl vypít při denní dávce 180ml,ale dostává jen 90ml,když má víc,blinka. Když má hlad,dostane přidáno,přeci jen je tam rezerva. Takže jestli vám dítě prospívá,nekoukala bych na to,kolik má denně vypít. Malému je 5měsíců a na 4měsíční kontrole měl 7,30kg

zelenaesmolda
5. lis 2019

@kspp1
pokud zacalo hubnout resila bych to s pediatrem

sonikv
5. lis 2019

@kspp1 Jo mam. Moje miminko by taky mělo vypít tak 900ml, ale vypije cca jen 400-500 a prospívá, takže jí víc mlíka nenutim. Pokud Ti nehubne, tak je vše ok, neboj se.

kspp1
autor
5. lis 2019

@sonikv Tak to jsem rada. Zatím nehubne, ale přibírá fakt pomalu.

kspp1
autor
5. lis 2019

@zelenaesmolda Naštěstí ještě ne.

kspp1
autor
5. lis 2019

@amazonkajanik No dříve přibíral tak 250g týdně, teď 100g za dva týdny, ale nehubne.

zmrzlinka
6. lis 2019

Když přibírá tak bych to neřešila.

amazonkajanik
6. lis 2019

@kspp1 je hlavni ,že nehubne. Aspoň nebude obézní. Když měl syn růstový spurt,přibral za 3týdny 1,20kg ale vzhledem k nízké porodní váze byl v normě. Ale chtěla jsem mu zavést kase na noc a to mi pediatr zamítl,že by mohl moc pribrat. Naštěstí dostane na noc 180,u toho většinou usne a spí až do rána. Ráno 120,blbne,ublinkava,90,blbne,ublinkava,oběd menu+ovoce a rychle ven aspon na 2h,aby vytravil,svacina 90,blink,koupel,180 a spí a takhle to máme každý den,x krát prevlikam a i přes blinkani a nižší denní dávku stále pribira

kspp1
autor
6. lis 2019

@amazonkajanik no ten můj taky hodně blinkal, přibíral hodně, v podstatě do konce 6nedělí přibral 2 kg a právě pak začal jíst o polovinu méně a už blinká jen malinko. Jen člověk čeká, že se dávka UM bude zvyšovat a ono najednou je to o polovinu méně. A taky ta obava, aby nestrádal...ale jinak je hodný, ukecaný, usměvavý, tak asi nestráda...

amazonkajanik
6. lis 2019

@kspp1 no tak je to v pohodě. Když malý dostal rýmu,měl náš doktor dovcu,tak jsme šli do špitálu.A ve zprávě máme : zdravě vyhlížející,smějící se dítě 😂
Jinak než jsem koupila Kendamil,měl Hipp HA a to mi blil pomalu obloukem a stejně měl půl kilo nahoře za 14dní
Takže pokud je dítě hravé,ukecane,smějící,tak hold vypije,kolik vypije. Dospelej taky kolikrát sní za dva dny to,co jeden dá k obědu a je v pohodě.

kspp1
autor
6. lis 2019

@amazonkajanik Kendamil je dobry? My máme Bebu a míchám to s Bebou AR. Tak budu doufat, že na 3měs.prohlídce bude vše ok🙂

amazonkajanik
6. lis 2019

@kspp1 jako oproti hippu rozhodně.voní a chutná po mléce.hipp je hořký a smrdí,navíc je v něm palmovy tuk.ale dali nám ho už v porodnici. Bebu dávala ségra holce a klukovi Nutrilon. Jinak co jsem tak hledala,jelikož rady od doktora nepomáhají,blinkat mohou až do roka,než se jim jícen úplně uzavře. Co je vodovejsi,letí. Ale prikrm v pohodě. Takže chci zkusit dokoupit svatojánský chléb a přidávat do mlicka. Ale větší starosti mi dělá,že mám malého lenocha. Nechce být dlouho na 4,paseni hribat. A už by se měl pomalu přetáčet na bok. Ale on ne,raději by rovnou seděl

kspp1
autor
6. lis 2019

@amazonkajanik Nám právě v porodnici nabídli nutrilon, to mu bylo po něm hrozně a v den odchodu dali Bebu, to si pochutnal, tak jsme uní zůstali. Malý na bříšku taky nechce být,buď leží jak placka nebo brečí. No oproti Vám máme ještě čas. Nedalivám nějaké cvičení nebo rehabku? Ono taky s tím blinkáním na bříšku moc času trávit nejde. Malý ublinkává ještě před dalším jídlem.

amazonkajanik
6. lis 2019

@kspp1 jo,to mi dělá taky,že před jídlem jakoby odplivne. Si asi dělá místo na nové. Rehabku nemáme a cvičim s ním stejně,jako mamka se mnou a bráchou. Obecně se říká,že jsou kluci takový lenivejsi. Za to teď jsem líná já. Chuděry mamky,co mají nespavce. Malého začínají trápit zoubky,takže jsem strávila 3h chováním. Zachránil mě až cipek,teplá koupel u které zapomněl na trápení a blbnul a nakonec mlicko, u kterého usnul

kspp1
autor
6. lis 2019

@amazonkajanik Ona si každá maminka asi vytrpí svoje. Starší prokřičela 4 měsíce a od 1 roku přes den nespí,ten zase blinká a nejí, ale je hodný, alespoň v noci spí,budí se jen 3x na jídlo.

amazonkajanik
6. lis 2019

@kspp1 tak malej je andílek od narození. Už v porodnici jsem ho musela budit v noci po těch 5h. Teď dostane buď v 19,nebo 20h poslední mlicko. Někdy se vzbudí ještě o půlnoci , velmi výjimečně ve 3-4h ráno,ale normálně se budí mezi 6-7h ráno. Ale přes den už toho moc nenaspi,takže mám max hodku úklid a vaření a po obědě s ním jedu ven tak na 3h a zároveň vylitam psy. Jenže mám teď přes víkend asi smůlu,jelikož mi dneska klucina od technických foukal kolečko kompresorem,nedodržel tlak a bouchla jak duše,tak plášť. Hned jsem objednavala,ale buh ví,kdy to dorazí. Leda že bych dojela k našim a vzala si karku,která se dá položit a do ní fusak. Nebo jít max před barák a tam malého v kočárku houpat,aby byl na vzduchu...

kspp1
autor
7. lis 2019

@amazonkajanik Tak se spanim to mame podobne, holt si asi musi kazda naminka vytroet to svoje...jeden neji, druhy blinka, dalsi nespi nebo ja prdiky, ale jsou to zlaticka 🤗 ...ss tim kocarkem to je smula...ja mam kocar po dceri, ktery 4 roky stal ve sklepe a tak vozim s sebou pumpicku a obcas dofukujem. Nove duse jsou tusim kolem 200, no a jeste plast...hruza...my bychom byli bez kocarku nahrani, protoze maly pres den spi jen za jizdy.

amazonkajanik
8. lis 2019

@kspp1 tak dnes mi dpd přivezli nové duše + plášť. Raději jsem koupila 2x,celkem za 900,- včetně dopravy a dobirky . Ale musí přijet táta to nazout,jelikož na to nemám vercajk už u svlekani jsem spackovala. Zlaté kolo. Ono právě že si při procházce kolikrát dojdu vedle do města nakoupit,je to jen 3km a když ne,tak vylitam psy. Hlavně toho jednoho, babuši je to jedno, ve 13letech chce klid,ale druhej je 8letý kříženec huskyho a ten pohyb potřebuje