Dítě pije po malých dávkách a často, jak jste to řešili?

konik88
30. kvě 2013

Máte s tímto taky někdo problém, jak jste to řešili? Já vím, že UM se nemá dávat dřív jak po 2,5 hodinách. Já zatím teda odstřikávám své mléko a když je ho málo, smíchám do něj ještě UM. Ale až jednou budeme úplně na UM, tak nevím, jak to dělat. Jiřík vypije někdy jen 60-100ml a za dvě hodiny chce zase. Jinak mi pije 120ml a to mu dávám většinou za 2,5 až 3 hodiny. Ale když vypije málo a chce za dvě hodiny zase, tak co s tím? Je tak asi zvyklej z kojení, ale bohužel kojit už nemůžeme. Začal mi odmítat prso. Zkoušela jsem s tím bojovat, ale bohužel se nepodařilo. Jiřík si vždy jen cucne a pak se začne cukat, kousat mě do prsa, proto jsem to vyřešila tím odstřikáváním. V klidu se nechá nakojit jen v noci, i když to většinou taky jen cucne a spí dál.

evcounek
30. kvě 2013

A kolik Jiříkovi je a co máte za UM? my byly na UM už v porodnici (Luky nepřibíral a z prsu nechtěl) plně na UM jsme byly od 2 m. nejprve jsme měli Nutrilon a pak od 2m Sunar. Samotný nutrilon mu nedělal dobře, prý je hořký. Sunar je naopak sladší a má prý mlékovou chuť. Já jsem nikdy neochutnala tak těžko můžu posoudit.
Luky taky ze začátku pil po malých dávkách a jak byl starší tak taky začal pít víc po větších dávkách.

konik88
autor
30. kvě 2013

@evcounek Jsou mu 4 měsíce. Máme Nutrilon. Zkoušela jsem i Bebu a Sunar a mělo to stejný efekt. Pije mi tak i moje mlíčko. Jako zatím má z 80% moje mlíko, ale určitě to dlouho nevydrží. Já se teda snažím vždy odstříkat co to jde.

evcounek
30. kvě 2013

@konik88 vydrž co to půjde, ale klidně bych zkusila začít přikrmovat. nám dr. říkala, že můžeme od 4m začít dávat kaši, mrkvičku, cuketu, brambory, květák.... a za 2-3týdny už maso. Prý dětičky co jsou na UM mají vyvinutěší trávicí systém. Nevím jestli je to tak nebo ne, ale je pravda, že kašičky mu jeli tak týden max. 14 dní ale zeleninka a masíčko toho se nevdal. teď ve 3 letech, papa krásně zeleninku (syrovou), ovoce, maso (musí být skoro ve všem) sladké (hlavně lentilky a čokoládička) je po obídku trošku, křupíky (kukuřiné kdykoli, kdekoli a v jakémkoli množství) sůši jen výjmečně

konik88
autor
30. kvě 2013

@evcounek jo, mrkvičku jsme taky zkoušeli, ale moc mu to nejelo. Tvářil se, jako bych mu dávala nějaký hnusný kapky. No zatím budeme pokračovat v tom odstřikávání a uvidíme dál no.

evcounek
30. kvě 2013

@konik88 budu držet pěsti ať ti to odstříkávání dlouho vydrží