Do jakého věku dítěte jste užívali umělé mléčko?

kettynka1234
20. zář 2012

Ahojky maminky. Do kolikati měsíců či roků? jste používali umělé kojenecké mléčko. Já používám sunar, dvojčátka mají 10 měsíců a mléčko mají pouze večer před spinkáním, v noci ( třeba i 3x za noc) a pak ráno. Během dne mají přesnidávečku, tvaroh, jogurt, příkrm, polévku, pudink , kašičku ( denně jim to střídám a přidávám růzdná papáníčka, aby také poznali další chutě. Mléčka dělám 150ml ( víc nevypijou) přes noc dělám jen 120ml také víc nevypijou, ale vyžadujou ho. ani dudýnek a ani čajík nechtějí🙂
Děkuji za odpovědi 🙂

iina
20. zář 2012

Myslím že v 10 měsících by batolátko mohlo mlíčko jedno ráno jedno třeba po obědě a jedno večer před spaním...krmení v noci už je zbytečné....děti to dělají jako zlozvyk a odvykat děti nočnímu pití mlíčka je pak strašná fuška...Kdyby byla žízeň stačí napít vody a po nějakých nocích uvidíte, jak se přestanou budit...chce to jen vydržet a neustoupit....od roka jsem vždycky už jen nechala mlíčko ráno po probuzení a večer na spaní...od dvou let dávám mlíčko vždy večer a jsem ráda, že sunar ještě pije, protože obsahuje spoustu důležitých věcí a ve vodě, nebo šťávě takové nenajdeme...tak hodně štěstí a ať dětičky rostou...

citun
21. zář 2012

Naše děti pily sunar ráno a večer do tří let.Ještě dneska si dělají ráno i večer kakao. 🙂

pejtho
21. zář 2012

Já jsem tedy do roka kojila - 3x denně - ráno, v poledne a před spaním.
S koncem kojení ve 12m jsem vypustila i polední mlíčko, takže malé jsem dávala Sunar - večer 120 a ráno 180. Přes den jogurt, pribiňáček, tvaroh - aby měla cca 500ml mléka/mléčných výrobků za den.
Malé je teď 14m - dávám stále stejné množství UM, ale přes den jí dám i kravské mléko - např. k svačině hrnek studeného, k snídani kakao apod.
Když nemám Sunar, tak ho normálně už nahradím kravským mlékem. Chodíme pro mléko přímo do kravína, takže ho mám čerstvé a samozřejmě ho převařím. A trošku ho přisladím medem.
Vím, že se nedoporučuje dávat kravské mléko na pití asi do 3 let, ale malá ho snáší naprosto v pohodě, nikdy neměla žádnou reakci, takže nevidím důvod, proč jí ho nedávat.
Zatím ještě Sunar kupuji, ale vidím to tak do 18m, pak už bude jen na kravském. Jinak mléko ráno a večer bych nechala, jak dlouho budou děti chtít. My jsme třeba jako děti pili mléko ráno ještě v první třídě - kravské. A myslím si, že právě ten přísun vápníku v dětství měl vliv na to, že jsme nikdo z nás sourozenců neměli nic zlomeného 🙂 Takže mléko určitě pít. Kdy přejít z UM na kravské je na vás a hlavně, jak ho děti budou snášet.

ruda
21. zář 2012

malý má UM 1-2x denně, je mu 2,5 a vyžaduje ho před spaním, dám mu, dle množství večeře,někdy ho má po poledním spánku.., řekne si, když má chuť, když mám čerstvé kravské, dám mu teplé kravské...má ho už asi hodně ze zvyku a líbí se mu prostě flaška s dudlem. Lezou mu poslední zuby a pak chci flašku úplně zrušit...nebude asi rád

andelka
21. zář 2012

Můj byl do 13měsíců kojený, pak měl UM 2x denně, ráno a odpoledne. Od 2let ho pije 1x denně ráno, 250ml. Z kravského vařím, má jogurty, pudinky, tvaroh...tak na pití dávám radši UM. Je zvyklý, chutná mu, vyžaduje ho, tak asi do 3let bych to nechala. Jestli pak bude líp pít z hrnku a bude kravské chtít, tak mu ho ráno samozřejmě nechám. Poránu jak je rozespalej, tak je flaška s pítkem jistější.

garfie
21. zář 2012

Malá byla kojená s dokrmem Nutrilonem do deseti měsíců, od roku jsme přešli na Sunar, od dvou let na kravské mléko....už si moc nepamatuju kdy a kolik pila, tak do dvou-dvou a půl-ho dostávala večer před spaním.

brisalek
21. zář 2012

Kojila jsme v noci i přes den do 12 měsíců, pak jen večer a asi 2x v noci do 16 měsíců. Od 16 do tak 22 měsíců měla sunar 200-250ml ráno a večer od těch 22 do teď má sunar 200-250 večer před spaním a nechám jí ho do kdy bude chtít. Snad to nebude do 20 ceti🙂. Od 8 do 12 měsíců měla půl na půl jogurt s lipánkem, pak od 12 měsíců tak do 30 měsíců prakticky žádné jogurty , lipánky, sýry...nejedla...teď má tak 3-4 za týden lipánek nebo jogurt, takže si myslím, že ten sunar je spíš plus🙂. Z mlíka a smetany vařím od roku, od asi 2 let ji když chce dám i normální plnotučné, ale třeba kakao jí vůbec nechutná, takže toho mléčného moc nemá.

baris
21. zář 2012

starší dcera byla od narození na sunaru a sama přešla ve 20-ti měsících na mléko s grankem (ráno a večer) a pije ho doteďka.

Mladší dcera je od narození na Bebě a ikdyž má za 4 měsíce 3 roky, stále ráno po probuzení a večer před spaním vyžaduje bebu z flašky s cumlem. Bez toho ani ránu. A v noci přestala pít bebu až okolo 2 roku 😀 .

kmotrice
21. zář 2012

my jsme pili UM do 14 měsců, pak jsme přešli na obyč mlíčko s nestlé juniordrinkem

tkanicka
21. zář 2012

vůbec, v 11 měsících se odstavila od mateřského a umělé odmítala, mléčné dávky doháníme kaší, jogurtem, pudinkem, sýry.

gilotek
21. zář 2012

synovi jsem zkoušela dát kravské mléko ve 2 letech - zvracel mi ho, takže cca do 2,5 měl večer sunar a doted ( skoro 5 let) mlíko prostě nemusí.

Dvojčatům budou v zimě 2 roky, po druhém roce zkusím kravské - nutit nebudu. Když nebudou chtít stačí více jogurtů, tvarohů a sýrů 😉

hojda
21. zář 2012

No vypadalo to, že se nutrilonu nezbavíme a bude ho pít až do 18 let a pak přejde rovnou na pivo, ale nakonec ho ve 3,5 letech omrzel a vyměnil ho za kakao.

myska84
21. zář 2012

malá 11 měsíců má 2x denně UM a to ráno a večer a někdy mi vypije 210ml někdy 240ml a málokdy i míň a není vůbec oplácaná ani vychrtlínek 🙂

zdezli
21. zář 2012

dceri budou 3 roky a pije ho porad stejne jako rocni syn - 1x denne rano 200ml.

pehaka
21. zář 2012

ve 3 letech jsem mu to utnula 🙂 pije klasický mlíko s grankem 😉 do půl roka byl plně kojen od 8 m částečně na UM 😉